boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Trening bokserski (http://www.boxing.pl/forum/trening-bokserski/)
-   -   Trening od zera do bohatera (http://www.boxing.pl/forum/trening-bokserski/22189-trening-od-zera-do-bohatera.html)

MikusPak 31-07-13 14:34

Trening od zera do bohatera

Witam,

może ktoś widział już takie tematy na innych forach, i że spamuje, ale nie. Nikt mi tam normalnie nie doradzi. Szukałem kameralnego forum, gdzie ktoś mi coś doradzi i pomoże w treningu.

Otóż. Mam 19 lat, 66 kg wagi i 172 wzrostu. Chcę jak skończę szkołę przeprowadzić się do miasta i tam trenować sporty walki. To będzie za dwa lata najwcześniej. Do tego czasu chciałbym się wyrobić fizycznie i zdobyć siłę, mase i kondycje.

Chcialbym aby ktos mi ułożył plan i odpowiedział na kilka pytań.

1. Ile pić wody?
2. Brać odżywki?
3. Robić masę czy siłę?

Pozdrawiam z góry dzięki.

BESTIA. 31-07-13 16:16

Polecam książkę Trening siłowy bez sprzętu - Olivier Lafay

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Na chomiku też jest,tam jest trening typowo wytrzymałościowy typowo pod sporty walki.

1.Optymalnie od 2 od 3 litrów.
2.Jeśli masz słaba dietę to możesz jakieś białaczko kupić,ewentualnie kreatynę ale to po jakimś czasie.
3.Sorry ale bokserem zawodowym to raczej nie zostaniesz, więc rób masę.

candrew 31-07-13 16:27

Cytat:

Napisał BESTIA. (Post 388013)
3.Sorry ale bokserem zawodowym to raczej nie zostaniesz, więc rób masę.

O ile się nie mylę to w Polsce żeby zostać ,,zawodowcem" wystarczy tylko przejść badania medyczne (?).

Rollins 31-07-13 18:18

Cytat:

Napisał MikusPak (Post 388011)
Witam,

może ktoś widział już takie tematy na innych forach, i że spamuje, ale nie. Nikt mi tam normalnie nie doradzi. Szukałem kameralnego forum, gdzie ktoś mi coś doradzi i pomoże w treningu.

Otóż. Mam 19 lat, 66 kg wagi i 172 wzrostu. Chcę jak skończę szkołę przeprowadzić się do miasta i tam trenować sporty walki. To będzie za dwa lata najwcześniej. Do tego czasu chciałbym się wyrobić fizycznie i zdobyć siłę, mase i kondycje.

Chcialbym aby ktos mi ułożył plan i odpowiedział na kilka pytań.

1. Ile pić wody?
2. Brać odżywki?
3. Robić masę czy siłę?

Pozdrawiam z góry dzięki.

1. Nie martw się tym. Twój organizm sam ci powie ile masz pić wody. Kiedy twój organizm zażyczy sobie wody, to oznajmi ci to uczuciem zwanym "pragnieniem".
2. Nie bierz żadnych odżywek.
Co ty jesteś świnia? ;)
Wszystko rób naturalnie. Odżywki, jeśli odstawisz, to sflaczejesz, jeśli wyrobisz się naturalnie, to nie.
Ale wyrobić się naturalnie to tak ciężko...
A z odżywkami dużo łatwiej...
A z koksami to już całkiem łatwo...

Tylko co z tego?
Na punkt trzeci odpowiedziałeś sobie sam (tłusty druk).

Tak na marginesie: masz już 19 lat. Taki z ciebie w zasadzie mężczyzna.
Pasowałoby myśleć po męsku...
i "wyciągnąć w końcu tego pampersa z majtek" ;)

BESTIA. 31-07-13 19:30

Cytat:

Napisał Rollins (Post 388028)
2. Nie bierz żadnych odżywek.
Co ty jesteś świnia? ;)
Wszystko rób naturalnie. Odżywki, jeśli odstawisz, to sflaczejesz, jeśli wyrobisz się naturalnie, to nie.

Sflaczejesz lol. po białku na pewno.Jedynie mógłby ""sflaczeć"" jakby brał koksy i przestał trenować, lub gdyby wódeczka weszła do głowy w czasie cyku.;)

BESTIA. 31-07-13 19:31

candrew
Tak, ale 19 lat to nie jest mało nawet jak na Polskie warunki.

Nihilus 31-07-13 19:59

Cytat:

Napisał BESTIA. (Post 388036)
candrew

Znam bokserów którzy zaczynali w tym wieku. Bernard Hopkins zaczął jak miał 18 lat i to w więzieniu i zobacz jaki mistrz gdy wyszedł z więzienia, a o Rockym Marciano to już nie wspomne bo jak miał 25 lat to przeszedł dopiero na zawodowstwo. i jeszcze Steve Cunningham . Więc twoje gdybania na temat jego wieku są bezsensowne. Za 4 lata mógłby przejść na zawodowstwo jesli będzie dobry

eMCe 31-07-13 20:14

Jaki masz sprzęt treningowy?

1. Mam kolegę co pije 5 l w dni nie treningowe i 7 w dni treningowe. Ogólnie moim skromnym zdaniem najlepiej pić wodę w stosunku do kalorii. Przyjmujesz 3500 kcal to przyjmujesz 3,5 l wody (również z pokarmów). Jak nie liczysz kalorii to patrz na - mocz:) Jak jest żółty - za mało wody, jak jest jak woda - to za dużo wody, powinien być jak to mówią słomkowy, lekko słomkowy czy jakoś tak:P

2. Możesz brać odżywki, ale jeszcze nie teraz. Na początku będzie Ci szła masa i siła bez supli. Na wyższym poziomie są nieodzowne, jak będziesz chciał robić wyniki.

3. Jak najbardziej.

Andre Ward 31-07-13 20:16

1. Jak chce Ci się pić to pij , ale małymi łykami, wodę "gryź" szanuj i nie więcej niż pół szklanki na raz, bo organizm resztę wydali. Często małe łyki , po to jest pragnienie aby wskazywać kiedy potrzebujesz płynów. O ile nie ćpasz i nie chlejesz alkoholu. Nie można pić dużo wysokozmineralizowanej ale też nisko , bo ta z kolei wypłuka ci minerały, średnio najlepiej.
2. Przez pierwszy rok na pewno nie musisz, jeśli nie robisz ostro fizycznie, nie biegasz codziennie, nie trenujesz, twój organizm na rok przynajmniej przy normalnym jedzeniu nie będzie miał braków. O ile nie ćpasz i nie chlejesz, jesteś zdrowy, nie masz delirium, niedoborów, nie jesteś anemikiem, nie wyszedłeś właśnie z obozu w Italii.
3. Twój wybór, wg. mnie lepiej siłę, jeśli chcesz trenować sporty walki to nie warto być 100kg leszczem nie podnoszącym na siady swojej wagi, lepiej być 80 kg wyżyłowanym, silnym gościem, rób kondycję, biegaj.

Andre Ward 31-07-13 20:26

Cytat:

Napisał BESTIA. (Post 388036)
candrew

Ty tam kał cały wiesz kim i gdzie on będzie nie widząc i nie znając człowieka może to nowy Martinez albo zwojuje UFC.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:02.