boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Trening bokserski (http://www.boxing.pl/forum/trening-bokserski/)
-   -   Plan Treningowy. (http://www.boxing.pl/forum/trening-bokserski/21811-plan-treningowy.html)

z1pQ 29-06-13 15:08

Plan Treningowy.

Witam.
Razem z kumplem postanowiliśmy we własnym zakresie trenować boks.
Mamy domową siłownie wyposażoną w dwie ławeczki, sztangę, gryfy, hantelki, drążek, wyciąg, worek bokserski, lekko ponad 100kg obciażenia (planujemy dokupienie okolo 60kg.)
Od sierpnia zeszłego roku rozpoczęliśmy trening na masę i teraz postanowiliśmy ruszyć z treningiem bokserskim.
Moje parametry:
171cm wzrostu
60 kg wagi
19 lat.

Parametry kolegi:
169cm wzrostu
68kg wagi
18 lat.

Czy znalazłaby się jakaś dobra dusza która pomogłaby ułożyć jakiś dobry plan do ćwiczenia zarówno na siłowni jak i ogólny trening bokserski.
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam.

eMCe 29-06-13 15:34

Jaki był poprzedni plan?

wariat3000 29-06-13 15:37

trening bokserski bez trenera nie ma najmniejszego sensu,nawet na plaszczyznie typowo amatorskiej. nie bedziecie w stanie nawet prawidlowo wyprowadzic ciosu,nie mowiac o innych rzeczach-proponuje pojsc do klubu na pol roku ,opanowac chociaz absolutne podstawy i dopiero potem bawic sie w trening domowy.

jesli chodzi o treningi na silowni to bylo wiele takich tematow na tym forum,z pewnoscia znajdziecie cos dla siebie :)

Rollins 29-06-13 16:14

Cytat:

Napisał eMCe (Post 384673)
Jaki był poprzedni plan?

No przecież piszą - najpierw był plan zrobić masę, teraz jest plan ruszyć z treningiem bokserskim, a ponieważ nie wiedzą jak to zrobić, więc teraz jest plan, żeby ktoś podał plan ;)

eMCe 29-06-13 16:22

Na masę jest jeden plan? :) Chcę wiedzieć jak wcześniej trenowali, żeby teraz m.in. nie powielać schematu.

Andre Ward 29-06-13 16:52

Pierwsze treningi muszą być z trenerem, bo jak nauczysz mózg błędnych odruchów to pizda... Można więcej zaszkodzić niż pomóc pod kątem techniki trenując bez korektora.

Taszun 29-06-13 17:27

eee tam. zawsze slysze ze nie trenuj sam, idz do klubu.nawyki-pierdoly.
kto powiedzial ze on chce bokserem zostac???!!!
a podstawowa jedna sprawa. niech mi ktos wytlumaczy jak to jest ze jest sobie bokser amatorski i przechodzi na zawodostwo i czesto trzeba go uczyc podstaw. robic korekte itp trenerzy zawodowi o tym mowia do kamer.

Przeciez sami bokserzy ktorzy juz gdzies pojechali,cos zobaczyli mowia glosno do kamer ze nie ma w Polsce trenerow!!!

odpowiedzi tego typu sa bezsensu. niby to ma pokazywac ze ten co radzi ma elementarna wiedze. typowa odpowiedz w naszym kraju i ogolnie. chcesz czegos sie nauczyc idz do "" specjalisty"" ktory dostal dyplom inaczej wszystko zle zrobisz.
Jeszcze chlopak nic nie pokazal juz zle bo sam cwiczysz:) sam uczyles sie jezdzic samochodem,motocyklem, sam uczyles sie gotowac, i nie powiem co jeszcze. a wlasnie- teraz urzedowo mlodych chca nauczyc ..... a juz nie powiem co . reszta juz po szkole nie jest wyedukowana i nie umie!!!!
szablonowo panowie idziecie przez swiat:)
lud jewropejski:)

a jak sobie wlacze jak Vitor Belfort pokazuje techniki bokserskie to zle?? musi stac obok pan henio i ciagle gadac zle!,zle! jeszcze raz!:)

na starcie u malolata mozna zabic chec do treningu,pracy,dyscypliny. jak potrenuje sam i go to wciagnie to sam bedzie chcial to zweryfikowac i isc do klubu sie sprawdzic!!

chlop moze ze wsi gdzie psy dupami szczekaja a ci idz do klubu. najlepiej jedz do warszawy ci to maja dyplomow i medali!!!
:moil: lewicowy beton!!!:)

wariat3000 29-06-13 17:41

taszun ,wiadomo ze nie beda bokserami. ale umiejetnosc zadania prawidlowego ciosu prostego to rzecz ktora przydaje sie chocby w zwyklej walce ulicznej gdy jakis pijany bohater zaczepi ciebie albo twoja dziewczyne.

cios prosty,sierpowy,podstawowa praca nog i mozna bawic sie w treningi domowe dla wysilku/rozrywki/pewnosci siebie.

trenowanie samemu od podstaw nauczy ich tylko cepienia,co w sumie moze sie przydac bo nic tylko wsadzic grabie w lape i robota na jesien zalatwiona.

Andre Ward 29-06-13 17:56

Taszun nie zaciskaj rowa !!! xD
Przecież człowiek chce dobrze, fajnie jakby się nauczyli tych podstaw pod okiem kogoś zaznajomionego.
Dlaczego myślisz, że mój komentarz ma pokazywać jakąś wiedzę tajemną ?:)
On pokazuje, że moim zdaniem lepiej aby ktoś kumaty im pokazał co i jak z techniką. A jak chcą lać w worek spoko. Myślę, że technicznej byłoby efektywniej, dlatego warto nawet miesiąc pochodzić. Ja nie wiem, ja nie trenuje, nie trenowałem, nie mam zdjęć, nie mam groźnej miny, basu w głosie, ale przypuszczam :)

Jeszcze dodam., że nawet głupie lustro potrafi pokazać człowiekowi jak źle trzyma gardę, za szeroko łokcie. A bez niego wydaje nam się że wszystko jest zajebiście:) Najlepiej jak ktoś pomaga wyłapać błędy

Taszun 29-06-13 18:02

bzdura, widzialem na worku ludzi co dwa lata na boks chodzili i polamaliby sie a bujajacy worek byl dla nich cholernym zagrozeniem zycia.to bylo szalenstwo!!! Gdybym byl ich cycata blondyka 1.80 cm to zamiast chodzic w szpilkach chodzilbym tylko w tenisowkach i trenowal bieg przejawoy. po prostu z gowna bata nie ukrecisz :butcher: :) to apropo umiejetnosci zadania ciosow podczas samoobrony po jakims stazu w klubie bokserskim czy innych martial arts na ktore jest taka moda.

jesli ktos ma problemy zeby obronic dziewczyne przed innym niech pojdzie droga rozumu jak arczi i znajdzie sobie chlopaka. skurczybyk sam sie obroni!!!! :big_boss:

a tak na powaznie to, to o czym mowisz mozna sie nauczyc z netu. nawet lepiej. bo pan henio byc moze od dawna za duzo pije

a skad ty wiesz ze nie beda bokserami?!?!? to jest wlasnie to myslenie. w ameryce juz wielu mistrzow bylo ktorzy zaczynali majac wiecej lat a tu ciagle gadki szmatki. wszystko musi byc po staremu. najlepiej zaczynac majac 15 lat, wage zbijac do oporu az zemdleje bo wtedy bedzie wyzszy od jakiegos knypka:)
jak tutaj sobie jaj nie robic. :)

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:22.