stare 09-04-13, 00:04   #11 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

zdjecia wstawilem na swoim profilu

expensiw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-04-13, 00:11   #12 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał expensiw Zobacz post
Motorowiec(Literat) TAK
I robiac ostatnia serie, masz sile machanc jeszcze 10 powtorzen? Ja specjalista nie jestem, ale jak kiedys mialem zajawke na robienie masy, to konczylem takim ciezarem, ze robilem max 3 powtorzenia. Znajomy kiedys mi powiedzial, ze jak robi sie mase, to trzeba zwiakszac ciezar do maximum, stad moje zaskoczenie, ze na ostatniej serii robisz tyle samo powtorzen, jak na pierwszej. Jak widze jak cwicza Ci co stawiaja na mase, to pierwsza serie-przykald jak robi moj znajomy, a zaznaczam, ze kazdy z nich ma inne metody- wyciska 80kg 12x, kolejna 120kg 6x, a ostatnia 150kg 2/3x... nie ma opcji, by ktos taki zrobil 12 powtorzen w pierwszej, jak i w ostaniej serii.

Ogolnie, to ja fanem robienia masy nie jestem... cwicze raczej dla ogolnej wytrzymalosci, a po treningu ide zawsze na worek by nie tracic szybkosci, i zeby mnie nie spinalo.
Literatt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-04-13, 00:21   #13 (permalink)
bum

Domyślnie

ty piszesz o treningu silowym a trening na mase jest inny nie musisz robic maksymalnych ciezarow zeby rosnac robrac odpowiednie obciazenie - technika -tepo
"I robiac ostatnia serie, masz sile machanc jeszcze 10 powtorzen? "nie kumam o jakie cwiczenie ci chodzilo ale wszedzie ale to wszedzie sie dowiesz trening na zezbe 14-10 powturzen trening na mase 10-6 powturzen trening na sile 6-3 nawet 2 powturzen

stare 09-04-13, 00:33   #14 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
ty piszesz o treningu silowym a trening na mase jest inny nie musisz robic maksymalnych ciezarow zeby rosnac robrac odpowiednie obciazenie - technika -tepo
Moze masz racje, jak mowilem nie znam sie, moj trening wyglada od lat tak samo(troche silki, troche worka)... ja napisalem tylko jak ktos mi to zobrazowal, a ta osoba nie mowila o treningu silowyma, a wlasnie na mase, i twierdzil, ze ciezar trzeba zawsze zwiakszac do maximum. Z drugiej strony, to ten kolega ma juz swoje metody i swoj wlasny swiat... dlugie lata cwiczy, i wspomaga sie roznymi odzywakami, czy anabolikami... takiemu juz nic nie przetlumaczysz, bo on wie swoje i koniec. Druga sprawa... ten znajomy mowi, ze jak chcesz robic mase, to nie wskazane jest cwiczyc zbyt czesto... 4 ostre treningi w tyg wystarcza w zupelnosci. Jutro bede 2 dzien na nowej na nowej silowni, to az pogadam z instruktorem-nigdy tego nie robie-, zobacze co on sadzi na ten temat.
Watek faktycznie dobry, bede zagladal co jakis czas, moze czegos ciekawego dowiem.
Literatt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-04-13, 00:50   #15 (permalink)
bum

Domyślnie

Twoj kolega przy tych obciazeniach napewno robi sile ale masa tez mu idzie ale przedewszystki zalezy mu na rozmiarach bo przy tych obciazeniach to w lapie ma minimum 45-50cm widziales takich bokserow hehe a to moim zdaniem mija sie z celem przynajmniej w boksie

stare 09-04-13, 01:11   #16 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Motorowiec(Literat) TAK
Ja zawsze na mase bawiłem sie tak że schodzielm iloscia powtórzeń i zwiększałem ciężar... taka progresja... Zaczynałem powiedzmy od 14 powtórzeń 60 a schodziłem do 4 powiedzmy 100. Lepiej mi taki progresywny traning wchodził. To raczej był taki trening masowo-siłowy, ale w smaym treningu siłowym progresja z cieżarem też jest bardzo częsta.
killleeerrr85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-04-13, 07:53   #17 (permalink)
bum

Domyślnie

tak i tak najczesciej ludzie robia i tak jest w tym pierwszym treningu jak dobrze pamietam ale ten drugi trening jest poto zeby zaskoczyc miesnie intensywnoscia nie ciezarem poto zeby je odblokowac

stare 09-04-13, 16:58   #18 (permalink)
V.I.P

Nominowany 19 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Chciałem spróbować właśnie FBW, bo wcześniej jechałem tak jak polecasz spiltem. W najbliższych dniach będę się rozglądał nad czymś konkretnym, do tego bieganie bo pogoda już na to pozwala.

Trening do robienia masy wygląda tak jak pisze expensiw, powtórzenia w zakresie 10-16 są na masę, ciężar jest już sprawą drugorzędną, choć też musi być wystarczająco duży. Po prostu optymalny na liczbę serii i powtórzeń. I tak jak mówisz Literat, 4 razy w tygodniu jest idealne.
eMCe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-05-13, 15:01   #19 (permalink)
bum

Domyślnie

No tak,ale Panowie trening na masę to jedno,a przecież tutaj w większym stopniu liczy się dobra dieta która bedzie dla niego podstawową kwestią,na to także należy zwrócić szczególną uwagę.
Fightwear_com_pl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-08-13, 18:49   #20 (permalink)
bum

Domyślnie

Witam was panowie i panie po malej nieobecnosci z mojej strony i ponownie namawiam do pisania swoich treningow abysmy mogli stwozyc taka mala baze treningowa przyznam sie ze troche sie zapuscilem ostatnio przez prace ale juz wracam do treningow aby zlikwidowac maciusia w pasie hehe
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania