boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Szatnia (http://www.boxing.pl/forum/szatnia/)
-   -   Samochod do 12tys zl, jaki najlepiej? (http://www.boxing.pl/forum/szatnia/5199-samochod-do-12tys-zl-jaki-najlepiej.html)

imported_Sebol 24-01-07 20:48

Samochod do 12tys zl, jaki najlepiej?

Chce kupic sobie samochod do 12tys zl. Myslalem nad bmw 318is albo 320. Czy ktos z was ma takie bmw?? Moze jakies inne propozycje macie. pozdrawiam

Bokser 24-01-07 20:58

Nie kupuj zlomu ;) Pamietaj ze samochod trzeba jeszcze potem utrzymac, a istnieje dosc wysokie prawdopodobienstwo ze takie bmw bylo sprowadzone z niemiec, a tam samochody nie stoja tylko jezdza. Poza tym taki silnik troche spali. Sam mialem podobna kwote na wydanie pod koniec roku (do 10 tys.), wkoncu stalem sie szczesliwym posiadaczem mitsubishi lancera z grudnia 98 r. :)

imported_Sebol 24-01-07 21:05

hmmm %miesiecy temu moj ojciec kupil sobie sprowadzona z Niemiec 316 94rok i chodzi idealnie. Zadnych problemow z nia nie mial. Spala jemu mniej wiecej 7-8 litrow na 100km. Moj znajomy ma 320 i spala jemu mniej wiecej 9-10 z tego co mi mowil. heh Lancer ladny, masz fotke?

Bokser 24-01-07 21:15

Lancerek pali mi na trasie 5,5-6 na 100 km, a po miescie gdzies tak 8. Jak sie nie pracuje to i tak ciezko zalewac wiec przemysl :) Jaki przebieg tych bawarek? Moj ma udokumentowany 140 tys., autko od poczatku w polsce i serwisowany wiec pewne. Mam jedynie foto alufelgi, zaloze z letnimi oponami, moze jutro zrobie calego autka to pokaze.

The Executioner 24-01-07 21:26

Sebol dorzuc troche kaski i kup sobie coś takiego ;)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Brykol 24-01-07 21:29

Cytat:

Napisał Mikuś
Sebol dorzuc troche kaski i kup sobie coś takiego ;)

Koledzy z forum się dłożą. Zrobimy ściepe. Cos w stylu akcji pajacyk. Grosz do gorosza i będzie kokosza. Mysle, że tak mniej więcej za kilkadziesiąt lat, uda nam się sprowadzic bite z niemiec. :) No chyba, że ci się śpieszy...

The Executioner 24-01-07 22:18

A jak najbardziej ;) Tylko obawiam sie, że zamiast grosza musimy zrobic zrzutke po 10 zł :D :D :D Bo to jest jedyny sposób aby dożyc tego momentu ;)

The Executioner 24-01-07 22:40

A tak na poważnie to ja proponuje jakegoś japończyka ;) Np. coś takiego

Bokser 24-01-07 23:07

Sebol okresl swoje wymagania odnosnie samochodu, to cos napewno znajdziemy. Podaj jakie interesuje cie:
- spalanie
- silnik (pojemnosc, przebieg i na jaki rodzaj paliwa)
- typ nadwozia
- rocznik
- moze jakas preferowana marka (oprocz bmw ;) )

Carbon 25-01-07 02:23

Sam jakiś czas temu długo szukałem 10-letniej Hondy Civic (wyjątkowu udany samochód), ale wtedy musiałbym dać za nią ok 20 tyś zł. Do tego należy wziąść pod uwagę, że nie jest to już nowy samochód i w razie problemów koszty naprawy, ale również i zwykłej eksploatacji, będą zdecydowanie wyższe niż w przypadku samochodu europejskiego. Dlatego w końcu zdecydowałem się kupić WW Polo. I muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Za 11 tyś. sprowadził mi go znajomy z Niemiec. Prawdę mówiąc, w wyniku pewnej zaistnniałej sytuacji, kupił go dosyć okazyjnie. Rocznik '98, udokumentowane przejechane 80 tyś km, śliczny wiśniowy kolor, w środku jak nowy. Do tego elektryczne lusterka, kubełkowe siedzenia, regulowaną kierownicę oraz radio i alufelgi. Samochód jest całkime dynamiczny ze względu na swoją małą masę, do tego pali 5,5-6 na trasie. Niestety koszt podniósł się trochę ze względu na szereg opłat niezbędnych do zarejestrowania go w Polsce. Jeżdzę nim już prawie 2 lata i do tej pory oprócz obowiązkowej wymiany na samym początku paska rozrządu (kilkadziesiąt złotych) i oleju nie wymieniałem nic.
Mimo to Hondę Civic i tak kiedyś kupię ;)

mareno 25-01-07 07:15

ja rowniez sugerowalbym "japonczyka". sprawdzone, bezawaryjne konstrukcje, niskie spalanie i wbrew temu co sie mowi czesci zamienne nic drozsze od tych do aut niemieckich. malo kto wie, ale z reguly najdorzsze czesci sa do aut francuskich. mysle, ze do 12 tys znalzbys jaks ladna Honde Civic, badz Lancerka, takliego jak ma Bokser (widzielm fotki - ladne aftko). pozatym kazdy mechanik pwoie Ci, ze japonskie konstrukcje, silniki itd sa najlepsze jesli chodzi o zywotnosc - wszyscy moi znajomi, ktorzy zdecydowali sie na zakup japonskiego auta poprpst nimi jezdza. nie straszna im zima itd, a wymieniaja tylko to co sie zuzywa (klocki, paski itp). jesli mialbym 12 tys zdecydowalbym sie np na cos takiego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] lub [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] czy np cos takiego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Generalnie japonska mysl technologiczna.

Ramzes 25-01-07 07:38

A moze cos takiego-jakiś czas temtu kupiłem takiego dosłownie za grosze w Holandii. Porządne i eleganckie autko [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Carbon 25-01-07 07:47

Mareno, zwróć jednak uwagę, że są to już 12/13-letnie samochody. Japońskie samochody są rzeczywiście jednymi z najlepszych jeśli chodzi o niezawodność, ale dotyczy to samochodów nowych. Jeśli ktoś więc dysponuje ograniczonym budrzetem to w przypadku psucia się samochodu (a 13 letni samochód może się psuć każdej marki, i nie ma tutaj już reguły czy będzie to konstrukcja japońska, niemiecka czy np. amerykańska) może mieć problem. Sam z racji skończonej przeze mnie uczelni jestem mechanikiem (co prawda nie takim typowym, pracującym w warsztacie) i na konstrukcjach się znam. Oriętuję się również w cenach części do jopończyków i kosztach ich eksploatacji, bo przez jakiś czas prowadziłem ze znajomym warsztat samochodowy. I wbrew temu co piszesz są one zdecydowanie wyższe niż np. w samochodach niemieckich. Tak więc chcę tylko powiedzieć, że puki samochód nie sprawia kłopotów, to nie zwraca się uwagi na koszty. Problem pojawia się gdy samochód zaczyna się psuć. A w przypadku 13-letniego samochodu nie ma na to reguły.

mareno 25-01-07 07:48

Cytat:

Napisał Ramzes
A moze cos takiego-jakiś czas temtu kupiłem takiego dosłownie za grosze w Holandii. Porządne i eleganckie autko [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

a czesci i serwis? trzeba pamietac ze to luksusowe auto i oprocz tego ze srednia siecia serwisowa. auto fajne, ale koszty utrzymania ogromne. czesci zamienne drogie, spalanie tez nienajnizsze...

Carbon koszty czesci zamiennych to mit. jest masa tanich i dobrych zameinnikow. nikt z moich znajomych ktorzy maja japonskie auta nie narzekaja na koszty, a do zamoznych nie naleza. pozatym jesli 12-13 letnie auto ma przebieg 150 tys to zrobisz nim spokojnie drugie tyle. ponadto psuja sie duzo rzadziej niz inne, wiec co z tego jesli nawet czesci bylyby drozsze (choc nie sa) skoro inne auto w tym samym odcinku czasu moze popsuc ci sie kilka razy wiecej i tym samym czesci mimo, ze powiedzmy tansze to i tak w ostatecznym rozrachunku wyjdzie drozej.

Carbon 25-01-07 08:40

Mareno, ja ci pisze o sprawie na podstawie własnego doświadczenia (pracy) bo trochę w tym siedzę, a Ty mi piszesz o przeżyciach twoich znajomych. Zrozum, że na stare samochody nie ma reguły. Znam ludzi, którzy z powodzeniem jeżdzą kilkunastoletnimi japończykami bez żadnych komplikacji, ale znam i takich którym się te auta psują. Bo urządzenia mechaniczne tak się właśnie zachowują. Jeśli nie zna się sprzedającego, to 150-tysięczny przebieg w 13-letnim samochodzie można sobie równie dobrze między bajki włożyć i nie należy za bardzo się tym sugerować.
Nie wiem również na jakiej podstawie twierdzisz, że kilkunastoletnie japońskie auto będzie się kilkakrotnie rzadziej psuło niż inne, np. niemieckie. Bo jest to nieprawda. Statystyki mówią coś innego.

BTW. Eksploatacja tych dwóch Hond które podałeś do najniższych nie będzie należeć. Koszt samego paliwa przy 13-letnim silniku, 2l pojemności i 136 KM będzie wysoki.

mareno 25-01-07 08:58

statystyki mowa rowniez ze wsrod uzywanych kilkunastoletnich aut japosnkie samochody sa najmniej awaryjne, a prym wiedzie toyota, ktora w pierwszej piatce ma 2 auta: starlet (nr 1) i corolle (nr 3).

Ramzes 25-01-07 09:08

A co myślicie o Volkswagenie Vento? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Znajomy kupił sobie podobnego do tego i bardzo sobie chwali

mareno 25-01-07 09:09

mi sie pododbaja Vento. najlepiej jeszcze trafic na kolor granatowy i kazdy kto cie ujrzy we wstecznym lusterku zjedzie ci z drogi. solidne auto, ktore bazuje na micie aut policyjnych, co moze okazac sie naprawde przydatne an dluzszych trasach.

Sykes 25-01-07 18:30

Jeśli idzie o VW Vento to niestety auta te były i są najczęściej w słabej kondycji technicznej - m.in. z racji ich nierzadkiej przeszłości w policaj. Jeśli zaś idzie o silniki to radzę rozejrzeć się za samochodami wyposażonymi w TDi - silniki coprawda pozbawione kultury, ale żywotne i ekonomiczne (a poza tym bardzo podatne na chiptutning, standard 90KM, a rozwojowe wersje mają nawet 200KM i to niekoniecznie tylko u ekstremalnie sportowych hobbistach). Ogólnie utarta opinia odnośnie mniejszej usterkowości aut niemieckich nie jest wyssana z palca. W prawie każdej grupie wiekowej (czy to u Deckry, TUV czy ich japońskich lub amerykańskich oporwedników - czyli 3-, 5-, 7-, 9-, 11-latków) obok kilku aut Toyoty (Starletka, Corolla i Carina) oraz Subaru, prym wiodą niemieszki. Kolejna kwestia to koszty utrzymania auta. Japońskie modele są owszem nieźle zabepieczone przed korozją, wytrzymałe i mocne, ale jednak drogie w utrzymaniu - chyba, że kupuje się auto z pewnego źródła, np. od znajomego. Sam miałem Mazdę 626 oraz Civica więc coś o tym wiem. Zatem konkludując polecam kilka modeli aut - moim zdaniem wartych uwagi - Audi B4, VW Passat, Mercedes C, Toyota Carina E, Mazda 626 model 93, Nissan Almera bądź Sunny (w żadnym wypadku GTI), Mitsubishi Lancer, BMW 3 (E36). Wystrzegałbym się albo raczej ze szczególną uwaga traktowałbym pojazdy francuskie i włoskie, które są może i efektowne stylistycznie, ale jako auta 10 lub ponad 10-letnie mogą sprawiać (i sprawiają) sporo psikusów (zawieszenie, elektryka). Jeśli bedziesz miał coś konkretnego na oku dawaj znać, podebatujemy ;)

stefan 26-01-07 08:52

a co myslkicie o czyms takim:
?
za ta cene trudno znalezc cos ładniejszego ale ciekaw jestem jak np z czesciami itp bo rzadko mozna w Polsce takie auto spotkac

mareno 26-01-07 09:00

Cytat:

Napisał stefan
a co myslkicie o czyms takim:
?
za ta cene trudno znalezc cos ładniejszego ale ciekaw jestem jak np z czesciami itp bo rzadko mozna w Polsce takie auto spotkac

z tego co wiem z czesciami nie ma problemu. wiem tez ze silnik 1,6 ktory tam zamontowano to jedna z bardziej udanych konstrukcji Hondy. auto godne uwagi, ale pytanie czy dobre na polskie drogi?

imported_Sebol 26-01-07 09:03

hmm ladna ta chonda ale szkoda ze na 2osoby :/ .... Ja zastanawiam sie nad bmw 320 [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i bmw 318is [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] co myslicie o nich?

mareno 26-01-07 09:11

Beja z allegro mi sie nie podoba - jakos nie przkonuja mnie spojlery itp, pozatym spory przebieg, a przy z reguly konkretnym pilowaniu silnika przez wlascicieli BMW to niedobrze wrozy.
za do beemka z gratki duzo lepsza. fajne auto i cena tez nienajgorsza. nie jest oszpecone, przebieg do przyjecia. ciekawe afto. no i silnik nie umyty, wyglada na normalnie uzytkowany. no ale musisz doliczyc oplaty.

ZET. 26-01-07 10:13

Ja mam aktualnie 3 japoñce benzynowe 97 rok. Mazda 626 przebieg 165 tys., Mazda MX3 przebieg 185 tys., Mitsubishi Lancer przebieg 240 tys. Mam je ponad 2 lata i jedyne moje wizyty na warsztacie to wymiana oleju, klocków itp. Kompletnie sie nie psuj±. Bêdê w tym roku zmienia³ i nie wchodzi nic innego w rachubê ni¿ samochody japoñskie. Mia³em juz ople, VW i nonstop sie psu³y. Z niemieckich aut jeszcze klase trzyma BMW. Reszta to naprawdê s³abizna.

Ramzes 26-01-07 10:27

Cytat:

Napisał ZET.
Ja mam aktualnie 3 japońce benzynowe 97 rok. Mazda 626 przebieg 165 tys., Mazda MX3 przebieg 185 tys., Mitsubishi Lancer przebieg 240 tys. Mam je ponad 2 lata i jedyne moje wizyty na warsztacie to wymiana oleju, klocków itp. Kompletnie sie nie psują. Będę w tym roku zmieniał i nie wchodzi nic innego w rachubę niż samochody japońskie. Miałem juz ople, VW i nonstop sie psuły. Z niemieckich aut jeszcze klase trzyma BMW. Reszta to naprawdę słabizna.

Jak chcesz japońca to polecam mitsubishi Space Star-jak dla mnie ładny, dość szybki, mało palący, pokowny znaczy uniwersalny samochodzik.

GOLDEN 26-01-07 14:14

A może Audi A4 ? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kosztuje ponad 14 tys., ale myślę że dałoby się wytargować na 12 tys.

Bokser 26-01-07 14:25

Cytat:

Napisał GOLDEN
A może Audi A4 ? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kosztuje ponad 14 tys., ale myślę że dałoby się wytargować na 12 tys.

Wlasnie dlatego kosztuje 14200 zl, bo wlasnie to 200 jest do uzgodnienia ;) Poza tym dochodza jeszcze oplaty.

ZET pokazesz fotki lancera? Ja jak mi sie zdarzy nie zapomniec to zrobie swojego i wrzuce na forum.

Sykes 26-01-07 17:02

14-letni CRX za prszeło 12 koła w dodatku bez opłat... żadna atrakcja. Poza tym widać, że poprzedni właściciel to fan tuningu, a takich należy się wystrzegać - najlepiej samemu robić to z głową.

BMW 320 - przebieg całkiem realny, myta komora silnikowa to już mniej fajne ;) można przypuszczać, że bita.

BMW 318is - przebieg podejrzany, po wnętrzu można wnioskować, iż jest większy. Poza tym wygląda poprawnie, no i silnik akurat w sam raz, nie za duży, nie za mały.

Audi A4 - akuratny samochodzik, najgorsze jednak w A4 jest przednie zawieszenie, jego remont kosztuje krocie. Poza tym do 1.6 można stosowac tańszą instalację gazową, no i ma łańcuch rozrządu, a nie pasek.

dr.ira 27-01-07 01:18

Ja osobiście mam Renault laguna z 96r. i nie moge narzekać

imported_Sebol 28-01-07 17:16

Jednak sie decyduje na bmw 318is, za tydzien do Niemiec jade <jupi> heh.. dzieki za odpowiedzi

The Executioner 28-01-07 17:53

Zastanów sie nad tym wyborem ;) Fakt auto może wygląda efektownie i ma "kopa" ale to jest skarbonka. Japończyk to auto do którego lejesz paliwo i olej i na tym koniec ;)

Ramzes 28-01-07 18:00

Cytat:

Napisał Mikuś
Zastanów sie nad tym wyborem ;) Fakt auto może wygląda efektownie i ma "kopa" ale to jest skarbonka. Japończyk to auto do którego lejesz paliwo i olej i na tym koniec ;)

Ja na jego miejscu też bym łyknął BMW. Zbytni mam sentyment do tej marki. A trójka jeszcze nie powinna aż tak mu żreć paliwka(tzn nie tak jak pięćsetki i siedemsetki :D ) Plus części jest od zarąbania do beemek.

The Executioner 28-01-07 18:32

Ja prawdopodobnie w wakacje kupuje sobie jakieś auto i nie wyobrażam sobie żeby było to coś innego niż japoniec ;)

Iniemamocny 29-01-07 02:11

Cytat:

Napisał Sebol
Jednak sie decyduje na bmw 318is, za tydzien do Niemiec jade <jupi> heh.. dzieki za odpowiedzi

jaki rocznik?

imported_Sebol 29-01-07 10:23

Cytat:

Napisał iniemamocny
Cytat:

Napisał Sebol

jaki rocznik?

94 albo 95

Ramzes 16-02-07 19:07

Te jak widać dobrze wypadaja na testach
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ale jazda :d

Iniemamocny 16-02-07 23:03

jesli chodzi o Auta...........to bylem wczoraj na Chicago Auto Show.............jesli ktos reflektuje to moge wrzucic najciekawsze fotki

Ramzes 16-02-07 23:08

Pewnie ze wrzuc co ciekawsze foty :)

Sugar Shane Mosley 22-02-07 15:25

HONDA. Sam posiadam honde i jestem zadowolony. Podstawa nie kupuj jakiegos peta tylko szukaj auta w idealnym stanie z malym przebiegiem.. chociaz ponoc w japoncu nie patrzy sie na przebieg.

Ramzes 22-02-07 15:27

Coś mi sie zdaje ze on już jeździ BMW;)

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:05.