stare 18-03-17, 19:13   #1 (permalink)
champion

Nominowany 5 razy w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie Lewy Prosty. Po prostu blog o boksie

Zapewne niewielu z Was wie, iż od kilku lat prowadzę bloga. Mogą być tego dwie przyczyny. Po pierwsze, jakoś nigdy nie miałem ciśnienia na jego solidne wypromowanie. Po drugie, piszę dość rzadko, tylko wtedy gdy poczuję potrzebę, by dać upust swych pseudo dziennikarskich możliwości.

Ostatnio miałem ponad dwuletnią przerwę, ale okazuje się iż natury nie da się oszukać, ciągnie wilka do lasu. Muszę pisać, może nie z częstotliwością, która by powalała, ale lepsze to niż nie pisanie w ogóle. Pomyślałem też, że spróbuję nawiązać współpracę z Boxing.pl, głównie z sentymentu jaki posiadam do tej strony. Udało się. Posty, które będą pojawiać się na blogu znajdą się i tutaj.

Powinniście również wiedzieć, iż na blogu reaktywowałem zestawienie "Polacy w rankingach". Dawno temu, może niektórzy to pamiętają, identyczne notowania redagowałem w serwisie Boxing Links. Od kilku miesięcy można je znaleźć również na Lewym Prostym. Ideą zestawienia było umieszczenie w jednym miejscu wszystkich polskich pięściarzy notowanych przynajmniej w dwóch rankingach, w tym także tych komputerowych, BoxRec oraz federacji IBO. „Polacy w rankingach” aktualizowani są raz w miesiącu. Ostatnie uaktualnienie przyniosło sporo zmian. Aż czterech zawodników wypadło z zestawienia, ale trzech nowych pojawiło się w nim. Można rzec, że młode pokolenie zajęło miejsce weteranów ringu.

Albert Sosnowski, Marcin Rekowski, Norbert Dąbrowski i Paweł Kołodziej nie znajdują się już w notowaniu IBO i tym samym zniknęli z mojego zestawienia. Dodatkowo „Harnaś” przez ponad roczną absencję wypadł także z rankingu BoxRecu. W „Polakach w rankingach” zadebiutowali Krzysztof Kosela, Adam Balski oraz Robert Parzęczewski. Wszyscy dzięki pojawieniu się w zestawieniu IBO.

Jeśli chodzi o zmiany warte odnotowania należy podkreślić sytuacje Krzysztofa Zimnocha. Niedawny rywal Mike’a Mollo zadebiutował aż w dwóch rankingach, WBC i EBU. Ta ostatnia federacja nie uwzględnia już Andrzeja Wawrzyka. Po wpadce dopingowej krakowianin nie jest już notowany w żadnym znaczącym zestawieniu. Należy również podkreślić pojawienie się Mateusza Masternaka w rankingu WBO oraz Michała Syrowatki i Oleksandry Sidorenko w WBC. Poniżej kilka przykładowych notowań.

*Mariusz Wach (32-2, 17 KO)
BoxRec 44 (+13)
EBU pretendent
WBC 7 (+2)
IBO 49 (-8)

*Krzysztof Głowacki (26-1, 16 KO)
BoxRec 4 (+2)
EBU 4 (0)
WBC 7 (0)
IBF 7 (+1)
WBO 4 (0)
IBO 2 (0)