boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Szatnia (http://www.boxing.pl/forum/szatnia/)
-   -   Maniak komputerowy - problemy natury hard- i software (http://www.boxing.pl/forum/szatnia/3192-maniak-komputerowy-problemy-natury-hard-i-software.html)

Sykes 19-07-03 18:03

Maniak komputerowy - problemy natury hard- i software

Miejsce to poświęcilibyśmy na zagadnienia natury zarówno sprzętowej jaki i programowej. jeśli ktoś ma jakieś pytania bądź konkretny problem niech wypowiej się, wtedy wspólnymi siłami nasza brać forumowa postara się pomóc :grin:

spit 19-07-03 18:50

Ja tak moze z grubej rury ale moze jest na forum jakis admin...otoz mam problem z dzieleniem lacza na serwerze w kierunku wchodzacym z eth1.
U mnie:
eth0(wchodzacy/wychodzacy-swiat),
eth1(wchodzacy/wychodzacy-lokalna) jak odpale userom sambe z katalogiem publiczym z zapisem to lacze lokalne(niestety radiowka 2Mbit) zapycha sie na max i inni maja problem ze sciaganiem www
Uzywam shaperda z HTB ale on dzieli tylko ruch wychodzacy a do dzielenia uploadu userom stosuje trick ze upload jest ruchem wychodzacym z eth0 , download wychodzacym z eth1.
Dowiedzialem sie ze do ruchu wchodzacego mozna stosowac IMQ ale nigdzie nie moge znalesc sensownej dokumentacji,jak ktos mial z tym
do czynienia to prosze o pomoc.

Sykes 19-07-03 23:04

Masz rację Jack przydałby się oddzielny dział na tego typu sprawy. To dość obszerny temat, w jednym wątku może być bałagan. Może pogadać ze Stabiem?

--==Stabio==-- 20-07-03 22:36

Raczej nie ma szans. Mysle, ze to jest forum o boksie a nie o komputerach, samochodach czy telefonach komorkowych. Moge conajwyzej przykleic ten temat na samej gorze. Bedzie latwiej cos znalezc. Moze w przyszlosci powstana inne podfora ale to musialbym z ZET`em przy wielu piwach obgadac :D

Sykes 20-07-03 23:06

Szkoda :( Ale jeśli będzie ruch w tym dziale, to nie będzie problemu z przypięciem go na samej górze? :)

--==Stabio==-- 20-07-03 23:22

Chodzi o to, ze co za duzo to nie zdrowo :D Kto inny bedzie chcial dzial o elektronice, jeszcze inny o konstrukcjach z klockow LEGO, inny o instrumentach dętych, kolejny o chodowli chomikow albo ksiazke kucharska. W takiej sytuacji ktos nowy, jezeli tu zajzy to na pierszy rzut oka stwierdzi, ze to jest forum o wszystkim i o niczym. Tego nalezy uniknac.

Sykes 21-07-03 23:49

Słuchaj Spit mam koleżkę, który zajmuje się takimi sprawami. Otóż postaram się z nim skontaktować, chociaż to będzie trudne (patrz czas urlopów i wakacji), ale jeśli ta sprawa jest nadal aktualna to ewentualnie dam ci na priva jego nr gg. Jak go "złapiesz" powołaj się na mnie to może coś Ci podpowie w tym temacie. Ja go spróbuję również namierzyć, ale może będziesz miał szczęście i Tobie się uda pierwszemu.

Jak z nim nie wypali to postaram się pogadać jeszcze z innym, spoza mojego miasta.

Sykes 28-07-03 00:02

Opisałem spit Twój problem na forum komputerowym. Jak chcesz to zerknij czasem może ktoś coś naskrobie. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jack 31-07-03 20:28

Pomóżcie bo zwariuję.

Sformatowałem twardziela i teraz wszystko odtwarzam.Wszystko chodzi ale w menagerze urządzeń jest nieznane urządzenie:PCI system managment bus .Pochodzi to chyba od karty sieciowej bo pojawia się po jej włożeniu .O dziwo karta jest zainstalowana jak widac działa.

Jak się pozbyć tegfo cholerstwa i o co chodzi ??? Nie znika ani po sterach od sieciówki ani po win98 .Więc jak się pozbyć tego ???

Dobra,doszedłem,że informacja pojawia się nie przy włożeniu konkretnej karty tylko zawsze(chyba) jeślio są conajmniej dwie karty.

Wydaje mi się ,że jest to plik zarzącający wejściami PCI.Choć wszystko działa wkurza mnie ten znak zapytania w menagerze urządzeń.

Ma ktoś jakiś pomysł.Co doinstalować aby znikł ???

--==Stabio==-- 31-07-03 21:17

Wot zagadka. Dziwne to cokolwiek. Moze to jakies inne urzadzenie ?

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:12.