stare 20-01-12, 17:59   #1 (permalink)
V.I.P

Nominowany 13 razy w 3 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie Co z tym światem?

Panowie, czytając wasze (szczególnie mówię tu o wielkim Archie) na temat świata, a dokładniej polityki i aktualnej sytuacji naszej planety zwanej powszechnie Ziemią, zdecydowałem się założyć, temat do (mam nadzieję) długich, intensywnych, przepełnionych bardzo ciekawymi poglądami - dyskusji.

Jak Archie przewidujesz? Kiedy, i kto wywoła III wojnę światową? - wbrew pozorom, inni też mogą na nie odpowiedzieć.

eMCe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-01-12, 18:45   #2 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Zagrożeń jest dużo. Ciężko przewidzieć skąd mógłby się zacząć atak który rozpoczął by III wojnę...
Oby to było tylko nie za naszego życia.
Milena jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-01-12, 06:15   #3 (permalink)
V.I.P

Nominowany 3 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Ja myślę ,że Ktos wkoncu pierdlanie bombke jakaś bo dawno nie było ;P
Vittek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-01-12, 07:18   #4 (permalink)
contender

Domyślnie

Żadnej rewolucji w Polsce nie będzie za naszego życia . Większości ludzi podoba się obecna sytuacja i rządy naszych polityków.

Co do wojny to stawiam bardziej na konflikt na linii Chiny-USA niż na mateczkę Rosję, która jest obecnie bardzo słaba. I wszelkiego zagrożenia ze strony broni masowego rażenia nie ma co się obawiać.
punchy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-01-12, 11:32   #5 (permalink)
V.I.P

Nominowany 13 razy w 3 Tematach
Domyślnie

Również uważam, że Polska jest dosyć stabilna, choć nie wszystko jest w naszych rękach i nie wiadomo jak się to wszystko ułoży w przyszłości. Polska ma potencjał, jest gospodarką rozwijającą się, a te zwykle mają większy wzrost gospodarczy itd., powinniśmy korzystać z naszego rynku. Nie znam się na tym, aż tak dobrze, ale wiele czytałem/słyszałem o tym jak bardzo nasi politycy marnują nasz wspomniany wyżej potencjał gospodarczy np. zasoby: węgiel czy gaz.

Swoją drogą, jestem przeciw euro w Polsce, niby to nie uniknione, a jednak tak na 100 % nie można być tego pewnym, choć prawdopodobnie wszystko się ułoży i za kilka lat płacić będziemy w euro, które ma swoje zalety, jaki wady.
eMCe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-01-12, 12:01   #6 (permalink)
champion

Nominowany 4 razy w 2 Tematach
Domyślnie

mi się wydaje że Euro to będzie dobra furtka dla cwaniaków zarówno tych na górze jak i na dole, drobnych właścicieli, na pewno ceny pójdą w górę, coś co teraz kosztuje 3,20 zł lub 3,50 zł będzie kosztowało 4 zł = 1 Euro a ludzie będą bez wyjścia bo jeść muszą a dziecku nie odmówią przecież, a właściciele tych drobnych firemek, sklepików spożywczych itp. będą zacierali ręce a rząd to nie będzie obchodziło, wyższe ceny = wyższy podatek = wyższe (ich premie i pensje) i szafa gra i jest następna okazja by chapać dalej, by żyło się lepiej ma się rozumieć bilet do kina, dziś kosztuje (normalny) 16 zł = 4 Euro, później pewnie pójdzie do 5, no bo przecież każdy chodzi do kina raz na jakiś czas, mleko 2 zł zrobią na 75 Centów = 3 zł, bułka dziś 50 gr zrobią na 25 Centów = 1 zł, bo to tylko 25 centów już nie wspominając o papierosach i alkoholu, browarach itd. chociaż ja nie piję ani nie palę to na pewno uderzą w tą grupę klientów bo to pewniacy, oni nigdy nie zrezygnują, no i paliwo rzecz jasna jak słońce
luki29 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-01-12, 12:07   #7 (permalink)
contender

Domyślnie

Mam o tym dosyć nikłe pojęcie, ale jak dla mnie, to wartość pieniądza powinna być oparta na czymś pewnym (kruszce?), a nie na widzimisie polityków jak to jest w przypadku Euro czy obecnej złotówki. Drukowanie pieniędzy, bo brakuje - no bez jaj.
W przypadku euro czeka nas niestety efekt Cappucino (zaokrąglanie cen do góry). Mam nadzieję, że UE się rozpadnie/zmieni kształt do czasu planowanego wprowadzenia w Polsce.

A co do marnowania potencjału Polski przez polityków to materiał na poradnik "Jak spieprzyć państwo". Nie wiem w ogóle, kto na takich buców głosuje. Niedługo Vat 25%, paliwo do końca 2012 powyżej 7 złotych, a co za tym idzie wprost proporcjonalny wzrost pozostałych cen produktów.
punchy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-01-12, 12:31   #8 (permalink)
champion

Nominowany 68 razy w 28 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 7
Domyślnie

Polska stabilna? Wzrost gosporadczy? Z uwagi na wzrost cen i inflacje w Polsce wcale nei zyje sie duzo lepiej niz kiedys, bezrobocie ok 15% to hanba, biorac pod uwage ze ponad 2 miliony Polakow wyjechalo za praca z kraju. Pensje w Polsce sa zalosnie niskie.

Kieruje krajem banda idiotow ktora jest - niestety - odzwierciedleniem spoleczenstwa. Bo to spoleczenstwo wybiera do wladzy ludzi ktorzy nie maja pojecia o zarzadzaniu ( nr 1 i 2 na listyach to przewaznie nauczyciele, lekarze i inni przedstawiciele budzetowki). W Polsce lepiej nie bedzie bo Polacy nie potrafia sie rzadzic i budowac. Potrafia tylko rozwalac: komune rozwalili, mase powstan zrobili (ktore jak sie koncyzly kazdy wie), rzad suchockiej obalili. Polska specjalnosc to rozwalanie, rzadzic sie nei potrafimy. Gdyby tu weszli Niemcy to za 20 lat mielibysmy w Polsce duzo lepsze zycie i jestem tego pewien. Po latach wyjazdow z kraju nie mam najmniejszych watpliwosci ze Polska to "drugi swiat" i za mojego zycia nie awansuje do ekstraklasy.

Co do sytuacji globalnej to przeludnienie bedzie powodowalo konflikty. To przez duza ilosc ludzi na ziemi brakuje jedzenia, wody i ropy naftowej i przez to beda problemy. Do tego "liberalna" polityka euro-idiotow doprowadzila do akceptacji bezrobotnych arabow panoszacych sie u nas jakby byli u siebie. W Niemczech, UK, Szwecji - wszedzie ich pelno. Krzycza tylko o zapomogi, nie asimiluja sie, nie ucza, nie chca pracowac. Przy ujemnym przyoscie naturalnym w UE za 200 lat bedziemy tu miec kalifat.
Marcin Zimerman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-01-12, 16:53   #9 (permalink)
V.I.P

Nominowany 3 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin Zimerman Zobacz post
Polska stabilna? Wzrost gosporadczy? Z uwagi na wzrost cen i inflacje w Polsce wcale nei zyje sie duzo lepiej niz kiedys, bezrobocie ok 15% to hanba, biorac pod uwage ze ponad 2 miliony Polakow wyjechalo za praca z kraju. Pensje w Polsce sa zalosnie niskie.

Kieruje krajem banda idiotow ktora jest - niestety - odzwierciedleniem spoleczenstwa. Bo to spoleczenstwo wybiera do wladzy ludzi ktorzy nie maja pojecia o zarzadzaniu ( nr 1 i 2 na listyach to przewaznie nauczyciele, lekarze i inni przedstawiciele budzetowki). W Polsce lepiej nie bedzie bo Polacy nie potrafia sie rzadzic i budowac. Potrafia tylko rozwalac: komune rozwalili, mase powstan zrobili (ktore jak sie koncyzly kazdy wie), rzad suchockiej obalili. Polska specjalnosc to rozwalanie, rzadzic sie nei potrafimy. Gdyby tu weszli Niemcy to za 20 lat mielibysmy w Polsce duzo lepsze zycie i jestem tego pewien. Po latach wyjazdow z kraju nie mam najmniejszych watpliwosci ze Polska to "drugi swiat" i za mojego zycia nie awansuje do ekstraklasy.

Co do sytuacji globalnej to przeludnienie bedzie powodowalo konflikty. To przez duza ilosc ludzi na ziemi brakuje jedzenia, wody i ropy naftowej i przez to beda problemy. Do tego "liberalna" polityka euro-idiotow doprowadzila do akceptacji bezrobotnych arabow panoszacych sie u nas jakby byli u siebie. W Niemczech, UK, Szwecji - wszedzie ich pelno. Krzycza tylko o zapomogi, nie asimiluja sie, nie ucza, nie chca pracowac. Przy ujemnym przyoscie naturalnym w UE za 200 lat bedziemy tu miec kalifat.
100% prawdy pensja krajowa minimalna 1176 zl do reki (1500 brutto) to jest jakiś smiech na sali !!! w tych czasach przy tych cenach takie zarobki? masakra....przykładowo jakl pracowalem w Holandii czy Niemczech to tam tez minimalnie zarabiaja 1200 euro ,ale u nich 1 litr paliwa kosztuje na dzis dzien 1,60 euro a u nas 1 litr paliwa 5,80 ! pamietajmy ze Oni nie przeliczaja euro na zlotowki wiec Oni maja tak jak My bysmy mieli litr paliwa za 1,60 zł!! tam kupowałem jedzenie za 50 euro i mialem na caly tydzien snaidania obiady i kolacje w tym na obiady same mieso!!! a u Nas za 50 zł nie wyzyjesz 1 dnia!! w Niemczech basen 2 euro na caly dzien !! a u nas? 10 zł na godz buahaha! teraz termy otwarli w Poznaniu to jest 17 na godz!.Nie wspomne o autostradach gdzie w DE jezdzisz za darmo po calym kraju ,a u nas co rusz bramki i 11zl za bramke:/ spójrzcie ilu sportowców musi wyjechać z Polszy żeby sie rozwinać i coś osiągnać.Nasz kraj jest nadal zacofany i pelen absurdów.Tyle
Vittek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-01-12, 17:06   #10 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Domyślnie

Dopóki Polska nie pozbędzie się urzędasów (ponad pół miliona(), służbiści jak Policja będzie dostawać solidne emerytury po 15 latach służby, to w Polsce zawsze będzie chujowo. Kraj będzie się zadłużał, podatki będą coraz większe (a podatki są niezwykle pojebane), ceny będą coraz wyższe. Paliwo jest coraz droższe, wszyscy dostawcy muszą podnosić ceny, na końcu po dupie dostaje szczęśliwy kupujący.

Firmę strach otworzyć, bo strach zatrudniać pracowników, podczas gdy koszta pracy (zusy i inne gówna) kosztują tyle co pensja netto tego pracownika. Jest tyle urzędasów i tyle utrudnień, że na prawdę ciężko jest się wybić.

No i nie wiele brakuje żeby polska Złotówka pierdolła, tak że np. za dolara zapłacimy ok 5. zł.

stabilna gospodarka...
Frazier jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania