stare 14-03-11, 16:00   #1 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Boks vs MMA.

Panowie, widzieliście to? Zgadzacie się z tym co tutaj powiedziano?
Ten cały Kawulski to typowy cham i prostak, jak mnie ten facet wkurza :[ Za dużą ma trochę wyobraźnie ten gość. Mówi, że żaden znany bokser nie wytrzymał w klatce 30 s. A ja się pytam czy jakiś znany przedstawiciel MMA wybrał się kiedyś do boksu i tam rozegrał pojedynek z kimś na topie, a nie jakimś bumem?
Wasilewski trochę jakby oddał pole Saleta bardzo dobrze mówił, dużo prawdy itd.
Ale myślę, że do tych chamów z KSW to nie dotarło szczególnie do Kawulskiego.

Aby zobaczyć link załóż konto: zarejestruj sie

AdIPOL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-03-11, 18:00   #2 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał AdIPOL Zobacz post
Mówi, że żaden znany bokser nie wytrzymał w klatce 30 s.
Saleta albo Wasyl mogli mu przypomnieć KO Mercera na Sylvi w 9 sek.
Frazier jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-03-11, 18:55   #3 (permalink)
prospect

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Heh. Oglądałem fragmentami ten program więc nie ustosunkuje się do samej treści programu, ale ogólnie do tematu.

Po pierwsze, pytanie - boks czy mma dla mnie jest głupie. Dlaczego? BO to dwa różne sporty. owszem, boks jest jedna ze składowych mma, ale juz dawno sie w mma skończyły czasy, że tylko jednym sportem można wygrać. A stawianie jakby wyboru jest głupie - to tak jakby wybierać między piłką nożną a siatkówką.Ja interesuje się bardzo obiema dyscyplinami, jestem fanem mma z ery przed pudzianowej. Niestety, nie rozumiem wzajemnej niechęci fanów boksu i mma .

Dwa - boks jest globalnie popularniejszy. Owszem mma jest bardziej popularne w stanach, Japonii, Kanadzie czy względnie Australii, ale tam popularne są FEDERACJE. Dla przykładu - widziałem kiedyś wywiad z jakimś raperem, bodajże DMX. Na pytanie czy lubi mma odpowiedział że nie wie co to jest, ale za to, ze sportów walki lubi UFC. I to mówi wszystko.Pan Kawulski jest delikatnie mało obiektywny , gdyz kiedyś twierdził że robi robote lepszą niż Dana White (szef UFC). Gratulacje. samo mma, nawet w naszym kraju nie jest tak popularne. U nas rzuć na ulicy nazwisko Jewtuszko czy Drwal (jedyni Polacy w UFC) to nikt nie będzie wiedział. Ale Gołotę , Adamka czy względnie Włodarczyka zna o wiele więcej osób.

Na pewno boks nie polega tylko na dwóch ciosach i ich nauczeniu przez kilka lat.To szczyt ignoranctwa. Nie można osadzić co jest trudniejsze - boks czy mma. Można to porównac dla klas w liceum. Pójdziesz do klasy tylko matematycznej i masz 10 godz tygodniowo. Drugi pójdzie na biol-mat-fiz i te godziny będzie miał rozłożone inaczej. Pierwszy wygra na luzie w teście tylko z matmy. ale w teście z ogólnej wiedzy matematyczno -przyrodniczej polegnie z drugim.

Walki Toneya z Couture i Mercera z Sylvia są nie reprezentatywne. Wszyscy ci zawodnicy są zdecydowanie po najlepszych latach swoich karier. Inaczej by te walki się potyczyła w ich najlepszych latach.Sylvia jak by jeb*ął lowa z 5 lat temu to Mercer by wylądował na drugim końcu klatki, a toney by dłużej uciekał od obaleń Couture(ale szybciej by w parterze poszło Couturowi z drugiej strony.)

Mma, czy nam to sie podoba, czy nie, jest sportem przyszłości. Jest ciągły rozwój , ostatnio UFC kupiło największego konkurenta, dawno juz bije boks na płaszczyznie ppv. Nam sie wydaje że mma jeszcze goni boks, ale jest juz równo z nim. na koniec dam fragment z mojego wywiadu z Szymonem Bońkowskim , jednym z prekursorów mma w Polsce.

"Czy nie uważa pan ,że mma jest tak popularne w Stanach Zjednoczonych bo boks jest w kryzysie? Z dużych nazwisk w świecie boksu jest tylko Manny Pacquiao ,czy Floyd Mayweather Jr. reszta nie jest w stanie przyciągać uwagi ludzi i sprzedawać się dobrze na PPV.

S.B: Być może jest to z tym związane, ale nie upatrywał bym tylko w tym powodu dlaczego mam jest bardzo popularne. Na pewno coś w tym jest, że boks podupada, że brakuje dużych nazwisk. Ale przede wszystkim ludzi widzą, że mma jest bardziej czytelne. W boksie często są decyzje, nie zawsze sprawiedliwe, często są decyzje pod konkretnych promotorów, zbyt dużo układów biznesowych się wkradło w ten sport. MMA stara się być czyste, poza tym częściej walki kończą się przed czasem, czy to nokaut czy poddanie. Ludzie lubią widzieć jasno kto jest lepszy."
ludi14 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-03-11, 19:08   #4 (permalink)
challenger

Domyślnie

Boks i MMA to dwa odmienne sporty i wedlug mnie takie laczenie tego jest głupie. Pozatym zal mi tych podstarzałych bokserwo ktorzy pokonczyli kariere lub sa u jej schylku i probuja swoich sil w formule mma dla mie jest to o tyle smieszne co troszke zalosne bo tak naprawde w mieszanych sztukach walki w gre wchodzi wszystko a taki bokser potrafi tylko uderzac rekami i to wszystko, zero parteru itp. Filmik widzialem fragmenatami i nie ma co sie dziwic ze własciciele KSW probuja wmowic polakom ze mma jest lepsze bo to dla nich jest kasa ale to boks jest słynniejszy i dalej lepiej sie sprzedaje niz sport w ktorym potrafia sie macac po macie cale 3 rundy. Jak dla mnie lepszy jest boks bo jakby na to nie patrzec jest bardziej brutalniejszym sportem, bo jak zaliczysz dech to masz tylko 10 sek zeby wstac a potem nawalaja cie po łbie dalej, a w mma jest szybki koniec i tyle, ale ogolnie wole boks tez z tego powodu ze ma w sobie to cos
Nihilus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-03-11, 19:22   #5 (permalink)
challenger

Domyślnie

bokser przegralby w klatce z zawodnikiem mma. zawodnik mma dostalby ciezki nokaut w ringu z bokserem.a tenista pokona na korcie pingpongiste. dyskusja bez sensu...
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-03-11, 19:24   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Raczej MMA jest dużo brutalniejsze Nihilus, padniesz to nie masz czasu dojść do siebie, poza tym dozwolone są tam bardzo różne techniki, dużo bardziej można dostać tam po ryju niż w boksie. A co do samego porównania tych dwóch dyscyplin to oczywiście nie ma ono sensu bo tak jak wcześniej powiedziano to dwa zupełnie różne sporty.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-03-11, 10:46   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał AdIPOL Zobacz post
Mówi, że żaden znany bokser nie wytrzymał w klatce 30 s. A ja się pytam czy jakiś znany przedstawiciel MMA wybrał się kiedyś do boksu i tam rozegrał pojedynek z kimś na topie, a nie jakimś bumem?
Kawulski mimo ze glowe do interesow ma, to jest glupkiem bez wyobrazni.To co on powiedzial odnosnie walki boksera z zawodnikiem mma jest oczywiste, bokser raczej nie wygra w kladce i odwrotnie, to kogos dziwi?To ze Kawuslki mowi takie rzeczy, swiadczy tylko o tym, ze ma blade pojecie, przeciez to zupelnie dwie inne formuly walki.

Ja tez moglbym powiedziec, ze zaden bokser, czy zawodnik mma nie wygralby w pojedynku
z taka Magdalena Piekarska, na szpady a jak Kawulski ma inne zdanie niech wystawi najlepszych zawodnikow mma, do Magdy.

Nie ma co porownywac, mimo ze boks i mma sa sportami walki, znacznie roznia sie od siebie, nie mozna porownywac zawodnikow jednych do drugich, bo nie ma to najmniejszego sensu, tym bardziej jezeli mialby ktos wymagac od boksera zeby wszedl do klatki i walczyl na zasadach mma.. glupota, dobrze AdIPOL napisal, niech zawodnik mma idzie na ring i walczy tylko w stojce na same rece

Cytat:
Napisał ludi14 Zobacz post
W boksie często są decyzje, nie zawsze sprawiedliwe, często są decyzje pod konkretnych promotorów, zbyt dużo układów biznesowych się wkradło w ten sport. MMA stara się być czyste, poza tym częściej walki kończą się przed czasem, czy to nokaut czy poddanie. Ludzie lubią widzieć jasno kto jest lepszy."
Nie do konca sie zgodze z Szymonem w UFC widywalo sie walki nie raz, nie dwa
Literatt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-03-11, 23:27   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

slaba dyskusja ale Pan Wasilewski jakby na forach pewniejszy siebie i wiecej mial do powiedzenia

w ogole nie podejmowalbym tematu czy boks moze byc ciekawszy dla widza czy mma czyt.ksw.

Samo postawienie takiego pytania pokazuje ze chodzi tylko o sposob jego podania.
i tu powinien byc koniec tematu.

Tym bardziej w Polsce gdzie glod sportow walki w tv jest ogromny. fan mma oglada boks a fan boksu oglada ksw. a reszta grup przed telewizornia to wiadomo. czym wiecej bajerow tym lepiej. a tu wygrywa ksw

natomiast dla mnie boks bedzie zawsze sztuka. kickboxing a juz napewno mma nie jest.
mma to ludzie ktorzy specjalizuja sie we wszystkim a wiadomo ze osoba ktora specjalizuje sie we wszystkim to osoba ktora nie specjalizuje sie w niczym. to osoba ktora wie cos tam ze wszystkiego po trochu. ogolnie dziwna sprawa.

W boksie o zwyciestwie w walce dwoch typow o podobnych umiejetnosciach to kwestia niuansow ktorych swiezak nie odczyta.

To moze zabrzmi paradoksalnie ale wlasnie dlatego latwiej wytypowac zwyciestwo niz w mma.
Jak ktos juz ogarnie o co chodzi w tym boksie to bedzie go czytal i dosyc czesto trafial.
MMA szybciej zrozumiesz ale trudniej przewidziec kto wygra bo mozliwosci jest baaaardzo duzo.

Co jest ciekawsze? dla mnie umiejetnosc wyprzedzania tego co sie ma stac w ringu. mozliwosc tego. mma nie daje tego bo jest skrajnie nieprzewidywalne.
Jesli w boksie jest slogan ze jedno uderzenie piesci moze zmienic wszystko. To co powiedziec o mma jak dochodza jeszcze dwie nogi, kolana, i dziwne rzeczy w parterze.
To jest jak bojka na ulicy. nie jestes wstanie przewidziec jak to sie skonczy gdy dochodzi do rzezni i wszystkie chwyty dozwolone.

Druga fajna rzecz w boksie ze na zwyciestwo pracujesz w kazdej rundzie. to zeby przyszlo ko w 5 rundzie to bokser na to pracuje i kibic ktory wie o co chodzi dostrzega to i mozna powiedziec ze idzie przez ta walke razem z bokserem. ogladasz walke i obserwujac jej przebieg wyciagasz coraz to dokladniejsze wnioski do tego co sie stanie w nastepnej akcji,rundzie. w pewnym momencie dla kibica boksu walka jest tak czytelna i jeden jak i drugi tak wiele pokazali na co ich stac tego wieczoru ze idziesz juz z nimi w tej walce

Boks w ktorym walczy sie tylko na piesci wymaga u mezczyzny pewnych zachamowan w mentalnosci osoby broniacej sie.
Sama walka jest instynktowna checia przezycia co automatycznie wywoluje agresje w postaci uderzenia rywala czym sie da ( kazdy to chyba przezyl. z doswiadczenia wiem ze czlowiek trzezwy cywilizowany ma pewna blokade zeby dzgnac kogos nozem w najwiekszym zagrozeniu. To jest przyklad zlego wychowania naszych czasow. Atakujacy zawsze zrobi to na zimno a osoba normalna ma blokade gdy musi sie bronic a wiemy ze licza sie ulamki sekund gdy chodzi o przezycie. to jak z bronia. przestepca ja zawsze ma a my mamy zakaz jej posiadania dla naszego dobra!!!!!)
Zawodnik mma moze atakowac wszystkim co mu wyroslo z korpusu.
Bokser tylko rekoma co pasowaloby idealnie do teorii ze boks to walka dzentelmenow.
Zawodnik MMA jest bardziej zezwierzecony a bokser uczlowieczony
To tak w ramach sytuacji jak nas moze oceniac matka natura stojac z boku i probujac ocenic to wersja dla Pogan

mysle ze ta teoriia jest nie do obalenia

Jestem pewien ze kickboxer rzucony odrazu na gleboka wode w boksie instynktownie uzylby nogi w chwili skrajnego zagrozenia.
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-03-11, 08:45   #9 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Każda pliszka swój ogonek chwali, czemu tu się dziwić...?

Pozwólmy, byśmy to my o tym decydowali, a nie promotorzy/menadżerzy.
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-03-11, 17:42   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Siemano, to że kawulski i lewatywa to dobre dałny to już pisałem i sie z nich śmiałem i już mi sie niechce, ale biznes na tej parodi zrobili dobry , pewnie sosu zgarneli na maxa.

A tam podniecacie sie tymi MMA burakami i bokserami , kto co z kim i by wygrał, jest XXIw , jednego i drugiego do bambusów na baraki , albo do meksykańców i odrazu by ich z kopa odpalili , kto by to niebył Lesnar, Lennox Lewis, Kawulski, czy Pudzianowski XD
ArchieMoore jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania