stare 02-02-12, 10:45   #21 (permalink)
prospect

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał AdIPOL Zobacz post
CIekawe informacje. Nie miałem pojęcie o tym, ze magnez i wapń się wykluczaja.
Wyglada na to, że ci producenci robia ludzi w konia. Bo wielu ludziom lepiej jest brać dwa składniki mineralne w jednym, a tutaj się okazuje, że one się nie przyswajają. Oczywiście mam na myśli wapń i magnez.

Nie tyle co oba się gryzą, ale WAPŃ ogranicza przyswajanie innych pierwiastków i dlatego mleko jest niezdrowie w diecie dorosłego człowieka. Informacją tą podzielił sie ze mną Akop Szostak, ME w kulturystyce i jeden z największych speców od żywienia sportowego w Polsce.

Tak więc racja, robią nas w konia!!! Ale jest tego coraz mniej, bo nawet w zwykłym supermarkecie widzę, że już wapń oddzielnie, a magnez, potas i witaminki oddzielnie i przede wszystkim dość tanio, choć nie w dawkach dla sprtowców.

Paweł Sawicki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-02-12, 18:29   #22 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał zwierz Zobacz post
Nie tyle co oba się gryzą, ale WAPŃ ogranicza przyswajanie innych pierwiastków i dlatego mleko jest niezdrowie w diecie dorosłego człowieka.
Wapń jest bardzo potrzebny w orgaziźmie, a mleko od krowy jest niezdrowe z innych przyczyn, a mianowicie z takich ze dla człowieka jest mleko od cycka matki, a mleko od krowy jest dla cielaka z kopytami i któremu rosna rogi. Mleko krowie to wg badan jeden z najbardziej przereklamowanych produktów swiata. Ponadto nie trzeba byc ajnsztajnem zeby zobaczyc ze mleko jest nie dla człowieka, zdrowy noworodek karmiony tylko i wylacznie mlekiem od krowy w najlepszym razie bedzie opóznione, a w najgorszym choruje i umiera. Ogólnie z mleka krowiego wiekszosc ludzi przyswaja znikome ilosci białka, a jedynie sam tłuszcz. Ponadto niewspomne ze 80% dorosłych ludzi na swiecie ma nietolerancje laktozy i kazeiny, wypij naraz litr mleka , za godzine bedziesz srał woda :D
ArchieMoore jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-02-12, 18:34   #23 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Domyślnie

Panowie po którym posiłku najlepiej brac witaminy/minerały? Po kolacji, przed spaniem? Żeby organizm się przespał z tym? Chodzi mi o to, zeby wybrac taka pore dnie, żeby organizm najwięcej przyswoił.
AdIPOL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-02-12, 22:26   #24 (permalink)
prospect

Domyślnie

Cytat:
Napisał ArchieMoore Zobacz post
Wapń jest bardzo potrzebny w orgaziźmie, a mleko od krowy jest niezdrowe z innych przyczyn, a mianowicie z takich ze dla człowieka jest mleko od cycka matki, a mleko od krowy jest dla cielaka z kopytami i któremu rosna rogi. Mleko krowie to wg badan jeden z najbardziej przereklamowanych produktów swiata. Ponadto nie trzeba byc ajnsztajnem zeby zobaczyc ze mleko jest nie dla człowieka, zdrowy noworodek karmiony tylko i wylacznie mlekiem od krowy w najlepszym razie bedzie opóznione, a w najgorszym choruje i umiera. Ogólnie z mleka krowiego wiekszosc ludzi przyswaja znikome ilosci białka, a jedynie sam tłuszcz. Ponadto niewspomne ze 80% dorosłych ludzi na swiecie ma nietolerancje laktozy i kazeiny, wypij naraz litr mleka , za godzine bedziesz srał woda :D
Przedstawiłeś pięknie dlaczego mleczko od krówki jest beee i za to Ci chwała, ale nie wyjaśniłeś po co dorosłemu człowiekowi wapń, tylko że jest potrzebny. Kości uformowane, a powtarzam, że wapń blokuje przyswajanie innych pierwiastków co jest głównym powodem, by nie brać wapnia za dużo, a raczej jak najmniej. Do pracy mięśni potrzebny jest potas i magnez, sód w mniejszych ilościach, a wapno? Chętnie bym poznał Twoją opinię

@AdiPol

Zależy jakie. Większość witamin jest rozpuszczalna w tłuszczach i dopiero wtedy się przyswaja.

stare 02-02-12, 23:35   #25 (permalink)
champion

Domyślnie

Zwierz, chodzi mi dokładnie o cynk.

stare 03-02-12, 16:59   #26 (permalink)
prospect

Domyślnie

Cytat:
Napisał AdIPOL Zobacz post
Zwierz, chodzi mi dokładnie o cynk.

Lo kurva... ja biorę rano wszelkie minerały. Cynku specjalnie oddzielnie nie biorę, bo nie mam problemów ze skórą, włosami itp.

stare 03-02-12, 23:50   #27 (permalink)
champion

Domyślnie

Ja też nie mam problemów, ani z włosami ani ze skóra. Polecono mi, mówiąc, że poprawia sprawnośc fizyczną, a ja dużo się ruszam także chce miec tą sprawnośc jak najlepiej. Mowili mi też, że biora cynk przed snem.

stare 04-02-12, 09:01   #28 (permalink)
prospect

Domyślnie

Można, ale jeśli przed snem, to lepiej weź ZMA (cynk, witb6 i magnez). Suplement bardzo prosty, ale fajny. Poprawia regenerację podczas snu, podnosi tez poziom testosteronu
tygrum jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-02-12, 17:09   #29 (permalink)
champion

Domyślnie

Ja pierdole, cynk . magnez, witamina B6, B15, C6 , wpania, elementy, hmb, białka, notrobolony, jakies bostery, testosterole, asecurella, bio cla, magulon, derce. . Ja bede wam wysyłał tabletki z cukru i bede 2 x tanszy niz ci co trzepia na was dobry sos :D Pohuj wy to zrecie jak was karmia w domu normalnym jedzeniem :D ????
ArchieMoore jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-02-12, 00:08   #30 (permalink)
prospect

Domyślnie

Bo to fajne
I działa
tygrum jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd