boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Strefa punktowania walk (http://www.boxing.pl/forum/strefa-punktowania-walk/)
-   -   DOUBLE TROUBLE - round-by-round (http://www.boxing.pl/forum/strefa-punktowania-walk/5395-double-trouble-round-round.html)

kubakj 10-09-05 00:24

DOUBLE TROUBLE - round-by-round

Tutaj punktujemy walki runda po rundzie

lucasz 10-09-05 00:30

Pisac wszystko :)

Kubakj skasowałem twojego i mojego posta. P o p i e p r z y l o mi się 8)

LUBU 10-09-05 11:00

Erik Morales 134 funty vs Zahir Raheem 133 funty
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Hector Velazquez 130 vs Manny Pacquiao 130

King 10-09-05 11:06

Fajna czapka Pacmana :)

lucasz 10-09-05 14:37

Manny jak zawsze- świetnie wygląda, super muskulatura.

imported_Be Real 10-09-05 14:45

Cytat:

Napisał lucasz
Manny jak zawsze- świetnie wygląda, super muskulatura.

Oby się to przełożyło na wynik walki...

soql 11-09-05 03:13

No i jak tam ?! Bo na streamTV nie ma narazie nic :-(

kubakj 11-09-05 03:53

Cytat:

Napisał soql

Zaczelo sie na HBO wlasnie.

Added after 3 minutes:

Wlasnie zyciorys Fredie Roacha przedstawiaja, tylko nie wiem po kiego fiutka. Wlasnie sie dowiedzialem ze od lat na parkinsona cierpi Fredie i rece mu sie trzesa, nie moze dokladnie chodzic i wie, ze ktoregos dnia nie bedzie mogl funkcjonowac bez pomocy.

soql 11-09-05 03:57

Cytat:

Napisał kubakj
Cytat:

Napisał soql

Added after 3 minutes:

Wlasnie zyciorys Fredie Roacha przedstawiaja, tylko nie wiem po kiego fiutka. Wlasnie sie dowiedzialem ze od lat na parkinsona cierpi Fredie i rece mu sie trzesa, nie moze dokladnie chodzic i wie, ze ktoregos dnia nie bedzie mogl funkcjonowac bez pomocy.

Wskocz na chata może lepiej będzie niż tutaj !!

kubakj 11-09-05 05:41

Hala pelna, jakby to byla jakas super walka. Bardzo gorace przyjecie prze meksykanow Velazquesa. Pacman z menagerem Finkelem oraz promotorem Shawem. Ida zapowiedzi Bufera

Added after 2 minutes:

Cytat:

Napisał soql
Cytat:

Napisał kubakj
Cytat:

Napisał soql

Added after 3 minutes:

Wskocz na chata może lepiej będzie niż tutaj !!

Jestem na chacie tez..

Added after 4 minutes:

1 runda.
Poczatek nieciekawy, bo Pacman troche uciekal, az meksykaniec krzyczal "jestes bokserem czy cipko" i zadal duzo mocnych ciosow. Zdecydowana runda dla Velazqueza.

10-9 Velazquez

Added after 4 minutes:

2 runda.
Velazquez jest mocny i juz ida na calego. Pacman obrywal, ale wrocil i zaczal ostro walic. Ciezko punktowac te runde, bo oboje mieli przewage co pare chwil. Daje te runde dla Velazqueza.

10-9 Velazquez

Added after 2 minutes:

3 runda.
Slabsza runda, ale bylo kilka ciekawych akcji. Packman w tej rundzie o wiele lepszy od Velazqueza.

10-9 Pacman

Added after 3 minutes:

4 runda.
Pacman sie rozkrecil i powoli dyktuje warunki walki. Pacman kilka udanych i spektaktualnych atakow. Valezquez powoli slabnie.

10-9 Pacman

Added after 4 minutes:

5 runda.
Pacman ciagle dyktuje warunki, Valezquez troche lepiej niz w poprzedniej rundzie, ale to za malo na PacMana.

10-9 Pacman

Added after 5 minutes:

6 runda.
2/3 rundy to nic nie bylo, a koniec to juz byl popis Pacmana, ktory serie 50 ciosow wyprowadzil na Valezquzie i ten nie odpowiadal, az go posadzil w chwili gongu konczacego runde, sedzia liczy, az przerywa walke, bo Valezquez nie doszedlby do siebie i chyba mial juz dosyc.

10-9 Pacman i nowym mistrzem WBC International Super Featherweight.

Added after 4 minutes:

PacMan pierwszy raz udzielil dluzszego wywiadu po angielsku, bez tlumacza. Jeszcze troche niegramatycznie rozmawia, ale duzo rozumie i duzo gada. Ciekwe kiedy Trinidad, Morales wezma sie za siebie...

Added after 10 minutes:

Zahir wpada do ringu w koronie i szacie krolewskiej :)

Added after 2 minutes:

Morales mial cieniutke wejscie.

Added after 7 minutes:

1 runda.
Rozpoznanie powolne i taka sobie runda. Raheem ma wieksza przewage.

10-9 Raheem

Added after 4 minutes:

2 runda.
Nastepna runda dla Raheema. Morales wolno sie rozkreca. Nic specjalnego sie nie dzieje narazie.

10-9 Raheem

Added after 2 minutes:

3 runda.
Bardzo donra runda Raheema. Morales jest bezradny i nie widzi narazie sposobu na Raheema. Najlepsza runda Raheema.

10-9 Raheem.

Added after 5 minutes:

4 runda.
Ta runda dla Moralesa, ktory sie chyba rozkrecac zaczyna.

10-9 Morales.

Added after 5 minutes:

5 runda.
Super runda. Ostra wojna. Morales byl przez chwile przymroczony, ale podniosl sie, ale to Raheem nie chcial go skonczyc. Po czasie Raheem sie poslizgnal, ale nie byl liczony.

Added after 3 minutes:

6 runda.
Wojenka troche mniejsza. Raheem skarzy sie do sedziego, ze mokro jest i przewrocil sie w tej rundzie az 2 razy, ale sedzia to ignoruje i kaze ciagle walczyc. Ring nie wyglada na mokry, ale moze taki kolor ma. Moralesowi nie wychodzi, jest slabszy.

10-9 Raheem.

Added after 3 minutes:

Runda 7.
Raheem powieksza swoja przewage, a pod koniec rundy but sie rozwiazal Moralesowi i jest mala przerwa. Po wznowieniu rundy Morales sie zachwial po ciosie Raheema

10-9 Raheem

Added after 4 minutes:

8 runda.
Raheem szkoli Moralesa, ktory juz ma spuchnieta gebe, a Raheem nawet nie zmeczony , jak Morales. Po niektorych ciosach chwieja sie nogi Moralesowi. Morales juz sie chyba nie podniesie. Nie bede rewanzu z PacManem. Wyraznie prowadzi Raheem

10-9 Raheem

Added after 4 minutes:

9 runda.
Raheem prowadzi juz wysoko i zwieksza przewage nad Moralesem, ktory jest beradny w tej wadze. Team PacMana oglada walke i PacMan jakis zadowolony, ze Morales przegrywa, ale odplywa mu szansa na wielka kase w rewanzu z Moralesem.

10-9 Raheem

Added after 2 minutes:

10 runda.

Raheem trzyma dystans i obija wymeczonego Moralesa i nieraz niezle serie w niego pakuje. Morales juz ma chyba dosc, ale mu nawet nie wychodza male podrywy do KO. Raheem przewrocil sie znow w tej rundzie.

10-9 Raheem.

Added after 5 minutes:

11 runda.
No Morales gasl, ale pod koniec za sprawa meksykanow sie obudzil i rzucial sie na KO. Raheem raz po ciosie ukleknal, ale sedzia uznal, ze to poslizg znowu, ale mysle, ze to cios byl. Potem pod koniec po ciosie Raheem dotknal maty rekawica, ale sedzia nie odgwizdal nokautu, ale sedziowie pewnie tak.

10-9 Morales.

Added after 4 minutes:

12 runda.
Oboje juz byli zmeczeni. Raheem mial wieksza prewage nad zmeczonym Moralesem, a dodatkowo Morales sie nie rzucil na calego na Raheema, zeby go znokautowac.

10-9 Raheem

Added after 1 minutes:

118-110
116-112
115-113

winner by UD12 Zahir Rahim and new WBC International Lightweight.

Pacman zdziwiony :D

nie bedzie chyba rewanzu Morales-PacMan. PacMan nie bedzie pewnie tez pchal sie na Rahima.

micko 11-09-05 06:27

Cytat:

Napisał soql

Nie mow ze nie ogladales poscili z lekkim opoznieniem od 2 rundy pierwszej walki.

soql 11-09-05 06:37

Cytat:

Napisał micko
Cytat:

Napisał soql

Nie mow ze nie ogladales poscili z lekkim opoznieniem od 2 rundy pierwszej walki.

Oczywiście, że oglądałem. A teraz jeszcze oglądam na 1+1 całego Pacmana :-)

lucasz 11-09-05 10:19

No to niezłe jaja :shock:

LUBU 11-09-05 10:49

Erik Morales vs Zahir Raheem

Hector Velazquez vs Manny Pacquiao

lucasz 11-09-05 10:52

Nie widziałem walki, ale nie chce mi się wierzyć że Morales był dobrze przygotowany, skoro przegrał. Co na to Ci, którzy oglądali?

LUBU 11-09-05 14:46

Punktacja

lucasz 11-09-05 14:56

Ta pierwsza punktacja to szok :shock: . Tylkko 2 rundy Moralesa. Choć nie widziałem walki, to wydaje mi się że popełnił ten sam błąd co pewien "champion" walczący z Maussą. Przecież Eric to jedna z największych obecnie boksujących gwiazd na ringu.

Iniemamocny 11-09-05 16:40

morales bardzo cienko walczy......... a tak wogule to sorki ze nie pomoglem w transmisji bo nie mialem dostepu do neta blisko ekranu

lucasz 11-09-05 17:49

Powie mi ktoś czy Morales był przygotowany dobrze, czy nie?
Był szybki czy wolny? Kondycja OK, czy nie OK? Nie wierzę żeby taki fenomen jak Eric najzwyczajniej w świecie był gorszy od zawodnika, który jeszcze nic nie osiągnął.

Iniemamocny 11-09-05 18:37

ja nie wiem jak byl przygotowany ale byl duzo wolniejszy niz murzyn....murzyn byl szybszy zadawal duzo ciosow i byly silne ciosy... widac bylo ze pod koniec moralesw wychodzi do rungu ot tak , juz chyba byl pewny ze koniec...ja nie wiem co sie stalo...:(:(

Heavyweight_89 11-09-05 19:18

Morales walczy z Pacquiao, przynajmniej wg boxrec'u. Może się rozmyślą, a to tylko spekulacja.
PS. Mam także pytanie:
* Harris VS Moussa
* Morales VS Raheem
Która walka jest większym "upset'em"? I czy któraś wg Was ma szansę na tytuł "Upset of the year"?

imported_nyny 11-09-05 20:48

napewno Morales bo byl na 1 miejscu w p4p

lucasz 11-09-05 20:50

Jasne że Morales. Harris przy nim to chłopak, który nic w życiu jeszcze nie widział.

kubakj 11-09-05 21:32

Morales byl za maly, za slaby i za wolny na te wage. Rahim ma poprostu talent i uczyl boksy Moralesa. Morales nie powinien przechodzic w te kategorie wagowa.

lucasz 11-09-05 21:35

Cytat:

Napisał kubakj
Morales byl za maly, za slaby i za wolny na te wage. Rahim ma poprostu talent i uczyl boksy Moralesa. Morales nie powinien przechodzic w te kategorie wagowa.

Czy to oznacza, ze Morales w rewanżu także doznałby porażki? Czy jednak mógłby się przygotowac lepiej?

kubakj 11-09-05 21:37

Cytat:

Napisał lucasz
Cytat:

Napisał kubakj

Czy to oznacza, ze Morales w rewanżu także doznałby porażki? Czy jednak mógłby się przygotowac lepiej?

Morales dyszal pod koniec. Mysle, ze ciezko byloby prorokowac rewanz, ktory mysle, ze nastapi dopiero jak Morales pokona PacMana, ktory tez super sie nie pokazal ostatnio.

lucasz 11-09-05 21:41

Ten rok jest tragiczny dla faworytów. Ilu to już świetnych bokserów poległo? Aż nie chce mi się liczyć. POGROM.

Sykes 11-09-05 22:46

Cytat:

Napisał lucasz
Ten rok jest tragiczny dla faworytów. Ilu to już świetnych bokserów poległo? Aż nie chce mi się liczyć. POGROM.

I bardzo dobrze, dzięki temu jest w stanie zainteresować kogoś więcej niż tylko pasjonatów. Byłoby nudno, a tak zawsze jakaś niespodzianka się trafi..

Iniemamocny 12-09-05 00:59

nie szans na rewaz raheema z Moralesem bo morales moglby przegrac jeszcze raz , mysle ze ta walka moglaby byc Upset of the Year

Thorgal 12-11-07 22:55

Punktujemy walki runda po rundzie

Nie wiem jak Wam, ale mnie brakowało takiego tamatu.
Często w naszych komentarzach do pojedynku podajemy własne punktacje lecz czasami zdarza się, że punktujemy "na oko".
Piszemy np., że "bokser A wygrał co najmniej x rund", albo, że "wynik oscyluje wokół 115-113", czy też "gdyby punktować odwrotnie to nie byłby duży wałek". Nie ma w tym nic złego, ale czasem dochodzi do kłótni dotyczącej oceny pojedynku a w dyskusji pada za mało konkretów. A przecież o końcowym werdykcie decydują czasami niuanse i wyrównanej walki nie można tak oceniać. Bez względu na preferencje stylów boksowania sędzia ocenia poszczególne rundy i trzeba o tym pamietać faworyzując zawodnika który wysłał trzy razy rywala na dechy, ale w sumie przegrał (choćby nieznacznie) 10 rund :roll: :lol: Umieszczając własną szczegółową punktację unikniemy czczego gadania skupiwszy się na faktach, a dodatkowo pozwolimy innym zrozumieć czym dokładnie się kierowaliśmy punktując rundę tak a nie inaczej.

Dodatkowo jestem pewnien, że dyskusja w tym temacie może przyczynić się do wzrostu wartości merytorycznej pozostałych dyskusji prowadzonych na forum. Po prostu punktując walkę runda po rundzie nie będzie można ściemniać, że widziało się pojedynek którego wynik jedynie przeczytało się na boxrecu albo w którymś z innych tematów, co jak mi się wydaje jest nagminne u niektórych użytkowników. Może niektórym będzie wstyd wyrażać skrajne opinie, gdy zabraknie im argumentów w postaci faktów.
Poza tym dyskusja na temat punktacji poszczególnych rund i sposobu interpretacji zdarzeń jakie miały miejsce w ringu powinna zwiększyć teoretyczną wiedzę fanów boksu udzielających sie na forum. Sam jakiś czas temu miałem okazję przekonać się (niestety na własnej skórze), że obejrzenie kilkuset walk z okładem nie gwarantuje znajomości przepisów choćby wydawało się, że wie się wszystko. Niestety nauka tylko poprzez oglądanie gal nie zawsze jest skuteczna.
Ja się "nadziałem" i było mi wstyd, więc żeby nie być gołosłownym kilka słów na temat sposobu punktowania walk wg 10 points must system (przeklejone z wikipedii), które reguły każdy piszący w tym temacie musi znać:
Cytat:

The 10-point must system is a method of scoring a fighting match (e.g., boxing or mixed martial arts (MMA)) in which the judges of the fight must give the winner of a round 10 points, while giving the loser 9 or less. A knock down usually results in a score of eight for the boxer who was knocked down, and ten for the boxer who knocked him or her down, provided, of course, the boxer who was knocked down gets back up before the end of the count and can finish the round. One can also occasionally award a 10 - 8 score if the person who is awarded the ten is obviously dominating the other fighter. If the fight does not end prior to completing the scheduled number of rounds, (due to injury sustained from an accidental foul), the sum of the scores for each round are tallied for each judge to determine the winner of the match, if a pre-determined number of rounds has been fought, (usually 4). If unable to continue the fight before that number of rounds has been fought, the fight is ruled a "no contest." Fighters can lose points by committing fouls, and a round may be judged as having no clear winner, both of which may result in awarding an equal number of points to each fighter, so even with an odd number of rounds and an odd number of judges, draws are possible. Each foul usually costs one point, and will be determined by the referee. A round that is considered a draw between both fighters is usually scored as a 10 - 10 round.
i w zasadzie to samo z encyklopedii boxrecu:
Cytat:

The winner of a round must receive ten points, and the loser of the round nine points (eights points, if knocked down; seven points, if knocked down more than once and thoroughly dominated by his opponent). If there is no clear winner, each boxer must be awarded ten points. Note, however, although a boxer may win the round, he can lose a point by committing a foul, in which case the round likely would be scored nine points for each boxer.
Sugeruję zapamietać.

A żeby rozruszać dyskusję przedstawię moją punktację pojedynku Barrera vs. Morales I (ach co to była za wojna!):
Runda 1: 10-10,świetny początek obu zawodników! Żal skrzywdzić któregokolwiek.
Runda 2: 10-9 dla Barrery, który w wymianach jest precyzyniejszy.
Runda 3: 9-10 dla Morelesa, który trafił więcej mocnych ciosów.
Runda 4: 9-10 dla Moralesa, ruchliwośći inicjatywa.
Runda 5: 10-10, co za runda! Jedna z najlepszych jakie widziałem! Po prostu full metal jacket.
Runda 6: 10-9 dla Barrery.
Runda 7: 9-10 dla Moralesa,Morrales nie ma zamiaru odpuścić...
Runda 8: 10-9 dla Barrery, zaczyna dominować.
Runda 9: 9-10 dla Moralesa który wychodzi na prowadzenie.
Runda 10: 10-9 dla Barrery, sytuacja zmienia sie jak w kalejdoskopie, tym razem Marko jest celniejszy od rywala.
Runda 11: 10-9 dla Barrery; poza zrywem na początku Morales już chyba opadł z sił.
Runda 12: 10-8 dla Barrery; pierwsze deski w karierze Moralesa, chociaz... Wymiana trwa do końca.
Ostatnie dwie wygrane przez Marco rundy powodują, że zwycięża on 116-113 ten pasjonujący pojedynek. Sędziowie ocenili jednak inaczej więc może będzie o czym pogadać. Dla chętnych do punktowania tej walki i dalszej dyskusji wrzuciłem ją do strefy.

Jeszcze raz podkreślam: w temacie tym punktujemy poszczególne rundy. Nie publikujemy opinii z cyklu "wg.mnie zawodnik A wygrał z bokserem B 116:112", ale podajemy jak ocenialiśmy (w punktach!!!, nie wygrał/przegrał) kolejne rundy - najlepiej z jakimś komentarzem - i dopiero na końcu sumaryczny wynik. Wybór walk pozostawiam Wam - mogą to być zarówno świerze pojedynki (może Cotto-Mosley, było blisko) jak i walki historyczne. Można też pokusić się o punktowanie walk zakończonych nokautem na zasadzie "kto do tego czasu prowadził", bo to też może byc ciekawe. Czekam też na Wasze sugestie i uwagi.

Ps. Temat ten dedykuję użytkownikowi o nick'u dzomba, który zdaje się przywiązywać szczególną wagę do poziomu merytorycznego dyskusji prowadzonych na forum czego wyraz dał nie raz w wielu swoich postach (choć nie zawsze w miły sposób ;) ). Ja na tym skorzystałem.
Dziękuję dzomba.

Tomasz79 13-11-07 10:19

Dobry temat, dobry pomysl. Ja wciaz interesuje sie boksem amatorsko i z lekka nutka ignorancji wiec z checia poczytam i moze sie w koncu czegos naucze, bo poki co punktuje zapewne podobnie do super duo Kostyra Kulej ;)

dzomba 13-11-07 13:39

Re: Punktujemy walki runda po rundzie

Cytat:

Napisał Thorgal

Ps. Temat ten dedykuję użytkownikowi o nick'u dzomba, który zdaje się przywiązywać szczególną wagę do poziomu merytorycznego dyskusji prowadzonych na forum czego wyraz dał nie raz w wielu swoich postach (choć nie zawsze w miły sposób ;) ). Ja na tym skorzystałem.
Dziękuję dzomba.

Odnoszac sie do twojego zarzutu co do tego nie zbyt milego sposobu to nalezy zauwazyc iz czasem usprawiedliwione efektem jest zastosowanie zasady "cel uswieca srodki"

Ad rem - temat ten jest jak najbardziej potrzebny,na poczatku radze napisac na forum(ja tego nie zrobie,sami znajdzcie jak nie wiecie -przy okazji moze sie czegos innego jeszcze dowiecie ;) ) jakie elementy podlegaja ocenie w boksie.To jest punkt wyjscia jakiejkolwiek dyskusji na temat punktowania .Miedzy innymi trudnosc zdefiniowania szczegolnie dwoch elementow powoduja ze czesto sedziowie tak roznie widza poszczegolne rundy a w konsekwencji ich werdykty punktowe bywaja tak odmienne jak by ci sedziowie ogladali i oceniali zupelnie inne pojedynki.

P.S Poki co nie mam czasu na pisanie swoich zastrzezen i uwag co do tych elementow i ogolnie punktowania.Jak bede bardziej "czasowy" to wtrace swoje 3 grosze do dyskusji na temat sedziowania,dyskusji ktora mam nadzieje rozgorzeje w tym temacie i przede wszystkim bedzie z pozytkiem dla nas wszystkich.

Boguś 24-11-07 13:41

Miguel Cotto vs. Shane Mosley

Runda 1: 10-9
Kilka prostych doszło do głowy Mosley'a.

Runda 2: 10-9
Ostatnie 20 sekund należy do Mosley'a, lecz Cotto bronił sie bardzo dobrze jak i trafiał kilka razy prawym bezpośrenim. Runda dość trudna do punktowania

Runda 3: 9-10
W połowie rundy Mosley trafia lewym prostym, a potem mocnym prawym sierpem.

Runda 4: 10-9
Cios za cios. Dobre lewe sierpy w wykonaniu Cotto.

Runda 5: 9-10
W pierszej fazie rundy stosunkowo dużo klinczu. Mosley bije dużo na korpus.

Runda 6: 10-9
Ofensywa Cotto. Ponownie bije prostymi.

Runda 7: 10-9
Kilka udanych akcji Cotto, zwłaszcza prawe sierpy.

Runda 8: 10-9
Runda podobna do poprzedniej. Mosley nadal w defensywie, a Cotto nadal trafia sierpami.

Runda 9: 10-9
Cotto zaczyna się cofać. Często trafia lewymi prostymi i sierpami.

Runda 10: 9-10
Runda dla Mosley'a. Cotto przyjmuje sporo ciosów.

Runda 11: 10-9
Cotto nadal sie cofa, lecz trafia. Runda dla niego.

Runda 12: 9-10
Sierpy w wykonaniu Mosley'a dochodza do celu. W końcowej fazie rundy pięściaże zderzają się głowami. Cotto kończy walke z rozciętym prawym łukiem brwiowym.

Końcowy wynik: 116:112

Thorgal 04-12-07 11:34

Wreszcie jakiś odzew :roll: .

Ja w tej walce dałem:
Cotto-Mosley
1. 10-9
2. 9-10 (za końcówkę)
3. 9-10 (więcej mocnych wsadził)
4. 10-9 (rzadnych watpliwości!)
5. 10-9 (nuda)
6. 10-9
7. 10-9 (Cotto przeważa, ale walczy brzydko)
8. 9-10 (rzeczywiście runda podobna do poprzedniej, ale tu z chaosu Cotto juz nic nie wynika, runda dla Mosley'a)
9. 9-10 (zranił go!)
10. 9-10
11. 10-9 (kluczowa runda, inny Cotto)
12. 10-10 (Cotto tylko w defensywie, ale Mosley a atakach bezradny był aktywny i kilka razy zachaczył, ale Cotto zachował więcej sił, jeśli nie remis to runda dla Cotto).
Końcowy wynik: 115:114

Ktoś jeszcze przyłączy się do zabawy :?:

Winky 21-12-07 22:44

De la Hoya vs. Mayweather
Osobiscie punktowałem:

runda 1: 9 - 10
Oscar napiera, ale sporadycznie zadaje ciosy, runda rozpoznawcza ze wskazaniem na Floyda który często używa lewej ręki kilka razy trafiając.

runda 2: 10 - 9
de la Hoya zdecydowanie aktywniejszy niż w pierwszej rundzie, narzuca tempo, zaczyna używać lewego prostego i spycha Mayweathera w liny zmuszając do walki w defensywie. Runda dla Oscara.

runda 3: 10 - 9
Oscar zaczął bardzo agresywnie, kilka ciosów doszło celu, Floyd próbował się odgryzać lewym prostym ale to nie wystarcza - runda dla de la Hoyi.

runda 4: 10 - 9
Kolejna runda dla Oscara, który kilka razy zaskoczył Mayweathera szybkością. Minutę przed końcem rundy Golden Boy ładuje serię 9 uderzeń pod prawy łokieć Floyda, kilka tych ciosów dochodzi celu.

runda 5: 9 - 10
Starcie obfitujące w liczne wymiany z obu stron. Floyd skuteczniejszy w defensywie i kontratakach - runda dla Mayweathera.

runda 6: 9 - 10
Oscar traci impet, tempo pojedynku spada, Floyd kontroluje przebieg rundy lewym prostym, próbując wsadzić kilka silnych prawych, na szczęście dla Oscara nie trafia. Sporadyczne ataki de la Hoyi nie wystarczają by wygrać to starcie.

runda 7: 10 - 9
De la Hoya "chwyta drugi oddech", skutecznie zaczyna rundę lewym, potem kilka ciekawych kombinacji i Floyd przegrywa starcie.

runda 8: 10 - 9
Trudna runda do punktowania, obaj mają kilka ładnych akcji, w końcówce przyśpiesza i trafia Oscar co przeważa szlę na jego korzyść.

runda 9: 10 - 9
Kolejne trudne do punktowania starcie, kilka ładnych akcji z obu stron, runda minimalnie na korzyść Oscara.

runda 10: 9 - 10
Oscar przesypia rundę, Floyd skutecznie punktuje i w końcówce rundy trafia efektownym prawym.

runda 11: 9 - 10
Kolejna runda dla PB. Oscar staje się bardziej statycznym celem, Mayweather wprowadza kilka celnych prawych, choć w końcówce sam daje się trafić mocno bitym prawym De la Hoyi.

runda 12: 10 - 9
To starcie punktowałem na korzyść Golden Boya który był celniejszy w końcówce.
Reasumując: 115 - 113 dla Golden Boya

Celowo wybieram ten pojedynek, gdyż zdania odnośnie werdyktu są podzielone po dziś dzień. Poszczególne rundy były dość trudne do punktowania więc chętnie poczytam punktacje innych forumowiczów;)

Pio 22-12-07 00:00

Z nudów obejrzę sobie walkę jeszcze raz :)

De la Hoya vs. Mayweather

runda 1: 9 - 10
Floyd kontroluje runde, dwa kapitalne prawe proste. Kapitalna obrona, Oscar doprowadza do celu chyba ledwie 2 uderzenia.

runda 2: 10 - 9
Floyd przegrywa tą rundę na własne zyczenie praktycznie nie wyprowadzajac zadnych ciosow. DLH jest aktywny, praktycznie nic nie trafia, ale aktywnosc wygrywa mu runde.

runda 3: 10 - 9
Zaczyna sie objawiac roznica w szybkosci i umiejetnosciach obydwu. Dobra obrona Floyda, ale zbyt mala aktywnosc nawet biorac pod uwage akuratnosc Mayweathera nie pozwala by punktowac dla niego tą rundę.

runda 4: 9 - 10
Komicznie wyglądająca próba faulu i uderzeń na korpus ze strony DLH. Po tym incydencie Floyd bierze Oscara na środek ringu mówiąc mu 'tak sie chłopcze boksuje' lądując trzy razy kombinacje one-two. Potem jeszcze pojedyncze celne uderzenia.

runda 5: 9 - 10
Coraz bardziej przypomina to pojedynek mistrza z uczniem. Kolejne czysciutkie prawe proste lądują na szczęce Oskara. Po jednej kontrze DLH prawie zalicza glebe.

runda 6: 10 - 9
Dobra obrona Oskara, nareszcie ląduje jakieś uderzenia przy seriach, które stara się systematycznie wyprowadzać. Floyd jest zbyt pasywny.

runda 7: 9 - 10
Dalej to samo, dobra obrona, celne kontry, dwie, trzy fajne kombinacje. Oscar nie wyciąga wniosków, jest niedokładny i nieefektywny.

runda 8: 9 - 10
Floyd w tej rundzie gra z Oskarem w kotka i myszkę, podpuszcza go, odsłania się, a na koncu celnie kontruje. Punktuje wszystkie niedskonałości Oscara.

runda 9: 9 - 10
Runda zdominowana od poczatku do konca przez Floyda. Na poczatku laduje pare pojedynczych prawych, potem seria, potem szkoleniowa akcja obronna przy linach po ktorej laduje jeszcze pare czystych uderzen.

runda 10: 9 - 10
Kolejna runda, która upłynęła na kontrolowaniu tempa walki, unikaniu ciosów i kontrowaniu przez Floyda. Oscar wykazuje oznaki zmeczenia psychicznego ta walka.

runda 11: 9 - 10
Oscar jest zmeczony, praktycznie przestaje zadawac ciosow, opuszcza rece, zapomina o obronie. Chyba 6-krotnie Floyd powtarza udanie akcje jab na korpus i prawa celna na górę.

runda 12: 9-10
Ostatnia runda jest sentencją całej walki, Oscar macha rękami, Floyd kontruje i trafia.

Werdykt: 117-111 dla Floyda Mayweathera.

imported_Hekko 22-12-07 17:18

~ referee: Yusaku Yoshida (A)144-148(B) | judge: Ryoji Kashiwagi 146-144 | judge: Medardo Villalobos 147-143 | 144-148 ~
~ vacant WBA cruiserweight title ~

wybaczcie ze tutaj ale mam pytanie co to ma byc czemu tyle werdyktow bylo w tej walce ??????????? i dodam ze wygral zawodnik A przez SD ???????????????? lol why

walka Ocasio vs Williams

Thorgal 27-01-08 15:12

Povetkin-Chambers:
1. 10-9
2. 9-10
3. 9-10
4. 9-10
5. 10-10
6. 10-9
7. 10-9
8. 9-10
9. 9-10
10. 10-9
11. 10-9
12. 10-9

W sumie 115-114. Szerszy komentarz zamieszczę w adekwatnym temacie.

ufo 27-01-08 21:23

Re:

Cytat:

Napisał Hekko
~ referee: Yusaku Yoshida (A)144-148(B) | judge: Ryoji Kashiwagi 146-144 | judge: Medardo Villalobos 147-143 | 144-148 ~
~ vacant WBA cruiserweight title ~

wybaczcie ze tutaj ale mam pytanie co to ma byc czemu tyle werdyktow bylo w tej walce ??????????? i dodam ze wygral zawodnik A przez SD ???????????????? lol why

walka Ocasio vs Williams

No co ;] boxrec

Thorgal 30-01-08 12:33

Za EastSide:
Cytat:

So what is the “Ten Point Must System” and why should you care? Guess what? Every decision that does not go your way is much more likely due to your lack of understanding of the “Ten Point Must System” then it is to a collection of incompetent or crooked judges. Simply put, the “Ten Point Must System” is the scoring system used by judges to score an individual round in a boxing match. The system requires giving ten points to the fighter who won the round (unless instructed to make a scoring deduction by the referee). If you don’t care what the scoring system is all about, then remain forever in the dark over why your fighter lost when you thought he won. Learn it and you will come to understand that the scoring system does not necessarily always yield a decision that satisfies the basic question of determining which fighter is the better fighter.

The most important thing to take away from an understanding of the Ten Point Must System is that each round is scored as a stand alone fight unto itself. There should never be a prejudice in the mind of a judge that can be carried over from one round to the next. How each fighter performed in the previous round is ancient history. How a fighter will perform in the next round is fortune telling. To properly judge a round, the judge is only interested in the present; being “in the moment” is all that exists. If you lose this concept you will be prejudiced by ancient history or prone to fortune telling. Stand up each round as its own fight and give the winner of this one round, “stand alone fight” ten points.

If you really liked the way Herman Ngoudjo dominated round number 7 by stunning Paulie Malignaggi and you allowed that to taint anything you saw in round number 8 then you broke a cardinal rule in judging; each round can not be prejudiced by what you saw in the previous round or what you expect to see in the next. I smiled as I read one analysts round by round description of the fight. He opened his remarks for his coverage of round number 8 by wondering if Malignaggi would have an answer for the tough round he had just survived. Wrong! Oh, so wrong! It does not matter if Malignaggi had or did not have an answer for what happened in the previous round; the previous round was ancient history! Never get suckered into this kind of thinking when judging a fight. The judge does not care what happened; he’s supposed to be living in the “moment”!

As a judge you are looking for the four elements of judging in each and every round as if no previous or subsequent rounds exist! Who scored the clean, effective punches? If you can identify one of the fighters as objectively better in this element, then give him ten points for that round. If you need to evaluate effective aggression, ring generalship and defense in order pick the winner of the round, then so be it. Make your judgments in the moment, and then move on to the next moment. Move on to the next round.

Not so fast! How many points did you give to the loser of the round?

Scoring for the loser of the round is currently seen as fairly automatic. If you can identify a winner and a loser for the round, give the winner ten points and the loser nine; a 10-9 round. If the round was decisively one-sided (one fighter scored often and heavily and the other barely scored any clean, effective punches), then you are free to score the round a 10-8 round. Generally, if one fighter knocks down his opponent, then the winner gets 10 points and the loser (normally scoring 9 points), gets an additional point deducted; a 10-8 round. Each subsequent knockdown scored by the winner of the round results in an additional point deducted from the losers round score. Some of us might wish things were different, but since this is the current “automatic” state of affairs in implementing the Ten Point Must System, you will be best served to be just as automatic in your view.

Unfortunately the current state of scoring rarely finds the 10-8 round being used unless a knockdown is involved. In addition, judges are under pressure to do all they can to identify a winner for a round. As a result we rarely see the 10-10 round being scored. In my view this is an overly-judicious use of 10-10 and 10-8 rounds. It yields far too many subjective and controversial decisions. There are more and more officials calling for more liberal use of 10-10 and 10-8 scoring from judges. But if your goal is to better understand judges’ scorecards, then you should continue to be overly-judicious as well in scoring 10-10 and 10-8 rounds. Obviously when a knockdown is involved there is nothing overly-judicious about properly scoring the round a 10-8 round.

Scoring mistakes can and do happen. Here we can point to the scoring mistake made by judge Burt Clements in the first round of the Pacquiao/Marquez fight. Pacquiao knocked Marquez down three times in the round. Two of the judges properly scored the round a 10-6 round for Pacquiao, but Burt Clements (admitting his mistake after the fight), scored the round a 10-7 round for Pacquiao. In this case, the mistake cost Pacquiao a win and a championship belt. Getting the Ten Point Must System right is the goal. Getting it wrong can and does have seriously negative consequences for at least one fighter.

Remember your fighter who you thought punched the stuffing out of his opponent? Did he accomplish that goal for 5 rounds, but his opponent snuck by with an indecisive edge in the remaining 7 rounds? In contests like these it certainly looks like one fighter won his rounds decisively while the other won his rounds by weak margins. But it is not about who looked like he won the fight; it’s about who scored the most points.

So the next time you score a fight remember to score only one round at a time and never allow anything to prejudice how you score the subsequent rounds. Use the Ten Point Must System and award the winner 10 points and use the somewhat “automatic” system for awarding lesser points to the loser of the round. When it comes down to your scorecard, add it up and announce the winner.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:49.