stare 04-04-11, 21:03   #491 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał pazdzo Zobacz post
Marylion jak twierdzisz że pierwsza runda może iść w stronę Włodarczyka to nie jesteś obiektywny. To jest jasna i klarowna runda dla Palaciosa, oczywiście zobaczyłeś lewy sierpowy Diablo na końcu rundy i punktowałeś ją na remis, zobacz powtórki w trakcie przerwy, ten cios tylko musnął Palaciosa. Druga runda dla Włodarczyka? on trafił w niej 4 ciosy, Palacios 8 - to jest 2x więcej, więc kolejna runda zdecydowanie dla Palaciosa.
Dalej już chyba twoja punktacja ma więcej sensu, ale radzę obejrzeć pierwsze dwie rundy jeszcze raz, najlepiej w zwolnionym tempie.
Zacznijmy od tego, że nie można dać remisu w pierwszej i w ostatniej rundzie.

KoooRek1429 jest nieaktywny  

stare 04-04-11, 22:29   #492 (permalink)
contender

Nominowany 41 razy w 13 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał KoooRek1429 Zobacz post
Zacznijmy od tego, że nie można dać remisu w pierwszej i w ostatniej rundzie.
Tak? w jakich walkach? Bo jeżeli dobrze pamiętam, to choćby w walce Hutkowski - Azzouzi o jakiś tam pasek WBC jeden sędzia dał ostatnią rundę remisową.
Paweł Kulig jest nieaktywny  

stare 05-04-11, 05:57   #493 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Foreman - Schulz

1. 9-10
2. 10-9
3. 10-9
4. 9-10
5. 10-9
6. 10-9
7. 10-9
8. 9-10
9. 9-10
10. 9-10
11. 10-9
12. 9-10

wynik: 114-114 remis

3, 5, 6 runda - tutaj Schulz trafiał ładniejszymi ciosami, ale to były krótkie zrywy. Foreman trafiał częściej, mocniej i regularnie. Według mnie w tych rundach (Laderman ich nie punktował dla George'a), przewagę miał Briggs.

W tej walce Foremanowi wchodziło dużo ciosów podbródkowych, ciosów na tułów i prostych z dystansu. dużo prawych wchodziło między gardę. Schulz trafiał z kolei bardziej widocznymi ciosami na odsłonięto głowę Foremana i te ciosy bardziej się podobały. Co nie zmienia faktu, że Foreman w wielu rundach miał przewagę nad Schulzem w pierwszych dwóch minutach, często go trafiając, potem w ostatniej minucie, często w końcówce Schulz trafiał takimi widocznymi ciosami. W takim przypadku wizualnie runda wygląda na korzyść Niemca, ale nie można przecież zapominać o dominacji Foremana przez większość rundy. Taką rundą była np. 12-ta.

Te statystyki ciosów pokazujące, że Foreman zadał więcej ciosów, jak i więcej celnych raczej nie kłamią. Foreman był aktywniejszy. Schulz wyprowadzał ładne ciosy i one ładnie wyglądały, ale Foreman bił więcej i więcej trafiał, ciosy Foremana były na pewno mocniejsze, choć nie tak efektowne jak ciosy Schulza.
robercik jest nieaktywny  

stare 05-04-11, 11:31   #494 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał marylion Zobacz post
Tak? w jakich walkach? Bo jeżeli dobrze pamiętam, to choćby w walce Hutkowski - Azzouzi o jakiś tam pasek WBC jeden sędzia dał ostatnią rundę remisową.
Rozmawiałem po tej walce z sędzią i powiedziałem coś w stylu, że żałosny Pindera gubi się w zeznaniach, bo tłumacząc wynik stwierdza, że nie ma rund remisowych w walkach mistrzowskich, a 118-112 to się z kosmosu wzięło?
No i on mi wytłumaczył, że w tej walce (chyba dotyczy to walk o tytuł Mistrza Świata) można dawać rundy remisowe, jednak federacja nalega, żeby tego nie robić, natomiast w pierwszej i ostatniej rundzie trzeba wskazać zwycięzcę.

stare 05-04-11, 13:09   #495 (permalink)
contender

Nominowany 41 razy w 13 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał KoooRek1429 Zobacz post
No i on mi wytłumaczył, że w tej walce (chyba dotyczy to walk o tytuł Mistrza Świata) można dawać rundy remisowe, jednak federacja nalega, żeby tego nie robić, natomiast w pierwszej i ostatniej rundzie trzeba wskazać zwycięzcę.
Bardzo mnie to ciekawi, bo nie rozumiem, co w tych rundach jest takiego szczególnego, że trzeba w nich wskazać zwycięzcę? Z punktu widzenia ostatecznego wyniku, w czym jest różnica, jeżeli ew. remis wskaże się w 4. czy 7. rundzie, a nie w 1. czy 12.? Zresztą, oficjalne karty punktowe "runda po rundzie" są bardzo rzadko przedstawiane publicznie, więc komu to robi różnicę?
Paweł Kulig jest nieaktywny  

stare 05-04-11, 13:47   #496 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał marylion Zobacz post
Bardzo mnie to ciekawi, bo nie rozumiem, co w tych rundach jest takiego szczególnego, że trzeba w nich wskazać zwycięzcę? Z punktu widzenia ostatecznego wyniku, w czym jest różnica, jeżeli ew. remis wskaże się w 4. czy 7. rundzie, a nie w 1. czy 12.? Zresztą, oficjalne karty punktowe "runda po rundzie" są bardzo rzadko przedstawiane publicznie, więc komu to robi różnicę?
W boksie jest dużo zasad, których nikt nie rozumie ;]

stare 10-04-11, 05:31   #497 (permalink)
champion

Domyślnie

Maidana Morales
1.10 9
2.10 9
3.10 9
4.10 9
5.9 10
6.10 9
7.9 10
8.9 10
9.10 9
10.9 10
11.10 9!
12.10 9

116-112 Maidana

Punktacja live.. troche sie ciela mi walka, szczegolnie w pierwszych rundach, az znalazlem lepszy stream
Nie widzialem 11rundy, bo zaciel mi sie calkiem walka

Cytat:
Napisał Black Dragon Zobacz post
Walki nie widzialem ale z relacji wynika ze 11 runde tez wygral Maidana...
Dzieki
Literatt jest nieaktywny  

stare 10-04-11, 07:56   #498 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Walki nie widzialem ale z relacji wynika ze 11 runde tez wygral Maidana...
Black Dragon jest nieaktywny  

stare 10-04-11, 12:05   #499 (permalink)
champion

Domyślnie

Walka bardzo wyrównana, mogła iść w obie strony i myślałem że remis będzie. Nie popisał się Maidana.
Poczekajmy na statystyki ciosów.
Z!D0 jest nieaktywny  

stare 12-04-11, 11:50   #500 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Z!D0 Zobacz post
Walka bardzo wyrównana, mogła iść w obie strony i myślałem że remis będzie. Nie popisał się Maidana.
Poczekajmy na statystyki ciosów.
Bzdura totalna
Rollins jest nieaktywny  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania