stare 09-06-14, 12:28   #1 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Sergio Martinez vs Miguel Cotto (07.06.2014)

Oficjalne punktacje do momentu zatrzymania:

Guido Cavalleri 77-90 (Cotto)
Max DeLuca 77-90 (Cotto)
Tom Schreck 77-90 (Cotto)
Cotto by RTD10

Punktacje użytkowników boxing.pl

Motorowiec(Literat)
Cytat:
Martinez vs Cotto (Na zywo)
1. 6 10 (
2. 9 10
3. 9 10
4. 9 10
5. 9 10
6. 10 9*
7. 9 10*
8. 9 10
9. 8 10
10.RTDDo momentu zatrzymania:78-89 Miguel Cotto

Martinez vs Cotto (Scorecard II)
1. 6 10 (Pierwsze liczenie bylo nieprzepisowe bo po ciosie w tyl glowy)
2. 9 10
3. 9 10
4. 9 10
5. 9 10
6. 9 10
7. 9 10
8. 9 10
9. 8 10 (Ja nie widzialem KD choc mam walke z super jakosci)
10.RTDDo momentu zatrzymania:77-90 Miguel Cotto

Cotto, nie zawiodl w nowej dla siebie dywizji i potwierdzil swoja wyjatkowa klase. Szybkie skracanie dystansu, praca nog, sila ciosu, obrona, wyczucie dystansu-mozna tak komplementowac i komplementowac. Wielkie zwyciestwo, wielkiego piesciarza i z innym wielkim, choc wyraznie bardziej past prime.
Co budzi kilka zastrzezen, to KD po ktorych ringowy liczyl Martineza. W pierwszej rundzie, pierwsze liczenie bylo niepotrzebne. Portorykanczyk choc chwile wczesniej mocno zranil mistrza, to cios po ktorym ten zapoznal sie z deskami byl w tyl glowy. Dwa kolejne byly juz klasycznymi KD. Wszystko zaczelo sie od precyzyjnego, bardzo silnego lewego sierpowego(ktory jest dobra bronia na wychylonego i bez gardy mankuta, a ktory zawsze byl mocna strona Miguela) po ktorym Martinez "plywal", a doswiadczony "Junito" wiedzial jak sie zachowac w takiej sytuacji. Podobne kontrowersyjne byly w rundzie 9, po czwartym juz w tej walce KD. Przypomne, ze liczenie nastapilo po lewym prostym Cotto, gdzie trafionemu Sergiowi ugiely sie jedynie nogi, ale przeciez nie upadl.. nie dotkna rekawiaca maty, ani nic z tych rzeczy, a przynajmniej ja nic takiego nie widzialem.
Co do Martineza, to nie wiem skad przekonanie, ze bedzie on lepszy niz w ostatnich walkach? Wydaje mi sie, ze wielu fanow nie docenilo duetu Cotto/Roach i tego do czego moga razem dojsc. Przeciez Martinez wypada od kilku lat w niektorych walkach srednio, a nawet czasem jak na siebie bardzo slabo i to zadna nowosc.
Faktycznie z Chavezem dal bardzo dobra walke, ale zeby byc calkiem uczciwym to trzeba zaznaczyc, ze Julio przez 80% czasu nie robil nic! On wyszedl do ringu robic za ruchomy worek treningowy i tak tez byl traktowany przez "Maraville". Gdy jednak Julio walczyl swoje i atakowal, to Martinez zbieral po glowie calkiem sporo i nie mam na mysli tylko 12rundy. Poza kilkoma momentami i jedna runda, to Meksykanin dawal ciala, ze az zal bylo patrzec, wiec rozumiem tych co teraz tak samo zaluja Argentynczyka. Badzmy jednak uczciwi... Nawet taki Macklin, czy Barker(a przeciez to zadni giganci ringow zawodowcyh) mieli swoje momenty a to bylo 2/3 lata temu, gdzie ten regres u Martineza musial sie poglebic do tamtego czasu. Walka z Murrayem to byl ostateczny dowod, ze Martinez sie sypie i nie ma co zyc przeszloscia i walkami z Pavlikiem itp.
Jedyna niewiadoma przed ta potyczka byla wiec dla mnie tylko zrobiona forma,a dokladniej sila ciosu Cotto. Tylko Portorykanczyk mogl zaskoczyc przygotowaniem na plus. Dzisiejszy Martinez moim zdaniem mial "tylko" i az warunki fizyczne po swojej, ktorych w ringu w ogole nie bylo wiadac. Argentynczyk oczywscie wypadl slabo, co jeszcze bardziej bylo widoczne na tle tak perfekcyjnie boksujacego Portorykanczyka.
Miguel Cotto, mimo ze tez past prime, to jednak wiadome bylo, ze od Martineza trzyma sie znacznie lepiej.

Najlepsza opcja pod wzgledem sportowym jak i marketingowych bylaby walka z Floydem, gdzie po pierwszej bardzo wyrownanej walce zwyciezca zostal ogloszony "Money". Jezeli jednak nie Amerykanin, to moze Alvarez?

Literatt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-06-14, 13:51   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Martinez vs Cotto
1.6-10
2.9-10
3.9-10*
4.9-10
5.9-10
6.9-10*
7.9-10
8.9-10
9.8-10
- - - - - -
77 - 90 Cotto

Ruchliwość, balans, spokój, szybkość, kombinacje i zróznicowane serie ciosów - Miguel dał pokaz boksu i naprawdę wzniósł się na wyżyny prezentując się o niebo lepiej niż w walce z Troutem. Kapitalna lewa ręka - bił nią bardzo swobodnie i często ciosy które dochodziły głowy Martineza były kompletnie niesygnalizowane, cięzkie do wyłapania. Cotto przy Roachu naprawdę przeżywa rozkwit kariery - jest mistrzem świata kategorii średniej, niesamowita sprawa.

Co do Sergio - powinien zakończyć karierę lub stoczyć jakąś łatwiejszą walkę na pożegnanie w ojczyźnie. Nie trzyma ciosu, praca nóg to już u niego nie istnieje - praktycznie utyka zamiast płynnie sie przemieszczać, refleks również zawodzi. Wielki fighter, ale z kontuzjami i wiekiem ciężko wygrać.
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-06-14, 15:17   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sander Zobacz post
Ruchliwość, balans, spokój, szybkość, kombinacje i zróznicowane serie ciosów - Miguel dał pokaz boksu i naprawdę wzniósł się na wyżyny prezentując się o niebo lepiej niż w walce z Troutem.
Czy sądzisz, że Cotto wygrałby rewanż z Troutem.. ? Prawem kibica jest fascynacja pięściarzem, na przykład na bazie ostatniej walki... niezależnie od okoliczności.. Uwielbiam oglądać Cotto w ringu.. Jego styl to miód na moje oczy.. Być może dałby nieco lepszą walkę z Amerykaninem (to chyba Trout miał tam jednak więcej rezerw), ale chętnie postawiłbym już dzisiaj, że Cotto nie wygra z Troutem, gdyby doszło do rewanżu, niezależnie od wszystkiego..
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-06-14, 16:43   #4 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Nie będę marnował miejsca wszystkie rundy dla Cotto czyli 90 77 dla Juanito

EDIT dzisiaj po południu stworze temat Segura vs Marquez wrzuci ktoś karte?
mis64 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-06-14, 17:35   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Czy sądzisz, że Cotto wygrałby rewanż z Troutem.. ?
Myślę, że dałby zdecydowanie lepszą walkę niż za pierwszym razem. Tak słabego Cotto jak wówczas to nigdy chyba nie widziałem. Pod wodzą Roacha boks Miguela znów opiera się na lewym sierpowym i daje to znakomite efekty. Na liście ofiar tego lewego sierpa już Delvin i Maravilla W dodatku obrona też elegancko funkcjonuje... Austin miałby dziś dużo trudniejsze zadanie.
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-06-14, 17:37   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał mis64 Zobacz post
Nie będę marnował miejsca wszystkie rundy dla Cotto czyli 90 77 dla Juanito

EDIT dzisiaj po południu stworze temat Segura vs Marquez wrzuci ktoś karte?
Wrzuciłbym, gdyby nie to, że najprawdopodobniej już jej nie mam. Pamiętam, że miałem Segurę na niewysokim prowadzeniu.

A co do walki Cotto-Martinez to nawet nie ma zbytnio czego punktować, szkoda czasu.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania