boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Strefa punktowania walk

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 21-04-13, 07:39   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 287 razy w 87 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie Saul "Canelo" Alvarez vs. Austin Trout (20.04.2013)

Video z pojedynku:

Aby zobaczyć link załóż konto: zarejestruj sie

Oficjalne punktacje:

Rey Danseco 115-112, Alvarez
Stanley Christodoulou 118-109, Alvarez
Oren Shellenberger 116-111, Alvarez
Alvarez by UD

Punktacje użytkowników boxing.pl

Mateusz Wajs
Cytat:
Alvarez - Trout

1: 9-10
2: 10-9
3: 9-10
4: 9-10
5: 9-10
6: 10-9
7: 10-8
8: 9-10
9: 10-9
10: 10-10
11: 10-9
12: 10-9

Saul Alvarez 115-113 Austin Trout

Paweł Rozmytański jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-13, 08:39   #2 (permalink)
contender

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Austin Trout – Canelo Alvarez

1 runda: 10-9
2 runda: 9-10
3 runda: 10-9
4 runda: 9-10
5 runda: 9-10
6 runda: 10-9
7 runda: 8-10
8 runda: 10-9
9 runda: 9-10
10 runda: 10-9
11 runda: 9-10
12 runda: 10-9

Razem: 113 - 114 dla Alvareza
liverpoolczyk jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-13, 11:15   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

Canello Alvarez - Austin Trout

1. 9-10
2. 10-9
3. 10-9
4. 10-9
5. 9-10
6. 9-10
7. 10-8
8. 9-10
9. 9-10
10. 9-10
11. 10-9
12. 9-10

114-113 Trout

Walka do spokojnego punktowania w dwie strony... Bez problemu można była ja punktować dla Alvareza bo było dobrych kilka rund na ostrzu noża... Wynik w rundach 7-5 dla jednego lub 7-5 dla drugiego jest tu jak najbardziej do zaakceptowania.

Alvarez był tym silniejszym fizycznie, to jego uderzenia były tymi niszczącymi, to on zanotował najlepsze strzały w walce... Z drugiej strony Alvarez momentami bardzo ospały... Nieraz długimi fragmentami walki nie wykazywał żadnej inicjatywy poza skupianiem się na unikaniu ciosów Trouta (przyznać trzeba ze wychodziło mu to całkiem nieźle)...W drugiej połowie walki Alvarez padł mocno kondycyjnie... juz nie dażył za wszelką cenę do półdystansu jak w pierwszej połowie walki, a nieraz to Trout gonił po ringu jego... Trout chyba od 7 rundy w ogóle sie ożywił w swoim boksie i starał się inicjować akcje zamiast wyczekiwac z dystansu na Alvareza, starał sie skrzywdzić Alvareza... Duży wpływ miała na to zapewne informacja o oficjalnym wyniku walki po 6 rundach, która była bardzo niekorzystna dla Trouta... Mimo, ze Trout próbował zranic Alvareza to zupełnie mu to nie wychodziło... Był tym aktywniejszym i rundy można było zapisywać w mojej ocenie jemu, ale Alvarez ani razu nie zebrał czegoś na tyle mocnego, żeby można było mówić o jego zagrożeniu, a majac na uwadze punktacje podane po 6 rundzie mógł już w sumie świętować zwycięstwo bez większego wysiłku ze swojej strony w drugiej cześci walki... Potwierdziła sie watowatość ciosów Trouta, które zupełnie nie robiły wrażenia na Alvarezie...Alvarez zaskoczył mnie in plus...Widac było, ze ma spore umiejętności, potrafi boksować rozważnie, jest bardzo szybki i silny, jego ciosy ważą bardzo dużo, a ma dopiero 23 lata. Z drugiej strony zawodziła jego kondycja... już gdzieś koło 6 rundy wyraxnie zwolnił i już swojego wigoru z pierwszych rund nie odzyskał. Summa summarum bardzo dobra walka w sumie w wykonaniu obu, choć ze strony Trouta liczyłem na coś więcej przed walką dlatego to on jest tym który mnie zawiódł... Alvarez z drugiej strony był tym, który mógł zaskoczyć mnie tylko in plus bo przed walką nie ceniłem go zbyt bardzo. I faktycznie zaskoczył.
killleeerrr85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-13, 11:26   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał killleeerrr85 Zobacz post
Canello Alvarez - Austin Trout

1. 9-10
2. 10-9
3. 10-9
4. 10-9
5. 9-10
6. 9-10
7. 10-8
8. 9-10
9. 9-10
10. 9-10
11. 10-9
12. 9-10

114-113 Trout

Walka do spokojnego punktowania w dwie strony... Bez problemu można była ja punktować dla Alvareza bo było dobrych kilka rund na ostrzu noża... Wynik w rundach 7-5 dla jednego lub 7-5 dla drugiego jest tu jak najbardziej do zaakceptowania.

Alvarez był tym silniejszym fizycznie, to jego uderzenia były tymi niszczącymi, to on zanotował najlepsze strzały w walce... Z drugiej strony Alvarez momentami bardzo ospały... Nieraz długimi fragmentami walki nie wykazywał żadnej inicjatywy poza skupianiem się na unikaniu ciosów Trouta (przyznać trzeba ze wychodziło mu to całkiem nieźle)...W drugiej połowie walki Alvarez padł mocno kondycyjnie... juz nie dażył za wszelką cenę do półdystansu jak w pierwszej połowie walki, a nieraz to Trout gonił po ringu jego... Trout chyba od 7 rundy w ogóle sie ożywił w swoim boksie i starał się inicjować akcje zamiast wyczekiwac z dystansu na Alvareza, starał sie skrzywdzić Alvareza... Duży wpływ miała na to zapewne informacja o oficjalnym wyniku walki po 6 rundach, która była bardzo niekorzystna dla Trouta... Mimo, ze Trout próbował zranic Alvareza to zupełnie mu to nie wychodziło... Był tym aktywniejszym i rundy można było zapisywać w mojej ocenie jemu, ale Alvarez ani razu nie zebrał czegoś na tyle mocnego, żeby można było mówić o jego zagrożeniu, a majac na uwadze punktacje podane po 6 rundzie mógł już w sumie świętować zwycięstwo bez większego wysiłku ze swojej strony w drugiej cześci walki... Potwierdziła sie watowatość ciosów Trouta, które zupełnie nie robiły wrażenia na Alvarezie...Alvarez zaskoczył mnie in plus...Widac było, ze ma spore umiejętności, potrafi boksować rozważnie, jest bardzo szybki i silny, jego ciosy ważą bardzo dużo, a ma dopiero 23 lata. Z drugiej strony zawodziła jego kondycja... już gdzieś koło 6 rundy wyraxnie zwolnił i już swojego wigoru z pierwszych rund nie odzyskał. Summa summarum bardzo dobra walka w sumie w wykonaniu obu, choć ze strony Trouta liczyłem na coś więcej przed walką dlatego to on jest tym który mnie zawiódł... Alvarez z drugiej strony był tym, który mógł zaskoczyć mnie tylko in plus bo przed walką nie ceniłem go zbyt bardzo. I faktycznie zaskoczył.
W sumie to się zgodzę z tym opisem, ale piszesz - bardzo dobra walka obu.. a wcześniej wskazujesz na przestoje, słabości kondycyjne.. etc.. Wg mnie to była słaba walka... jak na unifikacyjną.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-13, 11:41   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
W sumie to się zgodzę z tym opisem, ale piszesz - bardzo dobra walka obu.. a wcześniej wskazujesz na przestoje, słabości kondycyjne.. etc.. Wg mnie to była słaba walka... jak na unifikacyjną.
Moze z okresleniem jej jako "bardzo dobra" przesadzilem, ale pisząc to miałem głównie na myśli "widowiskowość" bo bardzo przyjemnie mi sie ja oglądało Co do samej postawy pieściarzy w ringu to faktycznie taka ocena biorąc pod uwagę ilość mankamentów jakie wykazali byłaby przesadzona... prędzej pasuje tutaj przy ocenie wystepu pieściarzy słowo "poprawna"... Szczególnie na takim odbiorze przeze mnie pięściarzy zaważyła postawa in plus Canello, który spodziewałem sie ze zostanie na spokoju wypunktowany i nie bedzie stanowi dla Trouta zadnego znaczacego zagrożenia... stało się inaczaj i biorac pod uwage moje oczekiwania co do jego osoby (a były one bardzo niskie) to wypadł bardzo pozytywnie...

stare 21-04-13, 11:47   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał killleeerrr85 Zobacz post
Moze z okresleniem jej jako "bardzo dobra" przesadzilem, ale pisząc to miałem głównie na myśli "widowiskowość" bo bardzo przyjemnie mi sie ja oglądało Co do samej postawy pieściarzy w ringu to faktycznie taka ocena biorąc pod uwagę ilość mankamentów jakie wykazali byłaby przesadzona... prędzej pasuje tutaj przy ocenie wystepu pieściarzy słowo "poprawna"... Szczególnie na takim odbiorze przeze mnie pięściarzy zaważyła postawa in plus Canello, który spodziewałem sie ze zostanie na spokoju wypunktowany i nie bedzie stanowi dla Trouta zadnego znaczacego zagrożenia... stało się inaczaj i biorac pod uwage moje oczekiwania co do jego osoby (a były one bardzo niskie) to wypadł bardzo pozytywnie...
Na pewno Canelo pokazał się z dobrej strony, ale stosując kryteria, jakie wcześniej w stosunku do niego stosowałem. Potrafi umiejętni skontrować, co na tle Trouta było dość dobrze widoczne, bije również prostymi, jest szybszy niż myślałem, potrafi mocniej uderzyć niż myślałem, ma duże braki wydolnościowe, co przy jego budowie, jest mało realne do poprawienia. Za kilka lat będzie w średniej. Punktacja nieco skandaliczna, statystyki na korzyść Trouta.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-13, 11:52   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Punktacja nieco skandaliczna
To wiadome... nawet nie ma co wspominać.

Cytat:
statystyki na korzyść Trouta.
Możesz je tutaj wkleić?

EDIT

Wszystkie ciosy:
Alvarez -124/431 (29%)
Trout - 154/769 (20%)

Ciosy proste przednią ręką:
Alvarez - 28/207 (14%)
Trout - 59/416 (14%)

Ciosy mocne:
Alvarez - 96/224 (43%)
Trout - 95/353 (27%)

Statystyki w moim odczuciu tylko powtierdzają wyrównaną walkę bo mimo, że więcej trafił Trout to strzały Alvareza były bez watpienia tymi lepszymi jakosciowo.

stare 21-04-13, 13:27   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Alvarez - Trout
1. 9:10
2. 10:9
3. 9:10
4. 10:9
5. 9:10
6. 10:9
7. 10:8
8. 9:10
9. 10:9
10. 9:10
11. 9:10
12. 9:10

RAZEM: 113:114 dla Trouta.
Wojtek Mistrzu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-13, 17:30   #9 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Trout - Alvarez

1. 10-9
2. 9-10
3. 10-9
4. 9-10
5. 10-9
6. 10-9
7. 8-10
8. 9-10
9. 9-10
10. 10-9
11. 9-10
12. 10-9

113-114 Alvarez
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-13, 19:45   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Saul Alvarez - Austin Trout
1. 9 10*
2. 10 9
3. 10 9*
4. 10 9
5. 9 10
6. 9 10
7. 10 8
8. 10 9*
9. 10 9*
10. 9 10*
11. 10 9
12. 9 10
115-112 Alvarez

Walka jak dla mnie na duzy plus, i tak jak sie mozna bylo spodziewac, zarowno Trout, jak i Alvarez dali z siebie wszystko, i pokazali to co mieli najlepsze w swoim repertuarze. Co zaskoczylo, to swietna taktyka mlodego Meksykanina, ktory pokazal bardzo dojrzaly boks, umiejetnosci defensywne/pewnosc siebie kiedy bronil sie balansem przy linach. Mimo, ze nie przepadalem za Saulem, to bardzo mnie ucieszylo, ze wykazal sie charaketerem chcac walki z Amerykaninem, a postawa w ringu udowodnil chyba wszystkim niedowiarkom, ze trzeba sie z nim liczyc, i absolutnie nie jest tylko kolejnym balonikiem, ktory przy pierwszym powaznym tescie peknie z hukiem.
Przed walka spodziewalem sie czegos w rodzaju "Byk Saul" vs "Matador Austin"... to co zobaczylem, bylo niemalym zaskoczeniem. Meksykanin od pierwszej rundy sie nie napalal, wciagal w swoja gre Truta, ktory moim zdaniem, moze i mialby latwiej, gdyby musial kontrowac nacierajacego Byka... jednak jak pisalem, plan taktyczny Canelo, byl swietnie zrealizowany. Tak jak sie spodziewalem, to prawy prosty Meksykanina mial odegrac tu wazna role, i po kilku celnych bylo widac, ze Austin ma duzy respekt dla tego uderzenia.
Kilka slow o przegranym... wydaje mi sie, ze gdyby Saul atakowal, to Trout mialby pozornie latwiejsze zadanie, no ale jak ktos dzis dobrze napisal, "walczy sie tak jak przeciwnik pozwoli". Austin wiec walczyl jak potrafi najlepiej z takim Canelo, jaki byl tego dnia na ringu.
Walka byla wyrownana, byly odslony, ze to Amerykanin optycznie wiecej trafial, ale Meksykanin mocniej, stad rozbieznosc wynikow. Nie byla to latwa do punktowania potyczka, duzo rund bardzo rownych, gdzie trudno o wskazanie lepszego. Wynik 118-109 traktuje z lekkim przymruzeniem oka, jak punktowanie w podobnych rozmiarach Trouta z Cotto... zarowno dzis, jak i z Miguelem walki byly bardzo rowne, i tak jak poprzednio Amerykanin wygral nieznacznie, dzis musial uznac wyzszosc Canelo.
Szacunek zarowno dla Canelo, jak i pokonanego, bo pokazali w tej wace serce do boksu, ambicje, i niezle umiejstnosci.
Po tej walce, troszke bardziej polubilem zarowno Trouta, jak i Canelo... Austin pokazl klase, i oddal szacunek dla swojego pogromcy(po ostatnim gongu jego mina mowila wszystko), a Meksykanin zamkna usta tym, co robili z niego pompowanego na sile goscia, nie dostrzegajac w nim potencjalu.
Zakladac sie nie bede, ale spodzieam sie, ze w nastepnej walce Alvarez bedzie walczyl z Cotto.

Nawiazujac do ostatniej walki na szczycie Donaire-Rigo, to jak lubie taki boks ktory pokazal Kubanczyk, tak mimo wszystko wole takie walki jak dzis.

ps. Rozumiem, ze Saul musi teraz zrezygnowac z jednego z pasow... Wiec kto bedzie walczyl o WBA?
Literatt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania