stare 11-11-03, 12:46   #11 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Jeszcze nie rozpoczął się sezon, a już niektórzy dziennikarze robią smrodek w szeregach polskich skoczków. Oto za PAP informacja na ten temat:

"Największy norweski dziennik "Verdens Gang", jeden ze sponsorów kadry narodowej skoczków narciarskich, od piątku rozpisuje się na temat stronniczego sędziowania polskiego arbitra Jerzego Pilcha podczas mistrzostw świata w Val di Fiemme.

Gazeta informuje, że Pilch podczas lutowych MŚ zawyżył Adamowi Małyszowi ocenę do 20 punktów, aby spowodować korzystną dla siebie wygraną w totalizatorze organizowanym wśród sędziów i działaczy.

Ta popularna w Norwegii bulwarówka powołuje się także na wypowiedź działacza Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) Norwega Torbjoerna Yggesetha, który miał rzekomo poinformować dziennikarzy o dyskwalifikacji polskiego arbitra.

Tymczasem Jerzy Pilch twierdzi że będzie w nadchodzącym sezonie sędziował zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich i jest całą sprawą zaskoczony i zbulwersowany.

"Nie wiem dlaczego pojawiają się wątpliwości na ten temat - powiedział PAP Pilch. To dla mnie niezrozumiałe. Mam wrażenie, że cała sprawa została rozdmuchana do niebywałych rozmiarów. Sądzę, że to sprawa prasy norweskiej. Po październikowym posiedzeniu FIS rzecznik polskich sędziów tej organizacji Ryszard Guńka poinformował mnie, że moje nazwisko znajduje się na liście, obok innych polskich sędziów, m.in. Kazimierza Długopolskiego, Marka Tucznio czy też Marka Siderka, wytypowanych do orzekania podczas konkursów Pucharu Świata w zbliżającym się sezonie. Nie mam pojęcia skąd wzięły się informacje o mojej dyskwalifikacji."

Pilch stanowczo odrzuca zarzuty o stronniczym sędziowaniu w celu osiągnięcia korzyści w zorganizowanym totalizatorze w trakcie konkursu na dużej skoczni w Predazzo podczas MŚ Val di Fiemme-2003.

"To nieprawda. Nie wiem dlaczego akurat mnie zaatakowano, skoro w totalizatorze uczestniczyli także inni sędziowie. W sumie kilkadziesiąt osób. Dziś z perspektywy miesięcy od tamtego wydarzenia jestem zły na siebie, że dałem się wciągnąć do tej zabawy. Tak bo to była zabawa. Zakłady dotyczące kolejności sześciu czołowych zawodników konkursu przyjmował rano jeden z Włochów, a konkurs zaplanowany był na wieczór. Żałuję tej chwili w której zostałem wciągnięty do tej zabawy. Proszę mi wierzyć, że o totalizatorze przypomniałem sobie dopiero na drugi dzień. W czasie konkursu ta sprawa w ogóle nie zaprzątała mojej uwagi. Przez myśl mi nie przeszło, że mógłbym sprzeniewierzyć się regułom fair play."

W rozmowie z dziennikarzem PAP członek komitetu ds. skoków narciarskich FIS Austriak Ernst Vettori potwierdził, że nic nie wie o jakiejkolwiek dyskwalifikacji polskiego sędziego Jerzego Pilcha.

Podobnie zaskoczeni są działacze Polskiego Związku Narciarskiego. "Nic oficjalnie nie wiemy w sprawie sędziego Jerzego Pilcha. Nie otrzymaliśmy żadnego pisma z Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Wiem, że sędzia Pilch jest w gronie arbitrów wyznaczonych do prowadzenia zawodów w sezonie 2003/2004" - powiedział prezes PZN Paweł Włodarczyk.

"Byłem na komisji FIS w październiku, gdzie omawiano różne sprawy związane także ze skokami narciarskimi. Nie było tam mowy w ogóle o ukaraniu jakiegokolwiek sędziego narciarskiego" - dodał wiceprezes PZN Andrzej Kozak.

"Do dzisiaj nie nadeszło do biura związku żadne pismo FIS w sprawie Jerzego Pilcha. Jego sprawę znam tylko z informacji prasowych. Nic na ten temat więcej nie wiem" - potwierdził sekretarz generalny PZN Jacenty Kowerski.

Wiadomość podana przez Verdens Gang została powtórzona przez praktycznie wszystkie norweskie gazety, radio i telewizję, które napisały o "zawieszeniu sędziego hazardzisty", "wielkim skandalu w świecie narciarskim" i "pozbawieniu złotego medalu Matti Hautamaekiego".

"Polski sędzia hazardzista dał po pierwszym skoku Małysza notę aż 20 punktów, pomimo że lądowanie polskiego skoczka nie było idealne. W ten sposób Matti Hautamaeki przegrał z Polakiem o 2,5 pkt i został pozbawiony złotego medalu" - stwierdził Verdens Gang.

Norweski przewodniczący komitetu FIS do skoków narciarskich Torbjoern Yggeseth nie zgadza się z nagonką norweskiej i fińskiej prasy oraz oskarżeniami o kradzież złotego medalu Finowi.

"Pomimo że Jerzy Pilch dał notę 20 była ona bez znaczenia dla końcowej punktacji, ponieważ de fakto się nie liczyła, a noty pozostałych sędziów wyniosły 19,5 , 19,5 , 19 i 18,5 punktu. Jerzy Pilch bardzo otwarcie powiedział o tej historii. Został zawieszony na rok podczas spotkania komitetu w Zurichu 5 października" - powiedział Yggeseth.

Dodał, że "jeszcze nigdy taka historia się nie przydarzyła, aby sędzia obstawiał rezultaty, a swoje noty podporządkowywał wygranej. Mieliśmy do czynienia z sędziami, którzy wyraźnie źle oceniali, a także z jednym pijanym".

Już podczas MŚ część sędziów uważała, że Małysz nie powinien wygrać. Norweski juror Nils Livland stwierdził otwarcie, że Małysz powinien otrzymać niższe noty, a Hautamaeki wyższe i zdobyć złoty medal, ponieważ jego skoki były stylowo bezbłędne. Livland został wtedy skrytykowany przez norweskie media za zbyt dużą przesadę i stronniczość."

Adam nie przejmuj się, to zawistni zazdrośnicy :wink:

Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-11-06, 17:30   #12 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Sezon powoli się zbliża, a wraz z nim zainteresowanie Małyszem.

Aby zobaczyć link załóż konto: zarejestruj sie

Dość ciekawy artykuł, widać, że Adam ma jeszcze wiarę, iż może coś ugrać w bieżącym sezonie, a to najważniejsze.

stare 18-11-06, 10:21   #13 (permalink)
Administrator

Domyślnie

Podobno jest w dobrej formie. Miejmy nadzieje, ze nie zawiedzie i bedzie conajmniej w TOP 10.
--==Stabio==-- jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-11-06, 11:45   #14 (permalink)
Moderator

Domyślnie

Myśle, że na czołową "10" wciąż spokojnie go stać. Jest nowy trener, który wprowadził nowe elemeny. Kutin nie miał jeszcze doświadczenia i były momeny, że sie gubił nie wiedział co robić. Adam to wciąż światowa czołówka skacze na na dobrym poziomie od kilku sezonów, a to nie jest w tym zawodzie łatwe.
LUBU jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 25-11-06, 12:09   #15 (permalink)
prospect

Domyślnie .

to co się wczoraj działo w Kussamo przechodzi luckie pojecie fatalna organizacja tego konkursu z pieszej 15 najwyżej uplasował się Morgenstern był 22. Jedynym plusem wczorajszego konkursu była dobra postawa Huli który zajął 12 lokatę Adam Małysz zajął 34 miejsce, według mnie wczorajszy konkurs powinien zostać przerwany
Esiu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-03-08, 17:14   #16 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie Re: Zawirowania wokół A. Małysza

Wybrano nowego trenera polskich skoczków....

PZN poszedł po najmniejszej linii oporu, żałując kasy na zachodniego trenera... może i się mylę, skreślając w przedbiegach Kruczka, ale nie widzę w nim niczego nadzwyczajnego w kwestii trenerskiej.

stare 28-03-08, 19:50   #17 (permalink)
prospect

Cytat:
Napisał Sykes

PZN poszedł po najmniejszej linii oporu, żałując kasy na zachodniego trenera... może i się mylę, skreślając w przedbiegach Kruczka, ale nie widzę w nim niczego nadzwyczajnego w kwestii trenerskiej.
Kruczek to będzie taki trener oficjalny "na papierze" a za sznureczki będzie pociągał Tajner i mowi się o tym wprost, w każdym razie trzeba dać mu szanse
Gennaro jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-03-08, 20:37   #18 (permalink)
Super Moderator

Cytat:
Napisał Gennaro
Cytat:
Napisał Sykes

Kruczek to będzie taki trener oficjalny "na papierze" a za sznureczki będzie pociągał Tajner i mowi się o tym wprost, w każdym razie trzeba dać mu szanse
Nie jest to wcale zaskoczeniem, zaskoczeniem jest fakt, iż już po 2 czy 3 latach asystowania głównemu trenerowi powierza się tak młodemu człowiekowi poważną funkcję. Owszem każdemu trzeba dać szansę, ale w perspektywie ostatnich lat kariery Małysza i jego przygotowań do IO powinno utrzymać się status quo. Owszem sam zainteresowany twierdzi, że nie można spodziewać się rewolucji, a jedynie raczej małej ewolucji, ale fakt pozostaje faktem, iż Kruczek ma bardzo nikłe doświadczenie trenerskie. Z drugiej zaś strony trudno już coszepsuć w ekipie skoczków, skoro gorzej jak jest być już nie może...

stare 16-06-08, 21:33   #19 (permalink)
journeyman

Moim zdaniem najwiekszym bledem bylo pozbycie sie Żołądzia, jak go nie bylo wszystko zaczelo sie psuc i psuje sie do dzisiaj
imported_Simon241 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-06-08, 09:09   #20 (permalink)
challenger

Katastrofa, co to za autorytet, ten Kruczek, w stosunku do Małysza? Gość który jest dwa latka starszy i w skokach (a tym bardziej w trenerce) niczego nie osiagnął...
de Villars jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

« Strzelanie | - »
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania