boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Sporty indywidualne (http://www.boxing.pl/forum/sporty-indywidualne/)
-   -   Robert Kubica - Małyszem Formuły 1 za kilka lat? (http://www.boxing.pl/forum/sporty-indywidualne/3102-robert-kubica-maa-yszem-formua-y-1-za-kilka-lat.html)

Szybszy 26-06-03 21:04

Robert Kubica - Małyszem Formuły 1 za kilka lat?
 
Parę dni temu pierwszy raz usłyszałem o Darku Kubicy, superutalentowanym 18-letnim (!) kierowcy, który marzy o występach w F1. Póki co odbył ostatnio swój pierwszy wyścig w edycji F3 Euroseries i... wygrał! W następnym wyścigu drugiego dnia na tym samym torze był drugi!

Niestety Darek nie mógł brać udziału w pierwszych sześciu wyścigach bo leczył się po wypadku samochodowym (poza torem). Miejmy nadzieję że już ten sezon skończy wysoko. Już jest piąty, chociaż ex aequo z trzema innymi gościam. Jego wynik daje Polsce siódme miejsce.

Wiem że to tylko F3 i może niepotrzebnie się podniecam ale za parę lat kto wie...

ranking
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

nowości
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Sykes 26-06-03 21:32

Wcale Szybszy Twoje podniety ;) nie są bezpodstawne. Ten młody człowiek naprawdę ma ogromny talent i w przyszłości jestem pewien niemal w 100% będziemy się cieszyć ze startów Polaka w F1. W końcu prawie każdy kierowca wyścigowy zaczynał albo to w kartingu, albo formule 3000 czy też innej tego typu serii. Należy się tylko cieszyć, czekać i liczyć, że znajdzie się chojny sponsor (o ile dalej będą za tym szły wyniki), który pomoże zaistnieć Dariuszowi w tym pięknym i widowiskowym sporcie.

Munoz 26-06-03 22:06

A co to formuła 3000 to nie jest powód do podniety :D ? To jest zaplecze formuły 1, ale emocje są nie mniejsze. Kurcze, żeby tylko Dariusz przeszedł w końcu do F1, a nie np. do nascar bądź coś w tym stylu.

Jack 28-06-03 06:05

Re: Dariusz Kubica - Małyszem Formuły 1 za kilka lat?
 
Cytat:

Napisał Szybszy
Parę dni temu pierwszy raz usłyszałem o Darku Kubicy, superutalentowanym 18-letnim (!) kierowcy, który marzy o występach w F1.

Dariusz Kubica nie ma szans na formułę 1,bo to.................piłkarz :D

Ale Robert Kubica ten młody szalenie utalenowany kierowca jest na jaknajlepszej drodze.Praktycznie gdyby miał wsparcie ze strony możnego sponsora byłoby to pewne na 100%.Ale może w tym przypadku sam talet wystarczy.A talent Kubuca ma ogromny. :wink:

Dorcia2 28-06-03 09:42

Tak to jest ROBERT KUBICA.
W kartingu: MPOL ilś tam razy, MMWŁO 2x, MMRFN, ME 2 i 4 miejsce, MŚ 7miejsce (o ile pamiętam)
Potem dwa sezony w Formule 2000 Renault i w 2002 2m. w MWŁO, 7m. w PE.
Powinien dwa sezony pojeździć w F3 i potem już w F3000 najlepiej w jakimś juniorskim teamie F1.

Jack 14-12-03 09:37

Po udanym sezonie 2003 w mistrzostwach Formuły 3 Euro Series Robert Kubica został zaproszony przez Mercedesa na serię testów, podczas których uzyskał najlepsze rezultaty spośród wybranej grupy kierowców. W sezonie 2004 Robert Kubica będzie startował w F3 Euro Series w barwach oficjalnego teamu Mercedesa, Mücke Motorsport. W ubiegłym sezonie w tym zespole jeździł Austriak Christian Klien, który po wywalczeniu tytułu wicemistrzowskiego F3 Euro Series awansował do Formuły 1.

Robert Kubica:
Mücke Motorsport jest jednym z najlepszych zespołów w stawce F3 Euro Series. W sezonie 2004 wystawią dwa samochody - moim partnerem w teamie będzie Kanadyjczyk Bruno Spengler. Zespół jest bardzo dobrze zorganizowany, podczas testów idealnie mi się z nim współpracowało. Dobre wyniki osiągnięte przez mnie podczas testów oraz doświadczenie teamu pozwala mieć nadzieję, że w sezonie 2004 będę walczył o najwyższe pozycje w F3 Euro Series. Może współpraca z fabrycznym zespołem Mercedesa przyniesie dobre wyniki.
(ms)

Jacky X 14-12-03 21:39

Robert to jeden z najbardziej utalnetowanych zawodników nie F3000 tylko F3 (zasadnicza różnica) Po wypadku na początku sezonu gdzie złamał rękę (wiózł go kumpel) i opuszczeniu pierwszych kilku GP wrócił i wygrał w Niemczech na Norisringu (niesamowite) Zaczął objeżdżać kumpla z teamu (Ryan Briscoe) typowanego na szybką kariere w F1 i dziwnym zrządzeniem losu zaczął się Ropciowi psuć notorycznie bolid :evil: Tak się składa że F1 to moja największa pasja i obiektywnie rzecz biorąc obawiam się jednego. Robert nie będzie miał za sobą wystarczająco silnych sponsorów, a niestety to w F1 liczy się na dzień dzisiejszy najbardziej i to może decydować o jego przejściu lub nie do królowej sportów motorowych. Przebąkiwało się o przejściu Kibiki (tak mówią zachodni komentatorzy) do F Nippon (japoński odpowiednik F3), ale Robert jest zdeterminowany żeby zostać w Europie więc chyba faktycznie jak ktoś wyżej zauważył zawalczy dla Merca. Dla mnie Dalara jest skompromitowana do bólu tym co zafundowali Kubicy podczas sezonu (chodzi mi o przewały jak objeżdżał Briscoe), i na pewno Robert zmieni team.
P.S. Na litość z czystego szacunku zmieńcie tutuł wątku. Tak na marginesie wcale Kubika nie musi przeskakiwać (jeśli mu się uda) najpierw do F3000. Popatrzcie na Raikkonena który trafił bezpośrednio z Formuły Renault do F1 a to całkiem 3 liga. Obserwując talent obydwu kierowców jestem zdania że Robert to podobny kaliber do Icemana.

Jack 14-12-03 21:49

JAcky wcale to nie jest tak,że jeżdżą tylko Ci co mają sponsorów.Co co są naprawdę szybcy i dobrzy nie muszą dopłacac do interesu a wręcz przeciwnie zarabiają krocie.Wiesz jak zaczynał karierę sSchumacher.


Jordan wziął go na testy.I na tych testach padło swierdzenie"Ten facet jest albo szalony albo genialny" a potem Benneton i wiadomo.


Kubica jest dobry.Ma szansę się wybić.Tylko musi dobrze jeździć.Jesli tak będzie to się będą o niego zabijać.Jesli nie bez sposora nie zobaczymy go w F1.

Jacky X 14-12-03 22:01

Troszke Jack masz nieświeże info. Vestapen-kasa, Bruni-kasa, Frenzen nie uzbierał-out, Willson-kasa (jeszcze nie wiadomo) itd... Kierowców pokroju miszcza na dzień dzisiejszy nie ma więc mu płacą 50 baniek za sezon bo jest tego wart, ale on jest jeden. Niestety rooky muszą płącić na dzień dzisiejszy za szansę jazdy w F1 prawie zawsze (ostatni wyjątek Iceman). Nawet Villneuve (z resztą słusznie) został wyjebany z F1 bo stwierdził że on płacić nie bedzie (a osiągnięcie od 98 mizerne). W F1 komercja jest taka że głowa mała a żeby Kubica mógł się pokazać i żeby potem mu płacili niestety musi zainwestować, no chyba że bedzie miał niesamowite szczęście gdzie kraju F1 ogląda może z 1000 osób ktoś dojdzie do wniosku że warto. Ja wątpię i liczę po cichu na ORLEN 8)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.