boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Sporty indywidualne (http://www.boxing.pl/forum/sporty-indywidualne/)
-   -   Poważny wypadek Roberta Kubicy (http://www.boxing.pl/forum/sporty-indywidualne/13079-powaa-ny-wypadek-roberta-kubicy.html)

pcpcpc 06-02-11 16:11

Poważny wypadek Roberta Kubicy

Poważny wypadek Roberta Kubicy
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nihilus 06-02-11 16:29

Oby Robert wyszedł z tego bez koniecznosci amputacji reki bo to byłby chyba koniec jego kariery

Tomasz Baranek 06-02-11 16:37

Paskudna sprawa. Jego życiu niby nic nie zagraża ale na pewno czeka go dłuższa przerwa od wyścigów, a kto wie czy nie zakończenie kariery.

Bonsante 06-02-11 17:21

Strasznie pechowa sprawa. Nie wygląda to za dobrze z tych wszystkich doniesień :( Oczywiście najważniejsze, że życiu nic nie zagraża, ale oby operacja na ręce zakończyła się jak najpomyślniej. W końcu dla niego wyścigi to całe życie...

Sykes 06-02-11 17:27

Dziwi mnie tylko fakt, iż w kontrakcie Kubicy nie było zapisu ograniczającego jego poczynania w innych dziedzinach sportu jak ma to miejsce u innych sportowców.

Zdrowia!!!

wariat3000 06-02-11 17:53

Cytat:

Napisał Sykes (Post 291770)
Dziwi mnie tylko fakt, iż w kontrakcie Kubicy nie było zapisu ograniczającego jego poczynania w innych dziedzinach sportu jak ma to miejsce u innych sportowców.

Zdrowia!!!

dokladnie....widocznie to byl główny warunek przy negocjacjach z renault.podobno amputacja to wymysl dziennikarzy,kuzaj mowil ze lekarze nie biora tej opcji pod uwagę.oby tak bylo!

Adrian Golec 06-02-11 18:10

Cytat:

Zdrowia!!!

Dokładnie nad tym się dzisiaj zastanawiałem.. Facet ma kontrakt z F1, a między czasie szaleje jakąś skodą..

Black Dragon 06-02-11 18:44

Cytat:

Zdrowia!!!

Wlasnie uslyszalem ze ten start Kubica musial wynegocjowac bo normalnie nie wolno mu tak statowac.

Czytalem rowniez ze w szpitalu amputacja reki nie jest brana pod uwage. I dobrze, kurde szkoda chlopaka, i ten sezoma ma juz z glowy ale miejmy nadzieje ze zobaczymy go w 2012

Bonsante 06-02-11 19:25

Hm ja gdzieś z kolei czytałem, że istotnie ma taki zapis w kontrakcie który umożliwia mu takie starty bo to nie był przecież jego pierwszy taki rajd poza F1. Nawet w tym roku już gdzieś startował też w ten sposób. No niestety tym razem skończyło się bardzo źle :(

Marcin Zimerman 06-02-11 19:43

Tak to bywa, niebezpieczny sport. Trzeba trzymac kciuki zeby wyszedl z tego bez wiekszego uszczerbku na zdrowiu. To czy bdzie jeszcze jezdzil czy nie to jest w tym przypadku drugoplanowa sprawa.

wariat3000 06-02-11 19:49

Cytat:

Napisał Bonsante (Post 291774)
Hm ja gdzieś z kolei czytałem, że istotnie ma taki zapis w kontrakcie który umożliwia mu takie starty bo to nie był przecież jego pierwszy taki rajd poza F1. Nawet w tym roku już gdzieś startował też w ten sposób. No niestety tym razem skończyło się bardzo źle :(

od podpisania kontraktu z renault startował w 13 rajdach (większości nie ukończył).za 4 dni są testy w Jerez...myśle że Robert na 100% da rade startować w tym sezonie,z tym że problemem może być bolid który praktycznie nie będzie przetestowany pod kątem warunków fizycznych i preferencji Kubicy. Dlatego nie zdziwie się jak Lotus zatrudni nowego kierowce a Robertowi każe sie spokojnie kurować do końca sezonu

KoooRek1429 06-02-11 20:25

Dla sportowca zdrowie cenniejsze od życia...

Lubię rajdy, nie lubię F1. Co by nie było... trzymaj się Robert!

wariat3000 06-02-11 22:25

Cytat:

Napisał wariat3000 (Post 291776)
od podpisania kontraktu z renault startował w 13 rajdach (większości nie ukończył).za 4 dni są testy w Jerez...myśle że Robert na 100% da rade startować w tym sezonie,z tym że problemem może być bolid który praktycznie nie będzie przetestowany pod kątem warunków fizycznych i preferencji Kubicy. Dlatego nie zdziwie się jak Lotus zatrudni nowego kierowce a Robertowi każe sie spokojnie kurować do końca sezonu

niestety po ostatnich doniesieniach ze strony lekarzy musze odwołać swoje słowa,robert nie wróci napewno w tym sezonie..

Black Dragon 07-02-11 05:46

ten sezon ma juz z glowy, to pewne. Poki co udalo sie przywrocic krazenie w rece i za pare dni powinno byc wiadome na ile bedzie ona sprawna

Wiechu 07-02-11 06:41

Cytat:

Napisał Marcin Zimerman (Post 291775)
Tak to bywa, niebezpieczny sport. Trzeba trzymac kciuki zeby wyszedl z tego bez wiekszego uszczerbku na zdrowiu. To czy bdzie jeszcze jezdzil czy nie to jest w tym przypadku drugoplanowa sprawa.

Chyba zartujesz.... Zagrozenia zycia nie bylo od początku, ale ściganie sie to sens i cel jego życia, to 90% treści jego egzystencji, pracował na to gdzie jest w kwestii wyścigów całę swoje życie, zabierz mu wyścigi i kim jest? Zobaczycie ze jak nie bedze mógł sie ściga,ć to popadnie w taka depreche ze pizdziec, proby samobojcze nie sa wykluczone.
Wyscigi to nie tylko jego praca, to tez styl zycia, ludzie z ktorymi sie spotyka i miejsca kore odwiedza, juz nie mowiac o standardzie zycia jaki mu ta prestizowa praca zapewnia a ktory napewno sie zmniejszy jezeli przestanie ja wykonywac. HORROR!

Bonsante 07-02-11 12:38

No jeśli wierzyć słowom tego przyjaciela Kubicy, który tam był na miejscu to zagrożenie życia istniało. Zresztą w komunikacie medycznym podano, że pierwszym celem operacji było zatamowanie krwotoku wewnętrznego, a jeśli takie coś ma miejsce to zawsze jest poważne zagrożenie życia.

Abstrahując od tego i tak zgadzam się z Tobą Wiechu, że dla Kubicy jego praca to jednocześnie jego największa pasja, sens i styl życia. Miejmy nadzieje, że za jakiś czas ponownie będzie mógł robić to co kocha.

eMCe 07-02-11 15:45

Szkoda faceta. Operacja się udała, wybudził się ze śpiączki, więc miejmy nadzieję że wszystko będzie w porządku.

ashkrk 08-02-11 03:01

Cytat:

Napisał Wiechu (Post 291800)
Chyba zartujesz.... Zagrozenia zycia nie bylo od początku!

zapewne, skoro stracił około 6-7 litrów krwi, a człowiek jego postury i wagi ma około 8 litrów krwi, to dziwne! Do tego rękę zaczęli operować dopiero, jak uporali się z zagrożeniem życia, o czym wczoraj wieczorem dopiero poinformowali, że takowe było. Robert miał kilka transfuzji krwi w ciągu kilkunastu godzin i sprawa nie była kolorowa i pewna aż do komunikatu około 20 w niedzielę.

Marcin Zimerman 08-02-11 10:06

Oczywiscie ze bylo zagrozenie zycia. Mowiono o tym wczoraj. To raz. Dwa ze nie kazdy sportowiec zyje wylacznie sportem. Grozba trwalego kalectwa to tragedia dla Kubicy i rodziny.

puciu 08-02-11 12:36

Cytat:

Napisał Marcin Zimerman (Post 291830)
Oczywiscie ze bylo zagrozenie zycia. Mowiono o tym wczoraj. To raz. Dwa ze nie kazdy sportowiec zyje wylacznie sportem. Grozba trwalego kalectwa to tragedia dla Kubicy i rodziny.

Rajdy to pasja Roberta i zamierza się tym zająć po odejściu z F1. Oglądalność F1 w Polsce na czas absencji Kubicy powróci do poziomu bliskiego 0, mam nadzieje ze Polsat nie zaprzestanie transmisji.

KoooRek1429 08-02-11 12:42

Cytat:

Napisał puciu (Post 291832)
Rajdy to pasja Roberta i zamierza się tym zająć po odejściu z F1. Oglądalność F1 w Polsce na czas absencji Kubicy powróci do poziomu bliskiego 0, mam nadzieje ze Polsat nie zaprzestanie transmisji.

Czy ja wiem? Nie oglądałem, nie oglądam i raczej nie będę oglądał F1, bo zwyczajnie mnie to nie kręci. Natomiast jeśli spojrzeć na skoki narciarskie, to przez lata sukcesów Małysza ta dyscyplina wyrobiła sobie w Polsce stałą grupę widzów, którzy będą oglądać skoki bez względu na wyniki Małysza i Stocha i całej reszty. Oczywiście nie jest to taka grupa jak za czasów małyszomanii, ale nie mam wątpliwości co do tego, że skoki z naszej sportowej mapy nie zejdą.

Adrian Golec 08-02-11 14:33

Cytat:

Napisał KoooRek1429 (Post 291833)
Czy ja wiem? Nie oglądałem, nie oglądam i raczej nie będę oglądał F1, bo zwyczajnie mnie to nie kręci. Natomiast jeśli spojrzeć na skoki narciarskie, to przez lata sukcesów Małysza ta dyscyplina wyrobiła sobie w Polsce stałą grupę widzów, którzy będą oglądać skoki bez względu na wyniki Małysza i Stocha i całej reszty. Oczywiście nie jest to taka grupa jak za czasów małyszomanii, ale nie mam wątpliwości co do tego, że skoki z naszej sportowej mapy nie zejdą.

Pytanie, czy bez Kubicy Polsat to kupi..

KoooRek1429 08-02-11 14:58

Cytat:

Napisał Adrian Golec (Post 291841)
Pytanie, czy bez Kubicy Polsat to kupi..

Jak będzie oglądalność to kupi. Top Małysza trwał (poniekąd trwa) znacznie dłużej niż Kubicy (oczywiście ten nadal może, oby nie - mógłby trwać) i przez ten okres owa grupa się wyrobiła. Pytanie czy F1 też ma na tyle dużą grupę, aby był to produkt interesujący. Wprawdzie PolSat miał prawa do F1 dużo przed Kubicą, ale na początku leciało to chyba na TV4, jako taka drugorzędna dyscyplina. Ciężko coś powiedzieć. W przypadku skoków nie mam wątpliwości, że dalej będzie to wartościowy produkt, już teraz bez względu na wyniki naszych (och jak fajnie to wreszcie pisać w liczbie mnogiej).

Apropo wypadku Kubicy na organizatorach wiszą trzy wielkie zarzuty:

1. Złe spoiwa bariery, która nie powinna się w normalnych okolicznościach złamać, a tutaj pękła, przebiła samochód i trafiła w Kubicę.
2. Źle zorganizowana trasa rajdu, na której były np. wystające korzenie (o taki zahaczył Polak).
3. Brak przygotowania ewentualnej pomocy, przez co Kubica był wyciągany z auta przez około 2 godziny. Biorąc pod uwagę krwotok wewnętrzny mogło się to skończyć fatalnie, m.in. właśnie przez fatalną organizację sprzętu ratunkowego.

Na marginesie - Kubica w BMW miał w kontrakcie zakaz uczestniczenia w innych wyścigach niż F1. W tym obecnym (nie wiem gdzie, z kim i w czym teraz jeździ, bo się zupełnie dyscypliną nie interesuję) takiego załącznika w kontrakcie nie było.

Wiechu 08-02-11 15:32

Z tego co ja słyszałem, to kubica cały czas był świadomy po wypadku i lekarze mówili że bezpośredniego zagrożenia dla życia nie było, oczywiscie pomijam to ze jak sie krwawi to bez pomocy człowiek sie wykrwawi. W każdym razie jezeli było inaczej i lekarze faktycznie wskazywali na zagrozenie życia to przyznaje sie do błędu, aczkolwiek osobiście nic takiego nie słyszałem. Na poczatku z wiesci medialnych wogóle płynęły przekazy wskazujace ze nie jest to raczej niz powaznego.

Anyway druga czesc swojej wypowiedzi podtrzymuje, bez wyscigow on straci 90% treści swojego bytowania.

Marcin Zimerman 08-02-11 16:42

Ja nei wiem czy F1 bedzie popularne bez kubicy. Skoki narciarskie to jednak co innego Kooorek. Malysz mial wielkie sukcesy, kubica byl poki co niezly i nic wiecej. Gdyby wypadek nastapil po wielkich sukcesach polaka to moze F1 bylaby popularna, a tak to n ie sadze zeby ludzie ogladali zagranicznych kierowcow w sporcie w ktorym niemamy sukcesow.

KoooRek1429 08-02-11 17:16

Cytat:

Napisał Marcin Zimerman (Post 291850)
Ja nei wiem czy F1 bedzie popularne bez kubicy. Skoki narciarskie to jednak co innego Kooorek. Malysz mial wielkie sukcesy, kubica byl poki co niezly i nic wiecej. Gdyby wypadek nastapil po wielkich sukcesach polaka to moze F1 bylaby popularna, a tak to n ie sadze zeby ludzie ogladali zagranicznych kierowcow w sporcie w ktorym niemamy sukcesow.

Dokładnie poniekąd to napisałem :). Że Małysz bardzo długo był TOP, Kubica zaledwie chwilę i to chyba (nie znam się, mogę się mylić) nawet nie jakaś ścisła 3ka.

ArchieMoore 09-02-11 21:09

Cytat:

Napisał KoooRek1429 (Post 291852)
Dokładnie poniekąd to napisałem :). Że Małysz bardzo długo był TOP, Kubica zaledwie chwilę i to chyba (nie znam się, mogę się mylić) nawet nie jakaś ścisła 3ka.

Oczywiście ze nie, co do samego małysza to bez żadnego ale i co by kto nienapisał to rzeczywistości niezmieni , Małysz to najwybitniejszy solowy sportowiec tego tysiąclecia, a ja osobiście powiem więcej dlamnie Małysz to najwybitniejszy , najbardziej lubiany i popularny sportowiec w histori polskiego sportu. Kto inny w przeszłości potrafił skupić w niedziele czy tam sobote (wiadomo dni wolne) przedtelewizorami 17mln polaków !!!!!! Nikt nigdy sie do takiej liczby nawet niezbliżył i niezbliży prędko , toż to połowa kraju. Małysza zna każdy, każdy go lubi , nieznam kogoś kto ma inaczej, zna go moja babka , dzidek , prababka, wszystcy cała rodzina nawet ta najbardziej starodawna, kazdy to oglądał , grało sie w piłke czy robiło co innego to trzeba było sie pilnowac z czasem bo wszystcy szli na Małysza, zamojuego życia przynajmniej niebyło nikogo kto sie nawet równał Małyszowi , ani R.Korzeniowski, Kuśnierewicz, Jędrzejczak itd. to tez byli wybitni sportowcy , ale raz że duża impreza z ich udziąłem która oglądał przecietny polak prawie napewno to tylko olimpiada , raz na 4lata. Kubica wg. mnie niema nawet cienia szansy zeby moc polerować buty Małyszowi, musioałby zdominować formułe 1 cąłkowicie , a itak nic by nieosiągnał bo f1 , lubi ... nowłasnie prawie nikt , zadnych emocji, nuda i krecenie kołek nadałnie, wyscigi laboratoriów i inzynierów , wyscig na kase gdzie 75% zalezy od tego jakiemasz auto i team, takze f1 raczej niezwojuje zbyt wiele, ja osobiscie nieogladam (moze dwa trzy wyscigo w sezonie i to tak przyokazji robienia czegoinnego), z tego co sie orientuje niewiele kumpli oglada z zaciekawieniem , prawie nikt, o laskach niewspomne. Wiec Adam lec , lec.............. , a formule mówimy zdecydowane NIE !!!!

KoooRek1429 09-02-11 21:48

Wzruszyłem się :)

ArchieMoore 09-02-11 21:51

Cytat:

Napisał KoooRek1429 (Post 291920)
Wzruszyłem się :)

To przez ten profesjonalny artykuł (mój zresztą) :)

KoooRek1429 09-02-11 22:07

Cytat:

Napisał ArchieMoore (Post 291922)
To przez ten profesjonalny artykuł (mój zresztą) :)

Było parę błędów językowo-ortograficznych, ale dla mnie Małysz to Mistrz w czystej postaci i z dużej litery! :)

Kubicę też bardzo cenię, jak każdego profesjonalnego sportowca, choć nie lubię F1. Cenię go też jako człowieka, choć jak mówi coś o bolidzie, to mam wrażenie jakbym po japońsku słuchał :D. Życzę mu powrotu do zdrowia i na tor, bo sport to kawał jego życia. Na szczęście, jak mniemam, zarobił tyle, że żyć może już spokojnie, ale jednak to zupełnie inne życie.

Natomiast Małysz jest dla mnie po prostu kimś wielkim. Każdy kto śmie go za cokolwiek krytykować nadaje się na mój kanibalistyczny obiad z rytualnym wypluwaniem butów ;].

A co do F1 faktycznie team, team, team i samochód, aczkolwiek jest jeden kierowca, który ze dwa lata temu usiadł za kółkiem bolidu przedostatniego teamu w klasyfikacji konstruktorów, był to jego pierwszy raz w takim samochodzie, przejechał kilka kółek i wykręcił czas, który w odniesieniu do wyścigu i kwalifikacji profesjonalistów okazał się być trzecim czasem. Ten kierowca wyróżnia się nieprawdopodobnym wyczuciem za kółkiem i nie bez kozery uważany jest za najzdolniejszego kierowcę jakiego kiedykolwiek wydał świat. Jeździ z Danielem Eleną, jest Francuzem i nazywa się Sebastian Loeb. Nikt nie potrafi wytłumaczyć jego fenomenu, bo taka perfekcja i taki talent po prostu się nie zdarzają i dla śmiertelnika wydają się niemożliwe.

Bonsante 09-02-11 23:02

No co do tego, że Małysz jest najwybitniejszym współczesnym sportowcem w naszym kraju to pełna zgoda. Adaś jest wielki zarówno jako sportowiec jak i człowiek. Wielki duchem i wspaniałym charakterem. Jego się nie da nie lubić, bo on jest niesamowicie autentyczny, z nim się można wspaniale utożsamiać :) Łączy kogoś o kim można powiedzieć "nasz człowiek, skromny, fajny, chłopak" a zarazem "wielki mistrz, nieporównywalnie najlepszy w swojej profesji" :)

Od 10 lat niezmiennie swoją osobą przykuwa mnie do telewizora gdy tylko są skoki z jego udziałem :)

KoooRek1429 10-02-11 00:06

Z Kubicy zeszliśmy na Małysza :). A co ciekawe panowie bardzo się wzajemnie cenią. Robert z szacunkiem o Adamie, Adam z szacunkiem o Roborcie.

Małysz ma fioła na punkcie aut. Marzy mu się start w rajdzie samochodowym. Kiedy Kubica o tym usłyszał zaprosił Małysza i są umówieni, że gdy Adaś skończy karierę i terminy przestaną się nachodzić, to pojedzie jako pilot Roberta Kubicy. Pierwsza moja myśl po wypadku to, że chyba będą musieli zamienić się rolami.

Życzę Robertowi, aby mógł być kiedyś pilotowany przez Adama Małysza, wtedy obaj spełnią swoje marzenia. Robert wróci do ścigania, a Małysz wreszcie poczuje tą adrenalinę ;).

Sykes 17-08-12 17:08

Mam nadzieję, że to pierwsza powazna "jaskółka" - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Rockefeller 17-08-12 20:31

Ja mam duze watpliwosci, co do powrotu Kubicy do F1. Strasznie sie to opoznia.
Choc dobrze przeczytac, ze sa jakies postepy.

luki29 18-08-12 07:12

ja słyszałem że on już nie wróci do F1, a czemu on brał udział w tym rajdowym wyścigu?

Black Dragon 18-08-12 10:12

Dla frajdy

Sykes 20-08-12 17:30

Nie jest tajemnicą, że ściagnie to dla Roberta całe zycie. Czy to F1 czy rajdy... ważne by za kółkiem. Ja podobnie jak przedmówcy mam coraz większe wątpliwości co do jego powrotu do F1... niestety. Chciałbym się mylić, ale wszystkie znaki na to wskazują...

luki29 08-09-12 10:57

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:51.