boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 24-05-10, 10:35   #1 (permalink)
Administrator

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Do widzenia, panie Pudzianowski. Znikaj pan na zawsze

Jeszcze przed pojedynkiem Mariusza Pudzianowskiego z Timem Sylvią robiłem przegląd prasy w porannym programie stacji Orange sport info. Zajrzałem więc do Super Ekspressu, który akurat zapowiadał ten pojedynek.

I uzupełniłem zawarte tam treści o informację, że w trzydziestoleciu międzywojennym też były podobne atrakcje. Na przykład pchła grająca na skrzypcach czy człowiek o dwu głowach. Ich też pokazywano w klatkach. Ośmiokątnych, pozwoliłem sobie wspomnieć, i skłamałem. SE mnie zmylił, „Pudzian” bowiem dał sobie złoić skórę w okrągłym ringu.

Co nie zmienia faktu, że Polak poniósł sromotną klęskę.

Nieważne, rzecz jasna, w jakich okolicznościach to się stało. Chodzi o to, że ten napakowany i nie zasługujący na podobny zaszczyt troglodyta był do tej pory substytutem prawdziwego herosa, którego tak bardzo potrzebujemy, a niestety nie mamy ani w profesjonalnym boksie w wadze ciężkiej, ani w żadnej innej, poważnej dyscyplinie związanej ze sztukami walki.

Marna to satysfakcja, że miałem rację. Otóż Pudzianowski to żaden tam wojownik. Rozrośnięty ponad miarę i wbrew logice mięśniak może tłuc się z podobnymi do siebie kreaturami, ku radości widzów, tylko do pewnego momentu. Brak umiejętności i talentu staje się w końcu aż nadto widoczny. Najbardziej dobitnie w sytuacji, gdy naprzeciwko nadmuchanego monstrum staje ktoś, kto choć trochę umie się bić, a nie tylko dysponuje atutami, jakimi mogą pochwalić się zwyczajni, uliczni awanturnicy.
Później, po spektakularnej porażce, nikogo taki lanser już nie obchodzi. Mam przynajmniej taką nadzieję i bardzo na liczę. Po wyczynach Pudzianowskiego bowiem, jak zwykle zresztą, odczuwam wielki niesmak.

Na szczęście to minie. Oby jak najszybciej, najlepiej po świetnym pojedynku Alberta Sosnowskiego z Witalijem Kliczką.

I wtedy na pewno opowiem o tym w przeglądzie prasy, w Orange sport info. Już nie w kontekście pchły grającej na skrzypcach czy dwugłowego potwora.

Autor: Jacek Adamczyk

Do widzenia, panie Pudzianowski. Znikaj pan na zawsze | agencjapressing.pl

admin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-05-10, 10:44   #2 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Panie Adamczyk..

nazywanie kogoś tryloglodyta, dlatego, że jest tak a nie inaczej zbudowany jest naduzyciem ze strony piszącego...

czy tak samo myslisz pan o A.Schwarzneggerze? ( jakby nie było, gubernatorze który odnosi spore sukcesy w tej roli) ?

Nie powinien dostapic honoru wejścia do klatki?? a to dlaczego niby , ja się zapytam ??

sporty walki nie sa żadnym elitarnym sportem.. w ich koncepcji jest mozliwośc walki każdego..tym bardziej MMA, gdzie dosłownie każdy ma prawo zaprezentowac swój styl

Rozumiem, że mozna miec Albertem zarosnięte oczy, ale daj pan spokój!!

i nie mów o kims za plecami tego, czego nie osmieliłbys sie powiedzieć tej osobie w 4 oczy...
Yarre jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-05-10, 10:52   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Bez jaj.... troche szacunku kurwa. Pudzian udowodnił kilka razy że jest najsilniejszym człowiekiem świata, godnie reprezentował w swojej dyscyplinie Polske za granicą, zawsze podkreślał przywiązanie do kraju i za to należy mu sie uznanie. A że spróbował sie w innym sporcie i nie do końca mu wyszło? To Mamy też pocisnąć po Salecie za to że nie umiał jezdzić na łyżwach?

Typowo Polskie zachowanie... Mi pudzian przyniósł napewno o wiele więcej dumy niz rozczarowania. A tutaj po jednej wpadce już jest wyzywanie od prymitywów.. Nieładnie, nieładnie.
Wiechu jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-05-10, 11:28   #4 (permalink)
V.I.P

Nominowany 28 razy w 2 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie .

ten artykuł/tekst to porażka Panie Admin. Troszkę szacunku.
Skoro nazywasz Pudziana troglodytą...nie mam słów. Ale wiem jedno, jak każdemu pismakowi, chodziło Tobie o prowokacje i wywołanie dyskusji

skoro wrzucasz filmik z porazką pudziana to może ten ode mnie przypomni Ci, dlaczego nie powiedział byś ww. słów Pudzianowi w oczy.
Pozdrawiam,
Jesteś looserem Panie Admin... :D
http://www.youtube.com/watch?v=mKrUj...%2Bdiv-1r-3-HM
Tomasz Groblica jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-05-10, 11:56   #5 (permalink)
champion

Nominowany 8 razy w 3 Tematach
Domyślnie

Po tym co przeczytałem zaryzykuję stwierdzenie, że jedynym troglodytą jest sam autor tego "artykułu". Przegrana w walce z Sylwią nie jest powodem do wstydu. Pudzianowski zaryzykował, rzucił się na głęboką wodę bo jest cholernie ambitnym i odważnym człowiekiem, w przeciwieństwie do p. Adamczyka, który błoto wylewa na niego z bezpiecznej pozycji zza swojego monitora. Poniósł zdecydowaną porażkę, cóż tak bywa w sporcie. Pisze o 5 krotnym MŚ w zawodach dla najsilniejszych ludzi jak gdyby to był niewart szacunku i uwagi kark spod wiejskiej dyskoteki. Dla wielu ludzi na całym świecie Polska kojarzy się właśnie z tym "mięśniakiem". Cytując z piosenki, która niedawno wpadła mi w ucho: "Naubliżaj nieznajomym i poczuj się lepszy, bo te twoje argumenty to brzmią jak kompleksy". Nic dodać nic ująć. Znamienne, że zarzuty o "rozrośniętych kreaturach" padają najczęściej od ludzi, których na siłowni przygniata gryf
Bonsante jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-05-10, 12:25   #6 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Bonsante Zobacz post
Znamienne, że zarzuty o "rozrośniętych kreaturach" padają najczęściej od ludzi, których na siłowni przygniata gryf

bo tacy gówno wiedza, ile kosztuje wysiłku każdy dodatkowy kg mięsa.. mają wyobrażenie, że wystarczy się skłuc,i juz się rośnie..
Yarre jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-05-10, 12:42   #7 (permalink)
champion

Nominowany 37 razy w 17 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Panowie, przecież widać gołym okiem, że ten tekst nie ma na celu wyrażenia własnej opinii, tylko narobienie szumu. stek bzdur i bredni
Tomasz Nowak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-05-10, 13:50   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

kolejny tekst tego autora ( to chyba juz 3 ) i kolejny raz zalamka.

On naprawde jest dziennikarzem powyzej wlasnego bloga?

Dziennikarstwo sportowe jak i inne w tym kraju padlo na ryj.

Najgorsze dla mnie jest to nazwisko

Juz wiem ktorych przedstawicieli jakiej tv unikac

Do widzenia panie Adamczyk. Znikaj pan na zawsze
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-05-10, 15:35   #9 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Felieton, zgodnie ze swoją genezą i przeznaczeniem, ma na celu wyrażenie jedynie swoich poglądów, bez względu na to, na ile owe poglądy są aprobowane (populistyczne) przez większość czytelników. Autor wyraził swoją opinię i chwała mu za to. Napisał co myśli i czuje. Użył pewnych metafor, wpisujących się jednak w klimat "felietonu". Nikogo nie obraził, a to jest bardzo ważne.

Opinia tu wyrażona dominuje (wg niektórych - paradoksalnie) właśnie wśród ludzi, którzy całe lata spędzili na ciężkich treningach, adoptujących ich do tego sportu, tego (innego niż ten, do jakiego przyzwyczajony był Mariusz) wysiłku.. Nie może być bowiem tak, że bez tego wszystkiego, bez krwi i potu wylewanych podczas szkolenia się w sztukach walki, można - jak się okazuje - cokolwiek w MMA osiągnąć. Wielu niestety w to uwierzyło... Powinniśmy być dumni z Pudziana jako dominatora w swojej dyscyplinie. Czy powinniśmy być dumni z jego występów w MMA...? To wolny kraj, a my mamy wolną wolę... i wolne pióro...
Pozdrawiam
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-05-10, 15:45   #10 (permalink)
bum

Domyślnie

Zastanawiam się czym jest "trzydziestolecie międzywojenne". Może ktoś mnie oświeci
maciek19 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania