stare 23-01-21, 13:46   #1 (permalink)
champion

Nominowany 202 razy w 61 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Po śladach Crawforda

Errol Spence Jr, Terence Crawford, Manny Pacquiao, Keith Thurman, Shawn Porter, Yordenis Ugas, Danny Garcia. W limicie 147 funtów aż roi się od posiadaczy tytułów, dywizja ta ma też jak zawsze potężną baterię rwących się do czynu prospektów. Niektórzy, jak bohater niniejszego tekstu, nie chcą być tak nazywani, bo ich ambicje od dawna są większe niż możliwa do osiągnięcia w krótkim czasie rzeczywistość. Jednak jeden z nich, młody, ciemnoskóry mieszkaniec Filadelfii może już w tym półroczu uczynić wielki krok w pożądanym kierunku.

Jaron Ennis (26-0, 24 KO & 1 NC) pechowo zakończył długą serię wygranych przed czasem. W pierwszej rundzie walki z Chrisem van Heerdenem (28-2-1, 12 KO & 1 NC) walka została przerwana z powodu kontuzji afrykanera.

Rozciąłem go już przed zderzeniem głowami i czułem się naprawdę mocno. Wiedziałem, że już nie chciał walczyć. Jestem gotowy na każdego.

Z tym „na każdego” - nie ma słowa przesady. Choć Ennis widnieje jeszcze na niektórych listach prospektów w wadze półśredniej, to jest już traktowany bardzo poważnie, jako bezpośrednie zagrożenie czołówki.

Jego menedżer, znakomity w swoim fachu Cameron Dunkin sterowała karierami Nonito Donaire’a, Tima Bradleya, Johny’ego Tapii, Kelly’ego Pavlika i wreszcie Terence’a Crawforda. Wierzy jednak, że Ennis jest kimś specjalnym.

Prowadziłem Crawforda przed jakieś dwadzieścia walk, znam więc go doskonale. Myślę, że Jaron, który ma dopiero 23 lata, będzie wielkim pięściarzem. Najlepszym na świecie, numerem jeden P4P. Mocno w to wierzę.

Kiedy podpisałem umowę z Terence’em, był kapitalnym bokserem wagi lekkiej. Był nieduży, a jednak doszedł do półśredniej. "Boots" jest pełnowymiarowym półśrednim, jest znacznie większy, silniejszy, szybszy i bije mocniej.

Ennis jako pierwszy zastopował twardego Juana Carlosa Abreu. Od jakiegoś czasu coraz trudniej o rywala dla niego.

Osią spajającą rodzinę Bootsa jest postać ojca. Derrick „Bozy” Ennis sam boksował zawodowo w latach 70. i 80. i do tej pory ostro udziela się w gymie. Ponoć opuścił ring z bilansem 12-1, choć „święty Boxrec” podaje nieco skromniejsze dane. Niezależnie od tego, wychował wszystkich synów na pięściarzy, niezłych jak Farah (22-2, 10 KO), który przegrał w 2013 na punkty z Badou Jackiem. Równie dobrze radził sobie starszy Derek Ennis Jr (24-5-1, 13 KO), który ma na koncie wygraną z Gabrielem Rosado w 2010 roku, jeszcze w junior średniej. Jaron jest jednak kimś z zupełnie innej półki. Podobnie jednak jak bracia bardzo docenia rolę ojca trenera w swoim rozwoju.

Cokolwiek mi powie, robię to. I zawsze wychodzi mi to na dobre. Między nami wszystko się układa bardzo prosto. Tata jest bardziej jak mój brat, bo wszystko robimy razem - sparujemy, biegamy. Na ostatnim obozie przygotowawczym kazał mi sparować z Izimem Izbakim z wagi ciężkiej (3-0, 2 KO), który ma 198 cm wzrostu.

Moi bracia byli zawodowymi pięściarzami, walczyli w telewizji, jestem więc przyzwyczajony do kamer, do szumu wokół nas […]. Wiem, że zdecydowanie nie jestem już prospektem. Jestem pretendentem. Czas wszystko pokaże, ale byłem gotow walczyć z każdym już dwa lata temu.

Jaron Ennis zdaje sobie sprawę, że jest szczęściarzem.

Dziewięciu na dziesięciu czarnych mężczyzn w Filadelfii źle kończy. Ale byli też Joe Frazier i Bernard Hopkins.

Oddajmy raz jeszcze głos ambitnemu menedżerowi Cameronowi Dunkinowi.

Zawsze mówiłem, że nigdy nie udało mi się podpisać umow z kimś w stylu Floyda Mayweathera czy Oscara De La Hoi. I wreszcie pojawił się ktoś taki

Jaron Ennis ma zaplanowaną walkę na maj. Jego przeciwnikiem ma być groźny Siergiej Lipiniec notowany bardzo wysoko w rankingu WBO - organizacji, która dała pas Terence'owi Crawfordowi. Boots idzie po śladach Buda, który współpracował z Dunkin, która przyjaźni się z szefem Top Rank Bobem Arumem. Szykują się grzmoty.

Źródło: Sky Sports, Paul Rodgers

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-01-21, 16:47   #2 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Ciekawy zawodnik ma szybkość, siłę i rozmiar w pośredniej .Przydala by się walka z takim Porterem. Albo Dannym Garcia.
Mr.KO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-01-21, 18:53   #3 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cameron Dunkin to mężczyzna. :D
Maciejj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 25-01-21, 00:16   #4 (permalink)
champion

Nominowany 202 razy w 61 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23