boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 14-10-20, 16:21   #11 (permalink)
champion

Nominowany 164 razy w 45 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie

Cytat:
Napisał darulka Zobacz post
Głowacki zdeklasowany przez Briedisa, wyraźnie już past prime i za chwilę zostanie zupełnie zdominowany przez silniejszego Brytyjczyka. Cieślak tymczasem twardy jak skała w absurdalnym pojedynku na równiku. Na dzisiaj Krzysiek dostaje srogie lanie od Michała i to by było na tyle z mojej strony na temat tego rankingu.
Darulka@ przyjrzyj się jeszcze raz zasadom rankingu.
To nie jest ranking wróżenia przyszłości, ani gdybania.
Briedis nie wygrał z Głowackim. Pokazal tam dobrą formę, lepszy timing, były faworytem w rewanżu. Ale nie wygrał. Ta walka powinna zostać powtórzona lub wstrzymana. Co będzie z Okoliem? Zobaczymy. Przyszłość nie moze mieć wpływu na ranking.

Makabu jest zupełnie innym pięściarzem niż Briedis. Zasady rankingu są subiektywne, ale jednakowe dla wszystkich. Kiedy np. Cieślak wygra z kimś z top 10, a Głowacki przegra z Okoliem, na pewno to odnotuję.

Akurat jeśli chodzi o Główkę, nie wymyśliłem nic dziwnego. Jest on także numerem jeden na
liście PWR, która powstaje przez zsumowanie punktacji kilkunastu redaktorów różnych portali
.

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-10-20, 22:08   #12 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Walka Głowackiego z Huckiem... To było 5 lat temu. Jeśli nie uznajemy walki Głowackiego z Briedisem to przez cala kariere mamy do oceny praktycznie tylko walki z Huckiem i Własowem. Taki ranking to powinien miec chyba jakieś ramy czasowe. Sulęcki patrząc na resume to chyba podobna półka co Głowacki, ale na ten moment chyba trochę większy potencjał. Master mial za to najwiecej walk z czołówką i dawal tam niezly pokaz boksu. Jest równy w swoim boksie. W pojedynkach, które wg prognoz powinien łatwo przegrać, pokazywał poziom który wg mnie stawia go wyżej niż Główke czy Suleckiego. Walki z Bellew, Dorticosem, Drozdem. Z Bellew decyzje co do werdyktu byly chyba dosc podzielone. Czestotliwosc pojedynkow z dobrymi rywalami powinna byc brana pod uwage rownież, bo mi osobiscie ciezko postawic kogos na 1 miejscu mającego w ciągu powiedzmy ostatnich 3 lat walke z mieszczacym sie w top20 Własowem, a w miedzyczasie z zawodnikami niemieszczacymi sie w top50. To troche tak jak uważać Alvareza za ścisłą czołówkę LHW bo pokonał Kowaliowa, a najlepiej umiescic go w top10 dekady.
robercik jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-10-20, 00:51   #13 (permalink)
champion

Nominowany 164 razy w 45 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie

Tyle że ja nie oceniam poziomu, potencjału etc. Tylko resume. Przyjąłem początek w 2015, ale im bliżej wygrana naszych czasów tym cenniejsza.

Master - ogromnie go cenię, gdyby wygrał choć jedną ze wspomnianych przez Ciebie walk, byłby w absolutnym topie.

To, co piszesz o przegranych walkach ma sens. Myślałem nawet o systemie ocen uwzględniającym również przegrane walki, postawę w nich. Taka ocena na pewno jest pełniejsza i najbardziej by na niej zyskał Masternak, Sulęcki już niekoniecznie. Nie chcę jednak tego komplikować, w ogóle nie myślę, że można sprawiedliwie ująć wszystko, sam wielokrotnie miałem zastrzeżenia do zestawień The Ring - i tak w sumie jednych z najlepszych, w końcu tam debatują nad każdą zmianą długo.

Pozycja Głowackiego wynika więc z wygranych walk. Z Usykiem nawiasem mówiąc wypadł według mnie znacznie lepiej niż Sulęcki z Andrade'em, a nie da się powiedzieć by był to dla niego wygodny przeciwnik.

Co do Własowa, biorę pod uwagę formę i jakość na dzień walki. Wtedy był to mocny top 10 cruiser, nie mozna deprecjonować tej wygranej, tylko dlatego, że człowiek wywodzi się z półciężkiej. Cunn był grubo past prime, ale to również nie był jeszcze poziom journeymana. Równie łatwo deprecjonować wygrane z Durodolą czy Kalengą.

Natomiast można oczywiście ułożyć to sobie np. na wzór listy takiej jak tenisowy Race, za ostatni rok. I wtedy wszystko się zmieni.

Alvarez miał jedną walkę w LHW - to sporo za mało. Będę robił niedługo właśnie listę tej dywizji i pewnie Canelo tam będzie, na pewno nie w top 5.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania