boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 18-09-20, 21:28   #11 (permalink)
contender

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
Z tym, że Briedis to top 3, biorąc pod uwagę możliwości i całość dokonań - nie mam wątpliwości. Gorzej jeśli chodzi o ranking biorący pod uwagę dokonania na bieżąco. Jego sukcesy są dość wiekowe, walka z Usykiem była dwa i pół roku temj. Z rożnych powodów, od ponad trzech lat Mairis nie wygrał z nikim. A ma 35 lat, więc najwyższy czas na coś, co potwierdzi jego obecną klasę.
Koniec końców Głowackiego ciężko znokautował, a formę prezentował co najmniej bardzo dobrą - nie można udawać, że tego nie było. Nawet jeżeli nie uznajesz jego zwycięstwa, nie możesz być ślepy na jego wysoką dyspozycję w pierwszych 2 rundach: żywy, skoncentrowany, dynamiczny. Za tydzień chętnie poczytam, co sądzisz o jego OBECNEJ klasie A następnych bieżących ocen może już nie być, bo jak napisałem wcześniej - podejrzewam, że zakończy karierę. Już zdążyłem zapomnieć, ale finał zapowiada się kapitalnie. Style takie, że do zderzenia dojść musi, a ciężkie ciosy są nieuniknione. Kubańczyk najlepiej czuje się w dystansie i w walce do przodu. Łotysz będzie chciał go zneutralizować, a właściwie to musi być blisko. Nie wykluczam brudnej walki.

liverpoolczyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-09-20, 21:29   #12 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
Chyba miałeś na myśli "nie wygrał"!? Bo porażki w pierwszej walce nie liczyłbym, a z Bellew nie wstyd przegrać po takiej walce. Co do wygranych Makabu, moim zdaniem są najcenniejsze. Przypominam, że nie cofam się 10 lat wstecz, ale przyglądam się ostatnim 5-6 latom, z preferencją lat naprawdę ostatnich.

Z czołówką tak naprawdę nie wygrywał nikt, bo takich walk w cruiser ostatnio po prostu nie ma. Pytanie jest takie: czy ktoś ostatnio mial lepsze skalpy niż Makabu? Kudriaszow, Papin i Cieślak. a był jeszcze kiedyś Mchunu. Z Cieślakiem i Papinem wygrał w ostatnich dwóch latach, w których Dorticos ma tylko Tabitiego, a Briedis wręcz nikogo.

A zupełnie osobna sprawa to ich możliwości bokserskie. Choc trzeba też pamiętać, że Briedis z Gevorem nie przegrał przez przypadek. Dla mnie jest kilku dość zbliżonych możliwościami pięściarzy, najbardziej chciałbym obejrzeć starcie Makabu - Briedis. Ale to musiałoby się odbyć dość szybko, czas leci, policjanci tez się starzeją
Oczywiście miałem na myśli że " nie wygrał " walk z czołówką. Sorry nie wiem skąd mi się to wzięło.
Szkoda że Makabu nie zdobył pasa w walce z mistrzem. Mam na myśli z prawdziwym championem. Zdobył pas w nieco dziwnych okolicznościach. Kiedyś liczyłem na jego walkę z Drozdem ( wiadomo że nie doszło do niej z winy Drozda ). Myślę że Makabu w walce z dobrym technicznie przeciwnikiem miałby duże problemy. Z Mchunu też sobie na początku nie radził. Tamten przegrał warunkami.
Tak niestety nie mamy teraz wielu zestawień na szczycie i właśnie dlatego tak ciężko wskazać jedynkę w CW.
Pokonanie Kurdiaszowa wcale nie zrobiło na mnie wrażenia. Podobnie jest z Cieślakiem. Mimo że to jest dobry pięściarz
Tylko pokonanie Bredisa ewentualnie Dorticosa zagwarantowało by mu pewne pierwsze miejsce w rankingu.

To że Makabu jest teraz mistrzem zawdzięcza nie tyle sobie co obecnej słabości dywizji.
Simon Phoenix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-09-20, 11:22   #13 (permalink)
champion

Nominowany 157 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie

Ciekawe argumenty, chętnie podyskutuję.

Nie mogę "uznawac" walki Briedis - Główka, tak samo jak nie uznawałbym przewagi
Martina w walce Martin - Głazkow. Walka trwa 10 czy 12 rund, nie ma sensu tego zmieniać Aczkolwiek przegrana przez kontuzję jednak do mojego rankingu się liczy normalnie, w przeciwieństwie do przegranej na skutek fatalnego błędu sędziego.

Wydaje mi się, ze zadecyduje dyspozycja dnia, Mairis parę razy pokazał, że potrafi mieć spore wahania formy. I mam nadzieję, że na neutralnym ringu Briedis pokaże wszystko, co ma najlepsze. Przed walką zrobimy na pewno sondę

Simon Phoenix@ jakby wyciąć z kontekstu te walki Makabu, to Kudriaszow - obnażony, jednostronny, Papin - kickbokser i Cieślak - dopiero co wchodzący do elity świeżak, pierwszy raz walczący na tym poziomie. Z drugiej strony, znajdź mi dwóch takich, którzy bardziej zasługują na top 15 niż Papin i Cieślak, a Kudriaszow w tej top 15 był jeszcze nie tak dawno.

Zgadzam się w całej rozciąglości, to nie są skalpy godne mistrza, ale moim zdaniem nikt nie ma w CW w ostatnich 5-6 latach lepszych. I to jest oznaka nie tylko znacznego osłabienia dywizji, ale też widocznego spowolnienia rynku, fatalnej dla kibica polityki promotorów. To WBSS stało się alibi dla promotorów, którzy zauwazyli, ze w dzisiejszych czasach także w boksie marketing może zastąpić jakość.

Wracając do Makabu, on robi co może, nie unika rywali. Zadania dla Makabu na najbliższy czas: stoczyć jeszcze jedną obowiązkową obronę i dążyć do unifikacji. Tak by to wyglądało w moim bajkowym świecie,
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-09-20, 17:30   #14 (permalink)
challenger

Domyślnie

A gdzie umieścilibyscie Briedisa gdyby w najbliższej walce pokazał się z dobrej strony i efektywnie rozwalił Dorticosa fair&square ? Przegrał z Gevorem, ale nie sądzę ze jest od niego gorszy. Tej nocy był gorszy - a na 10 walk mysle ze 9 wygrywa Lotysz. Tak szczerze to CW nie ma teraz takiego "lidera" Top 3-5 stoi na bardzo podobnym poziomie, i kazdy moze wygrac z każdym tak naprawde. Szkoda ze Gassiev tez uciekl za Usykiem do HW, chetnie bym go zobaczył z Briedisem, Makabu, czy nawet z naszymi asami czyli głowką lub cieslakiem -mysle ze bylyby to fajne zestawienia, w których Murat bylby wyraznym faworytem, moze jedynie Briedisowi dalbym 50/50
pain.exe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-09-20, 17:42   #15 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Cytat:
Napisał pain.exe Zobacz post
A gdzie umieścilibyscie Briedisa gdyby w najbliższej walce pokazał się z dobrej strony i efektywnie rozwalił Dorticosa fair&square ? Przegrał z Gevorem, ale nie sądzę ze jest od niego gorszy. Tej nocy był gorszy - a na 10 walk mysle ze 9 wygrywa Lotysz. Tak szczerze to CW nie ma teraz takiego "lidera" Top 3-5 stoi na bardzo podobnym poziomie, i kazdy moze wygrac z każdym tak naprawde. Szkoda ze Gassiev tez uciekl za Usykiem do HW, chetnie bym go zobaczył z Briedisem, Makabu, czy nawet z naszymi asami czyli głowką lub cieslakiem -mysle ze bylyby to fajne zestawienia, w których Murat bylby wyraznym faworytem, moze jedynie Briedisowi dalbym 50/50
Taa, Murat Gassiev bylby zdecydowanie nadal czolowka CW, gosciem mogacym pobic kazdego, wszak nie sadze, by ktokolwiek inny niz Usyk potrafilby go z taka latwoscia obskoczyc i wypunktowac.
Z Briedisem, Główką czy Makabu byłyby grube bitki.

Swoja droga to minelo juz ponad 2 lata od jego ostatniej walki... Jak narazie to przejscie do wagi ciezkiej wychodzi mu bokiem.
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-09-20, 19:54   #16 (permalink)
champion

Nominowany 157 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie

Cytat:
Napisał pain.exe Zobacz post
Zaznaczam, ze ten ranking jest moją prywatną opinią, Patryk może być całkiem innego zdania. Pisałem o tym wcześniej - nie kieruję się wynikiem jednej walki, bo łatwo znależć setki trójek typu Kownacki, Helenius i Washington, gdzie każdy może wygrać z każdym.

O Gevorze można teoretyzować, całosciowo Briedis jest na pewno lepszy (choć myślę też, że Łotyszowi nie leży, zresztą nie tylko jemu) podkreślam natomiast, że moja koncepcja rankingu marginalizuje klasę pięściarza. Dla mnie kluczowe są wyniki. Gdybym robił listę za lata 2013-2018, to Briedis byłby oceniany bardzo wysoko. Natomiast w ostatnich trzech latach nie wygrał nic. Jeśli zwycięży Dorticosa, to jest na pewno w top 2. Następny ranking pod koniec roku. Do tej pory wykażą się też mam nadzieję Makabu i Okolie lub Główka, co ciekawie wróży w rankingu pod koniec roku.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-09-20, 20:35   #17 (permalink)
challenger

Domyślnie

Nie no Marek ja rozumiem ideę Twojego rankingu i nie mam z tym problemu, nawet nic bym nie zmieniał za bardzo, zgadzam sie co do wartości wygranych. W CW można zrobić mnóstwo fajnych zestawień, na szczycie wystarczylo by skonfrontować Makabu z Dorticosem/Briedisem/Gevorem i duzo by sie wyjasnilo. Wiadomo walki na szczycie sa trudne do zorganizowania, ale akurat w tej wadze nie powinno byc takich problemow bo kasa nie jest tak kolosalna jak w HW, gdzie wielka trojka Fury-AJ-Wilder jest ciezka do skonfrontowania, Wilder wział Furego tylko dlatego bo myslal ze wystarczy na takiego wraka po poltorarocznym cpaniu.
pain.exe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania