boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    
Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd

stare 23-06-20, 15:10   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Postów: 135
Nominowany 18 razy w 10 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie MB Boxing Night 7: "Gdzie ci prospekci?"


Cieszy mnie, że wiele osób z szeroko pojętego środowiska bez ogródek wypowiedziało się odnośnie sensu, a raczej braku sensu niektórych zestawień na gali MB Promotions. Opakowanie jak zwykle, ekstraklasa. Mateusz Borek przyzwyczaił nas do umiejętnego zakrywania ułomności polskiego boksu zawodowego, za co powinniśmy być mu wdzięczni, ale nie możemy być ślepi. Jeśli chodzi o same zestawienia. Mieliśmy ONE MAN SHOW w wykonaniu Kamila Łaszczyka, kolejny ostatni taniec Patryka Szymańskiego, kanapowy występ Łukasza Różańskiego (na szczęście udało mi się wymazać z głowy żenujący obraz tej "walki" i jego przeciwnika) i przeciętne potyczki naszych nadziei, ale po kolei...

Gdzie ci prospekci, prawdziwi tacy? Gdzie ci prospekci na miarę czasów?

Nieżyjąca już niestety pani Danuta Rinn i słowa piosenki w jej wykonaniu pt. „Gdzie ci mężczyźni”, w dużym stopniu można sparafrazować i użyć w stosunku do naszych bokserskich nadziei na sukces. Osobiście uważam, że słowo „prospekt” w polskim boksie jest mocno nadużywane. Często, jako kibice boksu, hiperbolizujemy umiejętności pięściarzy pojawiających się na naszym podwórku. Z bokserami jest trochę jak z piłkarzami. Jeśli trafi się zawodnik rokujący w trzeciej lidze, to na tle innych uczestników spotkania potrafi wyglądać jak nadczłowiek, ale jeśli wystawimy go w spotkaniu zespołów pierwszej ligi, zazwyczaj niczym się nie wyróżnia. Podobnie rzecz się ma z Tomaszem Nowickim, który na tle Bartosza Głowackiego (nie, Głowacki nie jest pierwszoligowcem) wyglądał przeciętnie. "Kudłaty" jest bardzo topornym i prostym zawodnikiem do boksowania, na jego tle podopieczny trenera Koperskiego powinien zaprezentować cały swój kunszt i wręcz go zdeklasować. Co zrobił Nowicki? Ja zapamiętałem z tej walki to, że został dwa razy zraniony przez swojego oponenta. Nie jest to dobry znak, w boksie można poprawić wiele aspektów, ale brak odporności na ciosy dyskwalifikuje zawodnika jeśli chodzi o poważne sukcesy. Zawodnik ten zniknie z planszy podobnie jak Patryk Cichy, którego próbowano budować przez kanwę historii życiowych. W swoim pierwszym pojedynku w Legionowie spotkał się... z Bartoszem Głowackim, gdzie mimo wygranej został mocno obnażony. Kolejnym zweryfikowanym zawodnikiem jest Oskar Kapczyński, w którym również pokładano nadzieje na przyszłość. Moim zdaniem został już wcześniej „wyjaśniony” przez Daniela Urbańskiego, ale to już historia.

Jeśli chodzi o Sebastiana Ślusarczyka, posłużę się słowami rapera O.S.T.R. z utworu pt. „Nie odejdę stąd”:
„Jak maszyna - to Akai
Jeśli skrzypce - Yamaha
Jak potrawa - to tatar
Jeśli napój - Herbata” ... a jeśli pięściarz to z Anglii, bo wiadomo - nasi trenerzy są słabi, a przeciętniacy z UK to czarodzieje. Ślusarczyk nie jest złotym dzieckiem polskiego boksu. Nie jest materiałem na mistrza świata, ale "bądźmy dobrej myśli, bo po co być złej", zgodnie ze słowami Stanisława Lema. Z trenerem Jabłońskim w narożniku określonego poziomu nie przeskoczy. Każdemu zdarzają się gorsze momenty, zapewne sporą rolę odegrała kontuzja, której Sebastian nabawił się w pierwszej rundzie walki. Cieszmy się, że rywal był inny, bo „zero” w bilansie, po stronie porażek mogło zniknąć.

Ale to już było i nie wróci więcej i choć tyle się zdarzyło to do przodu wciąż wyrywa głupie serce


Po ludzku jest mi szkoda Patryka Szymańskiego. Nie mówimy przecież o 50-letnim facecie z problemami finansowymi. Szymański był przewidywalny, mocno się usztywnił, dodatkowo miał problemy kondycyjne, które utrudniały mu prowadzenie pojedynku na swoich warunkach. Jeśli chodzi o Gorgonia, nie można powiedzieć o nim zbyt wielu pozytywnych rzeczy. Wydawałoby się, że Przemek jest idealnym przeciwnikiem dla Patryka, aby przywitać go w nowej kategorii wagowej. Każdy, kto widział poprzednie pojedynki „Smile'a”, wie, że jest to pięściarz mocno ograniczony. Patryk wydaje się być inteligentny. Z pewnością poradzi sobie w życiu po boksie zawodowym.

Być królem to idiotyczne, liczy się tylko zbudowane królestwo.

Te słowa francuskiego pisarza Andre Malraux powinny przyświecać ludziom z najbliższego otoczenia Kamila Łaszczyka. Nieważne są wygrane walki i ocena potencjału, ważne jest to, jaką spuściznę zawodnik po sobie zostawi. Co do samej walki, kataklizmu nie było, hordy zombie nie goniły jednorożców. Szczurek uporał się dość łatwo z Piotrem Gudlem. Mogę kilku osobom się narazić, ale dla mnie Kamil Łaszczyk posiada repertuar ciosów oraz przede wszystkim kontroluje ring w sposób lepszy niż Fiodor Czerkaszyn. Potrójne ciosy proste, potrójne ciosy sierpowe, do tego ciosy podbródkowe. Na polskich ringach jest to pięściarz, który zdecydowanie się wyróżnia. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości otrzyma szansę w większym pojedynku. Czas leci, trzeba nadrobić stracony czas. Trzymamy kciuki!

Tańcz, głupia (głupi), tańcz, wielki bal sobie spraw. To wszystko, co dziś możesz mieć.

Największe rozczarowanie tej gali. Robert posiadał zdecydowaną przewagę warunków fizycznych i wyszkolenia. Pomijam nokdauny, które odciągają uwagę od paru kwestii. Parzęczewski człapiący za rywalem, w końcu ma przeciwnika przy linach, w tym momencie Bośniak robił krok w lewo, następnie krok w prawo i w tak dziecinny sposób wychodził z niebezpiecznej dla siebie pozycji. Na początku walki Janjanin pochylając się mocno do przodu z nogami zostawionymi daleko z tylu, bił prawy sierpowy. W takich momentach Robert uparcie próbował uderzyć lewy sierpowy, widząc, że ta akcja nie przynosiła efektów. W kilku takich sytuacjach aż prosiło się o prawy sierpowy po przepuszczeniu. Nie było chyba osoby, która spodziewała się decyzji punktowej. Sladan Janjanin zatańczył po porażce, bo było to wszystko, na co było go tego wieczoru stać. Gdyby grupa Lady Pank robiła w przyszłości teledysk do utworu "Tańcz, głupia tańcz" bez żadnych przeciwwskazań może zainspirować się walką wieczoru tej gali oraz chocholim tańcem Bośniaka.
Wielu kibiców zaczęło zastanawiać się, czy na tym etapie walka z Ryanem Fordem jest Arabowi potrzebna. Moim zdaniem jest ryzykowna i może przekreślić starania zawodnika jak i promotorów z ostatnich kilku lat. Faworytem w takiej walce moim zdaniem będzie Kanadyjczyk, który stylowo może bardzo Robertowi nie odpowiadać.
W rozmowie dla Przeglądu Sportowego przeprowadzonej przez Przemysława Osiaka swoje zdanie na temat przyszłości Araba wypowiedział jego promotor Mariusz Grabowski – Jeśli chodzi o Forda, to nie jestem zupełnie na nie. Wiem, że tej walki chce Mateusz Borek, rwie się do niej także Robert. Jednak jest jeszcze trzecia osoba, która miałaby wyłożyć na to pieniądze i sfinalizować pojedynek. Dla polskich kibiców to byłaby bardzo fajna i emocjonująca walka, bo ryzykowna dla Parzęczewskiego, ale co ona daje mnie jako promotorowi? Wiemy, jak wygląda prowadzenie karier zawodników na całym świecie. Jeśli kasa się zgadza, to ktoś wchodzi na ring i walczy. Fani w Polsce byliby zadowoleni, Ford też zarobiłby parę groszy, ale ten pojedynek samemu Robertowi niewiele daje.
– Czasami nie ma sensu iść na żywioł, nie mamy wielu mocnych zawodników. Podobnie jest z proponowaną przez kibiców walką Parzęczewski – Czerkaszyn. Można doprowadzać do takich zestawień, ale co będzie tydzień później?


Czekamy na lepsze zestawienia ze strony grupy MB Promotions. Tak jak wspomniałem w zapowiedzi, karta nie była zła, biorąc pod uwagę okoliczności związane z pandemią. Jednakże mam nadzieję, że retoryka grupy promotorskiej nie zmieni się wraz ze zmianą stacji telewizyjnej, bo jeśli chodzi o zdanie kibiców, czytając komentarze, zauważyłem, że wiatr zawiał w drugą stronę.

Patryk Konieczny jest nieaktywny  

stare 23-06-20, 15:33   #2 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Postów: 2382
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Przecież Boras daje rozrywkę i zestawienia z najwyższej półki, nie to co u Don Wasyla gdzie są tylko walki z bumami.
Kiedyś Wasyl rzucił pomysł walki Tryca z Parzęczewskim, i chyba nie był to taki głupi pomysł bo przy ewentualnej porażce Tryca wielkiej szkody by nie miał bo ma innych zawodników bardziej perspektywicznych, z kolei gdyby tryc wygrał to ustaliłby główną gwiazdkę konkurencji a to wcale nie jest takie niemożliwe.
ArturBorubar jest nieaktywny  

stare 23-06-20, 16:43   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Postów: 135
Nominowany 18 razy w 10 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArturBorubar Zobacz post
Przecież Boras daje rozrywkę i zestawienia z najwyższej półki, nie to co u Don Wasyla gdzie są tylko walki z bumami.
Kiedyś Wasyl rzucił pomysł walki Tryca z Parzęczewskim, i chyba nie był to taki głupi pomysł bo przy ewentualnej porażce Tryca wielkiej szkody by nie miał bo ma innych zawodników bardziej perspektywicznych, z kolei gdyby tryc wygrał to ustaliłby główną gwiazdkę konkurencji a to wcale nie jest takie niemożliwe.
Dla Parzeczewskiego walka z Trycem bylakby ryzykowana i dla mnie Arab byłby faworytem. Z drugiej strony, tak jak napisałeś, nie jest wcale niemożliwym zwycięstwo Mateusza.
Patryk Konieczny jest nieaktywny  

stare 23-06-20, 17:08   #4 (permalink)
champion
  
 
Avatar szmagel
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Postów: 4976
Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Zacznijmy szanować Głowackiego i Diablo bo jak się patrzy na takiego Parzęczewskiego który męczy pełen dystans z bumem to szkoda gadać, a przecież mówi się o nim jako o przyszłym mistrzu świata. Masakra tym bardziej że przed walką otwarcie mówili że biorą kogoś słabego po to żeby mr ko dopisał kolejne ko bo dawno nie miał xd Dzisiaj natomiast słysze z jego obozu e w sumie to się cieszą bo był czas żeby zrzucić rdze
No nic muszą chuchać i dmuchać bo zaraz wykoleją im się kolejni po Szymanskim i Balskim i nie będzie kim walczyć, a kontrakt z tvp chyba na 18 gal
szmagel jest nieaktywny  

stare 23-06-20, 17:17   #5 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Postów: 2382
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Patryk Konieczny Zobacz post
Dla Parzeczewskiego walka z Trycem bylakby ryzykowana i dla mnie Arab byłby faworytem. Z drugiej strony, tak jak napisałeś, nie jest wcale niemożliwym zwycięstwo Mateusza.
Dodam że Don Wasyl chyba bardziej widzi potencjał w Bednarku niż w Mateuszu które np męczył się z Żukiem a Bednarek na luzie go wyboksował. Zresztą walki Polsko-polskie mają często więcej sensu niż ściąganie takich Janianinów, tym bardziej że w limicie super średniej czy półciężkiej mamy całkiem sporo zawodników i często na niezłym poziomie.
Na gali w Pionkach ma walczyć Wrzesiński z gościem co jeszcze rok temu był w okolicach super koguciej/piórkowej, ten kiler z Wenezueli z nikim nie wygrał i ma problemy gdy zawodnik na niego napiera, wiadomo że to będzie widowisko niskiej klasy coś jak Parzęczewski janjanin, i naprawdę nie wiem jak to ma zachęcić innych ludzi do obejrzenia tego wydarzenia. Ja wiem że przeciętny oglądacz gali nie ma zbyt wielkiego pojęcia o boksie, pewnie kojarzy kilka polskich nazwisk i kilka zagranicznych i oczywiście można takich ludzi troszkę pobajerować ale jak się ich ordynarnie robi w xuja to nawet niedzielni się orientują że coś tutaj nie gra. Może to być trochę karkołomne stwierdzienie ale chyba rzeczywiście na najbliższej gali Tymexu najciekawsze będzie zestawienie Siwego z Bodziochem, jeden i drugi ma duże braki ale przynajmniej mamy w miarę równe zestawienie.
ArturBorubar jest nieaktywny  

stare 23-06-20, 21:50   #6 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Postów: 3668
Nominowany 144 razy w 37 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 14
Domyślnie

Cytat:
Napisał szmagel Zobacz post
Zacznijmy szanować Głowackiego i Diablo bo jak się patrzy na takiego Parzęczewskiego który męczy pełen dystans z bumem to szkoda gadać, a przecież mówi się o nim jako o przyszłym mistrzu świata. Masakra tym bardziej że przed walką otwarcie mówili że biorą kogoś słabego po to żeby mr ko dopisał kolejne ko bo dawno nie miał xd Dzisiaj natomiast słysze z jego obozu e w sumie to się cieszą bo był czas żeby zrzucić rdze
No nic muszą chuchać i dmuchać bo zaraz wykoleją im się kolejni po Szymanskim i Balskim i nie będzie kim walczyć, a kontrakt z tvp chyba na 18 gal
Ja zawsze szanowałem Głowackiego, zawsze

Nie wiem, kto o nim mówił jako o przyszłym "mistrzu świata". Słyszałem tylko, że jest prospekt Parzęczewski, który być może kiedyś dostanie walkę o pas i będzie miał może większe szanse niż Szeremeta z Gołowkinem.

Patryk dotknął ciekawego zjawiska, mam wrażenie, że oprócz prospektów międzynarodowych są też tzw. prospekci polscy, czyli pięściarze aspirujący do tego, by zachwycać nas na galach w TVP Sport. I właśnie na tej gali widzieliśmy paru "prospektów polskich", wewnętrznych.

Mnie się w ogóle łatwiej patrzy na takich prospektów, bo nie mam poczucia rozczarowania lub zażenowania. Co zrobić np. dziś z takim Różańskim (czy też jak piszą Amerykanie z Boxing Scene - Rosanskim)? Ni pies, ni wydra - za przeproszeniem. Ani prospekt międzynarodowy, ani polski. Czyli nie rokuje

A tak poważniej: Głowacki i Diablo też nieraz się męczyli ze strasznymi kasztanami. U nas jest spora tradycja bumobicia, ale jakoś jak przyjedzie trochę twardszy jak Janjanin, nie mówiąc o Radczence, to robi się problem.
Marek Cudek jest nieaktywny  

stare 23-06-20, 23:51   #7 (permalink)
champion
  
 
Avatar szmagel
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Postów: 4976
Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
Ja zawsze szanowałem Głowackiego, zawsze

Nie wiem, kto o nim mówił jako o przyszłym "mistrzu świata". Słyszałem tylko, że jest prospekt Parzęczewski, który być może kiedyś dostanie walkę o pas i będzie miał może większe szanse niż Szeremeta z Gołowkinem.

Patryk dotknął ciekawego zjawiska, mam wrażenie, że oprócz prospektów międzynarodowych są też tzw. prospekci polscy, czyli pięściarze aspirujący do tego, by zachwycać nas na galach w TVP Sport. I właśnie na tej gali widzieliśmy paru "prospektów polskich", wewnętrznych.

Mnie się w ogóle łatwiej patrzy na takich prospektów, bo nie mam poczucia rozczarowania lub zażenowania. Co zrobić np. dziś z takim Różańskim (czy też jak piszą Amerykanie z Boxing Scene - Rosanskim)? Ni pies, ni wydra - za przeproszeniem. Ani prospekt międzynarodowy, ani polski. Czyli nie rokuje

A tak poważniej: Głowacki i Diablo też nieraz się męczyli ze strasznymi kasztanami. U nas jest spora tradycja bumobicia, ale jakoś jak przyjedzie trochę twardszy jak Janjanin, nie mówiąc o Radczence, to robi się problem.
Pamiętam jak wyjechał do USA to byli tacy co pisali że widzą w nim większy talent niż Łaszczyku. Talent, a predyspozycje do boksu to dwie różnie rzeczy. Szymanski może i był utalentowany ale predyspozycji nie ma i nie będzie miał. Dopóki dostawał ogórów to szło to ukryć ale teraz każdy już wie że gościa łatwo skruszyć.
szmagel jest nieaktywny  

stare 24-06-20, 17:24   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Postów: 135
Nominowany 18 razy w 10 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał szmagel Zobacz post
Pamiętam jak wyjechał do USA to byli tacy co pisali że widzą w nim większy talent niż Łaszczyku. Talent, a predyspozycje do boksu to dwie różnie rzeczy. Szymanski może i był utalentowany ale predyspozycji nie ma i nie będzie miał. Dopóki dostawał ogórów to szło to ukryć ale teraz każdy już wie że gościa łatwo skruszyć.
Racja, Szymański od początku był overhyped. Zreszta na bezrybiu i rak ryba
Patryk Konieczny jest nieaktywny  

stare 24-06-20, 19:53   #9 (permalink)
prospect
  
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Postów: 622
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArturBorubar Zobacz post
Przecież Boras daje rozrywkę i zestawienia z najwyższej półki, nie to co u Don Wasyla gdzie są tylko walki z bumami.
Kiedyś Wasyl rzucił pomysł walki Tryca z Parzęczewskim, i chyba nie był to taki głupi pomysł bo przy ewentualnej porażce Tryca wielkiej szkody by nie miał bo ma innych zawodników bardziej perspektywicznych, z kolei gdyby tryc wygrał to ustaliłby główną gwiazdkę konkurencji a to wcale nie jest takie niemożliwe.
Nie rozumiem waszej krytyki.Jest pandemia,a Wy narzekacie nie wiem na co.Wasz ukochany promotor AW zaserwował w 2018 taki twór jak gala w Wałczu,gala w Nysie w 2019 gala w Sosnowcu i pandemii nie było .Były to gorsze gala nie było problemów ze sponsorami i przeciwnikami.Brakowało chęci AW.Tu MB robi gale z wielkim trudem i kłodami,a Wy tylko krytyka.Zróbcie gale lepszą.PS Tryc to może nosić buty Parzęczewskiemu.AW ciągle szuka jeleni żeby najlepiej sami opłacili walki,a On da TV Przejrzyjcie na oczy.Grupy AW nie ma.Nie ma nikogo w tej grupie kto przyciągnie kibiców.Szpila- skończony,Główka nawet jako chwilowy mistrz nie sprzedawał biletów,Sulęcki i Szeremeta -na nich przychodzą ich rodziny z dziećmi.Cieszmy się z takich ludzi jak MB i Tymex,bo bez nich boksu nie będzie.
rambo2010 jest nieaktywny  

stare 24-06-20, 20:28   #10 (permalink)
champion
  
 
Avatar szmagel
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Postów: 4976
Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo2010 Zobacz post
Przejrzyjcie na oczy.Grupy AW nie ma.Nie ma nikogo w tej grupie kto przyciągnie kibiców.Szpila- skończony,Główka nawet jako chwilowy mistrz nie sprzedawał biletów,Sulęcki i Szeremeta -na nich przychodzą ich rodziny z dziećmi.Cieszmy się z takich ludzi jak MB i Tymex,bo bez nich boksu nie będzie.
hehehe

To cały czas więcej i lepiej niż u Borka. Choć muszę przyznać że sprytnie pominąłeś tutaj Czerkaszyna

wgl uwielbiam pierdolenie typu "zróbcie lepszą". Daj kase to zrobie bo o lepszą kartę niż ostatnio u Borka wcale nie byłoby trudną.
szmagel jest nieaktywny  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Włączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
The Art of Boxing Vol 1-5 / Filmy instruktażowe dotyczące boksu (5xDVD) luki29 Trening bokserski 0 31-12-11 11:06
TITLE BOXING Instructional DVD Series / Filmy instruktażowe dotyczące boksu (23xDVD) luki29 Trening bokserski 2 14-12-11 21:02
Ultimate Boxing Lessons - COMPLETE 8 DVD BOXED SET / Filmy instruktażowe boks (8xDVD) luki29 Trening bokserski 0 14-12-11 17:37


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.