stare 07-10-19, 14:13   #1 (permalink)
Felietonista
Zobacz Sonde  

Nominowany 263 razy w 66 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Boks i LGBT

Pisałem kiedyś na wiele różnych tematów, ale mur poprawności politycznej, na który ciągle natrafiałem, zniechęcił mnie do pisania o historii, polityce, czy gospodarce. Nie miałem dość sił i chęci, by odwołując się do rozumu i logiki przekonywać kogoś, kto obstawał przy swoim poglądzie, bo „tak mówią w telewizji”, „tak uważają Amerykanie”, „to jest postępowe” itp. itd.. Wybrałem sobie małą, ale interesującą niszę, jaką jest boks zawodowy, woląc spierać się o wyższość Gołowkina nad Alvarezem zamiast tłuc głową w mur ciemnoty ukształtowanej przez masową propagandę z jej nieodłącznym atrybutem poprawności politycznej. Jednak ta hańba i zakała naszych czasów co raz to dopada mnie nawet na tak neutralnym światopoglądowo terenie, jakim jest boks. Ostatnio za sprawą pobicia Jamesa Alego Bashira.

W sobotę 05.11. rano naszego czasu w mediach pojawiła się wiadomość o brutalnym pobiciu Jamesa Alego Bashira, byłego trenera Władimira Kliczki podczas ceremonii ważenia pred walką aktualnie przez niego trenowanej Ivany Habazin z Claressą Shields. Bashir został uderzony czymś ciężkim w głowę i wylądował na podłodze z urazem czaszki, a następnie zabrany do szpitala. Informowano też, że policja ujęła sprawcę napaści, ale nie podaje jego personaliów. W sieci można było także znaleźć w wielu językowych odmianach filmik ilustrujący całe zajście. Samego momentu ataku nie pokazywał, ale przedstawiał intensywną kłótnię Bashira z jakimś osobnikiem w zielonej kurtce a następnie sędziwego trenera leżącego na podłodze w kałuży krwi.

Wszystko to było na tyle bulwersujące, że postanowiłem znaleźć jakieś bardziej dokładne informacje na temat okoliczności i przebiegu tego wydarzenia. Na jego tło natrafiłem na forum bokserskiego portalu Boxingnews24. Jeden z użytkowników założył tam poświęcony mu osobny temat pod którym wywiązała się dyskusja. Wynikało z niej, że sprawczynią napaści na Bashira była kobieta, a konkretnie rodzona siostra Claressy Shields, przy tym lesbijka. Obejrzałem jeszcze raz filmik i tym razem ze zdumieniem zauważyłem, że „facet w zielonej kurtce” chociaż krótko ostrzyżony, to ma kobiece rysy twarzy i nieforemną jak na mężczyznę budowę ciała. Posłuchałem też, co krzyczy wzburzony Bashir i m.in. usłyszałem takie słowa: „ Lepiej usiądź na swojej małpiej dupie, suko, zanim ci przywalę z liścia. Nie jesteś mężczyzną, więc trzymaj się tam, gdzie miejsce kobiet.”

Nie ulegało wątpliwości, że zajście miało tło seksualne. Bashir zachował się bardzo wulgarnie, ale przecież nawet najgorsze pyskowanie nie zasługuje na rozbijanie za nie czaszki łomem lub młotkiem. Trudno się domyślić, jakie było konkretne podłoże jego wybuchu. Może usłyszał jakąś seksualną aluzję pod adresem swojej podopiecznej, a może był zwyczajnie uprzedzony do męskopodobnych lesbijek, bo miał z nimi jakieś złe doświadczenia z przeszłości. Ja też miałem i przekonałem się, że marzeniem tych pseudomężczyzn jest wyrżnięcie w pień całego rodzaju męskiego, który odbierany jest jako nieuczciwa konkurencja niesłusznie korzystająca z atrybutów czyniących różnicę i dających przewagę. W przeciwieństwie do Bashira miałem jednak to szczęście, że w porę wycofałem się z konfliktowej sytuacji.

W niedzielę po południu w mediach chorwackich (Ivana Habazin to Chorwatka) pojawiły się wreszcie informację o sprawcy ataku na Bashira. Okazał się nim „brat Claressy Shields, niejaki Artis Mack, znany kryminalista”. Zdumiony wróciłem na forum Boxingnews24, ale w międzyczasie interesujący mnie wątek został skasowany. W szybkim tempie zaczęły też znikać z internetu filmiki ilustrujące okoliczności incydentu. Poniżej link, do jednego z nich, który działał jeszcze w poniedziałek koło południa, ale pewnie też niedługo zniknie.
https://heavy.com/sports/2019/10/cla...d-unconscious/

Jak widać, cenzura działa zgodnie z życzeniami siewców politycznej poprawności. Kiedy w tym roku Kubrat Pulew pocałował na ringu kobietę, został oskarżony o „napaść seksualną”. A jak nazwać rozwalenie głowy mężczyzny przez kobietę tępym narzędziem na tle seksistowskim? Nikt o to nie zapyta, bo całe zajście zamiecie się pod dywan, a kobietę już zdążono zmienić w mężczyznę (zgodnie z „logiką”, że skoro Artis Mack uważa się za mężczyznę, to jest mężczyzną). Ciemna masa dowie się z mediów tyle ile powinna. Na przykład że środowiska LGBT to ofiary przemocy, a nie jej sprawcy.

Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Konkurs: Artykuł Miesiąca October, 2019   Zobacz SondeZobacz Sonde   Zobacz 3 Najlepsze NagrodyZobacz 3 Najlepsze Nagrody
Nominated Poniżsi 1 użytkownicy nominowało ten Temat:  
Kosmonauta  (12-10-19)

stare 08-10-19, 16:30   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 2 razy w 2 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Przyznam szczerze, że dość długo się wahałem czy wrzucać to na główną, bo artykuł jest bardzo kontrowersyjny, ale doszedłem do wniosku, że pewne granice nie zostały przekroczone, że to jest Twoje Darek jasno wyrażone zdanie bez zachowywania bezstronności i najlepiej niech reszta forumowiczów sama oceni ile jest w tym sensu.

Osobiście mam świadomość tego, że to co teraz się dzieje, coraz częściej zakrawa na ironię. Tranwestyci, geje, lesbijki i inni im podobni starają się coraz bardziej wykorzystać swoją inność, by ugrać jak najwięcej. A każdy głos sprzeciwu, a nawet może i rozsądku kwitują krzykiem i płaczem, że to homofobia, nienawiść, hejt i inne przejawy nietolerancji. Pozostaje nam chyba jedynie nie dać sobie wmawiać, że czarne jest białe.

Nie posuwałbym się jednak aż tak daleko, by twierdzić, że "marzeniem tych pseudomężczyzn jest wyrżnięcie w pień całego rodzaju męskiego, który odbierany jest jako nieuczciwa konkurencja niesłusznie korzystająca z atrybutów czyniących różnicę i dających przewagę". Wydaje mi się, że mylisz tu pewne pojęcia. Po pierwsze lesbijki z tranwestytami. Po drugie, mam wrażenie, że jest w tym jeszcze szczypta fanatycznego feminizmu, znanego z filmów, seriali i generalnie telewizji, ale wcale nie tak często spotykanego. I po trzecie, być może rzeczywiście miałeś nieprzyjemne doświadczenia w przeszłości, a wymieniony incydent utwierdził Cię w Twoim przekonaniu, ale nie ma co generalizować. Różne są przypadki, tylko o tych skrajnych się więcej mówi, ale najczęściej to jest jakiś odsetek.

Co do Bashira. Ten człowiek w swojej arogancji od zawsze nie używał mózgu i nie liczył się ze słowami. Na jego nieszczęście nie dostał w łeb kilka razy, jak powinien. Za to raz, a porządnie i kto wie, czy nie zostanie trwale uszkodzony. Nie życzyłem mu tego i nie mam satysfakcji, ale jestem świadomy tego, że sam sobie na to zapracował i nie jest mi go szkoda.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-10-19, 17:57   #3 (permalink)
contender

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post

Co do Bashira. Ten człowiek w swojej arogancji od zawsze nie używał mózgu i nie liczył się ze słowami. Na jego nieszczęście nie dostał w łeb kilka razy, jak powinien. Za to raz, a porządnie i kto wie, czy nie zostanie trwale uszkodzony. Nie życzyłem mu tego i nie mam satysfakcji, ale jestem świadomy tego, że sam sobie na to zapracował i nie jest mi go szkoda.
Tak, autor nie przekroczył granicy, za to TY to zrobiłeś.

Jeśli osoba, która poczuła się urażona jego słowami / zachowaniem, a z tego, co widziałem, miała do tego prawo ze względu na niezwykle chamskie zachowanie Bashira, mogła złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa / pozew / publicznie opisać całą sytuację. W USA bardzo restrykcyjnie podchodzi się do tego typu kwestii."Starszy pan" zostałby powszechnie, publicznie napiętnowany, a w przypadku sprawy karnej być może skazany. W ten sposób rozwiązuje się problemy w cywilizowanych państwach.

Nic, ale to nic nie może usprawiedliwić fizycznego ataku. Facet walczy o życie!!!
liverpoolczyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-10-19, 18:34   #4 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Stevensona sutenera było Ci szkoda? Bashir dużo gadał ale nic nikomu nie zrobił, a może być warzywem po zwykłej chamskiej napaści. Masz jakieś granice? dla mnie ten co to zrobił powinien beknąć na dłuuuuuugo
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-10-19, 18:45   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał liverpoolczyk Zobacz post
Tak, autor nie przekroczył granicy, za to TY to zrobiłeś.

Jeśli osoba, która poczuła się urażona jego słowami / zachowaniem, a z tego, co widziałem, miała do tego prawo ze względu na niezwykle chamskie zachowanie Bashira, mogła złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa / pozew / publicznie opisać całą sytuację. W USA bardzo restrykcyjnie podchodzi się do tego typu kwestii."Starszy pan" zostałby powszechnie, publicznie napiętnowany, a w przypadku sprawy karnej być może skazany. W ten sposób rozwiązuje się problemy w cywilizowanych państwach.

Nic, ale to nic nie może usprawiedliwić fizycznego ataku. Facet walczy o życie!!!
A słowny, chamski atak może coś usprawiedliwiać? Nie żartuj sobie, tak można bez końca. Bashir ciężko sobie na to pracował i w końcu zebrał co posiał. Zwykły arogant, przekonany o swojej wyższości, nie liczący się ze słowami, pewny, że można mu wszystko. Jak się okazuje, nie wszystko. I będę się tego trzymał, chociaż nie wiem czy właściwie to formułuję, bo nawet nie wiem co mi zarzucasz. Nie sprecyzowałeś tego.

stare 08-10-19, 18:55   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał szmagel Zobacz post
Stevensona sutenera było Ci szkoda? Bashir dużo gadał ale nic nikomu nie zrobił, a może być warzywem po zwykłej chamskiej napaści. Masz jakieś granice? dla mnie ten co to zrobił powinien beknąć na dłuuuuuugo
Powtórzę się: nie było mi go szkoda, ani mu tego nie życzyłem. Życie samo wszystko zweryfikowało. Bashir nikomu nic nie zrobił? Ilu ludzi on obraził tylko po, żeby podbudować swoje ego? Wszystko jest w porządku, bo nie ma po tym siniaków? Szkoda by mi było, gdyby przez niego ucierpiała jego żona, syn, babcia itd.. A ten, kto to zrobił niech siedzi, ale mnie to nie interesuje. Nawet średnio mnie obchodzi kto to jest. Dla mnie ważne jest tylko to, że to wydarzenie jest konsekwencją postawy Bashira.

stare 08-10-19, 19:06   #7 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Chmielarski Zobacz post
Nikt o to nie zapyta, bo całe zajście zamiecie się pod dywan, a kobietę już zdążono zmienić w mężczyznę (zgodnie z „logiką”, że skoro Artis Mack uważa się za mężczyznę, to jest mężczyzną). Ciemna masa dowie się z mediów tyle ile powinna. Na przykład że środowiska LGBT to ofiary przemocy, a nie jej sprawcy.
Nie ma nagrania (przynajmniej publicznie) w którym widać że siostra-lesbijka zaatakowała Bashira. Artis Mack to brat Claressy. Skąd wiesz, że zmieniono płeć tego kto zaatakował? Zatrzymano mężczyznę, takie dochodzą informacje.
Jak ktoś ma czas to niech sprawdzi czy w końcu siostra czy brat Claressy jest w zatrzymany - jailbase . com ( strona o karanych w USA). Na podstawie dyskusji w internecie ciężko ocenić kto uderzył Bashira. Na nagraniu widać, że jakaś osoba w czarnej kurtce mocno ucieka ( a może kogoś goni ?) , siostra Claressy miała zieloną kurtkę.
To była taka moja refleksja.

Warto dodać, że nie wiemy o co się Bashir tak zdenerwował - mówił naprawdę chamsko ale co mu powiedziano nie wiemy?

Ale też sprawa jest trochę dziwna, jak Haye z Chisorą pobili się na konferencji to szum był nieporównywalny a w sumie niewiele się stało - ktoś dostał ze statywu, Chisora zgarnał butelką i pobił się ( potarzali się ) z Hayem, ktoś tam jeszcze się pokaleczył ale wszyscy byli w "dobrym" stanie ( ponoć trener Chisory miał złamaną szczękę [tak przynajmniej twierdził Haye] ale uraz ten jest nieporównywalny do tego co stało się z Bashirem). Tu Bashira czeka operacja, na b.org pisze, że na mózgu powstały skrzepy i krwawienia, a sprawa jest dużo mniej nagłaśniana
Głos zza podwójnej gardy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-10-19, 19:08   #8 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
A słowny, chamski atak może coś usprawiedliwiać? Nie żartuj sobie, tak można bez końca. Bashir ciężko sobie na to pracował i w końcu zebrał co posiał. Zwykły arogant, przekonany o swojej wyższości, nie liczący się ze słowami, pewny, że można mu wszystko. Jak się okazuje, nie wszystko. I będę się tego trzymał, chociaż nie wiem czy właściwie to formułuję, bo nawet nie wiem co mi zarzucasz. Nie sprecyzowałeś tego.
Zarzucam Ci, ni mniej ni więcej, to, że w demokratycznym państwie nie istnieje coś takiego jak samowolne wymierzanie sprawiedliwości.

Nie wiem, czy Ty sam siebie rozumiesz, bo próbujesz usprawiedliwiać ciężkie pobicie, być może z użyciem niebezpiecznego narzędzia.
liverpoolczyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-10-19, 20:02   #9 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

To jest trochę tak jak z filmikami o "zamachu" w Smoleńsku: gówno widać, gówno słychać, a setki osób się wypowiada kategorycznie do bólu. Helou
Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-10-19, 20:33   #10 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał liverpoolczyk Zobacz post
Zarzucam Ci, ni mniej ni więcej, to, że w demokratycznym państwie nie istnieje coś takiego jak samowolne wymierzanie sprawiedliwości.

Nie wiem, czy Ty sam siebie rozumiesz, bo próbujesz usprawiedliwiać ciężkie pobicie, być może z użyciem niebezpiecznego narzędzia.
To nie tak. Mi jest to obojętne czy ktoś go uderzył, postrzelił, czy sam się potknął waląc głową w podłogę podczas swoich wyzwisk. Twierdzę po prostu, że całe wydarzenie jest konsekwencją jego działań i biorąc pod uwagę jego zachowanie przez lata, to wszystko do niego wróciło. Dlatego nie jest mi go żal. Ale podkreślę też jeszcze raz: nie mam też z tego żadnej satysfakcji. Wolałbym nigdy nie widzieć Bashira w swoich chamskich wyskokach, ani leżącego we krwi na ziemi.
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania