stare 09-10-19, 17:34   #21 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 2 razy w 2 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał liverpoolczyk Zobacz post
Tak, kto sieje wiatr, zbiera burzę. Team / szersze środowisko Shields to jest niezła patologia, a przecież na ważenie może przyjść każdy, więc wygłaszanie tego typu komentarzy było - powiedzmy - bardzo odważne. W tym sensie Bashir sam się prosił o kłopoty i nie zachował instynktu samozachowawczego.

No, ale jeśli chciałoby się wyciągnąć konsekwencje wobec prostaka, są przeróżne instrumenty, tym bardziej, że całkiem możliwe, że jego czyny mogły wyczerpywać znamiona przestępstwa. Serio, są właściwe organy, które na 100% zajęłyby się sprawą, a dziadek został ukarany. To byłaby prawidłowa reakcja, a nie fizyczna agresja, którą zawsze trzeba potępić.

Sprawca, z tego co widzę, był na warunkowym. Posiedzi jeszcze z kilkanaście lat.
Po pierwsze sprawca oczywiście powinien zostać złapany i ukarany, bo inaczej zyskałby przeświadczenie o swojej bezkarności i sytuacja by się powtórzyła. Także tu raczej nie ma wątpliwości.

Oczywiście wolałbym żeby Bashir został wcześniej ukarany, ale tak, by faktycznie to odczuł i następnym razem dwa razy się zastanowił. Wtedy zapewne nie doszłoby do tych wydarzeń i nie byłoby problemu. Dość złożona kwestia jak widać.
Cytat:
Napisał Dariusz Chmielarski Zobacz post
@liverpoolczyk
Dobra robota z tym chorwackim tekstem, bo on wiele wyjaśnia. Ja przetłumaczyłem jeszcze wcześniejszy fragment z wypowiedzi Ivany Habazin:
"James poszedł zobaczyć ważenie (Claressy), a jej siostra natychmiast zareagowała i odepchnęła go. Nie sądzę, że to jest na taśmie, jako że kamery były włączone dopiero później. Jeśli chodzi o jej siostrę, już w sierpniu na konferencji prasowej nieustannie włączała się w moje przemówienie. (...) W końcu powiedzieli, że ona jest chora, że ​​ma problemy psychiczne i żebyśmy jej nie winili. Po prostu nie wiem, w jaki sposób cała jej rodzina mogła chodzić z Claressą wszędzie, zwłaszcza że znani byli ze stwarzania problemów. James powiedział jej, żeby go nie popychała, a ona (siostra) zaczęła krzyczeć. Wpadł w szał z tego powodu."

A więc chyba jednak siostra prowokowała, a brat uderzył. Jednak ten brat jest dla mnie z wyglądu dziwny, tym bardziej że wg policyjnych danych ma 170 cm wzrostu, ważąc 96 kg, podczas gdy jego siostra Claressa Shields ma 178 cm wzrostu. Nie wykluczam, że nawet chorwackie media w ramach poprawności politycznej mogły przerobić siostrę na brata.

@ Tejksio
Masz rację, że nie powinienem przenosić swoich osobistych negatywnych doświadczeń z osobami transpłciowymi (nie mylić z transwestytami bo to zupełnie coś innego) na ogół tego środowiska. Z tym, że odsetek osób powiązanych z tym środowiskiem i wręcz chorobliwie nienawidzących wszystkich mężczyzn wydaje mi się naprawdę duży, o czym świadczy choćby niedawna wypowiedź pewnej znanej polskiej pani reżyser domagająca się odebrania mężczyznom praw wyborczych.
Ja nie twierdzę, że w tym co piszesz nie ma prawdy, ale odniosłem wrażenie, że to nieco zbyt odważna teza. Oszołomów nie brakuje, ale chyba nie jest aż tak źle.
Cytat:
Napisał Taszun Zobacz post
dziwna argumentacja. rozumiem ze bashir negatywnie komentujac fachowosc wilczewskiego jako trenera rowniez wplynal na emocje atakujacego.
Prawda jest ze najczesciej ludzie dostaja w morde poniewaz sami sobie na to zapracowali. np majac zwyczaj duzo gadac. Tak samo jak prawda jest ze wiekszosc wypadkow samochodowych jest z winy kierowcy i nie dlatego ze jechal wiecej jak przepisy pozwalaja( latwo wykazac argumentacje ze przestrzeganie nakazow moze tak samo przyblizyc to nieuniknionego wypadku. Jedynym przepisem ktory wyklucza calkowicie udzial w wypadku drogowych jako kierowca jest zakaz prowadzenia samochodow. ). Po prostu od momentu jak zaczyna wsiadac do samochodu popelnia juz szereg niewybaczalnych bledow ktore nie prowadza do niczego dobrego
tak samo jest w ringu, w sklepie spozywczym itd

Nie mowcie " nie mylic osoby transplociowej z transwestyta" poniewaz ja i zapewne wielu innych mamy gdzies te rzekome roznice. Albo chociaz nie mowcie tak jakbyscie mowili o jakies wiedzy naukowej wyrazanej w pojeciach opisywywanych szeroko przez nauke poniewaz dla mnie jak i dla wielu innych takiej dziedziny naukowej nie ma a wiec nie ma takich pojec okreslajacych zjawisko. Chyba ze w dziedzinie psychiatrii wystepuja jakies okreslenia odnoszace sie do tych chorob to chetnie sie czegos naucze.
Nie to miałem na myśli. Po pierwsze Bashir obrażając możliwie dużą ilość osób statystycznie zwiększał prawdopodobieństwo, że w końcu ktoś się odegra. Po drugie jestem zdania, że na świecie jest jakaś sprawiedliwość i zdecydowana większość wydarzeń ma gdzieś swoje podłoże. Oczywiście nie mam na to dowodów, bo takie nie istnieją, ale jest to moja prywatna obserwacja.
Cytat:
Napisał kryspower Zobacz post
Sumując, wrzuciłeś na główną artykuł osoby, która kierując się swoimi fobiami i spotkaniem jednej agresywnej lesbijki przed laty, napisała artykuł pod sobie podobną publiczkę i oskarżyła większość mediów o ukrywanie kryminalnych czynów popełnianych przez lesbijki i transseksualistów oraz CIEMNĄ MASĘ (nas - czytelników) o dawanie się ogłupiać powyższym mediom.

(Autor jest w tej elicie oświeconych, pojmujących prawdę i bijących na alarm.)

Tyle, ze autorowi nie chciało się nawet sprawdzić okoliczności wydarzenia, poszukać informacji o rodzeństwie bokserski. Wykazał się całkowitym brakiem obiektywności. Spłodził "felieton" tylko po to, by wygłosić tyradę na z góry ustalone osądy. Upraszczając: skłamał i oczernił.
To może mieć miejsce w komentarzach, gdzie każdy wypisuje, co mu ślina przyniesie na język, jednak dyskfalifikuje wypocinę jako felieton. Chyba, że pragniecie dorównać poziomowi TVP.

Moim osobistym zdaniem to autor "felietonu" jest reprezentantem ciemnej masy.
Darek bardzo często nie ukrywa, że jego felietony są subiektywne, a wręcz odnoszę wrażenie, że takie mają być. Pisze otwarcie, nawet bardzo i stąd pojawiają się kontrowersje. W tym konkretnym przypadku uznałem, że wszystko jest "na granicy". W dodatku jest szerokie pole do dyskusji i wyrażenia poglądów, to raz. Dwa, że wielu userów zaczęło grzebać w poszukiwaniu wiarygodnych informacji, co pozwala sprostować ewentualne niedopowiedzenia. Teraz, z perspektywy tego krótkiego czasu nie żałuję, bo więcej wiemy i wyjaśniliśmy sobie kilka rzeczy.

Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-10-19, 18:50   #22 (permalink)
Felietonista

Nominowany 263 razy w 66 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Sumując, wrzuciłeś na główną artykuł osoby, która kierując się swoimi fobiami i spotkaniem jednej agresywnej lesbijki przed laty, napisała artykuł pod sobie podobną publiczkę i oskarżyła większość mediów o ukrywanie kryminalnych czynów popełnianych przez lesbijki i transseksualistów oraz CIEMNĄ MASĘ (nas - czytelników) o dawanie się ogłupiać powyższym mediom.

Tyle, ze autorowi nie chciało się nawet sprawdzić okoliczności wydarzenia, poszukać informacji o rodzeństwie bokserski. Wykazał się całkowitym brakiem obiektywności. Spłodził "felieton" tylko po to, by wygłosić tyradę na z góry ustalone osądy. Upraszczając: skłamał i oczernił.
To może mieć miejsce w komentarzach, gdzie każdy wypisuje, co mu ślina przyniesie na język, jednak dyskfalifikuje wypocinę jako felieton. Chyba, że pragniecie dorównać poziomowi TVP.

Skąd wiesz, ile agresywnych lesbijek spotkałem, mądralo? Śledzisz mnie w ramach jakiejś tajnej służby do walki z nieprawomyślnością? To ty jesteś ten mały, pryszczaty, co ostatnio wszędzie się za mną pęta?

Oskarżasz mnie o fobie, a sam je propagujesz i utrwalasz niesłuszne stereotypy. Nazywając mnie reprezentantem ciemnej masy w pejoratywnym znaczeniu obraziłeś miliardy ludzi o ciemnym kolorze skóry! Powinieneś się tego wstydzić! Taki błąd! Jak twój szef to zobaczy, to może potrącić ci premię. Na twoim miejscu w ramach zadośćuczynienia poszedłbym na najbliższy marsz LGBT dla efektu wpinając sobie piórka w najbardziej odpowiednie do tego miejsce.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-10-19, 19:51   #23 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Chmielarski Zobacz post
Skąd wiesz, ile agresywnych lesbijek spotkałem, mądralo?
Stąd:
Cytat:
Napisał Dariusz Chmielarski
Ja miałem kiedyś do czynienia z podobnym indywiduum i nigdy nie zapomnę żądzy mordu w jego (jej?) oczach ani steku bluzgów pod moim adresem, jakiego nigdy w życiu nie słyszałem.
Cytat:
Śledzisz mnie w ramach jakiejś tajnej służby do walki z nieprawomyślnością? To ty jesteś ten mały, pryszczaty, co ostatnio wszędzie się za mną pęta?
Cytat:
Na twoim miejscu w ramach zadośćuczynienia poszedłbym na najbliższy marsz LGBT dla efektu wpinając sobie piórka w najbardziej odpowiednie do tego miejsce.
Jak widać jesteś osobą, która spełnia się ubliżając innym.
kryspower jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-10-19, 19:53   #24 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post
Teraz, z perspektywy tego krótkiego czasu nie żałuję, bo więcej wiemy i wyjaśniliśmy sobie kilka rzeczy.
Tak. Poznaliśmy poziom, jaki reprezentują sobą felietoniści portalu.
kryspower jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-10-19, 21:53   #25 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Cytat:

Kolego, gdybyś tu bywał częściej, to byś wiedział, że na boxing.pl nie ma w tej chwili realnej moderacji, programu/misji redaktorów, a felietonista Darek jest kimś w rodzaju bardzo mile widzianego przez nas gościa - tylko tyle i aż tyle.

To ma swoje konsekwencje: jest sporo skrajnych poglądów, ale są miejsca pod stałą kontrolą, gdzie agresji jest 20 razy więcej. Zajrzyj na FB, forum Weszło, GW itd. Na ringpolska i bokser.org nieraz było dużo gorzej niż tutaj. Tu się jednak rozmawia, a epitety się zdarzają, ale dość rzadko.

Ja się z Darkiem czasem nie zgadzam, uważam też, że znacznie lepiej by wyszedł na tworzeniu tekstów ściślej związanych z boksem, a odloty i prywatne podejrzenia odsunął raczej na inne okazje. Muszę jednak przyznać, że jego teksty, nawet te moim zdaniem przesadzone i pełne domysłów, wzbudzają sporo emocji, a to jest jednak wartością samą w sobie. Bo nudy i klonów mamy w życiu aż za dużo, przez internet właśnie, ten sam internet, który umożliwia nam pisanie tutaj
Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-10-19, 17:36   #26 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Tak. Poznaliśmy poziom, jaki reprezentują sobą felietoniści portalu.
Darek nie raz był tutaj ostro krytykowany, ale większość jego wpisów jest ciekawa, wartościowa i bardzo często poszerza horyzonty. Bilans jest na plus, więc nie ma co popadać w skrajność kiedy pojawi się artykuł o wysokim stopniu kontrowersyjności.

stare 11-10-19, 20:04   #27 (permalink)
prospect

Domyślnie

Cytat:
Darek nie raz był tutaj ostro krytykowany, ale większość jego wpisów jest ciekawa, wartościowa i bardzo często poszerza horyzonty. Bilans jest na plus, więc nie ma co popadać w skrajność kiedy pojawi się artykuł o wysokim stopniu kontrowersyjności.
Dla mnie analiza małżowin usznych czy próba określania płci na podstawie porównania wzrostu siostry i brata to jednak paranoja. Skoro zostało wyjaśnione to niech Darek dopisze sprostowanie albo po prostu zdejmijcie. Nie ma sensu bić piany.
kretos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-10-19, 21:32   #28 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał kretos Zobacz post
Dla mnie analiza małżowin usznych czy próba określania płci na podstawie porównania wzrostu siostry i brata to jednak paranoja. Skoro zostało wyjaśnione to niech Darek dopisze sprostowanie albo po prostu zdejmijcie. Nie ma sensu bić piany.
proba okreslania plci na podstawie porownania wzrostu siostry i brata?
a to nie jest tak ze statystyki mowia wyraznie ze w wiekszosci przypadkow siostra jest mniejsza od brata ?
wzrost to rowniez budowa ciala.
Z duza pewnoscia okreslilbym plec 3 dziecka wiedzac ktory z dwojki pozostalych to brat a ktore siostra
mysle ze ktos taki jak ja ktory w szpitalu ostatni raz temu byl wiele lat temu i to nie w swojej sprawie jest wstanie dobrze ocenic. ale nie wykluczam ze brat bedacy wiekszy od siostry jednoczesnie jest mniejszy od drugiej siostry. Dlaczego nie? dlatego sa inne roznice w budowie ciala po ktorych mozemy dalej oceniac plec dziecka.
Ale napewno jesli bedziemy oceniac plec dziecka na podstawie budowy ciala i po raz 10 charakterystyka jakiegos elementu... budowy ciala wskazywalaby ze napewno nie jest to dziewczynka to nie moge powiedziec ze to chlopiec poniewaz oznaczaloby to ze moge wyjebac moj dyplom do kosza i isc podpalic uczelnie ktora ukonczylem bo istnienie jednego i drugiego nie ma sensu. Istnienie mojej osoby moze nie miec sensu w tym momencie ale nad tym proponowalbym sie jeszcze chwile zastanowic
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-10-19, 21:56   #29 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Nie to miałem na myśli. Po pierwsze Bashir obrażając możliwie dużą ilość osób statystycznie zwiększał prawdopodobieństwo, że w końcu ktoś się odegra. Po drugie jestem zdania, że na świecie jest jakaś sprawiedliwość i zdecydowana większość wydarzeń ma gdzieś swoje podłoże. Oczywiście nie mam na to dowodów, bo takie nie istnieją, ale jest to moja prywatna obserwacja
dowody sa wszedzie kazdego dnia. kazdy ich doswiadcza. tylko interpretujemy zle. Najczesciej w egoistyczny sposob. Jesli mnie spotka krzywda to zakladam ze sprawiedliwosci nie ma a jesli spotka krzywda mojego wroga to uznaje ze sprawiedliwosc jest. A ja mowie ze ona jest zawsze i wszedzie tylko zawsze trzeba dzialac tak zeby dotykala naszych wrogow.

Problemem jest to ze najczesciej nie potrafimy rozrozniac przyjaciol od wrogow dlatego sprawiedliwosc dotyka nas. Wystarczy nauczyc sie rozrozniac kto wrog a kto przyjaciel a sprawy same dobrze sie potocza

Najczesciej uciskani to biedni,chorzy itp ( konsekwencje zlych wyborow twoich ale rowniez twoich bliskich, twojego szerszego srodowiska ludzi. Mase twoich znajomych, bliskich sprawilo ze musiales nie raz ostro kombinowac bo poczules ze jestes w niekomfortowej sytuacji ktora moze pogorszyc stan twojego zycia. To samo choroby. Nie jest przypadkiem ze choroby zdobywamy najczesciej droga przenosna. Ze wiekszosc chorob wytworzyla taki schemat atakowania) dlatego w nowym testamencie mowa jest ze Bog wstawia sie za biednymi i chorymi. Bog inaczej nazywany jest sprawiedliwoscia. Ten ktory czyni sprawiedliwosc. Dlatego mowi przyjmij mnie a sprawiedliwosc zatriumfuje-poprowadze cie .Latwo zauwazyc ze nie ma masowych samobojstw z powodu np biedy,choroby wsrod ludzi ( jeszcze! takie rzeczy moga sie dziac. Chociaz byly juz chyba przypadki jak jakies malolaty w grupie popelnialy z jakiegos powodu samobojstwo. Tez bym popelnij samobojstwo jak najwazniejszy polityk wprowadzilby przepis o zniesieniu ubostwa a ja wciaz bylbym biedny. to jest dopiero wykluczenie spoleczne!!! te cale homoseksualisty to sa zarty, dajcie spokoj). Tak, slyszalem ze teraz wsrod mlodziezy duzo samobojstw. szczegolnie wsrod srodowiska lgbt . Ale jednak przecietny czlowiek nie wpada na pomysl odrazu popelnic samobojstwo bo troche bieda, jakas choroba sie trafila. Bieda,choroby byly sa i beda. widzielismy je nie raz u sasiada, na ulicy u kuzynostwa itp. Nam sie przytrafilo cos takiego i uwazamy ze to nie jest jeszcze powod popelnic samobojstwo. staramy sie z tego wybrnac. Co nalezy wtedy zrobic? podejmowac madre decyzje. Jesli zalozymy ze Biblia jest ksiega z przeslaniem o madrosci to Bog moze byc nazwany sprawiedliwoscia bo sprawiedliwym jest ze dobrze wiedzie sie komus kto madrze czyni. Moglbym udowodnic to wszystko cytatami ale mysle ze nie musze.
I slusznie mowisz ze ta sprawiedliwosc wyczuwasz. Dostrzegasz jej mechanizm sprawczy-dzialania ale nie potrafisz opisac czym ta sprawiedliwosc jest. Nie potrafisz nawet do konca jej zrozumiec mimo ze wyczuwasz jej obecnosc a to juz wiele. Wydawlaoby sie ze jesli cos "Widzisz" jakims zmyslem to powinienes potrafic ja opisac pod kazdym jej wzgledem. Tak jestes nauczony i masz taka potrzebe. Widzisz pierwszy raz rower i jak tylko nauczysz sie ledwie jezdzic to zagladasz tam jak to dziala. To samo jest z ta sprawiedliwoscia. Ale ciagnie cie zeby lepiej ja zrozumiec i opanowac zeby moc troszke szybciej pojezdzic. Tak ma ludzkosc. zdrowa ludzkosc
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-10-19, 16:54   #30 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał kretos Zobacz post
Cóż, może paranoja, może nie. Postanowiłem to wrzucić żebyście sami ocenili. Gdyby pojawiły się zwroty typu, że opisywanych osobników trzeba powystrzelać, wykastrować itp., czyli wszelkie nawołujące do nienawiści, to felieton zostałby zdjęty. Takich nie było. A skoro już został dopuszczony, to nie ma sensu zmieniać czy zdejmować, bo gdyby ktoś dopiero teraz wszedł na forum, to chciałby pewnie zobaczyć oryginalny przebieg wydarzeń.
Cytat:
Napisał Taszun Zobacz post
dowody sa wszedzie kazdego dnia. kazdy ich doswiadcza. tylko interpretujemy zle. Najczesciej w egoistyczny sposob. Jesli mnie spotka krzywda to zakladam ze sprawiedliwosci nie ma a jesli spotka krzywda mojego wroga to uznaje ze sprawiedliwosc jest. A ja mowie ze ona jest zawsze i wszedzie tylko zawsze trzeba dzialac tak zeby dotykala naszych wrogow.

Problemem jest to ze najczesciej nie potrafimy rozrozniac przyjaciol od wrogow dlatego sprawiedliwosc dotyka nas. Wystarczy nauczyc sie rozrozniac kto wrog a kto przyjaciel a sprawy same dobrze sie potocza

Najczesciej uciskani to biedni,chorzy itp ( konsekwencje zlych wyborow twoich ale rowniez twoich bliskich, twojego szerszego srodowiska ludzi. Mase twoich znajomych, bliskich sprawilo ze musiales nie raz ostro kombinowac bo poczules ze jestes w niekomfortowej sytuacji ktora moze pogorszyc stan twojego zycia. To samo choroby. Nie jest przypadkiem ze choroby zdobywamy najczesciej droga przenosna. Ze wiekszosc chorob wytworzyla taki schemat atakowania) dlatego w nowym testamencie mowa jest ze Bog wstawia sie za biednymi i chorymi. Bog inaczej nazywany jest sprawiedliwoscia. Ten ktory czyni sprawiedliwosc. Dlatego mowi przyjmij mnie a sprawiedliwosc zatriumfuje-poprowadze cie .Latwo zauwazyc ze nie ma masowych samobojstw z powodu np biedy,choroby wsrod ludzi ( jeszcze! takie rzeczy moga sie dziac. Chociaz byly juz chyba przypadki jak jakies malolaty w grupie popelnialy z jakiegos powodu samobojstwo. Tez bym popelnij samobojstwo jak najwazniejszy polityk wprowadzilby przepis o zniesieniu ubostwa a ja wciaz bylbym biedny. to jest dopiero wykluczenie spoleczne!!! te cale homoseksualisty to sa zarty, dajcie spokoj). Tak, slyszalem ze teraz wsrod mlodziezy duzo samobojstw. szczegolnie wsrod srodowiska lgbt . Ale jednak przecietny czlowiek nie wpada na pomysl odrazu popelnic samobojstwo bo troche bieda, jakas choroba sie trafila. Bieda,choroby byly sa i beda. widzielismy je nie raz u sasiada, na ulicy u kuzynostwa itp. Nam sie przytrafilo cos takiego i uwazamy ze to nie jest jeszcze powod popelnic samobojstwo. staramy sie z tego wybrnac. Co nalezy wtedy zrobic? podejmowac madre decyzje. Jesli zalozymy ze Biblia jest ksiega z przeslaniem o madrosci to Bog moze byc nazwany sprawiedliwoscia bo sprawiedliwym jest ze dobrze wiedzie sie komus kto madrze czyni. Moglbym udowodnic to wszystko cytatami ale mysle ze nie musze.
I slusznie mowisz ze ta sprawiedliwosc wyczuwasz. Dostrzegasz jej mechanizm sprawczy-dzialania ale nie potrafisz opisac czym ta sprawiedliwosc jest. Nie potrafisz nawet do konca jej zrozumiec mimo ze wyczuwasz jej obecnosc a to juz wiele. Wydawlaoby sie ze jesli cos "Widzisz" jakims zmyslem to powinienes potrafic ja opisac pod kazdym jej wzgledem. Tak jestes nauczony i masz taka potrzebe. Widzisz pierwszy raz rower i jak tylko nauczysz sie ledwie jezdzic to zagladasz tam jak to dziala. To samo jest z ta sprawiedliwoscia. Ale ciagnie cie zeby lepiej ja zrozumiec i opanowac zeby moc troszke szybciej pojezdzic. Tak ma ludzkosc. zdrowa ludzkosc
Jeżeli chodzi o pierwszy zaznaczony fragment, to bardzo mi się spodobało to sformułowanie. Bardzo prawdziwe, trochę zabawne. Moja krzywda jest zawsze większa. Z równą pasją jesteśmy gotowi bagatelizować krzywdy innych. Na szczęście nie wszyscy są tacy.

Co do drugiego fragmentu - faktycznie, widzę, że tak jest, ale nie potrafię tego wytłumaczyć. Póki co cały czas szukam.
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania