boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 06-10-19, 14:10   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 638 razy w 122 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 50
Domyślnie RSC: GGG znowu mistrzem - teraz z Szeremetą? Arab, Brodnicka, Wierzbicki

Dzisiaj w Videoblogu RSC o zaciekłej batalii Giennadija Gołowkina z Serhijem Derewianczenką o pas IBF, ale także o walkach Kamila Szeremety, Madrimowa, Achmedowa, Ennisa i podsumowanie gali w Częstochowie. Zapraszam!

Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-10-19, 14:35   #2 (permalink)
contender

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Tak, też już zmieniłem optykę. Jeszcze do wczoraj sądziłem, że GGG - Callum Smith to wymarzona walka, w której zwycięstwo Kazacha istotnie wpłynęłoby na jego legacy. Niestety, w wieku 37 lat już nie ma sensu pchać się wyżej. Mundo mógłby nawet zastopować Triple G.

Pokaż szczegółową punktację Gołowkin-Derewianczenko!
liverpoolczyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-10-19, 14:48   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 638 razy w 122 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 50
Domyślnie

Cytat:
Napisał liverpoolczyk Zobacz post
Tak, też już zmieniłem optykę. Jeszcze do wczoraj sądziłem, że GGG - Callum Smith to wymarzona walka, w której zwycięstwo Kazacha istotnie wpłynęłoby na jego legacy. Niestety, w wieku 37 lat już nie ma sensu pchać się wyżej. Mundo mógłby nawet zastopować Triple G.

Pokaż szczegółową punktację Gołowkin-Derewianczenko!
1,2,8,11,12 dla GGG
Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-10-19, 16:38   #4 (permalink)
Felietonista

Nominowany 263 razy w 66 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

1. Gołowkin vs Derewianczenko
Generalnie zgadzam się z oceną tej walki przez Andrzeja, z tym że ja widziałem jednak minimalne, ale zasłużone zwycięstwo Gołowkina. Moim zdaniem zadecydowała ostatnia runda, w której doświadczenie GGG przeważyło szalę na jego korzyść.
Jeszcze pewien drobiazg odnośnie nazewnictwa pewnych wydarzeń w ringu. Zgadzam się, że Gołowkin był po ciosach Derewianczenki zraniony, spowolniony lub przymulony z bólu. Natomiast nie użyłbym określenia "podłączony" (do prądu), gdyż sugeruje ono jakieś przerwy w świadomości boksera, a coś takiego na pewno nie miało miejsca w tej walce.
2. Szeremeta
Występ bardzo dobry i godny pochwały, ale nie zapominajmy o 2 faktach. Po pierwsze, rywal wywodził się z wagi piórkowej, a do średniej stopniowo doszedł nie dzięki budowaniu masy mięśniowej, lecz raczej tkanki tłuszczowej. Po drugie, trzeba uczciwie powiedzieć, że ewentualny title shot dla Szeremety to takie nieporozumienie, jak niedawno dla Patricka Alloteya, a jego wysokie miejsca w rankingach federacyjnych to po prostu szwindel. Szeremeta nie wygrał z nikim, kogo można by widzieć w pierwszej 50. wagi średniej. Dlatego nie ma co się podniecać jednorazowym "skokiem na kasę", który dla naszego boksera musi zakończyć się szybko i boleśnie.
3. Inne walki w USA
Madrimow rzeczywiście boksował tym razem mniej efektownie, niż poprzednio, ale chyba dlatego, że z góry nastawił się na szukanie wygranej przed czasem i swój cel zrealizował. Twardego rywala wykończył w 5 rundzie, czyli osiągnął taki sam wynik, jak Errol Spence. Dla mnie Uzbek jest niemal pewnym kandydatem na mistrza świata.
Achmedow po 2 trochę słabszych walkach powrócił na ścieżkę szybkich nokautów i udowodnił, że już teraz może być groźny dla najlepszych w SMW.
Tez zachwycam się Ennisem, który przypomina mi Spence'a. Chłopak ma dopiero 22 lata i uważam, że jest prowadzony właściwie. W tak silnej kategorii jak WW potrzeba mu jeszcze 4-5 walk na okrzepnięcie przed title shotem.
4. Częstochowa
Skupie się na jednym bokserze, bo odnośnie pozostałych całkowicie zgadzam się z Andrzejem. Chodzi mi o Wierzbickiego, którego nigdy nie odbierałem jako kandydata na dobrego zawodowca. On ma wybitną pracę nóg, niezłą technikę, ale słabizna fizyczna wręcz biła od niego i musiało się to skończyć, tak jak się skończyło. Podobnie, jak Szymański i Runowski, Łukasz nie nadaje się do boksu zawodowego. Cała w/w trójka miałaby natomiast niezłe perspektywy w boksie amatorskim i najwyższy czas wreszcie to dostrzec.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania