boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 15-09-19, 11:22   #1 (permalink)
Felietonista

Nominowany 263 razy w 66 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Ringowe ciekawostki 13-14.09.2019

Trwają próby spopularyzowania boksu w bogatych krajach arabskich. W piątek 13.09. ciekawa gala odbyła się w Dubaju. W głównej walce wieczoru wystąpił najlepszy pięściarz Pakistanu Muhammed Waseem, który w przeszłości osiągał spore sukcesy na ringach amatorskich, a w 2018 w Kuala Lumpur nieznacznie uległ Morutiemu Mthalane w pojedynku o pas IBF w wadze muszej. W Dubaju Waseem już po minucie znokautował Conrado Tanamora z Filipin. W super półśredniej udanie zaprezentował się Abass Baraou, wygrywając przez TKO2 z uprzednio niepokonanym Abdelghanim Saberem. 24-letni Baraou z korzeniami w Togo wyrasta na największą nadzieję niemieckiego boksu. W Dubaju powrócił też na ring po niespodziewanej porażce przez nokaut z Julio Cesarem Martinezem Andrew Selby. Brytyjczyk wystąpił tym razem w wadze koguciej i wygrał przez TKO2 z Worawatchaiem Boonjanem z Tajlandii.

Do sporej niespodzianki doszło w sobotę 14.09. w Brampton w Kanadzie. Uważany za wartościowego prospekta wagi ciężkiej bokser ukraińskiego pochodzenia Oleksandr Teslenko z bilansem 16(12) – 0 przegrał przez TKO5 z Shawndellem Terellem Wintersem, który tylko minimalnie przekroczył limit wagi cruiser, w której zwykle występuje. Winters w swojej poprzedniej walce uległ na punkty Nikodemowi Jeżewskiemu w Katowicach. Występ Polaka został wówczas oceniony jako słaby, a wynik walki jako kontrowersyjny. Chyba niespodziewany sukces Wintersa pozwala nam dostrzec Jeżewskiego w trochę lepszym świetle.

Być może znajdujący się od paru lat w głębokim kryzysie boks argentyński doczekał się kolejnego, po Brianie Carlosie Castano, wartościowego zawodnika. W sobotę w Berlinie 23-letni Jeremias Nicolas Ponce pokonał dwa do remisu Rico Muellera i zdobył pas IBO w kategorii super lekkiej. Walki nie widziałem, ale z opisów na forach wynika, że Ponce zdeklasował rutynowanego Muellera, który przez większość rund rozpaczliwie walczył o przetrwanie. Werdykt remisowy sędziego Marcusa McDonnella przez wielu kibiców (w tym niemieckich) został skomentowany niecenzuralnymi słowami.

Nigdy nie ukrywałem antypatii do „ringowych Misiewiczów”, czyli bokserów, którzy zyskali wielką popularność medialną niewspółmierną do swoich umiejętności. W Polsce przykładem takiej sztucznie wykreowanej „gwiazdy” jest dla mnie Artur Szpilka, w USA – Ryan Garcia. Ten 21-latek meksykańskiego pochodzenia rodem z Kalifornii nie pokonał dotąd nikogo znacznego, a już jest jednym z najpopularniejszych bokserów w USA, na którego walki walą tłumy. Nawet rzekomo obiektywny algorytm Boxreca z niewiadomych powodów wywindował go na 16 miejsce w kategorii lekkiej. W sobotę w Carson Garcia miał walczyć z niezłym Averym Sparrowem, ale jego przeciwnik został dzień wcześniej aresztowany przez policję. Organizatorzy zaproponowali obozowi Garcii zastępstwo w osobie silnie bijącego Filipińczyka Romero Duno, który pierwotnie miał walczyć na tej samej gali z Ivanem Delgado. Obóz Garcii propozycję tę odrzucił i Garcia w ringu się nie pojawił ku wielkiej rozpaczy miejscowych wielbicieli i wielbicielek. Duno wygrał z Delgado przez TKO7 i warto przy tym dodać, że Ryan Garcia już drugi raz „wymigał się” od walki z tym niebezpiecznym rywalem. Charakterystyczna była też reakcja innego amerykańskiego (tym razem na pewno autentycznego) młodego talentu w wadze lekkiej Devina Haneya. Haney, który niegdyś rywalizował z Garcią jako junior amator (bilans walk 2:1 dla Haneya) w piątek zdobył pas interim WBC, wygrywając przez RTD4 z Zaurem Abdułłajewem. Słysząc o braku rywala dla Garcii oświadczył, że gotów jest natychmiast lecieć do Kalifornii i boksować dzień po dniu. Nic z tego oczywiście nie wyszło, ale pomiędzy Haneyem i Garcią ewidentnie iskrzy i miejmy nadzieję, że kiedyś zmierzą się na zawodowym ringu.

Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-09-19, 07:39   #2 (permalink)
Felietonista

Domyślnie

Sporo szumu narobiło się wokół "rejterady" Ryana Garcii. Sam zawodnik zrzucił winę na promotorów i oświadczył, że decyzje podejmowano bez jego udziału. Wstępnie ustalono też jego starcie z Duno w kolejnej walce.

stare 17-09-19, 10:42   #3 (permalink)
prospect

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Wydaje mi się, że Ryan Garcia to może być faktycznie nieco rozkapryszona gwiazdka, ale mimo wszystko z jakimiś tam papierami na fajnego pięściarza. Frustrujące jest również to jakiej jakości kibiców wprowadza do boksu - np. wyjście z hali przed walką wieczoru, bo ich pupilek już zawalczył...

Odnośnie Jeżewskiego - zawalczy gdzieś w końcu? Szkoda chłopa. Mistrza z niego nie będzie, ale jakiś tam poziom solidny trzyma.
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-09-19, 10:58   #4 (permalink)
Felietonista

Domyślnie

Cytat:
Napisał bode Zobacz post
Wydaje mi się, że Ryan Garcia to może być faktycznie nieco rozkapryszona gwiazdka, ale mimo wszystko z jakimiś tam papierami na fajnego pięściarza. Frustrujące jest również to jakiej jakości kibiców wprowadza do boksu - np. wyjście z hali przed walką wieczoru, bo ich pupilek już zawalczył...
Właśnie z tego powodu Ryan Garcia i Gabriel Flores Jr z reguły walczą na końcu gali. Nawet, jeżeli jest na niej walka o mistrzostwo świata, to odbywa się wcześniej. Ja nikomu nie chcę odbierać szans na wielkość, ale z tych chłopaczków zrobiono supergwiazdy zanim czegokolwiek dużego na ringu dokonali.

Tak nawiasem, to jestem ciekawy, jak będzie z kolejnością walk w Sosnowcu. Dla mnie zarówno Stępień vs Matyja, jak i Czerkaszyn vs Pitto to pojedynki na dużo wyższym poziomie, niż Szpilka vs Tuiach. Jednak na 99% obstawiam, że to Arturek wystąpi w walce wieczoru.

stare 17-09-19, 14:42   #5 (permalink)
prospect

Domyślnie

"Ja nikomu nie chcę odbierać szans na wielkość, ale z tych chłopaczków zrobiono supergwiazdy zanim czegokolwiek dużego na ringu dokonali."
Signum temporis. Czasy lajków i followersów.

Mimo wszystko - jeśli musiałbym wybierać - wolę zrobioną supergwiazdę z chlopaczka, niż z bandyty (patrząc na nasze podwórko).
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-09-19, 18:40   #6 (permalink)
bum

Domyślnie

Jeżewski jak sam przyznał nie miał nawet na sparingach zawodników walczących na wstecznym. Dlatego ta walka wyglądała jak wyglądała. To jest ambitny zawodnik mający pokorę plus zapał do pracy na sali, więc powinien dostać dobrych przeciwników i dobre walki. Ja mu kibicuję. Fajnie, by było, gdyby pojawił się w Sosnowcu. Na samego Czerkaszyna pewnie i warto pojechać, ale jedna ciekawa walka, to trochę za mało.
Kuba Rychlik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-09-19, 16:10   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 2 razy w 2 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Chmielarski Zobacz post
Właśnie z tego powodu Ryan Garcia i Gabriel Flores Jr z reguły walczą na końcu gali. Nawet, jeżeli jest na niej walka o mistrzostwo świata, to odbywa się wcześniej. Ja nikomu nie chcę odbierać szans na wielkość, ale z tych chłopaczków zrobiono supergwiazdy zanim czegokolwiek dużego na ringu dokonali.

Tak nawiasem, to jestem ciekawy, jak będzie z kolejnością walk w Sosnowcu. Dla mnie zarówno Stępień vs Matyja, jak i Czerkaszyn vs Pitto to pojedynki na dużo wyższym poziomie, niż Szpilka vs Tuiach. Jednak na 99% obstawiam, że to Arturek wystąpi w walce wieczoru.
Właśnie. Pół biedy gdyby w walce wieczoru występował Mayweather, Pacquiao czy Łomaczenko i w stawce nie byłoby pasów. Wtedy idzie to zrozumieć. Ale w takim przypadku zanim chłopak złapie trochę pokory, już ma poczucie, że wszystko jest robione pod niego. Teraz stwierdził, że jeżeli De La Hoya nie wierzy w niego, to niech go zwolni z kontraktu. I wspiera go w tym Saul Alvarez. Robi się coraz ciekawiej.

Jeżeli chodzi o polską galę, to oczywiście, że Matyja ze Stępniem to dużo lepsze zestawienie pod względem sportowym. SPORTOWYM. Ale to Szpilkowski ściąga ludzi, a bilans Włocha wygląda dobrze, więc biznes musi się kręcić.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-09-19, 21:08   #8 (permalink)
Felietonista

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post
Właśnie. Pół biedy gdyby w walce wieczoru występował Mayweather, Pacquiao czy Łomaczenko i w stawce nie byłoby pasów. Wtedy idzie to zrozumieć. Ale w takim przypadku zanim chłopak złapie trochę pokory, już ma poczucie, że wszystko jest robione pod niego. Teraz stwierdził, że jeżeli De La Hoya nie wierzy w niego, to niech go zwolni z kontraktu. I wspiera go w tym Saul Alvarez. Robi się coraz ciekawiej.

Jeżeli chodzi o polską galę, to oczywiście, że Matyja ze Stępniem to dużo lepsze zestawienie pod względem sportowym. SPORTOWYM. Ale to Szpilkowski ściąga ludzi, a bilans Włocha wygląda dobrze, więc biznes musi się kręcić.
Ta kłótnia Ryana Garcii z De La Hoyą tak autentyczna, jak nieporozumienia między Szpilką i Wasilewskim. W jednym i drugim przypadku pic na wodę dla naiwnych. A czy Szpilka ściąga ludzi na gale? Moim zdaniem już nie. Na gale chodzą ludzie, którzy interesują się boksem i wiedzą, że po 4 nokautach jest wrakiem boksera bez żadnych perspektyw.

stare 19-09-19, 16:14   #9 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 2 razy w 2 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Chmielarski Zobacz post
Ta kłótnia Ryana Garcii z De La Hoyą tak autentyczna, jak nieporozumienia między Szpilką i Wasilewskim. W jednym i drugim przypadku pic na wodę dla naiwnych. A czy Szpilka ściąga ludzi na gale? Moim zdaniem już nie. Na gale chodzą ludzie, którzy interesują się boksem i wiedzą, że po 4 nokautach jest wrakiem boksera bez żadnych perspektyw.
Jestem jednak pewien, że ściąga. Wystarczy wejść na naszą stronę i zobaczyć ile wpisów ma każdy news o Szpilce, a ile np. o Gołowkinie. Na jego walki przychodzą i będą przychodzić jego "ziomale", a także ci, którzy znowu będą mieli nadzieję, że zobaczą jak pada na dechy. To jak z Najmanem, choćby nie wiadomo jak bardzo śrubował poziom żenady, chętni zawsze się znajdą. To co piszesz, że na galach są ludzie, którzy się znają, owszem, ale w Stanach. U nas większość widowni stanowią jednak janusze.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-09-19, 19:07   #10 (permalink)
Felietonista

Domyślnie

Garcia już się pogodził z De La Hoyą i 2 listopada ma walczyć z Duno.
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania