boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 07-07-19, 14:23   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 636 razy w 120 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 50
Domyślnie RSC: Izu vs Różański - koniec polskiego Joshui, Stępień, Czerkaszyn

W dzisiejszym VideobloguRSC o gali w Rzeszowie. Izu vs Różański, czyli koniec polskiego Joshui, Stępień vs Matyja i występ Fiodora Czerkaszyna. Zapraszam!

Andrzej Pastuszek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-07-19, 18:57   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Czerkaszyn naprawdę fajnie wyglądał. Walka od początku pod kontrolą. Ciosy bite z całkowitego luzu, bardzo dobra szybkość, fajnie chodził, dobrze się ruszał. Do tego bardzo ciekawe kombinacje i dużo firmowych lewych haków. Trafiały się nawet takie perełki jak bezpośredni lewy sierpowy albo kombinacja lewy podbródkowy-lewy sierp. Warto dodać, że Capper nie przyjechał odbębnić swoje. Postawił się na tyle, na ile potrafił. Co prawda tylko na początku próbował dłuższych kombinacji, bo później zdał sobie sprawę z przewagi Ukraińca-Polaka, ale robił co mógł żeby być wymagającym przeciwnikiem. Jestem bardzo ciekawy co dalej, z tej mąki naprawdę może być chleb.

P.S. Fajna koszula.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-07-19, 20:40   #3 (permalink)
bum

Domyślnie

Co do Czerkaszyna, to ok zgadzam się z tymi plusami. Dodałbym jeszcze wyczucie dystansu. Dokładnie wiedział na ile musi odchylić głowę do tyłu by nie dać się trafić. Natomiast w obronie zapominał o prawej ręce. Miał ją za nisko. Oby tylko nie zrobił mu się z tego nawyk, bo lepszy przeciwnik to wykorzysta. Też nie wiem czy ta siła ciosu wystarczy na dobrych zawodników. Wydaje mi się, że nie.
Co do walki Matyja Stępień, to również uważam, że lepszy był Stępień, ale to nie była aż tak wyraźna wygrana. Stępień nie zdominował tego pojedynku. Owszem był lepszy, więcej inicjował był bardziej aktywny i nie boksował zza podwójnej gardy tak jak jego przeciwniki. Stępień był trochę lepszy od Matyi.
Kibicowałem Różańskiemu. I bardzo ucieszyłem się, że wygrał. Myślałem, że przebieg walki będzie inny. Że Izu będzie bardziej aktywny, że będzie narzucał tempo walki, ale się podpali i zrobią się u niego dziury w obronie. Natomiast ŁR był świetny. Zarówno determinacja, radość boksu, jak i praca na nogach.
Kuba Rychlik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-07-19, 20:53   #4 (permalink)
bum

Domyślnie

Szkoda, że przemilczałeś występy innych zawodników Wasilewskiego. Mimo wygranych nie oglądało się tego dobrze i nie dlatego, że pojedynki nie były wyrównane, ale dlatego, że to był boks oparty przede wszystkim na sile fizycznej.

stare 08-07-19, 04:48   #5 (permalink)
Felietonista

Nominowany 252 razy w 61 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 18
Domyślnie

Czerkaszyn pokazał bardzo duże umiejętności bokserskie. Szczególnie repertuar ciosów ma naprawdę bardzo bogaty. Z drugiej strony jednak walka z Capperem obaliła mit Czerkaszyna jako króla nokautu. Australijczyk zainkasował masę uderzeń Fiodora i nie zrobiły one na nim większego wrażenia.

Stępień moim zdaniem stoczył z Matyją najlepszą walkę w swojej dotychczasowej karierze. Przede wszystkim dlatego, że boksował, a nie jedynie szukał nokautu, jak w poprzednich walkach. Zasłużył na wygraną, choć w ostatnich rundach oddał trochę pole Matyji.

Matyja na remis nie zasłużył, ale pokazał się z niezłej strony. To jest pięściarz z charakterem i zasługuje na to, żeby w niego dalej inwestować. Mam wrażenie, że on z jakichś powodów psychicznych ciągle boksuje na 70-80% swoich możliwości i nie pokazuje wszystkiego, co potrafi.

Ugonoh powinien zakończyć karierę. Był straszliwie zardzewiały. Jak i z kim on się do tej walki przygotowywał, bo wyglądał jakby wyciągnięto go prosto z jakiejś libacji? Abstrahując od innych spraw, to pokazał kondycję na poziomie 60-latka. On powinien przebadać się dokładnie u lekarza, bo to nie jest normalne, żeby po 3 minutach niezbyt intensywnej walki facet w najlepszym wieku był spocony jak mysz i oddychał jak karp wyciągnięty z wody.

Różańskim nie ma się co podniecać. To tylko silny fizycznie cepiarz. Nie "polski Ruiz", ale w najlepszym wypadku "polski Chisora".

Sędzia Gortat kolejny raz pokazał, że nie ma takiej rzeczy, której by w ringu nie zrobił, żeby organizatorzy walki i publika byli zadowoleni. Po skandalicznym sędziowaniu w Wałczu pojedynku Runowskiego z Hulakiewiczem tym razem "nie widział" bicia leżącego z premedytacją. A tak się oburzał niedawno na Byrda, hipokryta.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-07-19, 16:22   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kuba Rychlik Zobacz post
Co do Czerkaszyna, to ok zgadzam się z tymi plusami. Dodałbym jeszcze wyczucie dystansu. Dokładnie wiedział na ile musi odchylić głowę do tyłu by nie dać się trafić. Natomiast w obronie zapominał o prawej ręce. Miał ją za nisko. Oby tylko nie zrobił mu się z tego nawyk, bo lepszy przeciwnik to wykorzysta. Też nie wiem czy ta siła ciosu wystarczy na dobrych zawodników. Wydaje mi się, że nie.
Co do walki Matyja Stępień, to również uważam, że lepszy był Stępień, ale to nie była aż tak wyraźna wygrana. Stępień nie zdominował tego pojedynku. Owszem był lepszy, więcej inicjował był bardziej aktywny i nie boksował zza podwójnej gardy tak jak jego przeciwniki. Stępień był trochę lepszy od Matyi.
Kibicowałem Różańskiemu. I bardzo ucieszyłem się, że wygrał. Myślałem, że przebieg walki będzie inny. Że Izu będzie bardziej aktywny, że będzie narzucał tempo walki, ale się podpali i zrobią się u niego dziury w obronie. Natomiast ŁR był świetny. Zarówno determinacja, radość boksu, jak i praca na nogach.
Tego jestem właśnie najbardziej ciekawy. Nie wiem czy po prostu nie czuł zagrożenia ze strony rywala, czy po prostu tak wierzy w swój refleks i umiejętność wyprzedzenia ciosami. Jeżeli to drugie, to zobaczymy jak to wyjdzie z kimś, kto będzie miał możliwości i pomysł jak to wykorzystać.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-07-19, 20:07   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kuba Rychlik Zobacz post
Co do Czerkaszyna, to ok zgadzam się z tymi plusami. Dodałbym jeszcze wyczucie dystansu. Dokładnie wiedział na ile musi odchylić głowę do tyłu by nie dać się trafić. Natomiast w obronie zapominał o prawej ręce. Miał ją za nisko. Oby tylko nie zrobił mu się z tego nawyk, bo lepszy przeciwnik to wykorzysta....
prawą czy lewą? Nie sądze aby zapominał, po prostu ma taki styl. Często zmienia pozycje na mańkuta, walczy swobodnie i w tej i w tej. Przednią rękę opuszcza a tylna jest blisko szcżeki w razie czego. Nie trzyma klasycznej gardy i dzięki temu jest bardziej nieprzewidywalny, bazuje na odruchach i bije z różnych kątów. Niemniej jego obrona polega głownie na refleksie, pracy nóg, zbiciach, zejściach i odchyleniach. To trudny styl nadający się dla naprawdę utalentowanych dzieciaków i Czerkasyn na takiego wygląda. Inna sprawa że destrukcja w walce z Cravenem faktycznie nie imponował ale sprawiał też wrażenie, że stara się złapać troche rund i ogólnie dobrze się bawi w ringu.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-07-19, 20:39   #8 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
prawą czy lewą? Nie sądze aby zapominał, po prostu ma taki styl. Często zmienia pozycje na mańkuta, walczy swobodnie i w tej i w tej. Przednią rękę opuszcza a tylna jest blisko szcżeki w razie czego. Nie trzyma klasycznej gardy i dzięki temu jest bardziej nieprzewidywalny, bazuje na odruchach i bije z różnych kątów. Niemniej jego obrona polega głownie na refleksie, pracy nóg, zbiciach, zejściach i odchyleniach. To trudny styl nadający się dla naprawdę utalentowanych dzieciaków i Czerkasyn na takiego wygląda. Inna sprawa że destrukcja w walce z Cravenem faktycznie nie imponował ale sprawiał też wrażenie, że stara się złapać troche rund i ogólnie dobrze się bawi w ringu.
dzięki za cenną uwagę. nie wziąłem tego pod uwagę o czym piszesz. że taka obrona może wynikać ze stylu walki. mi się go oglądało najfajniej. dzisiaj usłyszałem, że chodziło mu głównie o boksowanie a nie o efektowne zakończenie walki. to samo mówił w wywiadzie po walce. Pewnie dlatego nie szukał na siłę nokautu.
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania