boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 27-06-19, 11:57   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 636 razy w 120 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 50
Domyślnie RSC: Maciej Sulęcki vs Demetrius Andrade - jeśli nie Striczu to kto?

Dzisiaj w Videoblogu RSC oczywiście o walce Macieja Sulęckiego z Demetriusem Andrade'em. Bo jeśli nie Striczu, to kto? Zapraszam!

Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-06-19, 16:11   #2 (permalink)
Felietonista

Nominowany 250 razy w 60 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 18
Domyślnie

Z kilkoma rzeczami nie mogę się zgodzić:
1. Andrade nie jest od Sulęckiego ani większy, ani silniejszy fizycznie. Maciek jest co najmniej równy wzrostem, zasięg ma chyba minimalnie mniejszy, ale nie jest to żadne 14 cm różnicy. Boxrec w wielu miejscach podaje kompletne bzdury, a 173 cm zasięgu Sulęckiego to jedna z największych.
2. Andrade wcale nie zdeklasował Martirosyana. Była to bardzo wyrównana walka zakończona niejednogłośnym werdyktem. Najlepszą walką Andrade był chyba pojedynek z Williem Nelsonem, no i ten ostatni z Akawowem.
3. Nie przeceniałbym atutu "własnego terenu" na korzyść Andrade. Providence to na warunki USA mała mieścina, a jako potomek emigrantów z Wysp Zielonego Przylądka Amerykanin nie ma jakiejś dużej bazy fanów. To nie Meksykanin, ani Portorykańczyk. Na pewno Sulęcki będzie walczył mniej "na wyjeździe", niż z Jacobsem i Rosado.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-06-19, 18:50   #3 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Fajna koszulka
Też widzę większe szanse Maćka w półdystansie niż w dystansie. Andrade po prostu ma więcej atutów w dystansie. I to nie tylko jest siła fizyczna czy zasięg rąk. To można byłoby jeszcze zniwelować. Ale bije z luzu, ma świetny refleks i bardzo dobrze czuje odległość, co zaznaczyłeś kilkakrotnie. Maciek na pewno nie jest bez szans. Zobaczymy co zrobi Andrade, gdy się w niego ostro wjeżdża bez pardonu za każdym razem. Czyli cały czas do przodu. Bez czekania. Z mocną determinacją. Czy czasami nie pęknie.
Ciekaw jestem założeń taktycznych obozu Maćka. Z pewnością nie ma tylko jednego planu. Ale od czego zaczną czy od razu od półdystansu czy od dystansu i gdy to nie będzie działało przejdą do półdystansu.
Niezależnie od wyniku pojedynku Maciek pokaże klasę na 100% plus charakter. Nie będzie odpuszczał ani nie będzie chował się za podwójną gardą. Dlatego będzie to dobra walka dla kibiców.
Kuba Rychlik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-06-19, 20:22   #4 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Chmielarski Zobacz post
1. Andrade nie jest od Sulęckiego ani większy, ani silniejszy fizycznie. Maciek jest co najmniej równy wzrostem, zasięg ma chyba minimalnie mniejszy, ale nie jest to żadne 14 cm różnicy. Boxrec w wielu miejscach podaje kompletne bzdury, a 173 cm zasięgu Sulęckiego to jedna z największych.
2. Andrade wcale nie zdeklasował Martirosyana. Była to bardzo wyrównana walka zakończona niejednogłośnym werdyktem. Najlepszą walką Andrade był chyba pojedynek z Williem Nelsonem, no i ten ostatni z Akawowem.
3. Nie przeceniałbym atutu "własnego terenu" na korzyść Andrade. Providence to na warunki USA mała mieścina, a jako potomek emigrantów z Wysp Zielonego Przylądka Amerykanin nie ma jakiejś dużej bazy fanów. To nie Meksykanin, ani Portorykańczyk. Na pewno Sulęcki będzie walczył mniej "na wyjeździe", niż z Jacobsem i Rosado.
Panie Darku. Walka Mayweathera z Canelo również skończyła się niejednogłośną decyzją. To nie oznacza, że była wyrównana. Vanes nie ugrał tam więcej niż dwie rundy. Jedna z nokdaunem i na pocieszenie można mu coś jeszcze znaleźć. Bardzo wyraźna wygrana Boo Boo. Martir poza flesz nokdaunem nie istniał wtedy w ringu.
clyde22 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 27-06-19, 22:47   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Ja tutaj nie widzę, żeby Sulęcki był mniejszy od Andrade
Junak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-06-19, 07:01   #6 (permalink)
Felietonista

Domyślnie

Cytat:
Napisał clyde22 Zobacz post
Panie Darku. Walka Mayweathera z Canelo również skończyła się niejednogłośną decyzją. To nie oznacza, że była wyrównana. Vanes nie ugrał tam więcej niż dwie rundy. Jedna z nokdaunem i na pocieszenie można mu coś jeszcze znaleźć. Bardzo wyraźna wygrana Boo Boo. Martir poza flesz nokdaunem nie istniał wtedy w ringu.
Oglądałem tę walkę i jestem zupełnie innego zdania. Wiele rund mogło iść w obie strony i nie dziwi mnie kompletnie odmienna punktacja 2 sędziów (117:110 dla Andrade i 115:112 dla Martirosyana). Trzeci dał 114:113 dla Andrade, co zgadzało się z moim odbiorem tego pojedynku.

stare 28-06-19, 15:51   #7 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Oglądałem tę walkę i jestem zupełnie innego zdania. Wiele rund mogło iść w obie strony i nie dziwi mnie kompletnie odmienna punktacja 2 sędziów (117:110 dla Andrade i 115:112 dla Martirosyana). Trzeci dał 114:113 dla Andrade, co zgadzało się z moim odbiorem tego pojedynku.
Niekompetencja sedziow to nic nowego. 117-110 to najblizsze rzeczywistosci. Pan musial to ogladac bardzo dawno albo w slabej jakosci. Vanes byl bezradny w tej walce.
clyde22 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-06-19, 15:55   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Junak Zobacz post

Ja tutaj nie widzę, żeby Sulęcki był mniejszy od Andrade
Ja mówiłem głównie o zasięgu, a na takim zdjęciu nie sposób tego ocenić. Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, żeby ta różnica była rzeczywiście zawyżona.

stare 28-06-19, 15:59   #9 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Darek, największy problem to umiejętności Boo Boo. Nie wyjazdowa walka, chociaż oczywiste jest, że dla Hearna lepsze jest zwycięstwo jego zawodnika. Jeśli chodzi o Vanes vs Andrade to nie ma zgody. W moich oczach to była lekcja boksu dla Ormianina.

stare 28-06-19, 17:39   #10 (permalink)
Felietonista

Domyślnie

Cytat:
Napisał Andrzej Pastuszek Zobacz post
Darek, największy problem to umiejętności Boo Boo. Nie wyjazdowa walka, chociaż oczywiste jest, że dla Hearna lepsze jest zwycięstwo jego zawodnika. Jeśli chodzi o Vanes vs Andrade to nie ma zgody. W moich oczach to była lekcja boksu dla Ormianina.
Andrzej, nie zgadzam się z Tobą co do walki z Vanesem, nie wierzę w zasięg Sulęckiego podawany przez Boxrec (zasięg 12 cm mniejszy od własnego wzrostu w zasadzie wśród bokserów się nie zdarza, byłaby to "krótkorękość" rzucająca się w oczy), ale niestety też raczej stawiam na wygraną Andrade, który jest po prostu lepszym pięściarzem. Z tym, że Sulęcki ma szanse zniwelować tę różnicę doskonałą taktyką, bojowością i ringową inteligencją. Czyli tzw. intangibles, które nie są mocną stroną Andrade. To jest bokser "masternakowaty" czyli "umiarkowanie bezjajowy".
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania