boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 13-06-19, 17:14   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 632 razy w 119 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 50
Domyślnie RSC: Głowacki vs Briedis, Dorticos vs Tabiti, powrót Fury'ego, Warrington

Dzisiaj w VideobloguRSC oczywiście głównie o walce Krzysztofa Głowackiego z Mairisem Briedisem w półfinale WBSS, ale także Dorticos vs Tabiti, Warrington vs Galahad i powrót Gypsy Kinga. Zapraszam!

Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-06-19, 08:16   #2 (permalink)
prospect

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Podzielam obawy co do skali trudności zadania, jakie stoi przed Głowackim. Obawiam się, że przegra na punkty.

Na obecnym etapie turnieju osobistego faworyta upatruję w nieco niedocenianym Tabitim.
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-06-19, 09:54   #3 (permalink)
Felietonista

Nominowany 246 razy w 59 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie

Zwykle zgadzam się z Andrzejem w zdecydowanej większości spraw, tym razem w 100%, biorąc pod uwagę nie do końca jasny typ na walkę Głowackiego z Briedisem. Widzę to tak samo, sercem za Polakiem, ale rozumem za Łotyszem.

Głowacki - Briedis
Łotysz od pewnego czasu zaczął dryfować w kierunku antyboksu, czyli stylu opartego na defensywie, klinczach i faulach. Przedtem (do walki z Huckiem) boksował w sposób bardziej otwarty, który bardziej pasowałby Głowackiemu. Walka z antybokserem jest bardzo energochłonna i obawiam się, że Główce może zabraknąć sił w końcówce. Do tego pojedynek w Rydze, gdzie gospodarskie sędziowanie należałoby z góry założyć. Jednak z drugiej strony nasz bokser jest nieobliczalny i potrafi zaskoczyć, tak rywali, jak i widzów. Liczę więc na jakąś efektowną niespodziankę z jego strony.
Dorticos - Tabiti
Widzę to podobnie, jak Andrzej. Tabiti to kolejny antybokser, który jednak nie doszedł do tego "stylu" w trakcie kariery, ale chyba tak po prostu został wyszkolony. Jest niesamowicie śliskim mistrzem defensywy i trafić go jest niezmiernie trudno. Słyszałem też legendy o jego sile ciosu i wyszkoleniu ofensywnym, ale nigdy tych elementów w jego walkach nie widziałem. Myślę, że wygra w typowy dla siebie sposób (gdy walczy z klasowymi rywalami) czyli na punkty po nudnej i brudnej walce. Dorticos będzie się bezproduktywnie miotał, bo nie starczy mu techniki i motoryki na celne trafienie Tabitiego.
Warrington - Galahad
Galahad zapowiadał się na bardzo efektownego artystę ringu, ale po wpadce dopingowej spuścił z tonu. Jak większości bokserów arabskiego pochodzenia brakuje mu fizycznej krzepy. Na własnym terenie w Leeds niesiony dopingiem kibiców Warrington przełamie go i obije.
Fury - Schwarz
Wynik oczywisty, przebieg walki nie do końca. Fury czasami słabo się stara i wtedy takie walki bywają nudne. Schwarz pewnie będzie zadowolony z porażki punktowej, więc być może czeka nas nudziarstwo. Liczę jednak, że Gypsy King pokaże chociaż jakieś przebłyski swoich umiejętności.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-06-19, 10:09   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 37
Domyślnie

Nie oglądałem analizy Andrzeja, ale jeżeli stawiasz Andrzej, z tego co czytam w analizie Darka to na to wynika, na Briedisa i Tabitiego, to jestem zadowolony, że nie jestem sam Szczególnie w tej drugiej walce, Kubańczyka z Amerykaninem. Ja po cichu liczę, że Tabiti może w końcu eksplodować... Do tej pory ofensywny potencjał mocno skrywany w najważniejszych walkach, a przecież cios jest, szybka ręka jest, timing jest...
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-06-19, 13:34   #5 (permalink)
prospect

Domyślnie

Andrzej stawia na Głowackiego, ale raczej bez przekonania
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-06-19, 00:09   #6 (permalink)
contender

Domyślnie

Breidis mistrz fauli. Huck przy Nim to gentleman.
Mr.KO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania