boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Publicystyka (http://www.boxing.pl/forum/publicystyka/)
-   -   RSC: Głowacki vs Briedis, Dorticos vs Tabiti, powrót Fury'ego, Warrington (http://www.boxing.pl/forum/publicystyka/56343-rsc-ga-owacki-vs-briedis-dorticos-vs-tabiti-powra-t-furyego-warrington.html)

Andrzej Pastuszek 13-06-19 17:14

RSC: Głowacki vs Briedis, Dorticos vs Tabiti, powrót Fury'ego, Warrington
 
<iframe width="310" height="175" src="https://www.youtube.com/embed/Ocw-qDoYEbU" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Dzisiaj w VideobloguRSC oczywiście głównie o walce Krzysztofa Głowackiego z Mairisem Briedisem w półfinale WBSS, ale także Dorticos vs Tabiti, Warrington vs Galahad i powrót Gypsy Kinga. Zapraszam!

bode 15-06-19 08:16

Podzielam obawy co do skali trudności zadania, jakie stoi przed Głowackim. Obawiam się, że przegra na punkty.

Na obecnym etapie turnieju osobistego faworyta upatruję w nieco niedocenianym Tabitim.

Dariusz Chmielarski 15-06-19 09:54

Zwykle zgadzam się z Andrzejem w zdecydowanej większości spraw, tym razem w 100%, biorąc pod uwagę nie do końca jasny typ na walkę Głowackiego z Briedisem. Widzę to tak samo, sercem za Polakiem, ale rozumem za Łotyszem.

Głowacki - Briedis
Łotysz od pewnego czasu zaczął dryfować w kierunku antyboksu, czyli stylu opartego na defensywie, klinczach i faulach. Przedtem (do walki z Huckiem) boksował w sposób bardziej otwarty, który bardziej pasowałby Głowackiemu. Walka z antybokserem jest bardzo energochłonna i obawiam się, że Główce może zabraknąć sił w końcówce. Do tego pojedynek w Rydze, gdzie gospodarskie sędziowanie należałoby z góry założyć. Jednak z drugiej strony nasz bokser jest nieobliczalny i potrafi zaskoczyć, tak rywali, jak i widzów. Liczę więc na jakąś efektowną niespodziankę z jego strony.
Dorticos - Tabiti
Widzę to podobnie, jak Andrzej. Tabiti to kolejny antybokser, który jednak nie doszedł do tego "stylu" w trakcie kariery, ale chyba tak po prostu został wyszkolony. Jest niesamowicie śliskim mistrzem defensywy i trafić go jest niezmiernie trudno. Słyszałem też legendy o jego sile ciosu i wyszkoleniu ofensywnym, ale nigdy tych elementów w jego walkach nie widziałem. Myślę, że wygra w typowy dla siebie sposób (gdy walczy z klasowymi rywalami) czyli na punkty po nudnej i brudnej walce. Dorticos będzie się bezproduktywnie miotał, bo nie starczy mu techniki i motoryki na celne trafienie Tabitiego.
Warrington - Galahad
Galahad zapowiadał się na bardzo efektownego artystę ringu, ale po wpadce dopingowej spuścił z tonu. Jak większości bokserów arabskiego pochodzenia brakuje mu fizycznej krzepy. Na własnym terenie w Leeds niesiony dopingiem kibiców Warrington przełamie go i obije.
Fury - Schwarz
Wynik oczywisty, przebieg walki nie do końca. Fury czasami słabo się stara i wtedy takie walki bywają nudne. Schwarz pewnie będzie zadowolony z porażki punktowej, więc być może czeka nas nudziarstwo. Liczę jednak, że Gypsy King pokaże chociaż jakieś przebłyski swoich umiejętności.

Krystian Sander 15-06-19 10:09

Nie oglądałem analizy Andrzeja, ale jeżeli stawiasz Andrzej, z tego co czytam w analizie Darka to na to wynika, na Briedisa i Tabitiego, to jestem zadowolony, że nie jestem sam ;) Szczególnie w tej drugiej walce, Kubańczyka z Amerykaninem. Ja po cichu liczę, że Tabiti może w końcu eksplodować... Do tej pory ofensywny potencjał mocno skrywany w najważniejszych walkach, a przecież cios jest, szybka ręka jest, timing jest...

bode 15-06-19 13:34

Andrzej stawia na Głowackiego, ale raczej bez przekonania :)

Mr.KO 16-06-19 00:09

Breidis mistrz fauli. Huck przy Nim to gentleman.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.