boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 09-06-19, 10:47   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 637 razy w 121 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 50
Domyślnie RSC: Top Ten wagi średniej plus powrót Gołowkina i Achmedowa

Dzisiaj w VideobloguRSC Top Ten wagi średniej. Również o wczorajszym powrócie Giennadija Gołowkina i Alim Achmedowie. Zapraszam!

Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-06-19, 17:49   #2 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Nie do końca rozumiałem dlaczego GGG pozwolił sobie na przyjęcie w ostatniej walce paru silniejszych ciosów. Czy to było wkalkulowane, czy też dziury w obronie. Może chciał ośmielić Rollsa, żeby się nieco odkrył a później zrobić swoje. Trudno mi raczej sobie wyobrazić, aby tej klasy zawodnik co GGG popełniał tego rodzaju błędy w obronie. Pewnie, gdy przeciwnik miał petardy w łapach, to ta obrona wyglądałaby inaczej i praca nóg również. Podobnie jest z Inoue. Jest na tyle wytrzymały na ciosy, że nie musi czynić nie wiadomo jakich balansów, uników czy zasłaniania, by wygrywać z każdym w swojej kategorii.
Fajnie że jednak postawiłeś GGG na pierwszy miejscu i że wyraźnie mówisz o wygranych walkach z canelo. Jestem tego samego zdania. I pomimo dwóch druków GGG nadal jest najlepszy w swojej kategorii. Jeśli miałby być trzeci pojedynek, to oczywiście nie w Las Vegas i poza Meksykiem. Nie wiem czy da się to zrobić. Fajnie, gdyby to było Wembley, ale będzie ciężko, bo raz kasa a dwa Canelo będzie się bał możliwości przegranej.
Inaczej niż Ty widzę D. Lemieux. Lubię go za charakter, zadziorność, twardość i ma czym uderzyć. Dobrze się go ogląda. No, ale gusta są różne.
Kuba Rychlik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-06-19, 22:45   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 637 razy w 121 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 50
Domyślnie

Obrona Gołowkina często bywa wprost proporcjonalna do siły ciosu przeciwnika. Ze wspomnianym ciężkorękim Lemieux przyjął bardzo mało, z Brookiem albo Monroe sporo. Ja też lubię Davida za efektowny, ofensywny boks, ale nie ma co się oszukiwać. Na tle najlepszych jest wyjaśniony. Brakuje zwodów, przygotowania ataku, zmiany rytmu, stopniowania siły ciosów. Rozpoczynanie akcji power panczami jest fajne do oglądania i na drugą ligę wystarczy, ale dla elity jest to widoczne i przewidywalne. GGG i Billy Joe to nie przypadek.
Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania