stare 02-06-19, 15:28   #1 (permalink)
Felietonista
  
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Postów: 1639
Nominowany 263 razy w 66 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 24
Domyślnie Noc cudów


Cuda podobno zdarzają się najczęściej w Noc Świętojańską czyli tę z 23 na 24 czerwca związaną z letnim przesileniem na półkuli północnej. Tak przynajmniej było kiedyś i prawie wszystkie zamieszkujące Europę ludy do dziś w mniejszym lub większym (np. na Łotwie święto państwowe, w Skandynawii powszechne pijaństwo) stopniu czczą tę jedyną w roku niepowtarzalną noc. Jednak w związku z globalnym ociepleniem wiele zjawisk przyrodniczych wygląda dzisiaj inaczej, niż jeszcze 20-30 lat temu. W Polsce prawie przestał padać śnieg, za to pojawiły się nieznane wcześniej trąby powietrzne. Mam wrażenie, że być może z tego samego powodu noc cudów przesunęła się o ponad 3 tygodnie do przodu i przypada w tej chwili z 1 na 2 czerwca. Nie wiem, czy na całej półkuli północnej, ale w USA na pewno.

Jest późny wieczór 1 czerwca 2019 w USA. Na ring wychodzą dwaj bokserzy wagi ciężkiej. Jeden z nich to prawdziwy czarny smok z afrykańskim rodowodem. Dwa metry wzrostu i imponująca muskulatura mogą wzbudzić przerażenie rywala, podobnie jak bilans, w którym figurują same zwycięstwa, wszystkie z wyjątkiem jednego odniesione przed czasem. Drugi z rywali jest pochodzenia meksykańskiego i jest o pół głowy niższy, niespecjalnie umięśniony, za to z nadwagą. Taki bardziej w typie sierżanta Garcii z filmu Zorro. Nikt nie daje mu żadnych szans na zwycięstwo. Przepełniona widzami hala oczekuje na jego nieuchronną egzekucję przeprowadzoną przez czarnoskórego atletę. Jaka to hala? Madison Square Garden w Nowym Jorku? Bynajmniej nie. To nie Anthony Joshua i Andy Ruiz Junior, ale Onoriode Ehwarieme i Rodney Hernandez, a rzecz dzieje się w Soboba Casino w San Jacinto w stanie Kalifornia.

Ehwarieme jest zdecydowanym faworytem i tylko cud mógłby doprowadzić do wygranej Hernandeza. Tym bardziej przez nokaut, bo amerykański Meksykanin nie słynie z silnego ciosu. Jego wskaźnik zwycięstw przed czasem wynosi zaledwie 14%, co marnie wygląda w porównaniu do 94% Nigeryjczyka, który w 2008 reprezentował swój kraj na Olimpiadzie w Pekinie. Zdarza się jednak coś nieprawdopodobnego i to już w 1 rundzie. Po pozornie słabym lewym prostym Hernandeza, Ehwarieme leci na liny, odbija się od nich i z nieprzytomnym spojrzeniem skierowanym w górę przewraca się do przodu. Zanim upadnie, dosięgają go jeszcze 2 sierpowe Meksykanina. Ehwarieme podnosi się z desek, ale jest zamroczony i chwieje się na nogach. Jakby trochę sztucznie i na pokaz, ale sędzia nie ma wyboru. Musi ogłosić wygraną Hernandeza przez techniczny nokaut w 1 rundzie. Zdarzył się cud. Prawdziwy cud!


Jakiejś półtorej godziny później w Madison Square Garden w Nowym Jorku dominator królewskiej kategorii, brytyjski bokser nigeryjskiego pochodzenia Anthony Joshua skrzyżował rękawice z Andym Ruizem Juniorem w pojedynku o światowe pasy mistrzowskie WBA Super, WBO, IBF i IBO. Jeszcze bardziej posągowo zbudowany czarnoskóry atleta przeciwko jeszcze bardziej otłuszczonemu „sierżantowi Garcii”. Walkę chyba wszyscy oglądali, więc nie będę opisywał jej przebiegu. Wygrał Ruiz przez TKO7, a zdecydowany faworyt zademonstrował fatalną formę, inkasując ciosy rywala praktycznie bez obrony i trzykrotnie przewracając się po uderzeniach bitych bez skrętu i nie wyglądających na szczególnie mocne. Zresztą już przed walką zachowywał się dziwnie, a po walce jeszcze bardziej, jakby cieszyła go przegrana. Kolejny cud i to jeszcze większego kalibru! Tej samej nocy, w tym samym kraju i w pojedynkach bokserów o identycznych korzeniach etnicznych! A jeśli nie cud, to przynajmniej bardzo dziwny zbieg okoliczności.

Nie potrafię wstecznie ustalić, ile bukmacherzy płacili za wytypowanie wygranych przed czasem Ruiza i Hernandeza. Na pewno sporo, bo obydwaj Meksykanie byli zdecydowanymi underdogami. Jeżeli ktoś przewidział „cud do kwadratu” czyli właściwie obstawił obydwie walki, to mógł się zdrowo obłowić nawet przy niedużym wkładzie. Ale czy to było w ogóle możliwe do przewidzenia? Raczej nie, chyba że ktoś wcześniej znalazł Kwiat Paproci lub złowił Złotą Rybkę, a potem to już jakoś tak samo ułożyło się po jego myśli. 1 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Jak wiemy, dzieci lubią słuchać bajek. Polskie dzieci np. o dzielnym szewczyku, który nafaszerował siarką barana i w ten sposób pokonał Wawelskiego Smoka. Meksykańskie pewnie niedługo będą słuchać o dzielnym Andym, który pokonał straszliwego smoka Joshuę. Jestem stary, w bajki nie wierzę i myślę, że wbrew pozorom to smoki są górą. Mają się dobrze i liczą zarobioną kasę.


Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-06-19, 16:27   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Postów: 18877
Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Czy ostatnie zdanie ma dać do zrozumienia, że według Ciebie Darek walka Joshuy z Ruizem była ustawiona? Jeżeli tak, to jestem bardzo rozczarowany tym punktem widzenia. Jestem dużym fanem Twojej twórczości. Piszesz ciekawie, czasami się nie zgadzam z pewnymi Twoimi tezami, ale ciekawie zawsze. Natomiast tego absolutnie nie kupuję. Science fiction. Każdą porażkę dużego faworyta można w ten sposób tłumaczyć. Naprawdę Joshua przegrywający z Ruizem to coś niemożliwego w normalnych okolicznościach?
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-06-19, 16:42   #3 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Postów: 3642
Nominowany 141 razy w 36 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 13
Domyślnie

Ta teoria jest interesująca i z pozoru niepozbawiona sensu. Jest jeden warunek: żeby ekipa Hearna mogła rzeczywiście maksymalnie zarobić, AJ musi wygrać rewanż. Na walkę Joshua-Wilder hype będzie zawsze. Dla mnie opowieści o walce niepokonanych nie robią wrażenia. Jak coś ma generować kasę to generuje, nawet jak towar jest już nieco wybrakowany (patrz Money - Manny).
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-06-19, 16:57   #4 (permalink)
bum
  
 
Zarejestrowany: May 2018
Postów: 25
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Głupotą jest twierdzenie, że była to ustawka. 2 rundy rozpoznawcze typowe u AJ, w 3 trafia Ruiza po takim ciosie, że walka mogłaby się skończyć. AJ chce skończyć rywala i nadziewa się na kontrę. Jeśli to wszystko jest ustawione to moim zdaniem ktoś ma bujną wyobraźnię lub nie zna się na boksie. Ostre słowa, ale prawdziwe.
damian376 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-06-19, 17:01   #5 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: May 2008
Postów: 5266
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Wy tak na poważnie? czy ktokolwiek cenzuruje te artykuły?
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-06-19, 17:23   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Postów: 18877
Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
Wy tak na poważnie? czy ktokolwiek cenzuruje te artykuły?
Autor ma swoją teorię i ją przedstawia. Mam nie puścić jakiegoś tekstu, bo nie zgadzam się z jego treścią?
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-06-19, 17:25   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Postów: 1536
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Uważam Darku, że wyglądało to zbyt naturalnie w przebiegu aby można mówić o sprzedaniu, natomiast nic mnie w boksie nie zdziwi, Juventus też mecze kupował.

Wiem, jak to zostanie odebrane, ale pojawiły się głosy mówiące o tym, że w piątek wieczorem brytyjska gwiazda sportu została zatrzymana na noc w USA ze względu na przestępstwa krajowe. Wyszedł o 10 rano w sobotę. Oczywiście to łabędzi śpiew. Joshua potrzebuje pewnych zmian, jeśli myśli jeszcze o poważnym prowadzeniu swej kariery. Nie sądzę aby doszło do rewanżu z Ruizem, myślę że teraz czekają nas walki z niższej klasy rywalami dla przyswojenia pewnych obowiązkowych zmian w taktyce.
Konrad "Budyń" Budynek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-06-19, 17:29   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Postów: 18877
Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Nie pamiętam walki, która prowokowałaby tyle dziwnych dyskusji nie wiadomo o czym.. Co to się już nie działo przed i po walce z Anthonym... Joshua dostał po mordzie - i to tyle. Od pewnego czasu wyglądał w ringu średnio przekonująco, nie robiąc postępu. Gość rzucił Ruiza ciężką kombinacją na deski, rzucił się na niego, by go dobić, a niektórzy widzą ustawkę Jeżeli są osoby naprawdę głęboko wierzące w takie rzeczy, to nie wiem, co Was trzyma przy śledzeniu boksu...
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-06-19, 17:52   #9 (permalink)
contender
  
 
Avatar Nelson
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Postów: 1464
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

W kraju miliony ludzi wierzy w zamach w Smoleńsku, to co tu pisać o teorii jednego człowieka dotyczącego walki bokserskiej.
Nelson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-06-19, 17:56   #10 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Postów: 2374
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Ta cała dyskusja i szukanie jakiejś ustawki bierze się tylko z jednej rzeczy, a mianowicie z tego że Ruiz jest spaślakiem. Gdyby wyglądał jak David Haye czy nawet Tonny Bellev to nikt by nie szukał tutaj teorii spiskowych. Zawodnicy tacy jak Ruiz, Kownacki odbiegają od normy i to rodzi podejrzenia, kiedyś takie olbrzymy jak AJ, Fury, Wilder uchodziły za wybryki natury, topowi ciężcy byli w przedziale 180/190 wzrostu a dwumetraki to były pokraki.

Ja obstawiam że przy tej walce kombinował Putin i GRU, oraz muzułmańscy masoni.
ArturBorubar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Włączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.