boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 02-06-19, 09:59   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 637 razy w 121 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 50
Domyślnie RSC: Ruiz znokautował Joshuę! "Niszczyciel" przewraca wagę ciężką

Viva Mexico! W VideobloguRSC oczywiście o sensacyjnej demolce Niszczyciela Ruiza na niepokonanym mistrzu WBA, WBO i IBF Anthonym Joshui! Co, jak i dlaczego stało się w ringu. Jakie będą reperkusje sensacji dla wagi ciężkiej? Zapraszam!

Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-06-19, 10:37   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Jak zwykle klasa.

Andrzej mówisz o tym, że Joshua może wrócić na szczyt. Jednak czy teraz, kiedy dał się tak obnazyc nie uważasz, że każdy następny rywal będzie wiedział, iż przy problemach z lewym sierpowym i gigantycznym spadku formy po kd należy naciskać aby się pogubił, że teraz przyszli rywale z mocnym ciosem beda starali się skrócić dystans i wykorzystać jego braki, a co za.tym idzie, takie problemy z koncentracją, dojsciem do siebie po kd, nawet jeśli się odbuduje, przekreslaja szanse w walce z Wilderem?
Konrad "Budyń" Budynek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-06-19, 10:48   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Konrad "Budyń" Budynek Zobacz post
Jak zwykle klasa.

Andrzej mówisz o tym, że Joshua może wrócić na szczyt. Jednak czy teraz, kiedy dał się tak obnazyc nie uważasz, że każdy następny rywal będzie wiedział, iż przy problemach z lewym sierpowym i gigantycznym spadku formy po kd należy naciskać aby się pogubił, że teraz przyszli rywale z mocnym ciosem beda starali się skrócić dystans i wykorzystać jego braki, a co za.tym idzie, takie problemy z koncentracją, dojsciem do siebie po kd, nawet jeśli się odbuduje, przekreslaja szanse w walce z Wilderem?
Władimir wracał po klęskach kilkakrotnie. AJ mentalnie mu nie ustępuje, a myślę nawet, że go przewyższa. Lennox wracał również. Jeśli będą naciskać zbyt mocno i nieostożnie, to zostaną znokautowani, bo AJ kontruje kapitalnie. Musi boksować z pełną świadomościa defensywną, co czasem mu się zdarza, a czasem niestety nie. Wilder będzie faworytem, chociażby dlatego że jeszcze nie został znokautowany, ale sprawa pozostaje otwarta. Nie ma się co zapędzać. Najpierw trzeba się Niszczycielowi zrewanżować.

stare 02-06-19, 11:32   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Andrzej Pastuszek Zobacz post
Władimir wracał po klęskach kilkakrotnie. AJ mentalnie mu nie ustępuje, a myślę nawet, że go przewyższa. Lennox wracał również. Jeśli będą naciskać zbyt mocno i nieostożnie, to zostaną znokautowani, bo AJ kontruje kapitalnie. Musi boksować z pełną świadomościa defensywną, co czasem mu się zdarza, a czasem niestety nie. Wilder będzie faworytem, chociażby dlatego że jeszcze nie został znokautowany, ale sprawa pozostaje otwarta. Nie ma się co zapędzać. Najpierw trzeba się Niszczycielowi zrewanżować.
Tak jak @Andrzej zauwazasz, dyscyplina taktyktyczna, w tym akurat starciu i z tym rywalem, bedzie kluczowa, tylko niestety, obawiam sie o zachowanie tej dyscypliny od A-Z. Z Parkerem wyszło,bo ten walczy na 'aucie' gdy rywal jest chocby ciut silniejszy fizycznie,czy ma w miare ofensywny styl(Takam,Ruiz,Joshua,Whyte).. Ruiz jest cholernie dobry w tym co robi, ja jeszcze nigdy nie widziałem Joshuy tak stłamszonego i tak wycofanego i przede wszystkim grającego w tempie rywala a nie swoim. I pomijam czym to było spowodowane,bo to bybyla tylko gdybanine,wrózenie z fusów i byłoby to chooolernie nie w porządku w stosunku do wielkiej wiktorii 'Meksyka'.

Wracajac do pierwszego zdania,to od razu uprzedze,bo moze wygladac to tak,ze pisze raz tak - raz tak. Oczywiscie,ogolnie optuje za Joshuą ofensywnym,bo po prostu finalnie uwazam,że to ma bardziej we krwi - lubie taktyczniejszy boks,ale pod warunkiem,że jest on skuteczny - a do tej pory był,ale podkreślam,tu chodzi o rywala i typowo - styl na styl. Joshua nie może bić sie z Ruizem,bo przepadnie, to nawet nie bedzie 50/50. Z innymi rywalmi jasne,nawet z Wilderem czy Furym nie wyobrazm sobie walki na dystans w wykonaniu Antka. To musi być wejscie w poldystans. Tu, w tym przypadku,masz absolutną racje. AJ może sie zrewanzowac jeśli mental zadziała i nie zeszło z niego powietrze oraz wtedy gdy rozbroi Ruiza na zimno. Lekcje od Vitalija by sie przydały. On by zrobił kotlet z ula z twarzy Ruiza. Fatalnie mu dobrali to zastępstwo. Ale dobrze,przynajmniej uczciwie można teraz to wszystko ocenić. Wilder z Furym na szczycie, Joshua musi zrobić dużo żeby do nich dobić na nowo.
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-06-19, 11:41   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
A nie przeraża Cię skala i długotrwałosc problemów, jakie przysparza mu kd?

stare 02-06-19, 13:06   #6 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Niebawem, zabiorę się do słuchania mojego ulubionego vloga.

Mnie najbardziej zdziwiło to, że po raz pierwszy na ringu Joshua nie wydawał się być silniejszym fizycznie od swego rywala. To bardzo znaczące i jednak szokujące, bo AJ stawał do ringu z Kliczką i jednak, kiedy było trzeba, to zdominował go zupełnie. Brezeaele i Whyte, wcale nie wymoczki, byli prani regularnie. To był dla mnie zawsze pewnik - Anthony będzie miał przewagę fizyczną. Wszedł silny, szybkoręki, sprytny grubasek, no i stało się.

Zapamiętam z tej walki ryki Szczęsnego o największej sensacji w historii :D Zabawne jest to, że młodzież, która nie ma punktu odniesienia stawia Szczęsnego w jednym rzędzie obok Szaranowicza czy nawet Szpakowskiego. Jeszcze lepiej zaszalał Marek Deryło, który pisał o jednej z największych sensacji w historii sportu. No cóż, AJ chyba wzbudza skrajne emocje
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-06-19, 21:12   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
A nie przeraża Cię skala i długotrwałosc problemów, jakie przysparza mu kd?
To jest waga ciężka. Trzeba mieć świadomość zagrożenia. AJ czasem je traci. Wczoraj przyjął w trzeciej rundzie czysty lewy sierp, a w siódmej prawy overhand. Obu ciosów mógl spokojnie uniknąć, gdyby zachował świadomosc defensywną. Boksując mądrze i odpowiedzialnie mógł w ogóle uniknąć desek. Myślę, że stać go na to.

stare 03-06-19, 08:20   #8 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
To jest waga ciężka. Trzeba mieć świadomość zagrożenia. AJ czasem je traci. Wczoraj przyjął w trzeciej rundzie czysty lewy sierp, a w siódmej prawy overhand. Obu ciosów mógl spokojnie uniknąć, gdyby zachował świadomosc defensywną. Boksując mądrze i odpowiedzialnie mógł w ogóle uniknąć desek. Myślę, że stać go na to.
Ale to też nie może być tak, że bokser walczy swoje tylko do momentu kiedy nie dostanie w głowę. Naturalną konsekwencją tego sportu jest nie tylko zadawania ciosów ale też ich przyjmowanie. Zawsze coś wpadnie, czasem tak że padasz. Czasem trzeba iść na szarżę i dobić przeciwnika, ale nie może być tak, że po jednym ciosie i szarży kiedy bokser wstaje przez następne 3 rundy ledwo czlapie że zmęczenia. On nie dostał ciosu w rundzie 9 tylko 3. To był początek walki.
Tutaj jest coś grubo nie tak. Rozważyłbym zmianę sztabu i trenera.
junior_13j jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-06-19, 09:09   #9 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
W trzeciej był chyba jeszcze prawy na górę za ucho. Tak myślę Andrzej, że sztab, ktokolwiek by w nim nie był, jest w stanie mu to przypominać, spowodować, że Joshua będzie skupiona w jednej, dwóch kolejnych walkach ale raz na jakiś czas jego charakter i tak weźmie górę ponad zdrowym rozsądkiem.

Cytat:
Napisał junior_13j Zobacz post
Ale to też nie może być tak, że bokser walczy swoje tylko do momentu kiedy nie dostanie w głowę. Naturalną konsekwencją tego sportu jest nie tylko zadawania ciosów ale też ich przyjmowanie. Zawsze coś wpadnie, czasem tak że padasz. Czasem trzeba iść na szarżę i dobić przeciwnika, ale nie może być tak, że po jednym ciosie i szarży kiedy bokser wstaje przez następne 3 rundy ledwo czlapie że zmęczenia. On nie dostał ciosu w rundzie 9 tylko 3. To był początek walki.
Tutaj jest coś grubo nie tak. Rozważyłbym zmianę sztabu i trenera.
Tutaj trzeba raczej zrzucić mięso, skoro udało się zejść do 110 to tego też trzeba się trzymać. Trener nie kazał mu iść na wymianę tylko kontrolować pojedynek jak do czasu KD. Tylko, że to w żadnym stopniu nie zniweluje problemu a jedynie go trochę zmniejszy, choć raczej nieznacznie.

stare 03-06-19, 11:52   #10 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
W trzeciej był chyba jeszcze prawy na górę za ucho. Tak myślę Andrzej, że sztab, ktokolwiek by w nim nie był, jest w stanie mu to przypominać, spowodować, że Joshua będzie skupiona w jednej, dwóch kolejnych walkach ale raz na jakiś czas jego charakter i tak weźmie górę ponad zdrowym rozsądkiem.

Tutaj trzeba raczej zrzucić mięso, skoro udało się zejść do 110 to tego też trzeba się trzymać. Trener nie kazał mu iść na wymianę tylko kontrolować pojedynek jak do czasu KD. Tylko, że to w żadnym stopniu nie zniweluje problemu a jedynie go trochę zmniejszy, choć raczej nieznacznie.
Oczywiście masz rację, masy jest za dużo. Tylko kto ma o to zadbać? Kto ma przypilnować żeby miał właściwą wagę i był optymalnie przygotowany? Trener, spec od przygotowania fizycznego, sztab Aj, oni powinno o to zadbać. Nie pierwszy raz tak się dzieje, ale wniosków nikt z tego nie wyciąga.
Poza tym.ja myślę że problem jest w niewłaściwym przygotowaniu fizycznym a nie tylko samej masie. Joyce to jeszcze większy kloc a jakoś nie problemu z kondycją. Ruiz Kownacki i Miller to otlyszczeni goście a mają znaczenie większą wydolność niż wysportowany Aj. Coś tu jest nie tak. Waga ma znaczenie ale ja myślę że problem jest szerszy.
junior_13j jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania