stare 18-03-19, 12:12   #1 (permalink)
Felietonista
1st Place Winner (TOTM)  

Nominowany 252 razy w 61 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 20
Domyślnie Książka życzeń i zażaleń - rozdział 4

Komuś, kto czytał lub oglądał „Karierę Nikodema Dyzmy” na pewno zapadł w pamięci tekst, jaki usłyszał od właściciela lokalu rozrywkowego bezrobotny Dyzma ubiegający się o posadę fordansera: „Na Hrubieszów to pan może jesteś dobry, ale tu jest Warszawa, Paryż Północy”. Krótka analiza zestawień w ramach najbliższej gali Knockout Boxing Night 6 mającej odbyć się 23 marca 2019 w Łomży skłania do poglądu, że to gala dobra na Hrubieszów (z całym szacunkiem dla tego miasta). Czyli inaczej gala rangi miasta powiatowego o liczbie mieszkańców nie przekraczającej 20 tysięcy. Rok temu z okładem w 45-tysięcznej Nysie obejrzeliśmy galę boksu, która do dzisiaj jest przedmiotem kpin, chociaż nadspodziewanie dobra postawa Serhija Radczenki uratowała ją przed ostateczną kompromitacją. Licząca ponad 60 tysięcy Łomża była w przeszłości siedzibą guberni i województwa, jest też miastem diecezjalnym, zasługuje więc stanowczo na lepsze widowisko bokserskie, niż to, które niebawem ma się w niej odbyć. Nie zanosi się bowiem na emocje choćby na poziomie pojedynku Głowackiego z Radczenką w Nysie. No, ale po kolei.

W głównej walce wieczoru w wadze cruiser były mistrz świata IBF i WBC Krzysztof Włodarczyk zmierzy się z Alexandru Jurem z Rumunii. Niedawno proponowałem Jura jako jednego z ewentualnych rywali dla Balskiego, więc nie będę się go szczególnie czepiał. Ot, średniak jakich na świecie są dziesiątki, a przy tym tani. W mojej ocenie jest lepszy od wcześniej awizowanego Lateefa Kayode, który byłby wabikiem na naiwnych, a w rzeczywistości jedynie wrakiem niegdyś klasowego pięściarza. Warto natomiast postawić pytanie, czy ponad 37-letni Diablo ma jeszcze czas na tego typu przeciwników. Chyba tak zasłużony dla KP pięściarz w końcówce kariery powinien dostać szansę zarobienia trochę więcej, niż na przysłowiowe „waciki”. Szanse na wielkie walki z liczącymi się zagranicznymi rywalami są w jego przypadku już znikome, ale z krajowymi przeciwnikami Włodarczyk ma wciąż pole do popisu, a z niektórymi nawet co nieco do wyjaśnienia. Definitywnie zmarnowano w przeszłości okazję do zorganizowania polskiej walki stulecia Włodarczyk vs Adamek, a ewentualna konfrontacja z Mateuszem Masternakiem raczej już też nie wchodzi w rachubę. Za to wysoce dochodowe starcie z Arturem Szpilką w jakimś umownym limicie ok. 100 kg jest jak najbardziej do zrobienia, przy czym nie kupuję wyjaśnień promotora obydwu bokserów, iż Diablo „mówi, że chce tej walki, ale tak naprawdę to jej nie chce”. Za bardzo pachną mi one obawą, że pupilek mógłby zebrać łomot od weterana.

W super średniej (a właściwie podobno w umownym limicie do 74 kg) Fiodor Czerkaszyn ma się zmierzyć z JJ McDonaghiem z Irlandii. Pomimo skończonych 33 lat Irlandczyk ma stoczonych stosunkowo niewiele walk (21) i jest pięściarzem słabo sprawdzonym. Jest reklamowany, że „walczył z Chrisem Eubankiem Juniorem”, ale to wątpliwy powód do chwały, bo w tym pojedynku przewrócił się w 1 rundzie po obcierce, a po 3 rundach zrejterował, sygnalizując kontuzję. Sądzę jednak, że dla Czerkaszyna będzie wystarczającym sprawdzianem na obecnym etapie jego kariery. Gorzej z trzema kolejnymi zestawieniami, bo będą to pojedynki nieszczególnie obiecujących prospektów (Zyśk, Tryc, Matyja) z ewidentnymi journeymanami (Karpiec, Żuk, Grafka), czyli z definicji nudne starcia ze z góry wiadomymi werdyktami, za to bez pożądanego elementu jakiejkolwiek weryfikacji. Jaki sens ma np. 6-rundowa walka Marka Matyji z Bartłomiejem Grafką, którego pokonał 4 lata temu w pojedynku 8-rundowym? To nawet nie jest dreptanie w miejscu. To jest świadome i dobrowolne cofanie się w rozwoju.

Cała gala ma być transmitowana przez TVP Sport, a dwie główne walki (czyli Włodarczyk vs Jur i Czerkaszyn vs McDonagh) także przez TVP1. Cieszy mnie to jako kibica boksu, ale jako podatnika i frajera płacącego cały czas abonament już mniej. Uważam, że za moje pieniądze należy mi się oglądanie w państwowej telewizji lepszych widowisk bokserskich w Polsce, niż Knockout Boxing Night 6 lub żenujący spektakl autorstwa Marcina Najmana na Stadionie Narodowym w ubiegłym roku. Poza tym nie podoba mi się, że komentatorzy sportowi państwowej telewizji występują w roli propagandowej tuby prywatnej grupy promotorskiej. Działając na styku państwowej instytucji z prywatnym biznesem trzeba być poza wszelkimi podejrzeniami, jak żona Cezara i mąż Angeli Merkel razem wzięci. Na rozpowszechnianie informacji (w tym na Twitterze) wątpliwych lub nie potwierdzonych to mogą sobie pozwalać dziennikarze niezależni lub zatrudnieni w mediach komercyjnych, ale nie hojnie opłacani z pieniędzy podatników pracownicy TVP, bo stwarza to nieładne wrażenie dorabiania sobie „na boku”.

Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-03-19, 12:29   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Myślę, że jesteśmy jedynym miejscem, gdzie taki tekst mógłby się pojawić. Nie sądzę, by to przeszło na innych portalach bokserskich - z różnych powodów.
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-03-19, 12:56   #3 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Szacuneczek Darku To jest wartościowe dziennikarstwo i bardzo ciekaw jestem komentarzy na Twitterze. Myślę, że oprócz rozsądnych kibiców, paru promotorów też się podłączy z komentami.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-03-19, 14:14   #4 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
Szacuneczek Darku To jest wartościowe dziennikarstwo i bardzo ciekaw jestem komentarzy na Twitterze. Myślę, że oprócz rozsądnych kibiców, paru promotorów też się podłączy z komentami.
Marek a co tu sie wypowiadac w sprawach zupełnie oczywistych ? Który promotor ?
Vipsale jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-03-19, 18:42   #5 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vipsale Zobacz post
Marek a co tu sie wypowiadac w sprawach zupełnie oczywistych ? Który promotor ?
Przetłumaczę z polskiego na nasz: spodziewam się dyskusji na Twitterze. Oczywiste to jest dla nas, ale jak widać chyba niekoniecznie dla panów dziennikarzy, KP i złodziei spod Kurska.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-03-19, 19:04   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Ogólnie w temacie cisza. Ja się tego spodziewałem. Zabranie głosu na temat tego tekstu to zarazem jego promocja. A bohaterom tego tekstu na promocji tego tekstu nie powinno zależeć
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-03-19, 20:17   #7 (permalink)
journeyman

Domyślnie

tekst w dychę, co do gal KP w Polsce (czyli organizowanych przez nich, bo wyjazdy to po prostu wysylanie zawodnika a nie organizacja AW) to powiedzialbym, ze dawno mi ręce opadły ale byloby to klamstwem bo moje rece nigdy zadnej gali KP nie przyklaskiwaly. Szczerze juz wole gale Tymexu, Borka czy tam kogokolwiek - nawet jak w glownych walkach wynik jest z gory znany (nie zawsze) to przynajmniej na undercardach zestawienia bywaja czesto równe - nie na wysokim poziomie ale zaciete.

Jezeli chodzi o TVP to oni maja wyjebane - rzuca Wasilewskiemu pareset tysiecy, udostepnia przekaz i nara. Na górze to pewnie nikt nie oglada boksu, a komentatorzy - co slychac - chyba ogladaja po 2-3 walki danego zawodnika na dzien przed walka + przeskanuja szybko 10 stron boxreca ew. skopiuja 2 zdania z wikipedii i obejrza jeden wywiad sprzed 5 lat i jeden sprzed 2 tygodni.

ps.
zeby dodac politycznego smaczku "a za PO to qrła na otwartej tv musialem biegaczy na sniegu ogladac" xDD !
The Greatest jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-03-19, 20:21   #8 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Domyślnie

Czepianie się wyboru miasta na te gale to szukanie problemu tam gdzie go nie ma. Że tak powiem... przypierdalanie się na sile.
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-03-19, 20:37   #9 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Znowu karta jest słabiutka bo lwia część kasy musi iść na wypłatę dla "gwiazdy", tym razem Diabla...
W Gliwicach don Wasyl tłumaczył, że gala była niedochodowa z uwagi na zbyt wysokie gaże Szpilki i Wacha
miquel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-03-19, 21:19   #10 (permalink)
prospect

Domyślnie

Fajnie poczytać, jak ktoś (słusznie) ciśnie Wasylowi. Należy mu się nie tylko za wymienione w artykule gale, ale też za te pieprzenie o wartości stricte sportowej jego działalnosci, za bredzenie o Silgado i za tysiąc innych rzeczy.
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania