boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 06-03-19, 12:20   #1 (permalink)
Felietonista

Nominowany 226 razy w 55 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 14
Domyślnie Najciekawsze walki weekendu 08-09.03.2019

08.03.
LONDYN, WIELKA BRYTANIA
Daniel Dubois vs Razvan Cojanu – ciężka

Brytyjski prospekt na pewno poradzi sobie z dwumetrowym Rumunem. Czy jednak uda mu się go znokautować, jak Luisowi Ortizowi? Joseph Parker i Nathan Gorman wygrali z Cojanu na punkty.
Anthony Yarde vs Travis Reeves – półciężka
Yarde aspiruje do mistrzowski pasów w półciężkiej. Jego rywal z USA to 38-letni, a pomimo wieku słabo sprawdzony średniak z podejrzaną szczęką. Chyba nie przetrwa pełnego dystansu.
09.03.
GRANDE-SYNTHE, FRANCJA
Kamil Szeremeta vs Andrew Francillette – średnia

– Jest Canelo Alvarez, jest Giennadij Gołowkin i jest Polak, Kamil Szeremeta. - to cytat z wywiadu publikowanego na Ringpolska, jakiego udzielił polski bokser. Przydałoby się chyba więcej pokory. Obydwaj rywale prezentują podobne zalety tzn. bardziej techniczne, niż siłowe. Jednak Francuz przegrał z Alessandro Goddim, którego Polak znokautował w 2 rundzie. To pośrednie porównanie pozwala wierzyć w wygraną Szeremety.
CARSON, USA
Shawn Porter vs Yordenis Ugas – półśrednia o pas WBC

Pojedynek tygodnia. Kubańczyk w ostatnich latach boksuje znakomicie i nie ustępuje klasą mistrzowi świata. Jednak układ stylów (swarmer vs out-boxer) i sympatia sędziów zapewne przesądza o wygranej Portera.
Francisco Santana vs Abel Ramos – półśrednia
Santana przez lata uchodził jedynie za solidnego średniaka, ale wygrana nad Felixem Diazem nakazuje bardziej się z nim liczyć. Ramos jest mniej doświadczony i słabiej przetestowany. Raczej wygra Santana.
Efe Ajagba vs Amir Mansour – ciężka
Młody król nokautu nie powinien mieć problemów z 46-letnim weteranem. W początkowych rundach Mansour może być jeszcze groźny, ale całościowo ma znikome szanse na wygraną.
Eimantas Stanionis vs Samuel Figueroa – półśrednia
Silny fizycznie litewski olimpijczyk z Rio na razie idzie przez zawodowe ringi, jak burza. Twardy Portorykańczyk będzie dla niego sporym wyzwaniem, z którym Stanionis jednak zapewne sobie poradzi.
VERONA, USA
Dmitrij Biwoł vs Joe Smith Jr – półciężka o pas WBA

Silny fizycznie, ale ograniczony technicznie Smith będzie idealnym przeciwnikiem dla Biwoła. Nokautu w tej walce zapewne nie będzie, ale wysoka wygrana punktowa mistrza świata jest niemal pewna.
Maurice Hooker vs Mikkel LesPierre – super lekka o pas WBO
Obdarzony znakomitymi warunkami fizycznymi Hooker długo był niedoceniany, ale zwycięstwa nad Terrym Flanaganem i Alexem Saucedo umocniły jego pozycję w ścisłej czołówce SLW. Jego rywal rodem z Trynidadu jest nie sprawdzony do tego stopnia, że walkę można uznać za missmatch.
Callum Johnson vs Sean Monaghan – półciężka
Będą grzmoty, ale bynajmniej nie równomierne z obu stron. Szkot, który mocno postawił się Arturowi Beterbijewowi prawdopodobnie upora się z Monaghanem, który długo hodował nieskazitelny rekord, ale ewidentnie nie sprawdził się w trudnych pojedynkach.
Siergiej Kuźmin vs Joey Dawejko – ciężka
Dawejko, mimo iż jest dopiero 28- latkiem, chyba najlepsze lata ma za sobą. Nie sprawdził się jako nadzieja HW i ważne walki przegrywa. Może stawić twardy opór Rosjaninowi, ale większych widoków na jego pokonanie nie ma.

Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-03-19, 12:26   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 454 razy w 132 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 36
Domyślnie

Biwoł - Smith

Biwoł walką z Barrerą narobił apetytu, ale potem, co tu dużo mówić, dawał nudne walki. Dominował, ale wyraźnie brakowało błysku. Czysto boksersko jest znakomity, ale przy takim stylu walki o statusie choćby średniej gwiazdy w USA nie ma co marzyć. Biwoł UD jak dla mnie. Myślę, że jeżeli Smith nie znokautował Barrery, to na pewno nie zrobi tego z Biwołem. A w tamtej walce zapisałem Joe jedną rundę. Odstawał we wszystkich bokserskich elementach od Kubano. A przecież Sullivan to nie jest najpiękniejsze dziecko kubańskiej szkoły. Biwoł walczy zachowawczo, ale bardzo skutecznie. Na 35 ostatnich rund (3 walki) przegrał na moich kartach dwie lub trzy odsłony.
Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-03-19, 19:58   #3 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Ugas bardzo dobrze wykorzystał swoją szansę, awaryjnie wskakując do walki z Dulorme i ją wygrywając. Bardzo jestem ciekawy jak sobie poradzi teraz z takim dzikiem.
Smith z kolei na pewno nie powinien boksować się z Biwołem, jak to próbował robić z Barrerą. Jego szansa to fizyczna, zdecydowana ofensywa z dużą ilością power punches.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-03-19, 22:58   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Nie widziałem/słyszałem tej wypowiedzi Szeremety. Jeśli to było w takim tonie, na jaki brzmi, to Kamil trochę odleciał. Rozumiem - mierzyć do najlepszych, ale warto by było najpierw kilku konkretnych rywali pokonać. Facet za bardzo zapatrzył się w rankingi chyba. Pokora jak najbardziej wskazana.
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-03-19, 15:22   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał bode Zobacz post
Nie widziałem/słyszałem tej wypowiedzi Szeremety. Jeśli to było w takim tonie, na jaki brzmi, to Kamil trochę odleciał. Rozumiem - mierzyć do najlepszych, ale warto by było najpierw kilku konkretnych rywali pokonać. Facet za bardzo zapatrzył się w rankingi chyba. Pokora jak najbardziej wskazana.
To tylko wyjęty fragment. Szeremeta chciał dać do zrozumienia, że jest gdzieś tam pomiędzy tymi facetami i jest też gotowy na duże walki. Ale też cierpliwie czeka na dużą walkę, robiąc po drodze swoje. Taki był kontekst wypowiedzi.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-03-19, 16:26   #6 (permalink)
Felietonista

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post
To tylko wyjęty fragment. Szeremeta chciał dać do zrozumienia, że jest gdzieś tam pomiędzy tymi facetami i jest też gotowy na duże walki. Ale też cierpliwie czeka na dużą walkę, robiąc po drodze swoje. Taki był kontekst wypowiedzi.
Może niech każdy samodzielnie oceni kontekst: http://www.ringpolska.pl/kamil-szere...ich-pojedynkow
Dla mnie porównywanie się do Gołowkina i Alvareza to sodówa, a liczenie na title shota to naiwność i science fiction.

stare 09-03-19, 16:40   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 454 razy w 132 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 36
Domyślnie

Ogólnie to widzę, że media przychylne KP (rp, tvp) mocno korzystają z tej pozycji Kamila w rankingu i towarzystwa elity i pompują temat. Ja, zamiast kolejnych rozmów o GGG i Canelo, chciałbym w końcu zobaczyć Kamila z kimś z TOP 25 przynajmniej w średniej. Bo na razie te wyzwania Kamila polegają na tym, że... walczy na ringu rywala. Bo ten Goddi, jak i zapewne Francuz dziś, to słabizna. W ogóle mi się nie podoba robienie tak dużej rzeczy z obrony tego EBU z ogórkami. Nie kumam tej atmosfery. Czekam na jakieś wyzwanie. W ogóle K.SZ zyskuje niezły hype bez sensownych walk i cennych zwycięstw. Lodu... Już czytałem, że to może najbardziej niedoceniany polski bokser dziś. WTF?
Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-03-19, 17:16   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
Ogólnie to widzę, że media przychylne KP (rp, tvp) mocno korzystają z tej pozycji Kamila w rankingu i towarzystwa elity i pompują temat. Ja, zamiast kolejnych rozmów o GGG i Canelo, chciałbym w końcu zobaczyć Kamila z kimś z TOP 25 przynajmniej w średniej. Bo na razie te wyzwania Kamila polegają na tym, że... walczy na ringu rywala. Bo ten Goddi, jak i zapewne Francuz dziś, to słabizna. W ogóle mi się nie podoba robienie tak dużej rzeczy z obrony tego EBU z ogórkami. Nie kumam tej atmosfery. Czekam na jakieś wyzwanie. W ogóle K.SZ zyskuje niezły hype bez sensownych walk i cennych zwycięstw. Lodu... Już czytałem, że to może najbardziej niedoceniany polski bokser dziś. WTF?
No, to fakt, grubo już napompowali Kamila po zwycięstwach nad co najwyżej sredniakami. Z Goddim pięknie to załatwił, za to z Diazem, jak dla mnie nuda do czasu nokautu i wcale nie taka świetna postawa Szerego. Reszta zawodnikow nie liczyla sie w powaznym boksie w momencie walki z Polakiem. Trochę mało, jak na faceta który chce celowac w samo czoło tej dywizji. Napewno nieadekwatne do miejsca w rankingu. Jednak wszystko przed nim, ale zachowalbym więcej powściągliwości, szczegolnie, ze tak jak piszesz, nigdy nie wyszedl do zawodnika z TOP25.

Najbardziej niedocenianym dzisiaj PL zawodnikiem, jest moim zdaniem Maciej Sulecki.
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-03-19, 17:30   #9 (permalink)
Felietonista

Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
Mam podobne odczucia. Na Ringpolska nie ma dnia, żeby nie było 1-2 tekstów o Szeremecie. Do tego liczne wywiady w gazetach i na portalach ogólnych. Zaczynają go lansować , jak Szpilkę, a chłopakowi zaczyna się wydawać, że jak wygra z Francillette, to dostanie ofertę za kilka milionów od Canelo. Warto przy tym zauważyć, że pas EBU mocno się zdewaluował w ciągu ostatnich kilku lat. Najsilniejsze boksersko kraje Europy, czyli Wielka Brytania i cały postradziecki Wschód programowo go olewają. Walczą o niego na ogół Włosi, Hiszpanie i Francuzi, czyli europejska 2 liga.

stare 09-03-19, 17:49   #10 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Przy całym szacunku dla Kamila, bo to pracowity gość, nic dodać nic ująć do postów powyżej. On nikogo nie pokonał!
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania