stare 28-02-19, 08:47   #1 (permalink)
Felietonista

Nominowany 263 razy w 66 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 24
Domyślnie Najciekawsze walki weekendu 01-02.03.2019

01.03.
LEGIONOWO, POLSKA
Michał Cieślak vs Youri Kayembre Kalenga – cruiser

Być może najciekawsza walka 2019 na polskich ringach. Pojedynek ważny dla obu bokserów, zwłaszcza dla mającego mistrzowskie aspiracje Cieślaka. Sądzę, że większy i silniejszy fizycznie Polak przełamie rywala i wygra przed czasem.
02.03.
MAGDEBURG, NIEMCY
Agit Kabayel vs Andrij Rudenko – ciężka o pas EBU

Główna walka gali pod hasłem „Noc ciężkich chłopaków”, w której wystąpi kilku innych znanych niemieckich bokserów wagi ciężkiej, ale z kiepskimi przeciwnikami. Kabayel powinien spokojnie wypunktować ustępującego mu klasą Rudenkę.
TOKIO, JAPONIA
Kazuto Takesako vs Shuji Kato – średnia

Starcie japońskich prospektów, z których Takesako dorobił się bilansu 10(10) – 0 i opinii króla nokautu. Nigdy go nie widziałem, ale obstawiam że wygra i tym razem.
PETERBOROUGH, WIELKA BRYTANIA
Richard Riakporhe vs Tommy McCarthy – cruiser

Ciekawy pojedynek brytyjskich cruiserów. McCarthy to już znany bokser, który dotąd przegrał jedynie z Mattym Askinem. Natomiast Riakporhe to niedawne odkrycie, chociaż ma już 29 lat. Jest wysoki, silny, ale sprawia wrażenie cepiarza. Bywa porównywany do Deontaya Wildera, ale chyba na wyrost. Stawiam na wygraną McCarthy'ego
BROOKLYN, USA
Brian Carlos Castano vs Erislandy Lara – super półśrednia o pas WBA

Bez wątpienia walka weekendu. Najlepszy aktualnie pięściarz Argentyny zmierzy się z jednym z najlepiej wyszkolonych technicznie bokserów świata. Z uwagi na układ stylów (swarmer Castano vs out-boxer Lara) liczę, że Argentyńczyk wygra z kubańskim mistrzem szermierki na pięści.
Luis Ortiz vs Christian Hammer – ciężka
Dobiegający 40-ki Kubańczyk nie będzie miał łatwo z rutynowanym, dobrze wyszkolonym i sprytnym Rumunem. Nie wykluczam wygranej Ortiza przed czasem, aczkolwiek za bardziej prawdopodobne uważam jego ciężko wywalczone zwycięstwo punktowe.
COLUMBUS, USA
George Arias vs Robert Simms – ciężka

Starcie dwóch bokserów o słabych na wagę ciężką warunkach fizycznych, a przy tym dość słabo sprawdzonych. Pojedyncze wyniki świadczą jednak o niezłej klasie obydwu, a zwłaszcza niepokonanego Ariasa, który będzie faworytem.
TIJUANA, MEKSYK
Dewayne Beamon vs Maximino Flores - musza

Beamon jest jednym z nielicznych czarnoskórych bokserów USA w tak niskiej kategorii. Boksuje od pewnego czasu w Meksyku, gdzie przegrał z Martinem Tecuapetlą, ale w rewanżu wygrał. Flores boksował na wyjazdach z Andrew Selbym i Milanem Melindo i pomimo porażek, wywarł dobre wrażenie. Z Tecuapetlą zremisował. Dla mnie będzie lekkim faworytem.

Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-02-19, 16:44   #2 (permalink)
champion

Nominowany 191 razy w 56 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 21
Domyślnie

Z tą legendą boksu to żeś chyba trochę przesadził Rozumiem "gimbazę" na weszlo, sport.pl i innych portalach. Dla nich Wilfredo Leon to legenda siatkówki, a bracia Mroczek - legendy filmu.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-02-19, 17:04   #3 (permalink)
Felietonista

Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
Z tą legendą boksu to żeś chyba trochę przesadził Rozumiem "gimbazę" na weszlo, sport.pl i innych portalach. Dla nich Wilfredo Leon to legenda siatkówki, a bracia Mroczek - legendy filmu.
Nie wiem, dlaczego razi Cie to określenie. Lara był amatorskim mistrzem świata, ale ważniejsze jest to, że ze wszystkich Kubańczyków zrobił na zawodowstwie największą karierę. Akurat ja bardzo nie lubię jego stylu boksu, ale jest wielu kibiców w Polsce i na świecie, którzy od wielu lat nieprzerwanie widzą go w TOP10 P4P. Kiedyś ośmieliłem się skrytykować Larę, to nieźle mi się za to oberwało. Być może uważasz, że określenie "legenda" stosuje się wyłącznie do sportowców, którzy zakończyli karierę. Ja stosuje je także do czynnych sportowców, którzy zyskali znaczny rozgłos.

stare 28-02-19, 18:26   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Chmielarski Zobacz post
Nie wiem, dlaczego razi Cie to określenie. Lara był amatorskim mistrzem świata, ale ważniejsze jest to, że ze wszystkich Kubańczyków zrobił na zawodowstwie największą karierę. Akurat ja bardzo nie lubię jego stylu boksu, ale jest wielu kibiców w Polsce i na świecie, którzy od wielu lat nieprzerwanie widzą go w TOP10 P4P. Kiedyś ośmieliłem się skrytykować Larę, to nieźle mi się za to oberwało. Być może uważasz, że określenie "legenda" stosuje się wyłącznie do sportowców, którzy zakończyli karierę. Ja stosuje je także do czynnych sportowców, którzy zyskali znaczny rozgłos.
Bycie utytułowanym to jeszcze nie bycie legendą. Do tego trzeba coś więcej niż dobre resume. Musi być oprócz tego jeszcze to coś. Rzadko spotykana waleczność, umiejętność podnoszenia się w przegranych wydawałoby się walkach, nieziemska technika (Łomaczenko, Jones). Larę mało kto będzie pamiętał za kilka lat.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-02-19, 19:09   #5 (permalink)
Felietonista

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tejksio Zobacz post
Bycie utytułowanym to jeszcze nie bycie legendą. Do tego trzeba coś więcej niż dobre resume. Musi być oprócz tego jeszcze to coś. Rzadko spotykana waleczność, umiejętność podnoszenia się w przegranych wydawałoby się walkach, nieziemska technika (Łomaczenko, Jones). Larę mało kto będzie pamiętał za kilka lat.
Sądzisz, że Lara nie ma nieziemskiej techniki? Chociaż nie jestem jego fanem ( a wręcz przeciwnie), ale do TOP10 P4P najlepszych techników na pewno bym go zaliczył. Może nawet do TOP5.

stare 28-02-19, 19:52   #6 (permalink)
champion

Nominowany 191 razy w 56 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 21
Domyślnie

Dla mnie legenda to ktoś taki jak Messi - ktoś absolutnie wyjątkowy i maksymalnie wybitny na przestrzeni 20-50 lat. Jack Johnson, Dempsey, Ali, Tyson, Leonard, Duran, być może też Foreman, Holyfield, Lewis, Floyd, Manny - to jest też kwestia osobowości i charyzmy, można długo wynieniać. Czasem potrzeba też czasu i dystansu. Z drugiej strony, niekiedy wystarczy jedna walka, by ktoś nabrał tej "wyjątkowości" - np. Firpo po porażce z Dempseyem.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-02-19, 20:48   #7 (permalink)
Felietonista

Domyślnie

Ja nie jestem uparty. Można mnie przekonać. Wyrzuciłem "legendę" z tekstu.

stare 01-03-19, 08:27   #8 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Co sadzisz, Darku o walce Piotrka ? Kazach przewage w warunkach ma spora, cos wiecej o nim wiesz ?
przemekwn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-03-19, 08:50   #9 (permalink)
Felietonista

Domyślnie

Cytat:
Napisał przemekwn Zobacz post
Co sadzisz, Darku o walce Piotrka ? Kazach przewage w warunkach ma spora, cos wiecej o nim wiesz ?
Obejrzałem parę jego walk na YT. Moim zdaniem ta walka to missmatch wagowy. Kotoczigow walczył ostatnio w super lekkiej, a teraz zbił 2 kategorie w dół, podczas gdy Gudel wywodzi się chyba z muszej i pociągnął za wysoko w górę. Przy tej różnicy gabarytów nie będzie miał szans, tym bardziej że Kotoczigow sporo potrafi.

stare 01-03-19, 17:07   #10 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Chmielarski Zobacz post
Sądzisz, że Lara nie ma nieziemskiej techniki? Chociaż nie jestem jego fanem ( a wręcz przeciwnie), ale do TOP10 P4P najlepszych techników na pewno bym go zaliczył. Może nawet do TOP5.
Zgadzam się, że Lara ma doskonałą technikę. Mało tego - ja jestem jego fanem. Natomiast jak napisał Marek, trzeba być absolutnie wybitnym, a nasz Kubańczyk niestety zginie w tłumie. Może częściowo dlatego, że nie dawał porywających walk.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania