boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 09-02-19, 08:32   #11 (permalink)
Felietonista

Nominowany 234 razy w 56 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 15
Domyślnie

Już sam fakt zakontraktowania 4 polskich niezłej klasy bokserów (+- Adamek) i tak okazałej hali, jak katowicki Spodek zasługuje na uznanie. Natomiast dalej mamy znaki zapytania. Najbardziej do roli liderów gali predestynowani byliby Wach i Jonak. Jonak będzie walczył z przeciętniakiem, Wach zapewne też, skoro ma to być walka na 8 rund. To jest tego typu bokser, który potrafi się sprężyć na mocnych rywali, ale ze słabszymi zazwyczaj współtworzy potworne nudziarstwo. Parzęczewski w walce wieczoru to ryzykowna opcja, bo z całej czwórki jest najmniej znany i najmniej sprawdzony. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Na razie wypada życzyć powodzenia.

Przy okazji nasuwa się pytanie o galę Michalczewskiego, która ma się odbyć w zbliżonym terminie (bodajże tydzień wcześniej). Kto tam wystąpi, skoro prawie wszystkich "wolnych strzelców" zagospodarował Mateusz Borek? Na pewno Izu Ugonoh, ale kto poza nim? Łaszczyk? Jeżewski?

Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-02-19, 08:34   #12 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Chmielarski Zobacz post
...
Przy okazji nasuwa się pytanie o galę Michalczewskiego, która ma się odbyć w zbliżonym terminie (bodajże tydzień wcześniej). Kto tam wystąpi, skoro prawie wszystkich "wolnych strzelców" zagospodarował Mateusz Borek? Na pewno Izu Ugonoh, ale kto poza nim? Łaszczyk? Jeżewski?
Z innego wątku:
Cytat:
Napisał Sykes Zobacz post
.... Na chwilę obecną mówi się o walce Jeżewskiego o pas interkontynentalny WBO oraz walce Kewina Gruchały.
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-02-19, 12:38   #13 (permalink)
journeyman

Nominowany 3 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Jeżewski współpracuje z Rocky Boxing, a oni robią coraz lepsze gale i rozwijają się promotorsko. Co do gali w Spodku to dla mnie największym zażaleniem jest obecność Damiana Jonaka: gość na własne życzenie rzucił boks jak był w prime i teraz wznawia sobie karierę jak już jest stary i co chwila ma kontuzje. Promowanie go to moim zdaniem nieporozumienie. Bardzo się cieszę, że walka wieczoru to walka Parzęczewskiego: chłopak jest młody, rozwija się i można w jego przypadku myśleć o dużych walkach w przyszłości. Podobno rywalem Roberta ma być ktoś młody, nie rozbity i kto był na szczycie. Ten przeciwnik już podobno podpisany i ja na tej podstawie obstawiam Khatchikiana, który walczył z DeGalem i Gilberto Ramirezem. Mam nadzieję, że to nie będzie jakiś Ekpo, natomiast walkę z Nemesapatim bym bardzo chętnie obejrzał, ale pewnie nie przejdzie ze względu na brzydki rekord.
Thrawn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-02-19, 13:39   #14 (permalink)
Felietonista

Domyślnie

Cytat:
Napisał Thrawn Zobacz post
Jeżewski współpracuje z Rocky Boxing, a oni robią coraz lepsze gale i rozwijają się promotorsko. Co do gali w Spodku to dla mnie największym zażaleniem jest obecność Damiana Jonaka: gość na własne życzenie rzucił boks jak był w prime i teraz wznawia sobie karierę jak już jest stary i co chwila ma kontuzje. Promowanie go to moim zdaniem nieporozumienie. Bardzo się cieszę, że walka wieczoru to walka Parzęczewskiego: chłopak jest młody, rozwija się i można w jego przypadku myśleć o dużych walkach w przyszłości. Podobno rywalem Roberta ma być ktoś młody, nie rozbity i kto był na szczycie. Ten przeciwnik już podobno podpisany i ja na tej podstawie obstawiam Khatchikiana, który walczył z DeGalem i Gilberto Ramirezem. Mam nadzieję, że to nie będzie jakiś Ekpo, natomiast walkę z Nemesapatim bym bardzo chętnie obejrzał, ale pewnie nie przejdzie ze względu na brzydki rekord.
Khatchikian dla Parzęczewskiego byłby bardzo wskazanym rywalem. Tylko czy nie jest za mało znany? Walczył z DeGale'em i Ramirezem, ale nie o mistrzowskie pasy. Nemesapati to trochę inna bajka. Duży talent zmarnowany w węgierskim stylu tzn. za wcześnie rzucony na rywali z wysokiej półki i w konsekwencji już trochę rozbity. Mimo wszystko też chętnie bym go obejrzał, ale przez ogół może być odbierany jako przysłowiowy "groźny Węgier".

Co do Jonaka, to ja mam więcej zrozumienia. Nie on sobie wybierał rywali i przerwanie kariery zostało na nim w dużym stopniu wymuszone. Jednak na takich Robinsonów to on już nie ma czasu. Powinien z walki na walkę boksować z coraz lepszymi, a w tym wypadku mamy krok do tyłu.

stare 09-02-19, 16:30   #15 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:

Co do Jonaka, to ja mam więcej zrozumienia. Nie on sobie wybierał rywali i przerwanie kariery zostało na nim w dużym stopniu wymuszone. Jednak na takich Robinsonów to on już nie ma czasu. Powinien z walki na walkę boksować z coraz lepszymi, a w tym wypadku mamy krok do tyłu.
Pełna zgoda, Jonak powinien przede wszystkim jednak boksować i miejmy nadzieję, że przestaną go trapić kontuzje - walka z Robinsonem przesunięta o kilka miesięcy, nie dość że mało ta walka daje to jeszcze przeterminowała się o kilka miesięcy. Potem pewnie maksymalnie jedna walka w roku, 36 lat na karku. Pozostanie moim zdaniem już tylko sprzedanie rekordu o ile trafi się jeszcze ktoś zainteresowany.
armand jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-02-19, 17:17   #16 (permalink)
journeyman

Nominowany 3 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Cytat:
Khatchikian dla Parzęczewskiego byłby bardzo wskazanym rywalem. Tylko czy nie jest za mało znany? Walczył z DeGale'em i Ramirezem, ale nie o mistrzowskie pasy. Nemesapati to trochę inna bajka. Duży talent zmarnowany w węgierskim stylu tzn. za wcześnie rzucony na rywali z wysokiej półki i w konsekwencji już trochę rozbity. Mimo wszystko też chętnie bym go obejrzał, ale przez ogół może być odbierany jako przysłowiowy "groźny Węgier".

Robinson to jest max na co go stać, już z Chusanovem wygrał tak naprawdę sercem. Jeśli miałby myśleć o czymś więcej to powinien zejść do junior średniej. Co do rywala dla Roberta to w super średniej jest naprawdę posucha i ciężko o jakieś głośne nazwisko do promocji, ale z drugiej strony to może pozwoli ściągnąć zawodnika top 30. Dla mnie wymarzony rywal to ten chłopak: http://boxrec.com/en/boxer/643500, śledzę jego karierę głównie przez boxreca od 2015 roku kiedy wygrał z Suchockim i Ajetoviciem jako 21 latek, a potem w zasadzie przestał walczyć. Może kontuzje, może problemy osobiste, w każdym razie wygląda to dziwnie. Teraz mi jeszcze przyszło inne nazwisko do głowy: Dominic Wade. Zdecydowanie był na szczycie, młody, nie rozbity i chyba w ofertach nie przebiera, a rywal arcyciekawy.
Thrawn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-02-19, 17:03   #17 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Mi się wydaje, że ciężko jest zakontraktować walkę z kimś w miare na poziomie i w miare normalnym jeżeli takowa się odbywa w Polsce.

Ja np. na miejscu sredniego zawodnika, wolalbym zawalczyc z porownywalnym (czyli z reguly srednim) zawodnikiem, nawet za takie same albo i mniejsze pieniadze ale na powaznej gali w UK czy w USA. Taki Wade po 3 latach przerwy i powrocie w zyciu nie przyjedzie walczyc do Polski bo po 1. nie zarobi wiecej, po 2. ewentualna porazka w Polsce to kolejny cięzki upadek.

Dla zawodników z bardzo szerokiego zaplecza lepiej jechac na stracenie z szansa na farta na duza gale niz do Polski na walke z prospektem albo z ryzykiem przekrętu na kartach.

Edit:
podobnie mial pulev w bulgarii - mimo, że jest tam gwiazda i pewnie kase ma to de facto jedynym powaznym zawodnikiem, ktory pojechal tam na walke byl Fury, ktory mial duzo do zyskania a ze wzgledu na wiek malo do stracenia - to tak jakby do nas przyjechal nie wiem Takam na walke z Wachem czy Szpilka - a to jest mysle ze do zrobienia bo pewnie wzialby kase nie wiele wieksza niz taki Molina
The Greatest jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-02-19, 18:17   #18 (permalink)
Felietonista

Domyślnie

Ja sądzę, że chętnie i za nieduże pieniądze przyjeżdżaliby na polskie gale bokserzy ze Wschodu. Nie myślę o czołówce, ale o jej zapleczu i prospektach. Dla Rosjan, Ukraińców czy Kazachów Polska to Zachód, gdzie można się pokazać i prędzej być dostrzeżonym przez jakiegoś Hearna lub Sauerlanda niż na gali w Nowosybirsku czy Władykaukazie. Podejrzewam jednak, że nasi promotorzy boją się takiej konfrontacji i dlatego wolą ściągać Argentyńczyków lub Namibijczyków, płacąc krocie choćby za same bilety lotnicze.

stare 11-02-19, 09:47   #19 (permalink)
Felietonista

Domyślnie

Na całym świecie jeżeli są możliwe atrakcyjne krajowe zestawienia, to się je organizuje, bo one bardzo interesują kibiców. Zawodnicy i promotorzy bardzo dobrze na takich walkach zarabiają. Tylko u nas jest inaczej. Oficjalnie dlatego, że "Polak nie powinien bić Polaka", a w rzeczywistości stoi za tym wredna polska zawiść na zasadzie "lepiej żeby mi krowa zdechła, jeśli sąsiadowi zdechną dwie". Dlatego marnowane są kapitalne okazje do pojedynków, które mogłyby zapełnić stadiony, tak jak to się dzieje w UK. Próbował działać w tym temacie Mateusz Borek, ale w praktyce na jednej udanej gali się skończyło. Potem promotorzy pokłócili się i w efekcie dalej ściągają jakichś patałachów z odległych kontynentów zamiast skonfrontować ze sobą swoich czołowych pięściarzy z pożytkiem dla wszystkich zainteresowanych.

stare 11-02-19, 13:43   #20 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Darku, na czym dokładnie polega ta zawiść w odniesieniu do polskich gal i promotorów?
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania