boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 10-01-19, 20:56   #11 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał bode Zobacz post
Natomiast nie do końca - oczywiście wg mnie - słuszne jest opieranie tak poważnej tezy, idącej na przekór powszechnej opinii, na zaledwie trzech cytatach z Mistrza i na przykładzie trzech odmiennych stylowo podopiecznych.
Mnie te przykłady zupełnie wystarczą. Wystarczy, że wiem (z filmów, pamiętnika Feliksa Stamma, opisów dziennikarzy) w jakim stylu walczyli wszyscy polscy medaliści od pierwszych medali na ME do Meksyku. Trudno, żeby Darek uzasadniał na 10 stron A4 coś, co jest dla niego oczywistością - Polacy walczyli w najróżniejszych stylach. Przedstawił wycinek, ktoś inny wziąłby pod lupę reprezentantów sprzed wojny - efekt byłby ten sam.

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-19, 21:42   #12 (permalink)
Felietonista

Nominowany 246 razy w 59 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gwahu Zobacz post
Podejście do trenowanych zawodników wiąże się z usposobieniem trenera. Taktyka pod przeciwnika świadczy o profesjonalnym podejściu. Indywidualne podejście do każdego boksera świadczy o ... podejściu trenera do zawodników, o niczym więcej.
Różnorodność i wielostylowość to konieczność, to jest wspólne dla wszystkich trenerów, różni ich tylko rozłożenie akcentów.

Wszystko to dobrze świadczy o Stammie jako trenerze,
Te 4 punkty to za mało, żeby mówić o szkole boksie.

Stamm jako trener miał wybitne osiągnięcia w boksie olimpijskim i nie trzeba mu na siłę przypisywać stworzenia tej całej polskiej szkoły boksu.
Trochę tak jakbyś chciał na siłę pokazać, że Polacy nie gęsi, polską szkołę boksu mają.
To przecież nie ja wymyśliłem określenie "polska szkoła boksu". Ono funkcjonowało w mediach od lat 60. (a może już wcześniej) do lat 80. XX wieku i dotyczyło polskiego boksu amatorskiego. A na ile było trafne i adekwatne do rzeczywistości, to już jest kwestia do dyskusji.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-19, 22:54   #13 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał puciu Zobacz post
whaaaatXD

ale zmiany zmiany zmianyXD

https://sportowefakty.wp.pl/boks-ama...anowisku-iwana
https://soundcloud.com/weszlofm/cios...iak-wasilewski