boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 16-09-18, 12:38   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
Zobacz Sonde  

Nominowany 602 razy w 110 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 47
Domyślnie RSC: Canelo vs Gołowkin 2 - kontrowersje, ocena pojedynku i kart punktowych

Dzisiaj w Videoblogu RSC oczywiście Canelo Alvarez vs Giennadij Gołowkin 2 Moja ocena wspaniałego pojedynku i kontrowersyjnego punktowania. Zapraszamy!

Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Konkurs: Artykuł Miesiąca September, 2018   Zobacz SondeZobacz Sonde   Zobacz 3 Najlepsze NagrodyZobacz 3 Najlepsze Nagrody
Nominated Poniżsi 1 użytkownicy nominowało ten Temat:  
Przemysław Wałowski  (17-09-18)

stare 16-09-18, 14:04   #2 (permalink)
prospect

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Andrzej, a co sądzisz o warsztacie trenerskim Abela Sancheza? Ostatnio jego podopieczni przegrali kilka kluczowych walk. Może zrobisz kiedyś program o warsztacie trenerskim w zawodowym boksie i wymienisz TOP 10 najlepszych trenerów?
Marcin Mądry jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-09-18, 14:17   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin Mądry Zobacz post
Andrzej, a co sądzisz o warsztacie trenerskim Abela Sancheza? Ostatnio jego podopieczni przegrali kilka kluczowych walk. Może zrobisz kiedyś program o warsztacie trenerskim w zawodowym boksie i wymienisz TOP 10 najlepszych trenerów?
Tak, ale jeśli chodzi na przykład o Gassijewa to jemu z Usykiem nie pomógłby żaden trener. Porażka Gołowkina to żadna przegrana. Okołoremisowa walka na poziomie P4P, a facet ma 36 lat. Sanchez bierze przewaznie zawodników o bardzo konkretnym profilu ofensywnym i dorzeżbia ich na swoją modłę. Myślę, ze warsztat ma bardzo dobry, ale zamyka się właściwie na jeden styl boksu. Świetny wątek z trenerami podrzuciłeś, może się pokuszę o swoją klasyfikację.

stare 16-09-18, 15:21   #4 (permalink)
prospect

Domyślnie

W takim razie dozbrajam się w cierpliwość i czekam.
Marcin Mądry jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-09-18, 08:22   #5 (permalink)
bum

Domyślnie

Na podstawie http://mmadecisions.com/decision/935...nnady-Golovkin wklejam punktacje runda po rundzie, które znalazłem oraz punktację Andrzeja.
https://i.imgur.com/bAUmEJ0.png <- edytowałem posta, jak wklejam obrazek to treść się przycina na końcu wierszy

Zgadzam się z tym, że na przestrzeni 2 walk Gołowkin został skrzywdzony. Na 6 punktacji sędziowskich otrzymał 1 wygraną, 2 remisy i 3 porażki. I piszę to jako fan Canelo.
Najlepszy byłoby, gdyby obie walki zakończyły się remisami, np. coś takiego 115-113, 113-115, 114-114.

Na przestrzeni obu walk ...
1 Mocno przyczepić mogę się tylko do punktacji Adalaide Byrd. I nie chodzi tu tylko o rozmiar widzianego przez nią zwycięstwa Canelo (118-110), bo na upartego da się to wypunktować nawet 116-112, na 117-111 to już się trzeba nagimnastykować, a na 118-110 po prostu nie potrafię ale o niektóre rundy.
Dać 5 czy 8 rundę Canelo to już się naprawdę musiało babsko postarać, to już prędzej mogła dać Canelo 4 rundę a dała Gołowkinowi.
2 I trochę do punktacji Don Trella, chodzi o jedną rundę, który widział remis, nie ma problemu, ale on dał 7 rundę Canelo, trudno to uzasadnić, dla odmiany 3 rundę dał Gołowkinowi a bez problemu mógł dać Canelo jeżeli chciał już pomagać Canelo.
Tylko Dave Moretti punktował tam tak, że trudno się o coś przyczepić i nie chodzi o wynik tylko o brak mocno kontrowersyjnych rund na jego karcie.

W rewanżu moim zdaniem sędziowie stanęli na wysokości zadania, błędów nie widzę.
Andrzeju, zgadzam się z Twoją opinią, że lepiej byłoby, gdyby Moretti i Weisfeld ostatnią rundę dali Gołowkinowi. Wtedy byłby idealny remis 115-113, 114-114, 113-115.
Jednak według mnie zadziałała tu niejawna zasada proporcjonalnego obdzielania rundami.
Runda 10 dla Gołowkina, 11 i 12 też ale bez dominacji, dlatego sędziowie, dwóch z nich, uznało, że ostatnia runda poleci do Canelo.

Zgadzam się, że Gołowkin powinien utrzymać pasy.

Na pytania zadane pod koniec odpowiadam tak.
1 Trzecią walkę zobaczyłbym bardzo chętnie, bo chciałbym, żeby wreszcie Canelo wygrał w pełni zasłużenie, ale chętniej oglądałbym ją w sytuacji, gdyby w pierwszej walce był remis wypunktowany bardziej normalnie (Adelaide Byrd) a w drugiej był remis, czyli w rewanżu pasy przy Gołowkinie.
2 Moja punktacja jest taka
rundy 1, 4 i 10 dla Gołowkina
2, 5, 6 dla Canelo
3 nie wiem dla kogo
7-8-9, jeżeli musiałbym punktować każdą oddzielnie to dla Canelo, jeżeli bym obdzielał proporcjonalnie to rundę 9, jest dla mnie niejasna, dałbym Gołowkinowi
11-12, jak wyżej, jeżeli musiałbym punktować oddzielnie to obie dla Gołowkina, jeżeli nie to miałbym problem z 12 rundą
Czyli najczęściej wychodzi mi z tego remis.
Gwahu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-09-18, 09:47   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Świetna robota @Gwahu

stare 17-09-18, 09:53   #7 (permalink)
Felietonista

Nominowany 174 razy w 43 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 8
Domyślnie

Widziałem wyraźne zwycięstwo Gołowkina i obstaję przy swoim po przeglądzie opinii na forach i portalach bokserskich międzynarodowych i krajowych. Tylko w Rosji panuje przekonanie (70-80% użytkowników), że Canelo wygrał zasłużenie. To jednak skutek ogromnego zakompleksienia rosyjskich kibiców boksu w stosunku do pięściarzy z Ameryki Północnej. Na rosyjskich forach "Mejłezer" to bóstwo, którego nawet delikatna krytyka traktowana jest jak świętokradztwo. Atencja w stosunku do Floyda przenoszona jest na tych, którzy z nim boksowali, jakby spłynęła na nich przy tym cząstka świętości. W ten sposób Canelo został uznany za pomniejszą "świętą krówkę" która z definicji jest lepsza od takich, którzy z Floydem nie walczyli.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania