boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 02-09-18, 08:21   #11 (permalink)
Felietonista

Nominowany 263 razy w 66 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin Mądry Zobacz post
Dziękuję, że chciało Ci się zająć tym tematem. Aczkolwiek właściwie bardziej liczyłem na Twój subiektywizm niż na obiektywizm. Tzn. miałem nadzieję, że może ich poukładasz według swojego TOP 10
Taki miałem pierwotny zamiar, gdy zasugerowałeś mi ten temat. Jednak każdy ma swoje indywidualne preferencje i dlatego zdecydowałem się po prostu przedstawić paletę bokserów, którzy mogą mniej lub więcej namieszać w wadze ciężkiej, a z której każdy może sobie ułożyć swój własny ranking. Oczywiście, dokładając także swoich faworytów spoza listy (np. Ruiza lub Millera, jeśli ktoś ich uważa za prospektów, a nie za stabilnych pięściarzy czołówki, bo to nie jest przecież określone jakąś ścisłą definicją). Przy okazji sam odkryłem bokserów, o których istnieniu nie miałem pojęcia, jak Machmudow, czy Adegbuyi (teraz chyba dodałbym jeszcze Basira Abakarowa, też dużego faceta z dużymi osiągnięciami w kickboxingu). Prawdopodobnie tacy zawodnicy okażą się jedynie bokserskim folklorem, ale niczego wykluczyć nie można. Pamiętam czasy, gdy z pobłażaniem patrzano na początkujących Kliczków. Co to za ponadwymiarowe dziwolągi? Pierwszy lepszy średnio solidny bokser z USA zrobi im "kuku" i będzie z nimi koniec. Wyszło inaczej.

Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-09-18, 11:06   #12 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Chmielarski Zobacz post
Też ten Breazeale mi nie pasował i napisałem o nim, że to niezbyt świeży prospekt. No to co miałem zrobić? Zmieniać kryteria, bo jeden mi nie pasuje? Przy innych kryteriach, ktoś inny by nie pasował, albo ktoś by się nie załapał, bo nie ma definicji prospekta. A gdybym zrobił to całkiem na oko, to byłyby pytania, dlaczego jest ten, a nie ma tamtego.
Spoczko,Darek Subiektywizm,to subiektywizm - i ja to szanuje. Chinczyka,Japonczyka kumam,kumam wszystkich na tej liscie,choc nie wszsytkich bym umiescil,ale nie moge przezyc tego uksztaltowaneo dawno,zadomowionego w top10 33-letnigo Breazeale'a i tyle Wszystko gra
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-09-18, 18:36   #13 (permalink)
prospect

Domyślnie

Co do kickboxerów nie spodziewałbym się po nich wielkich karier. Adegbuyi nie ma mocnego promotora i jest zwyczajnie kiepski. Podobnie Spong, który boksuje już chyba 3 lub 4 lata, a do boksu poszedł w poszukiwaniu strzałów na kasę. Jedyną szansą dla nich jest mistrz pokroju Charlesa Martina czy Charra urzędujący na tronie. Adegbuyi jeszcze rywalizuje w kicku, natomiast Spong po krótkiej przygodzie z MMA postanowił postawić na boks i ma jakieś tytuły latino. Z tego co pamiętam pracował jakiś czas z Pedro Diazem, a kto teraz go ustawia pięściarsko, to nie powiem.

Świetna lista Darku, naprawdę Twoje artykuły to majstersztyk. Aż zmusiły mnie do napisania posta po kilkunastu miesiącach przerwy od komentowania na boxing, chociaż czytam serwis codziennie
Paweł Sawicki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-09-18, 19:13   #14 (permalink)
journeyman

Nominowany 3 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Przy okazji warto wspomnieć, że Martin Bakole Ilunga będzie walczył z Hunterem, bardzo ciekawa walka dwóch prospektów. Co do listy prospektów to ja bym nie lekceważył Toma Schwarza: gość ma mocny sztab i plecy w Niemczech i może się spokojnie rozwijać, a jest wciąż bardzo młody, bardzo duży i całkiem szybki.
Thrawn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-09-18, 20:43   #15 (permalink)
prospect

Domyślnie

Ja bym jednak postawił nie na ilość pojedynków ale na wiek. Bo 40 letni gość walczący raz do roku w życiu nic nie osiągnie choć może spełniać przyjęte kryteria. Taki Breazeale został już zweryfikowany, facet ma już 33 lata więc niewiele nowego się nauczy. Poza tym wolałbym węższą listę ale wzbogaconą np. o jakieś zdjęcie zamiast czytać o bokserach, którzy są kpiną albo nieporozumieniem.
kretos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-09-18, 09:30   #16 (permalink)
Felietonista

Domyślnie

Cytat:
Napisał Thrawn Zobacz post
Przy okazji warto wspomnieć, że Martin Bakole Ilunga będzie walczył z Hunterem, bardzo ciekawa walka dwóch prospektów. Co do listy prospektów to ja bym nie lekceważył Toma Schwarza: gość ma mocny sztab i plecy w Niemczech i może się spokojnie rozwijać, a jest wciąż bardzo młody, bardzo duży i całkiem szybki.
W Schwarza zwyczajnie nie wierzę, więc go pominąłem, chociaż w Niemczech o nim bardzo głośno. Poza warunkami fizycznymi nie widzę u niego jakichś innych atutów. Ani siły ciosu, ani techniki, ani szybkości. Problemy, jakie miał z Senadem Gashim (a które za niego rozwiązali sędziowie) pokazują, że to tylko wydmuszka bazująca na specjalnie dobieranych rywalach, dobieranych pod kątem, żeby nie zrobili mu krzywdy. Jednak bez końca balonika pompować się nie da i Tom polegnie na pierwszym z brzegu solidnym średniaku z przyzwoitą siłą ciosu.

Lepszym niemieckim prospektem był Christian Lewandowski, ale jego z kolei zbyt szybko rzucono na głęboką wodę i utonął.

stare 04-09-18, 06:34   #17 (permalink)
Felietonista

Domyślnie

Cytat:
Napisał Gwahu Zobacz post
A dlaczego nie ma na liście Rivasa?
Dobrze, że wspomniałeś o Rivasie, bo to jest ciekawy bokser. Na liście nie znalazł się, bo nie spełnił przyjętych przez mnie kryteriów (ma 24 walki). Tym niemniej można go uważać za prospekta, aczkolwiek dość dziwnie i nieudolnie prowadzonego (podobnie do w/w Bogdana Dinu). Oscar Rivas to pięściarz z bogatą amatorską karierą (m.in. wygrana z Kubratem Pulewem, 1:3 w pojedynkach z Robertem Alfonso) obdarzony bardzo mocnym uderzeniem. Jako zawodowiec Kolumbijczyk od dawna drepcze w miejscu. Boksuje już 9 lat i ciągle nie wyszedł poza rywali ze średniej półki (w 2015 wygrał z Abellem przez TKO2). Limitują go warunki fizyczne (tylko 184 cm wzrostu).
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania