stare 04-06-18, 19:24   #1 (permalink)
Felietonista
  
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Postów: 1639
Nominowany 263 razy w 66 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 24
Domyślnie Najlepsi bokserzy Ukrainy i Białorusi


UKRAINA

Ukraiński boks to przede wszystkim fenomenalni bracia Witalij i Władimir Kliczko (właściwie po ukraińsku Witalij i Wołodymyr Kłyczko z akcentem w nazwisku na końcową sylabę). W królewskiej ciężkiej kategorii przełamali oni trwająca kilkadziesiąt lat hegemonię pięściarzy czarnoskórych i sami stworzyli własną epokę kilkunastoletniej dominacji. Ich kariery są na tyle znane, że nie będę ich opisywał. W zamian wymienię kilku innych reprezentantów Ukrainy, którzy także w przeszłości pokazali się z dobrej strony na zawodowych ringach: Wołodymyr Sydorenko, Andrij Kotelnyk, Witalij Cypko, Serhij Dzyndzyruk, Wiaczesław Hłazkow. Obecnie Ukraina jest bokserską potęgą, a do jej najlepszych zawodowych bokserów można zaliczyć następujących:

Waga musza

Artem Dalekian


Dalekian to z pochodzenia Ormianin urodzony w Azerbejdżanie. Jest bardzo szybki i lubi boksować na dystans. Po 15 zwycięstwach na ringach Ukrainy, w 16 walce pokonał w USA Briana Vilorię i zdobył pas WBA.

Waga super kogucia

Arnold Chegaj


Chegaj jest pochodzenia koreańskiego. Jet pięściarzem silnym fizycznie i bardzo ofensywnym. Po serii zwycięstw w Rosji, niedawno udanie zadebiutował na ringu USA. Bokser bardzo perspektywiczny

Ołeksandr Jehorow

29-letni Jehorow to raczej kandydat do kariery na skalę europejską. Jedyną porażkę poniósł w walce o pas EBU z Gavinem McDonnellem w Sheffield. Poza tym niepokonany na ringach Ukrainy.

Waga super piórkowa

Oleh Dowhun


Mimo młodego wieku pięciokrotny mistrz Ukrainy amatorów. Karierę zawodową rozpoczął w USA i na razie odniósł 5 zwycięstw. Typ półdystansowego swarmera.

Waga lekka

Wasyl Łomaczenko


Fenomen współczesnego boksu. Na ringu amatorskim stoczył 397 walk, z których przegrał tylko jedną. Dwukrotny mistrz olimpijski i trzykrotny amatorski mistrz świata. Jako zawodowiec w 12 pojedynkach wywalczył tytuły światowe w trzech kategoriach. Przegrał tylko raz, w swojej drugiej zawodowej walce na punkty z Orlando Salido w wadze piórkowej. Łomaczenko jest bokserem uniwersalnym bez słabych punktów. Dysponuje silnym ciosem, fantastyczną motoryką i zjawiskową techniką. W wadze lekkiej po wygranej z Jorge Linaresem wywalczył sobie pozycję niekwestionowanego lidera, ale bardziej efektownie prezentował się w super piórkowej.

Denys Berinczyk

Amatorski wicemistrz świata z 2011 i wicemistrz olimpijski z 2012. Na zawodowstwo przeszedł w 2015 w wieku 27 lat. Jego kariera zawodowa przebiega dość niemrawo. Jest niepokonany, ale nie wyszedł poza Ukrainę i obijanie słabych rywali.

Waga super lekka

Wiktor Postoł


Postoł to jeden z najbardziej rutynowanych i utytułowanych bokserów Ukrainy. Jest znakomitym bokserem dystansowym dysponującym świetną techniką i motoryką. Długo nie doceniany i odcinany od dużych walk, dopiero w 2015 pokazał klasę, nokautując Lucasa Matthysse'a w pojedynku o pas WBC. Tytuł stracił w następnym roku na rzecz Terence'a Crawforda, ale nadal zalicza się do ścisłej czołówki swojej kategorii

Waga półśrednia

Taras Szelestiuk


Bokser ze znakomitą amatorską przeszłością, mistrz świata i brązowy medalista olimpijski z Londynu. Jego kariera zawodowa w USA przebiega dość opornie. Przez 5 lat odniósł 15 zwycięstw, ale poza Asłanbekiem Kozajewem nie pokonał nikogo znanego.

Karen Czuchadżian

Ten 22-latek pochodzenia armeńskiego uchodzi za wielki talent. Boksuje na Ukrainie i niedawno pokonał Alego Funekę.

Iwan Hołub

Pięściarz o znakomitych warunkach fizycznych (183 cm wzrostu), silny i zaawansowany technicznie. Ma za sobą solidną podbudowę z amatorskiego ringu. Boksuje w USA i z reguły zmiata rywali z ringu. Przegrał jedynie z Jamontayem Clarckiem w 2017, ale w wyniku ewidentnego oszustwa.

Eduard Skawiński

Ten niepokonany bokser z Donbasu o być może polskich korzeniach rozpoczął karierę zawodową na Ukrainie, ale od pewnego czasu boksuje w Rosji. Jest bardzo silny fizycznie, ale ma spore luki w technice.

Maksym Prodan

Młody król nokautu ringu w Mediolanie. Ma bilans 14(14) – 0 – 1, ale o jego rzeczywistych możliwościach trudno cokolwiek powiedzieć, z uwagi na kiepski poziom dotychczasowych przeciwników.

Serhij Bohaczuk

Bohaczuk ma 23 lata i znakomite warunki fizyczne (183 cm wzrostu). Boksuje w USA i dorobił się bilansu 7(7) – 0.

Julian Tembotow

Młodziutki (20 lat) reprezentant Ukrainy szukający szczęścia na amerykańskich i meksykańskich ringach. Na razie niepokonany w 6 walkach.

Waga średnia

Serhij Derewianczenko


Derewianczenko ma za sobą długą amatorską karierę. Wprawdzie wywalczył tylko jeden, brązowy medal mistrzostw świata w 2007, ale za to jego wspaniały bilans w rozgrywkach WSB rzuca na kolana. W czterech kolejnych sezonach Ukrainiec odniósł 22 zwycięstwa przy tylko jednej porażce z Brianem Carlosem Castano. Od początku zawodowej kariery boksuje w USA i zdążył już pokonać kilku solidnych rywali. Derewianczenko jest wszechstronnym bokserem o ofensywnym stylu walki.

Jewhen Chytrow

O 3 lata młodszy od Derewianczenki Chytrow z powodzeniem zastąpił go w amatorskiej reprezentacji Ukrainy, zdobywając złoty medal mistrzostw świata w 2011. Na zawodowstwo przeszedł rok wcześniej od Derewianczenki i również boksuje w USA. Jego piękną serię zwycięstw przerwała niespodziewana porażka przed czasem z Immanuwelem Aleemem w 2017.

Witalij Kopylenko

Kopylenko to rutynowany pięściarz długo boksujący w Szwajcarii, a od 2013 w USA. Startował w turnieju Boxcino, dochodząc do półfinału, gdzie przegrał na punkty z Williem Monroe Juniorem. Poza tym niepokonany. Od kilku lat jakby na bocznym torze. Walczy rzadko i z byle kim.

Dmytro Mytrofanow

Reprezentował bez powodzenia Ukrainę na olimpiadzie w Rio de Janeiro. Niedawno przeszedł na zawodowstwo i pokonał w USA dwóch niezłych przeciwników.

22-latek z Charkowa coraz śmielej poczyna sobie na polskich ringach


Fedir Czerkaszyn

Ten 22-latek do zawodowego boksu trafił z kickboxingu. Stoczył 10 zwycięskich walk w różnych krajach Europy, z czego trzy ostatnie w Polsce, gdzie został okrzyknięty wielkim talentem. Ma dobre warunki fizyczne i mocny cios.

Waga super średnia

Maks Bursak


Bardzo solidny, silny fizycznie, choć dość ograniczony i już mało przyszłościowy bokser. W wadze średniej był mistrzem EBU. W super średniej przegrał walki o tytuły światowe IBO z Zakiem Dunnem i WBO z Gilberto Ramirezem.

Ramil Hadżyjew

Zawodnik bardzo utytułowany w juniorskich imprezach w amatorskim boksie. W wieku 18 lat przeszedł na zawodowstwo. Obecnie ma 20 lat i uchodzi za ogromny, aczkolwiek jeszcze nie sprawdzony talent.

Waga półciężka

Ołeksandr Hwozdyk


Hwozdyk ma za sobą długa i udaną amatorską karierę, w tym brązowy medal olimpijski w Londynie w 2012. Jako zawodowiec niepokonany i od niedawna w posiadaniu pasa interim WBC. Ma na rozkładzie tak klasowych rywali, jak Yunieski Gonzalez i Isaac Chilemba. Hwozdyk jest bokserem o świetnych warunkach fizycznych i zaawansowanej technice, który lubi boksować na dystans.

Wiaczesław Szabrański

Ten były kickbokser o świetnych warunkach fizycznych i mocnym ciosie zadebiutował na zawodowym ringu w USA w 2012. Jego seria efektownych zwycięstw została przerwana porażkami przed czasem z Sullivanem Barrerą, a następnie Siergiejem Kowalowem. Szabrański nie jest mistrzem techniki, a jego słaba stroną okazała się też odporność na uderzenia.

Waga cruiser

Ołeksandr Usyk


Najlepszy, obok Łomaczenki, ukraiński bokser. Mistrz olimpijski z Londynu 2012 i dwukrotny amatorski mistrz świata. Jako zawodowiec już w 10 walce zdobył pas WBO po zwycięstwie nad Krzysztofem Głowackim. Potem odebrał pas WBC Mairisowi Briedisowi. Niepokonany Usyk ma się zmierzyć w finale turnieju WBSS z Muratem Gassijewem i jest uważany za faworyta. Ukrainiec dysponuje perfekcyjna techniką, doskonałą ruchliwością i szybkością, ale siłą ciosu nie imponuje.

Dmytro Kuczer

Wysoki, silny fizycznie Kuczer długo czekał na title shoty, szybko rozprawiając się z bumami, średniakami i journeymanami. Doszedł jedynie do pasa EBU, natomiast w starciach o lepsze trofea przegrał z Ilungą Makabu, Marco Huckiem i Kevinem Lereną. Raczej już nie spełni pokładanych w nim nadziei.

Roman Gołowaszczenko

Ten silnie bijący 30-latek boksujący na ogół w Niemczech doszedł do bardzo ładnego bilansu, w którym brakuje jednak głośnych nazwisk. W pojedynku o pas IBO przegrał z Kevinem Lereną.

Waga ciężka

Andrij Rudenko


Najlepszy ukraiński ciężki po odejściu braci Kliczko nie imponuje warunkami fizycznymi, ale jest pięściarzem solidnym i wszechstronnym. Przegrał jedynie 3 walki na punkty z rywalami o sporej renomie.
Ołeksandr Zachożyj
Zachożyj trafił do zawodowego boksu z kozackich sztuk walki, których był niepokonanym championem. Ma aż 207 cm wzrostu i jest silny fizycznie. Boksuje w Niemczech i na razie obija słabeuszy.

BIAŁORUŚ

Białoruś wypada nieźle w boksie amatorskim, ale na ringach zawodowych dokonania bokserów tego kraju są raczej skromne. Największą sławę zyskał Siarhiej Lachowicz, który w 2006 po pokonaniu Lamona Brewstera został mistrzem świata WBO w wadze ciężkiej. Tytuł stracił jednak już w pierwszej obronie na rzecz Shannona Briggsa, a po kilku dotkliwych przegranych przed czasem przestał się liczyć, choć nadal boksuje w wieku 41 lat. Na większą uwagę zasługują dwaj inni zawodowi białoruscy pięściarze.

Waga super lekka

Kirył Relich


Relich boksuje jako zawodowiec od 7 lat. Jest wysokim bokserem o silnym ciosie i większość walk rozstrzygnął przed
czasem. Przegrał jedynie nieznacznie na punkty z Rickym Burnsem i Rancesem Barthelemym, chociaż ta druga porażka była bardzo problematyczna. Zresztą w rewanżu Białorusin pewnie pokonał Kubańczyka, czym potwierdził przynależność do czołówki swej kategorii.

Iwan Baranczyk

Baranczyk odnosił duże sukcesy jako amator w wieku juniorskim. Na zawodowstwo przeszedł w 2014 w wieku 21 lat i wkrótce trafił do USA. Jest niepokonany, a największym jego osiągnięciem jest niedawne zwycięstwo przez TKO nad Piotrem Pietrowem. Uważany jest za duży, bardzo perspektywiczny talent.

Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-06-18, 17:06   #2 (permalink)
contender
  
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Skąd: Wrocław
Postów: 1363
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Ustinow jest albo był(wydaje mi się że zmienił obywatelstwo na Rosyjskie)z Białorusi. To samo Glazkow z Ukraińskiego na Rosyjskie .Pozdrawiam
Mr.KO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-06-18, 18:12   #3 (permalink)
bum
  
 
Avatar Rungvisai
 
Zarejestrowany: Jun 2018
Postów: 58
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Te artykuły są świetne !!! Proszę o więcej
Rungvisai jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-06-18, 19:53   #4 (permalink)
journeyman
  
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Postów: 131
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Armenia sporo bokserskich mś by mogła mieć, ale boksują dla kogoś innego.
BoPL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-06-18, 09:53   #5 (permalink)
Felietonista
  
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Postów: 1639
Nominowany 263 razy w 66 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mr.KO Zobacz post
Ustinow jest albo był(wydaje mi się że zmienił obywatelstwo na Rosyjskie)z Białorusi. To samo Glazkow z Ukraińskiego na Rosyjskie .Pozdrawiam
Ustinow to Rosjanin urodzony w Rosji i występujący chyba zawsze pod rosyjską flagą, chociaż mieszka w stolicy Białorusi Mińsku.
Głazkow (Hłazkow) jest z Donbasu i być może zmienił obywatelstwo na rosyjskie, ale i tak od dawna nie pojawia się w ringu. Inny bokser z tego terenu, Stanisław Kasztanow od pewnego czasu występuje jako reprezentant Rosji. Podobnie jak kilku krymskich Tatarów.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-06-18, 10:10   #6 (permalink)
contender
  
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Skąd: Wrocław
Postów: 1363
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Chmielarski Zobacz post
Ustinow to Rosjanin urodzony w Rosji i występujący chyba zawsze pod rosyjską flagą, chociaż mieszka w stolicy Białorusi Mińsku.
Głazkow (Hłazkow) jest z Donbasu i być może zmienił obywatelstwo na rosyjskie, ale i tak od dawna nie pojawia się w ringu. Inny bokser z tego terenu, Stanisław Kasztanow od pewnego czasu występuje jako reprezentant Rosji. Podobnie jak kilku krymskich Tatarów.
A Sillach?
Mr.KO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-06-18, 10:15   #7 (permalink)
Felietonista
  
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Postów: 1639
Nominowany 263 razy w 66 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mr.KO Zobacz post
A Sillach?
Siłlach to Mulat, którego ojciec pochodzi z Sierra Leone. Jego rodzina mieszkała w Mariupolu, a więc na terenach, które pozostały pod kontrolą Ukrainy. Zawsze występował w barwach Ukrainy i chyba nic się nie zmieniło. Nie uwzględniłem go w zestawieniu, bo jest mało perspektywiczny.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-06-18, 10:17   #8 (permalink)
contender
  
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Skąd: Wrocław
Postów: 1363
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Chmielarski Zobacz post
Siłlach to Mulat, którego ojciec pochodzi z Sierra Leone. Jego rodzina mieszkała w Mariupolu, a więc na terenach, które pozostały pod kontrolą Ukrainy. Zawsze występował w barwach Ukrainy i chyba nic się nie zmieniło. Nie uwzględniłem go w zestawieniu, bo jest mało perspektywiczny.
Ok.Dobry tekst. Pozdrawiam
Mr.KO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Włączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Najlepsi bokserzy Włoch i Malty Dariusz Chmielarski Publicystyka 19 22-05-18 15:23
Najlepsi bokserzy krajów bałkańskich Dariusz Chmielarski Publicystyka 10 20-05-18 17:10
Najlepsi bokserzy Beneluxu Dariusz Chmielarski Publicystyka 4 05-04-18 07:23


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.