boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 13-05-18, 18:53   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 619 razy w 114 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 48
Domyślnie RSC: Łoma jak Duran, Główka enigmą, Munguia mistrzem RSC, Hughie z kopem

W tym odcinku Vloga RSC podsumowanie walki Wasyla Łomaczenki z Jorge Linaresem, Krzysztof Głowacki, Paweł Stępień i Fiodor Czerkaszyn, czyli gala w Wałczu, pierwszy tytuł Jaime Mungui i powrót z przytupem Hughie Fury'ego. Zapraszamy!

Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-05-18, 19:00   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

12 wal - pasy w 3 kategoriach.
Ciężko będzie poprawić
Poprzedni rekord Jeff Fenech, 20 walk.
BoPL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-05-18, 19:37   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał BoPL Zobacz post
12 wal - pasy w 3 kategoriach.
Ciężko będzie poprawić
Poprzedni rekord Jeff Fenech, 20 walk.
Trzeba wiele dystansu do tych cyferek. To przecież Arum nagrał mu to wszystko. A Bob nie ukrywa swojej słabości do Łomy. Jest nim szczerze zachwycony, to jego rodzynek, który zajął miejsce Pac-Mana. Crawforda też lubi i ceni; zmiana wagi i od razu nagrana walka o pas, wcześniej unifikacje. Bob za to płaci i nie zawsze zarobi. Oczywiście pięściarze muszą sprostać, niemniej te rekordy zdeterminowane są wielkością, mocą i motywacją promotora.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-05-18, 19:43   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Co do posumowania walki Łomy, Andrzej jak zwykle, w swoim stylu docenia obu. Sądzę, ponieważ rzadko punktuję, że te 3 rundy można było zapisać Linaresowi. Odniosłem wrażenie, że po tej walce Łoma stracił w oczach fanów. Na pewno Andrzej podpisze się po tym, że nic bardziej mylnego. Ja nie sądziłem, że między nimi będzie taka różnica wagowa, tymczasem to Ukrainiec kreował walkę, spychał większego rywala do odwrotu, a na końcu znokautował go ciosem na korpus. Nie byle kogo przecież. Tak walczy Geniusz, choć to nadal człowiek i jemu też zdarza się pomylić. Także w boksie nie ma co szukać nadludzi. W tę pułapkę wpada wielu fanów, sam w nią wpadałem.

stare 13-05-18, 19:55   #5 (permalink)
azz
journeyman

Domyślnie

Myśle że Łoma nie stracił aż tak wiele w oczach fanów, ale tak to jest juz z promocja, Arum pompuje Wasyla do granic możliwości jako top1 p4p i pewnie słusznie, bo to świetny zawodnik, ale przez to nawet najmniejsze pomyłki w bardzo dobrej walce kosztują wizerunkowo sporo więcej. Przed walka pisałem że jak Jorge bedzie miał Wasyla na deskach to ostatecznie Łoma więcej wizerunkowo straci niż Linares. Podejrzewam teraz ze następnych 100 wywiadach Wasyl, będzie pytany co sie stało w tej felernej rundzie i co poszło nie tak heh.

@BoPL ja do tych statysty nie przykładem większej uwagi, jakby w mniejszej wadze Łoma miał wielkie nazwiska i szanse na super walki (ppv) to nie śpieszył by się z przejściem, resztę słusznie opisał Adrian.
azz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-05-18, 19:56   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał azz Zobacz post
Myśle że Łoma nie stracił aż tak wiele w oczach fanów, ale tak to jest juz z promocja, Arum pompuje Wasyla do granic możliwości jako top1 p4p i pewnie słusznie, bo to świetny zawodnik, ale przez to nawet najmniejsze pomyłki w bardzo dobrej walce kosztują wizerunkowo sporo więcej. Przed walka pisałem że jak Jorge bedzie miał Wasyla na deskach to ostatecznie Łoma więcej wizerunkowo straci niż Linares. Podejrzewam teraz ze następne 100 wywiadów Wasyla co sie stało w tej felernej rundzie heh.
Słuszne uwagi!

stare 13-05-18, 20:18   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 619 razy w 114 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 48
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Co do posumowania walki Łomy, Andrzej jak zwykle, w swoim stylu docenia obu. Sądzę, ponieważ rzadko punktuję, że te 3 rundy można było zapisać Linaresowi. Odniosłem wrażenie, że po tej walce Łoma stracił w oczach fanów. Na pewno Andrzej podpisze się po tym, że nic bardziej mylnego. Ja nie sądziłem, że między nimi będzie taka różnica wagowa, tymczasem to Ukrainiec kreował walkę, spychał większego rywala do odwrotu, a na końcu znokautował go ciosem na korpus. Nie byle kogo przecież. Tak walczy Geniusz, choć to nadal człowiek i jemu też zdarza się pomylić. Także w boksie nie ma co szukać nadludzi. W tę pułapkę wpada wielu fanów, sam w nią wpadałem.
Linares był ostry jak brzytwa, a Łomaczenko zbliżając się do przeciwnika stwarza mu okazję. Przy tym stylu dochodzi do nieuknionego zderzenia z pięściami przeciwnika, zwłaszcza jak ma dobry timing, szybkie ręce i umie sie ustawić. Po prostu nie ma szans wszystkiego uniknąć albo zablokować. To jest chodzenie po linie i to trzeba doceniać , że mamy artystę chętnego do takiego boksu z większym niebezpiecznym przeciwnikiem. Dla przeciętnego kibica pewnie lepiej byłoby zobaczyć pojedynek z kims z niższej kategorii, którego Łoma ośmieszy nie będąc dotknietym. Na mnie trudniejsza walka robi znacznie większe wrażenie dobieranie kogoś pod pokaz boksu do zera. Taki pojedynek ja Duran vs Barkley ze wzgledu na różnice gabarytów to klasyk gatunku, ale nie każdy pamięta, że spokojnie można było to punktować dla Barkleya. Łoma w przeciwieństwie do Durana jest w prime i nie było tu tak drastycznej różnicy w warunkach fizycznych, ale Linares to kawał boksera, który ociera się o P4P i obok Mikeya jest liderem swojej wagi.
Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-05-18, 22:26   #8 (permalink)
Felietonista

Nominowany 191 razy w 48 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Dla mnie najważniejszym wnioskiem z wczorajszej walki Łomaczenki z Linaresem jest potwierdzenie faktu, że optymalną waga dla Ukraińca była super piórkowa. W piórkowej był słabszy, bo musiał za dużo zbijać, natomiast do lekkiej jest po prostu trochę za mały i to było widać w pojedynku z Linaresem. 168 cm wzrostu Łomaczenki to w lekkiej niedużo, bo przecież w tej wadze boksują zawodnicy o wzroście 180 cm i więcej (Easter, Nakatani, Fernandez). Na szczęście dla Ukraińca waga lekka jest w tej chwili słabo obsadzona (przyjmując że Mikey Garcia jest w super lekkiej), więc raczej rywali nie musi się na razie obawiać. Podobno kolejną walkę stoczyć ma z Beltranem i jestem przekonany, że wygra z nim na punkty. Dzięki technice i motoryce obskoczy go i wypunktuje, ale nie powali takiego byka, bo jego ciosy w tej wadze już tak wiele nie ważą.

Nie daj Boże, żeby Łomaczenko poszedł jeszcze wyżej. Nie daj Boże dla boksu, bo w super lekkiej to już na pewno zaczęłoby się kombinowanie i dobieranie rywali według gabarytów a la Floyd i Manny w półśredniej. Niektórzy chcą wysłać Wasyla nawet do półśredniej. Czytałem na forach bokserskich propozycje, żeby teraz zaboksował z Crawfordem o miano "najlepszego boksera P4P". Co ta propaganda zbierania pasów w wielu wagach zrobiła ludziom z mózgów? Dlaczego tylko z Crawfordem? Lepiej niech od razu przymierza się do Gołowkina lub Usyka. Oni też są przecież w ścisłej czołówce P4P. A ja najchętniej widziałbym Łomaczenkę z powrotem w super piórkowej, gdzie jego gwiazda świeciłaby najjaśniej.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-05-18, 22:48   #9 (permalink)
azz
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Chmielarski Zobacz post
[...] Niektórzy chcą wysłać Wasyla nawet do półśredniej. Czytałem na forach bokserskich propozycje, żeby teraz zaboksował z Crawfordem o miano "najlepszego boksera P4P". Co ta propaganda zbierania pasów w wielu wagach zrobiła ludziom z mózgów? Dlaczego tylko z Crawfordem? Lepiej niech od razu przymierza się do Gołowkina lub Usyka. Oni też są przecież w ścisłej czołówce P4P. A ja najchętniej widziałbym Łomaczenkę z powrotem w super piórkowej, gdzie jego gwiazda świeciłaby najjaśniej.
Darek daj pomarzyć fanom Łomy, Terence jeszcze chyba w 2015 walczył w tej wadze co teraz Wasyl. Walka Łoma-Crawford to byłby świetny pojedynek pod względem zderzenia umiejętności, gdyby tylko nie aż tak wielka różnica gabarytów, niestety z tego powodu pozostaje i oby pozostała, tylko w sferze marzeń. Co do propagandy zbierania pasów, to co ona zrobiła z mózgu samemu Łomaczence który po pierwsze je zbiera, po drogie robi jakies nie bezpośrednie przytyki do GGG ze okłada jego rywali na sparingach wtf?, a po małym Rigo akcja z ‘no mass-chenko’. Łoma to wielki zawodnik, pewnie top1-3 p4p stad te wyimaginowane wymagania i oczekiwania kibiców, dodatkowo podsycane przez sprawna promocje Aruma.
Chociaż w pełni się zgodzę, wolałbym go oglądać w super piórkowej, niż w wyższych wagach gdzie byłby po prostu za mały, przestawiany sama siłą i niewiele widzielibyśmy tam z piękna jego boksu (ale troche zastanawiam się na czyim tle bo na razie tam faworyt tylko jeden, stad przecież zmiana kategorii, prawdopodobnie docelowo pod spotkanie się z Mickeyem).
azz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-05-18, 10:12   #10 (permalink)
Felietonista

Nominowany 191 razy w 48 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał azz Zobacz post
Darek daj pomarzyć fanom Łomy, Terence jeszcze chyba w 2015 walczył w tej wadze co teraz Wasyl. Walka Łoma-Crawford to byłby świetny pojedynek pod względem zderzenia umiejętności, gdyby tylko nie aż tak wielka różnica gabarytów, niestety z tego powodu pozostaje i oby pozostała, tylko w sferze marzeń. Co do propagandy zbierania pasów, to co ona zrobiła z mózgu samemu Łomaczence który po pierwsze je zbiera, po drogie robi jakies nie bezpośrednie przytyki do GGG ze okłada jego rywali na sparingach wtf?, a po małym Rigo akcja z ‘no mass-chenko’. Łoma to wielki zawodnik, pewnie top1-3 p4p stad te wyimaginowane wymagania i oczekiwania kibiców, dodatkowo podsycane przez sprawna promocje Aruma.
Chociaż w pełni się zgodzę, wolałbym go oglądać w super piórkowej, niż w wyższych wagach gdzie byłby po prostu za mały, przestawiany sama siłą i niewiele widzielibyśmy tam z piękna jego boksu (ale troche zastanawiam się na czyim tle bo na razie tam faworyt tylko jeden, stad przecież zmiana kategorii, prawdopodobnie docelowo pod spotkanie się z Mickeyem).
No ale to są chore marzenia wykreowane przez ludzi, którzy ze sportu chcą robić cyrk i szczują bokserów (a przy okazji kibiców) do walk w nienaturalnych dla siebie wagach. Ja chętnie zobaczyłbym np. walkę Łomaczenko - Pacquiao, z tym że nie w półśredniej, a w super piórkowej, w której Manny był kiedyś królem nokautu. W półśredniej stał się tuczonym brojlerem, który nigdy nikogo nie znokautował. Na pewno dałby radę zbić do swojej naturalnej wagi, ale to oznaczałoby podważenie całej legendy zgodnie z którą był naturalnym rywalem Floyda.

Poza tym w super piórkowej, to akurat Wasyl miał z kim walczyć jeszcze przez parę lat. Gervonta Davis, Alberto Machado, Miguel Berchelt, Yuriorkis Gamboa, Tevin Farmer, Orlando Salido. To w lekkiej nie ma już z kim, bo tam Linares był najlepszy.
Dariusz Chmielarski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania