boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 01-03-18, 17:35   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 619 razy w 114 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 48
Domyślnie RSC: Wilder vs Ortiz, Biwoł idzie po Kowaliowa, Higa "Władcą Much"

W dzisiejszym Vlogu RSC:

Wielka weryfikacja Deontaya Wildera, ale i test Luisa Ortiza. Czy Dimitrij Biwoł będzie wielkim rywalem Siergieja Kowaliowa - analiza boksu mistrza WBA, oraz kolejny samuraj Daigo Higa.

Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-03-18, 18:22   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 444 razy w 128 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 36
Domyślnie

Jestem po lekturze i walkę Wilder - Ortiz widzę podobnie. Jak zwykle wszystko podane w bardzo fajnej, przejrzystej formie.

Andrzej, Twój pogląd na Uzcategui - Dirrell?

Średni presing, zabranie miejsca na walkę w dystansie, wysokie tempo od początku i elementy brudnego, nieco siłowego boksu, szarpanie tempem ze strony Wenezuelczyka, by nie dać złapać rytmu, wyczuć dystansu Amerykaninowi - widzisz to podobnie, czy w czymś innym upatrujesz klucza do wygranej JU?
Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-03-18, 18:30   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Tak, myślę nawet, że Dirrell może być już mentalnie poza boksem i skasować tylko czek. Uzacategui jest głodny i wie, że przeciwnik jest miękki.

stare 01-03-18, 18:37   #4 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Dzięki za opinię o Japończyku :D
mis64 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-03-18, 18:41   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Spoko, nie poznałem:D, bo napisałeś per pan. Mało się udzielasz ostatnio.

stare 01-03-18, 19:19   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Gdyby to Gwozdyk walczył z Barrerą, stawiałbym śmiało na Ukraińca. Wg mnie pokazał dotąd więcej, niż Biwoł. Miał ku temu więcej okazji, mocniejszych rywali i jak na moje oko Gwozdyk to obecnie top 3 / 4 dywizji do 175.

1. Kowal
2. Beterbijew
3. Gwozdyk / Stevenson
4. Biwoł/ Barrera/ Browne / Yarde
5. Alvarez/ Jack
6. Smith...........
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-03-18, 22:31   #7 (permalink)
Felietonista

Nominowany 191 razy w 48 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Jak zwykle, wysłuchałem z przyjemnością i jak zwykle zgadzam się z większością spostrzeżeń Andrzeja. W szczególności:
- podobnie widzę pojedynek Wilder - Ortiz. Nie jest prosto przewidzieć przebieg i wynik walki 2 pięściarzy nietypowo boksujących, chimerycznych jeśli chodzi o formę i ciągle nie do końca sprawdzonych. Jednak przewaga Wildera w zakresie motoryki, warunków fizycznych i bardziej optymalnego wieku przeważy szalę na jego korzyść. Nie bardzo widzę szanse, żeby wolny na nogach Ortiz mógł poważnie dobrać mu się do skóry, podczas gdy w drugą stronę Kubańczyk zawsze może być ustrzelony jakimś szybkim i bardzo silnym ciosem z dystansu. Mój typ to Wilder przed czasem pod koniec walki lub na punkty.
- podzielam zachwyty nad Biwołem. To jest najlepszy technicznie bokser LHW i jeden z najlepszych P4P. Barrera jest dobry w ofensywie, natomiast w obronie bywa nie dość że dziurawy, to do tego szklany. Zdecydowanie stawiam na wygraną Biwoła.

Nie jestem natomiast wcale pewien, że Kowalow w pełni pozbierał się po przykrych dla niego doświadczeniach z Wardem. Walka z Szabrańskim nie była miarodajnym testem, ponieważ Ukrainiec był wybitnie szklany (nie pierwszy raz zresztą) i przewracał się od byle czego. Z drugiej strony Krusher od pewnego czasu mocno zaniedbał obronę i nawet Szabrański kilka razy mocno go trafił. Oczywiście z Michałkinem Kowalow jest zdecydowanym faworytem, ale nie oczekuję jego szybkiego i łatwego zwycięstwa. Michałkin jest nieprzeciętnie sprytny i ma bardzo szybkie ręce. Myślę, że będzie w stanie przetrwać całe 12 rund lub niewiele mniej.
Dariusz Chmielarski jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-03-18, 09:40   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dariusz Chmielarski Zobacz post

Nie jestem natomiast wcale pewien, że Kowalow w pełni pozbierał się po przykrych dla niego doświadczeniach z Wardem. Walka z Szabrańskim nie była miarodajnym testem, ponieważ Ukrainiec był wybitnie szklany (nie pierwszy raz zresztą) i przewracał się od byle czego. Z drugiej strony Krusher od pewnego czasu mocno zaniedbał obronę i nawet Szabrański kilka razy mocno go trafił. Oczywiście z Michałkinem Kowalow jest zdecydowanym faworytem, ale nie oczekuję jego szybkiego i łatwego zwycięstwa. Michałkin jest nieprzeciętnie sprytny i ma bardzo szybkie ręce. Myślę, że będzie w stanie przetrwać całe 12 rund lub niewiele mniej.
Wg mnie to był dobry występ Kowala... Szabra jest wymagający i wcale nie należy do mięczaków. Na jego tle dobrze zarysowała się jakość boksu Rosjanina. Przewaga w każdym elemencie - technika, dynamika uderzeń. Wie, że wygrał pierwszą walkę z Wardem, druga zaś była obarczana zbyt wieloma przesłankami X...nie będę się rozwijał. Nie sądzę, by Kowal miał kompleks tych porażek. Walka z Szabrą, wg nie jest na to niemal dowodem.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-03-18, 11:17   #9 (permalink)
Felietonista

Nominowany 191 razy w 48 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Szabrański to bokser o ewidentnie szklanej szczęce. Leżał 2 razy z Paulem Parkerem, 3 razy z Barrerą, wiec szybkie pokonanie go przez Kowalowa było oczywistością. Trzeba poważnego sprawdzianu (a Michałkin też nim nie jest), żeby ocenić, czy Krusher wrócił do dyspozycji sprzed walk z Wardem. Takim sprawdzianem może być Biwoł, Beterbijew, Stevenson, Alvarez lub Hwozdyk.
Dariusz Chmielarski jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-03-18, 14:48   #10 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Też nie mam faworyta w walce Wilder-Ortiz, chociaż myślę że jeżeli zwycięstwo przed czasem to Ortiz, natomiast jeżeli walka potrwa 12 rund to Wilder. Myślę, że Deontay będzie bardzo ostrożny i będzie się pilnował żeby trzymać dystans. Myślałem też że Wilder ma większą przewagę wzrostu, na konferencji nie wyglądało na jakąś przepaść.
Biwoł zapewne wygra z Barrerą. Lubię jego precyzję, w każdym pojedynku widać jego dokładność i myślenie w ringu.
Świetna noc się szykuje.
Lotnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania