boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 15-12-17, 07:43   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
2nd Place Winner (TOTM)  

Nominowany 638 razy w 122 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 51
Domyślnie RSC: Mayweather 2001 vs Łomaczenko 2017, upadek DeGale'a i Lemieux vs Saunders

W dzisiejszym Vlogu RSC giganci wagi super piórkowej, czyli Floyd Mayweather vs Wasyl Łomaczenko, chwila o upadku Jamesa DeGale'a i rozkład na czynniki pierwsze znakomicie zapowiadającej się walki Davida Lemieux z Billym Joe Saundersem. Zapraszamy.

Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-12-17, 14:52   #2 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

bardzo ciekawy materiał, szczególnie analiza walki Rigo-Łoma

przy okazji, zauważyłem, że zawsze rozstawiasz na łóżku te czasopisma, ale za każdym razem one są ustawione inaczej, to jest taki zabieg? chodzi o zwiększenie autorytetu?
Rollky01 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-12-17, 15:26   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Rollky01 Zobacz post

przy okazji, zauważyłem, że zawsze rozstawiasz na łóżku te czasopisma, ale za każdym razem one są ustawione inaczej, to jest taki zabieg? chodzi o zwiększenie autorytetu?
Dziękuję za docenienie. Moja dziewczyna twierdzi, że pokój wygląda jak melina, ale moim zdaniem wygląda raczej jak świątynia sweet science. Magazyny zawsze muszą być pod ręką. A poważnie to po Nowym Roku sceneria ulegnie zmianie. Najważniejszy jest oczywiście przekaz, ale mimo wszystko tło zostanie dopracowane.

stare 15-12-17, 15:43   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

a czy mógłbyś mi wytłumaczyć co znaczy "złamany rytm Kubańczyka"?
bo już drugi albo trzeci raz używasz tego terminu (wcześniej mówiłeś o tym w zapowiedzi walki Rigo-Łoma)
chodzi o to, że Rigo ponawia akcje ofensywne w sposób, którego nie da się przewidzieć? (np. co 5, 15, 6, 23, 8, 19 sekund)? czyli jakby losowo?
to znaczy, że inni zawodnicy ponawiają akcję mniej więcej w tych samych odstępach czasu?
nigdy się nad tym nie zastanawiałem i nigdy nawet tego nie zauważyłem, że jest takie coś jak rytm akcji zaczepnych

stare 15-12-17, 15:54   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Dokładnie, podobne odstępy czasu, powtarzanie tych samych kombinacji ciosów, wpadanie w utarte szlaki, a co za tym idzie przewidywalność. Nawyki wytwarzają się na tarczach, i innych ćwiczeniach. To dzieje się niemal mechanicznie u większości zawodników, natomiast Rigo wypracował złamany rytm do perfekcji, równie dobry był w tym Mayweather. To wiąże się z pełną kontrolą i oczywiście łatwiejsze jest przy pozycyjnej szermierce. Przy zmiennych kątach ataku Łomaczenki, jego gamie zwodów, szybkości i intensywnosci ofensywy High Techa, Kubańczyk był zajęty swoją coraz bardziej dziurawioną defensywą niż tym czym zwykle szachuje i matuje przeciwnika.

stare 15-12-17, 17:38   #6 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:

i antyrama ze zdjeciami ciagle niepowieszona ;P
sugar23 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-12-17, 17:47   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał sugar23 Zobacz post
i antyrama ze zdjeciami ciagle niepowieszona ;P
To nie jest jej zwykłe miejsce, jest elementem charakteryzacji

stare 15-12-17, 20:24   #8 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Trudno mi się tylko zgodzić z 2 rzeczami

1
Ocena walki Rigo-Łoma, naprawdę była aż taka deklasacja?
"Wasyl zepsuł widowisko, był za dobry dla Rigo." Tak to widzisz?
Pierwsza runda była wyrównana, później niewielką przewagę miał Łomaczenko, a pod koniec rzeczywiście przewaga stała się już znaczna. Łoma poczuł się nawet na tyle pewnie, że od około 5 rundy zaczął stosować tą swoją sztuczkę związaną z opuszczaniem gardy u przeciwnika, nie wiem jak to sę nazywa fachowo (najpierw opuszczenie gardy przeciwnikowi a później atakowanie głowy).
Ale i tak z walki dałoby się poskładać highlights, który by pokazał genialną formę Rigo. Niske uniki i balans, to było rewelacyjne, to były kilka razy serie po 5-6 przestrzelonych ciosów Łomy pod rząd.
Zgoda, Łoma znalazł na to sposób, ale też trochę bił w tył głowy.
Ta walka jak dla mnie pokazała wręcz, że to właśnie Rigo jest bardziej wybitny.
Po stronie Łomy były 2 wielkie handicapy :
(1) Wiek. Mówiło się głównie o wadze, wg mnie zdecydował wiek. 37 lat w tej kategorii wagowej to jak 45 lat w ciężkiej. Topowi bokserzy tych kategorii mieli widoczne załamanie formy średnio około 5 lat wcześniej.
(2) Waga. Tym bardziej, że to nie było spotkanie pośrodku (które najczęściej i tak faworyzuje tego większego) tylko w wadze Łomy, 2 kat. powyżej Rigo.
Wielkie uznanie dla Rigo, Pacman i Floyd też walczyli w takich walkach, ale jakoś oni potrafili sobie zagwarantować w miarę równe szanse. Floyd, żeby to przebić musiałby 2-3 lata temu zawalczyć w średniej z Gołowkinem, nie byłby w takim starciu faworytem.
No i (3) czyli ta kontuzja ręki. To w końcu zostało potwierdzone czy obalone? Chyba złamanie nie ale coś tam się stało.
Nie rozumiem dlaczego nikt nie mówi o rewanżu, chętnie bym zobaczył, teraz dla odmiany 2 kat. niżej.
A tego "że Rigo miałby się odkupić w ringu" to już całkiem nie rozumiem, co ma odkupić? Walczył pięknie, przygotował się dobrze, wyszedł do nierównej walki. Tylko niepotrzebnie tak długo to przeciągał. Jeżeli zauważył, że z ręką jest coś nie tak to powinien poddać wcześniej. Gdyby zrobił to po 2-3 rundzie to by uniknął momentu, gdy nastąpiło zachwianie równowagi i pewnie byłby rewanż.

2
Szanse Łomy w walce z Floydem.
Tu bez wchodzenia w szczegóły techniczne, Floyd walczył z najlepszymi, nigdy nie przegrał, kontrowersje punktowe są zawsze. A na Łomę wystarczył Salido, który wypadł na tyle dobrze, że dało się wypunktować dla niego.
Gdyby był taki dobry to dałby chociaż Rigo jakiś cień szans. Niby szanse były, wielu stawiało na Rigo, bo to chyba większy talent ale wieku ani wagi nikt nie przeskoczy.

stare 15-12-17, 23:44   #9 (permalink)
bum

Domyślnie

Super się ogląda i słucha te analizy. Po dłuższym czasie wracam na boxing.pl.
juanmata27 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-12-17, 23:58   #10 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Trudno mi się tylko zgodzić z 2 rzeczami

1
Ocena walki Rigo-Łoma, naprawdę była aż taka deklasacja?
"Wasyl zepsuł widowisko, był za dobry dla Rigo." Tak to widzisz?
Pierwsza runda była wyrównana, później niewielką przewagę miał Łomaczenko, a pod koniec rzeczywiście przewaga stała się już znaczna. Łoma poczuł się nawet na tyle pewnie, że od około 5 rundy zaczął stosować tą swoją sztuczkę związaną z opuszczaniem gardy u przeciwnika, nie wiem jak to sę nazywa fachowo (najpierw opuszczenie gardy przeciwnikowi a później atakowanie głowy).
Ale i tak z walki dałoby się poskładać highlights, który by pokazał genialną formę Rigo. Niske uniki i balans, to było rewelacyjne, to były kilka razy serie po 5-6 przestrzelonych ciosów Łomy pod rząd.
Zgoda, Łoma znalazł na to sposób, ale też trochę bił w tył głowy.
Ta walka jak dla mnie pokazała wręcz, że to właśnie Rigo jest bardziej wybitny.
Po stronie Łomy były 2 wielkie handicapy :
(1) Wiek. Mówiło się głównie o wadze, wg mnie zdecydował wiek. 37 lat w tej kategorii wagowej to jak 45 lat w ciężkiej. Topowi bokserzy tych kategorii mieli widoczne załamanie formy średnio około 5 lat wcześniej.
(2) Waga. Tym bardziej, że to nie było spotkanie pośrodku (które najczęściej i tak faworyzuje tego większego) tylko w wadze Łomy, 2 kat. powyżej Rigo.
Wielkie uznanie dla Rigo, Pacman i Floyd też walczyli w takich walkach, ale jakoś oni potrafili sobie zagwarantować w miarę równe szanse. Floyd, żeby to przebić musiałby 2-3 lata temu zawalczyć w średniej z Gołowkinem, nie byłby w takim starciu faworytem.
No i (3) czyli ta kontuzja ręki. To w końcu zostało potwierdzone czy obalone? Chyba złamanie nie ale coś tam się stało.
Nie rozumiem dlaczego nikt nie mówi o rewanżu, chętnie bym zobaczył, teraz dla odmiany 2 kat. niżej.
A tego "że Rigo miałby się odkupić w ringu" to już całkiem nie rozumiem, co ma odkupić? Walczył pięknie, przygotował się dobrze, wyszedł do nierównej walki. Tylko niepotrzebnie tak długo to przeciągał. Jeżeli zauważył, że z ręką jest coś nie tak to powinien poddać wcześniej. Gdyby zrobił to po 2-3 rundzie to by uniknął momentu, gdy nastąpiło zachwianie równowagi i pewnie byłby rewanż.

2
Szanse Łomy w walce z Floydem.
Tu bez wchodzenia w szczegóły techniczne, Floyd walczył z najlepszymi, nigdy nie przegrał, kontrowersje punktowe są zawsze. A na Łomę wystarczył Salido, który wypadł na tyle dobrze, że dało się wypunktować dla niego.
Gdyby był taki dobry to dałby chociaż Rigo jakiś cień szans. Niby szanse były, wielu stawiało na Rigo, bo to chyba większy talent ale wieku ani wagi nikt nie przeskoczy.
A na Moneya znalazł się Castilio i Maidana1 blisko. Pozdrawiam
Mr.KO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania