boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 05-10-17, 13:01   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
Zobacz Sonde  

Nominowany 282 razy w 84 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie Głos Boxing.pl - odc. 41 (kolejna obrona Wildera, ważne walki Polaków + GGG v Canelo)

Zapraszamy do wysłuchania kolejnej naszej audycji z cyklu "Głos Boxing.pl". W dzisiejszym odcinku postanowiliśmy między innymi omówić temat związany z najbliższą obroną tytułu WBC w wykonaniu Deontaya Wildera, czy też porozmawiać o nadchodzących, istotnych pojedynkach z udziałem polskich pięściarzy. Przepraszamy za występujące problemy natury technicznej.

Paweł Rozmytański jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Konkurs: Artykuł Miesiąca October, 2017   Zobacz SondeZobacz Sonde   Zobacz 3 Najlepsze NagrodyZobacz 3 Najlepsze Nagrody
Nominated Poniżsi 1 użytkownicy nominowało ten Temat:  
Adrian Golec  (06-10-17)

stare 05-10-17, 13:03   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 282 razy w 84 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie

Tematy:

* 0:18-14:10 - kolejna obrona Wildera. Miał być Ortiz, będzie Stiverne?
* 14:11-21:58 - remis w walce GGG v Canelo. Rewanż w maju?
* 21:59-26:43 - Sulęcki dwie walki od mistrzowskiego meczu.
* 26:44-28:57 - Wach vs Miller w USA.
* 28:58-31:19 - Adamek vs Kassi w Częstochowie.
* 36:51-40:48 - Crolla vs Burns (zapowiedź).
Paweł Rozmytański jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-10-17, 13:58   #3 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Yeah! Czekałem na powrót GB! Odsłucham po wyjściu z pracy
Turu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-10-17, 17:29   #4 (permalink)
contender

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Turu Zobacz post
Yeah! Czekałem na powrót GB! Odsłucham po wyjściu z pracy
yeah, takze czekalem - odslucham po meczu
LegiaPany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-10-17, 20:02   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 259 razy w 108 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Zabrakło mi analizy GGG-Canelo i zmian, jakie mogą wprowadzić. A powinni. Werdykt powinien pójść w stronę Kazacha, czyli obłudny książę wciąż korzysta już na starcie nieuczciwej pozycji, ale to u niego standard. Kiedyś mu to przypomną, kiedyś sam sobie to uświadomi.

Werdykt powinien pójść 2, 3 punktami w stronę GGG, niemniej style były mocno spolaryzowane i teraz pytanie o kierunek zmian.

Dotąd sądziłem, że Brook jest bardziej wszechstronny od Alvareza, a skoro ważył jak rasowy średni i do słabeuszy nie należy, nie odnajduję miejsca na krytykę GGG. To jasne jak słońce, przy tak otwartej (świadomie) manifestacji siły po stronie GGG, obaj pięściarze mają swoje ciosy w celu. A że Brook już w 5 rundzie był pozamiatany, to raczej zasługuje na oklask niż krytykę. Mógł bić, GGG był w zasięgu. Krytyka GGG jest tu bez przedmiotowa, skoro taktyka sama w sobie zawierała ciosy w celu z obu stron. Więc skoro Brook nie dotrwał do 6, można było zakładać, że z Alvarezem będzie podobnie, tylko kilka rund później. Przed walką podpisałbym się po takim scenariuszem.

Z Jacobsem pojawił się problem siły jego ciosów i dostępu (zasięg), stąd dużo dobrej jakości asekuracji, defensywy, niska skuteczność. Alvarez przeszedł samego siebie. Taktyka optymalna.

Należy zatem rozumieć intencje taktyki GGG, jak również docenić taktykę Alvreza. Co do wykonania, Meksykanin zrobił coś, czego nie przebije. Zrobił 100%. Co zatem może zmienić? Jedną ze zmian może być częstsze przejmowanie inicjatywy, przechodzenie do ataku, zmuszanie Kazacha do odwrotu, żeby zatrzeć to spolaryzowane wrażenie wrażenie łowca-zwierzyna. To dobre pod sędziów. Nie widzę możliwości innych zmian. Pytanie, czy Alvarezowi mogłoby to pomóc, czy wręcz przeciwnie, stworzyć sytuacje Głowkinowi. Dotąd nie mielibyśmy wątpliwości...

Co do GGG wychodzi na to, że Sanchez drugi raz z rzędu nie docenił rywala (nie mylić ze słowem - zlekcewazył). Za Jacobsa to na dobrą sprawę mogło mu się oberwać. Powinien wiedzieć, co umie Jacobs jak bije mocno, jakie ma warunki fizyczne, jaka wagę – generalnie bokser dużo niebezpieczniejszy niż Alvez i tu się nic nie zmienia. Tymczasem GGG nie miał kilku planów, a ciosy Jacobsa ważą dużo, stąd wiele asekuracji, dobrej defensywy i brak pomysłu po stronie faworyta. Ten niski współczynnik ciosów w celu GGG to obawa przed siłą ciosów. Rywala.

Jednak ta sama taktyka na Alvaeza, z uwagi na wykonany plan Canelo, nie zadziałała. Nikt nie spodziewał się tak dobrze dobranego boksu od strony defensywnej Alvareza i jego wykonania, ale i mam obawy graniczące z dużym przekonaniem, że to nie był dobry GGG. Jego bezradność w uniemożliwiania rywalowi zajmowania dogodnych pozycji, a przecież GGG robił to jak nikt przed nim, przytłaczał każdego, poza Jacobsem (gabaryty) - to biło po oczach. Człapiący GGG? Niemożliwe. A głównie na tym oparłem teorię, że to dzięki pracy nóg GGG nie pozwoli rywalowi na wiele.

Co może zmienić GGG? A może w jego najważniejszej walce rozpoczął się nagły regres? (oczywiście nic nie odejmując nadspodziewanie dobrej postawie Canelo, choć mojego szacunku nigdy już miał nie będzie). Więc teoretycznie jeżeli złożymy, że mamy cały czas dobrego Gołowkina (tamten był słaby), to może zmienić bardzo wiele. Ja jednak nie sądzę, by tak się stało. Być może tym razem, postawi głównie na przygotowanie fizyczne, by w podobnym stylu uderzać jeszcze częściej, jeszcze mocniej, plus oczywiście niuanse Sancheza w zakresie pracy nóg. Taka taktyka jest do przyjęcia, bo szermierka na środku ringu przestała interesowany Kazacha. Facet szedł za ciosem i jego styl, podobnie jak w przypadku Riosa, został zradykalizowany (nie mylić z pojęciem umiejętności Gołowkina i Riosa). Jeśli więc stać Gołownika będzie na to, by się bardziej wyostrzyć, przy przewidywanych, częstszych akcjach ofensywnych Canelo, gdzie Kazach mógłby zadziałać z drugiej strony (po walkach z Lemieux i Canelo wiemy, że GGG to kontr-panczer), przewaga GGG mogłaby być bardziej wyraźna. A może zmieni więcej? GGG też lubi, jak to rywal atakuje, ale najczęściej to on zmuszany jest wcielić w agresora

Ciekaw jestem niezmiernie i niech tylko dbają o tych psedo sędziów. Dla mnie sędzia bokserski, choć wielu z nich to skrzywdzi, jest synonimem przekupstwa i niechlujstwa. Żeby nie było, że Canelo zrobił podobnie jak Vitailj, który podobno 2 lata przygotowywał się Lewisa. Dlatego Alvarez podszedł do GGG bez przetarcia z Lemieux, by nie zdradzić zbyt wiele.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania