boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    
Komentarz
 
Narzędzia wątku Wygląd

stare 12-08-17, 11:12   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Warszawa
Postów: 8521
Nominowany 227 razy w 57 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie World Boxing Super Series: typują redaktorzy Boxing.pl - część 2


Poniżej prezentujemy drugą część artykułu, w której analizujemy zbliżający się turniej World Boxing Super Series. Tym razem wskazujemy, kto naszym zdaniem ma możliwość zasłużyć na miano czarnego konia turnieju. Zastanawiamy się też, jakie zestawienie - nawet hipotetyczne - wzbudziłoby w nas największe emocje.


Ćwierćfinałowe pary:

Oleksandr Usyk (12-0, 10 KO) vs Marco Huck (40-4-1, 27 KO) – 09.09.2017

Mairis Briedis (22-0, 18 KO) vs Mike Perez (22-2-1, 14 KO) – 30.09.2017

Murat Gassijew (24-0, 17 KO) vs Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO) - TBA

Yunier Dorticos
(21-0, 20 KO) vs Dmitrij Kudriaszow (21-1, 21 KO) - 23.09.2017


Paweł RozmytańskiCzarny koń:

Czarny koń WBSS ryknie w moim przekonaniu podczas boju Dmitrija Kudriaszowa z Yunierem Dorticosem. Wydaje mi się, że lepszy właśnie z tej pary może w tym prestiżowym turnieju sporo namieszać, być może nawet dojść do finału i napsuć krwi mojemu faworytowi z Ukrainy. Rosyjski bombardier stoczył w zasadzie tylko dwa, może trzy pojedynki, które wyposażyły nas w określoną wiedzę na temat jego pięściarskich możliwości. Zawodnik z "Gorącej Wyspy” miał zaledwie jedną walkę o takim charakterze, więc ani Kudriaszow, ani tym bardziej Dorticos nie są jeszcze w pełni zdefiniowanymi graczami na tym najwyższym szczeblu. Rosjanin oraz Kubańczyk nie są ponadto faworytami do końcowego triumfu w turnieju, lecz jednocześnie mają odpowiednio dużą ilość potencjału, tudzież odpowiednio groźne bronie w swoim arsenale pięściarskim, aby miano czarnego konia World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej przypadło w udziale właśnie któremuś z nich.

Na tę walkę czekam:

Dmitrij Kudriaszow kontra Murat Gassijew. A taki pojedynek jest już możliwy przecież w półfinale imprezy. Oboje wyznają między linami tylko jedną filozofię, a ich zderzenie może spowodować spektakularną eksplozję fajerwerków. Trwającą być może niezbyt długo, lecz nieustannie zapierającą dech w piersiach.


Black Dragon


Czarny koń:

Myślę, że czarnym koniem może być Mike Perez. Kubańczyk od niedawna jest w wadze cruiser, ale w ciężkiej radził sobie całkiem przyzwoicie. Jedyną zagadka jest to, co Perez ma w głowie. Skupiony i skoncentrowany na walce może być trudnym rywalem dla każdego z uczestników. Jeśli jednak wyjdzie do walki tak, jak do Powietkina, kiedy myślami był gdzieś na drugim krańcu galaktyki, to szybko zakończy rywalizację. Drugim czarnym koniem moim zdaniem może być Dmitrij Kudriaszow. Rosjanin mimo swoich ograniczeń ma takie argumenty w pięściach, że może sprawić więcej niż jedną niespodziankę.

Na tą walkę czekam:

Jedną z tych walk dostanę już na początku. Czyli starcie Usyka z Huckiem. Wcześniej „Kapitan” nie garnął się do tego starcia. Teraz to dla niego dar niebios. Myślę, że to będzie ciekawe zderzenie stylów. Rozpędzony Huck i świetny technicznie Usyk. Uważam, iż to starcie zakończy się jednostronnym laniem na serbskim Niemcu. A już w półfinale spodziewam się kolejnego, jak dla mnie najlepszego starcia turnieju czyli Usyk vs Briedis. Wbrew powszechnym opiniom ja nie mam tutaj faworyta i oceniam szanse obu panów na 50:50.


Krystian SanderCzarny koń:

Mój czarny koń wynika niejako z tego, co wskazałem w kategorii "największy przegrany". Odpadnięcie Yuniera Dorticosa to zarazem awans Dmitrija Kudriaszowa. Rosjanin według mnie efektownie przejdzie ćwierćfinał i będzie jedynym nierozstawionym bokserem w gronie czterech najlepszych pięściarzy turnieju. Wprawdzie o awans do finału będzie "Dimie" bardzo ciężko, to jednak dla nikogo walka z Kudriaszowem w półfinale nie będzie spacerkiem. Efektowny ćwierćfinał i zażarty półfinał - Dmitrij Kudriaszow to mój czarny koń.

W kościach czuję też jednak, że to może być zaskakujący turniej w wykonaniu Mike'a Pereza. W wadze ciężkiej "The Rebel" wchodził do ringu często otłuszczony, daleki od optymalnej dyspozycji, a mentalnie zablokowała go w pewnym momencie tragiczna w skutkach walka z Magomedem Abdusalamowem. Następne występy, starcia z Carlosem Takamem i Bryantem Jenningsem, nie były najlepsze w wykonaniu Pereza. Dziś, obserwując tego faceta, można dostrzec, że zdołał on nieco odżyć, nabrać wiatru w żagle. Udział w WBSS powinien być wielką motywacją dla Mike'a. W wadze cruiser Perez imponuje sylwetką i przygotowaniem fizycznym, a talentu przecież nie można mu odmówić. Jego uderzenie w limicie do 200 funtów też powinno mieć swoją wagę. Jestem bardzo ciekaw pojedynku Pereza z Mairisem Briedisem.

Na tą walkę czekam:

Może technika, błyskotliwość, wyszkolenie i ringowa elegancja vs brutalna siła uderzenia? Pojedynek Oleksandra Usyka z Dmitrijem Kudriaszowem miałby swoją temperaturę. Boksera z Rosji nie można oczywiście szufladkować tylko w kategorii "puncher", ale jest to jednak jego główny atut. Warto zauważyć, że Kudriaszow jest nieźle wyszkolony, dużo umie, a do tego coraz więcej widzi w ringu. Usyk musiałby się liczyć tutaj z zagrożeniem przez całą walkę, a tak potężne rakiety, jakie ma w swoim repertuarze Dmitrij, nie fruwały jeszcze "nad niebem" mistrza WBO wagi cruiser. Myślę, że Usyk nie podjąłby się tutaj taktyki nastawionej na show (jak w walce z Hunterem, gdzie Ukrainiec wyraźnie postawił na widowisko), a wróciłby do swojego koronnego stylu prowadzenia walki: dużej ruchliwości, bicia z różnych kątów, walki w dystansie. Rozmiary i zasięg Kudriaszowa mogłyby jednak pozwolić Rosjaninowi na to, by miał on wiele swoich momentów. A dobre momenty Kudriaszowa, to zawsze bardzo bolesne momenty rywali. Walka elektryzująca, bo Usyk umie o wiele więcej, ale siła ciosu byłaby wyraźnie po stronie Kudriaszowa.


Mateusz WajsCzarny koń:

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk? Nie tym razem. Sądzę, że takie miano może zyskać Yunier Dorticos, ustępujący doświadczeniem całej reszcie zawodników, może oprócz Dimitrija Kudriaszowa. Kubańczyk stoczył ciężką batalię z Yurim Kalembre Kalengą. Reprezentant Kuby nie wypadł w tej walce znakomicie w korespondencyjnym pojedynku z innym bokserami wagi junior ciężkiej. Udowodnił jednak w tym pojedynku, że jest gotowy na twardą rywalizację, a tajniki walki w bliskim dystansie nie są mu obce. Na pewno przyda się to w walce z wspomnianym Kudriaszowem, który jest moim zdaniem zbyt słaby w defensywie, by przetrwać 12 rund z wylosowanym przez siebie przeciwnikiem. Bez względu na to, na kogo Dorticos trafi w półfinale, nie stawiam go w roli faworyta. Sądzę jednak, że perspektywa walki z Muratem Gassijewem może ucieszyć zespół Kubańczyka...


Na tą walkę czekam:

W turnieju widzę wiele świetnych zestawień, ale najbardziej czekam na pojedynek pomiędzy Mairisem Briedisem a Muratem Gassijewem. „Power punching” z krokiem w tył, jaki prezentuje Łotysz w zestawieniu z czołgiem w postaci nacierającego, niezwykle silnego Rosjanina. 23-latek z Władykaukazu bardzo ufa swojej szczęce, która nigdy go nie zawiodła. Łotysz pokazał jednak, że potrafi ściąć z nóg nawet zawodników wagi ciężkiej, deklasując i nokautując kapitalnym podbródkowym Manuela Charra. Boksujący niby od niechcenia Briedis znów będzie miał pełny magazynek, a głowa niewzruszonego Gassijewa co chwila będzie odskakiwać pod wpływem uderzeń rywala. Rosjanin zbytnio jednak wierzy w swoją nietykalność, by w odwecie nie ruszyć bardzo agresywnie do przodu. Zapowiada się krwawa walka, w której widzę zwycięstwo Łotysza.


Tomasz BaranekCzarny koń:


Czarnym koniem rywalizacji okaże się w mojej opinii Yunier Dorticos. Kubańczyk jest puncherem, który w dodatku posiada dobre wyszkolenie techniczne. W drodze do finału będzie musiał poradzić sobie z bardzo mocno bijącymi Rosjanami, jest jednak w stanie dokonać tego pod warunkiem, że uniknie problemów kondycyjnych, jakie przytrafiły mu się w ringowej wojnie z Yourim Kalengą.

Na tą walkę czekam:

Bez wątpienia Usyk - Briedis. Dwójka wspaniałych zawodników i konfrontacja o prymat w swojej kategorii wagowej. Czego chcieć więcej?

Mateusz Wajs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-08-17, 11:37   #2 (permalink)
Super Moderator
  
 
Zarejestrowany: Sep 2002
Skąd: Chełm
Postów: 13579
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Czarny koń:

Yunier Dorticos.
Mało kto stawia na Hawańczyka, ale warto sobie przypomnieć, iż jego niepośledni amatorski background to około 260 stoczonych pojedynków, a w zawodowstwie nie miał jeszcze - jak mniemam - okazji pokazać się z najlepszej strony. Walka z Kalengą uwidoczniła pewne braki, ale wierzę, iż poprawi je do czasu konfrontacji w WBSS. Oprócz kondycji pewną niewiadomą jest odporność na ciosy, w amatorce kilkukrotnie przegrywał przed czasem. Oby jednak nie był to swoisty języczek u wagi.

Na tą walkę czekam:

Oleksandr Usyk - Mairis Briedis.
Dwóch niewątpliwie topowych na ten moment cruiserów, zatem jak do takiej walki nie doprowadzić?
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-08-17, 23:37   #3 (permalink)
challenger
  
 
Avatar LegiaPany
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Skąd: Wieden
Postów: 1517
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Odgapiliscie ode mnie

Czarny kon: Dorticos - pisalem juz raz dlaczego

Walka na ktora najbardziej czekam: Gassiev - Kudriashow

W razie wygranej Kudri z Dorticosem - w co nie wierze - taka walka zapowiadaly by sie znakomicie: zderzenie dwoch czolgow.
LegiaPany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-08-17, 00:21   #4 (permalink)
journeyman
  
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Postów: 163
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Czarny koń: Dorticos/Perez

Wymarzona walka: Jeśli miałbym wybrać jedną to Usyk-Dorticos, chyba najtrudniejszy rywal dla Ukraińca (o Perezie niewiele wiemy), na drugim miejscu widzę Gassiev-Briedis: świetna wojna, obaj mają za słabe nogi, żeby realnie zagrozić Usykowi, ale razem w ringu dadzą grzmoty. Jakby tak wyglądały półfinały to byłoby super, chociaż nie stawiałbym kasy na Briedisa.
Thrawn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-08-17, 07:05   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Warszawa
Postów: 8521
Nominowany 227 razy w 57 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał Thrawn Zobacz post
Czarny koń: Dorticos/Perez

Wymarzona walka: Jeśli miałbym wybrać jedną to Usyk-Dorticos, chyba najtrudniejszy rywal dla Ukraińca (o Perezie niewiele wiemy), na drugim miejscu widzę Gassiev-Briedis: świetna wojna, obaj mają za słabe nogi, żeby realnie zagrozić Usykowi, ale razem w ringu dadzą grzmoty. Jakby tak wyglądały półfinały to byłoby super, chociaż nie stawiałbym kasy na Briedisa.
Odnosnie nog Gassijewa to moze i sie zgodze, ale Breidis w zadnym wypadku. Swietnie pracuje na nogach, przyjrzyj sie dobrze to, ze ktos nie skacze po ringu jak baletnica, nie znaczy, ze nie moglby i przede wszystkim nie znaczy, ze jego praca nog jest slaba. To swiadomy wybor. Porownaj Joshue na amatorce i teraz
Mateusz Wajs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-08-17, 08:27   #6 (permalink)
journeyman
  
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Postów: 163
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Nie piszę, że słaba słaba tylko za słaba na Usyka. A myślę że tylko Dorticos ma taki pojedynczy precyzyjny cios żeby znokautować Ukraińca.
Thrawn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-08-17, 09:06   #7 (permalink)
challenger
  
 
Zarejestrowany: Jul 2002
Skąd: gdansk
Postów: 1822
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Stawiam na Breidisa i mysle, ze to on bedzie czarnym koniem, bo niby jest jednym z faworytow, ale nigdzie nie widze zeby ktos typowal jego wygrana. Fakt, ze szybko do siebie przekonuje ludzi i staje sie popularny, ale to ciagle jest Rocky z Lotwy - policjant, ktory cwiczy po robocie, albo jak ma urlop. Zupelnie inna bajka niz cala reszta towarzystwa, wliczajac w to Wlodarczyka. Mysle, ze Usyk po zmianie trenera bedzie rozczarowaniem turnieju. Moze nawet potknac sie na Hucku. Stawiam, ze ta walka bedzie bardzo zaskakujaca i Ukrainiec zaliczy przynajmniej deski. Breidis jest troche maly, ale swietnie sie porusza, bije z kazdej plaszczyzny i ma piekielnie silny cios i to bylo widac nie tylko podczas zgaszenia swiatel u Charra, ale tez u agresywnie nastawionego, w pelnej formie (dobra kondycja nie padaka jak z Glowackim) Hucka, ktory stawal po inkasowaniu uderzen i pomimo presji w narozniku bal sie wdac w otwarta wojne. Probowal, ale dosc niesmialo a to miala byc jego walka o wszystko. Jego fart, ze ma kolejna szanse.
Stawiam tak:
Oleksandr Usyk vs Marco Huck - bedzie zaskakujaco rowno, cos mi mowi, ze Huck moze to wygrac.

Mairis Briedis vs Mike Perez - Mike bedzie straszyl, ale Mairis go ogra, zablokuje i w koncu trafi. KO

Murat Gassijew vs Krzysztof Włodarczyk - potworny, jednowymiarowy wpierdziel. Krzysiek zablokowany i bez ciosow.

Yunier Dorticos vs Dmitrij Kudriaszow - Rosjanin przejedzie sie po Kubanczyku. To bedzie efektowne KO.

Final Kudriaszow - Breidis.
darulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Włączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
World Boxing Super Series: typują redaktorzy Boxing.pl - część 1 Mateusz Wajs Publicystyka 28 03-09-17 21:47
Marco Huck weźmie udział w World Boxing Super Series Krystian Sander Newsy 22 28-06-17 11:31
Pindera o World Boxing Super Series: "Diablo" marzy o milionach Krystian Sander Newsy 3 11-05-17 10:05
TITLE BOXING Instructional DVD Series / Filmy instruktażowe dotyczące boksu (23xDVD) luki29 Trening bokserski 2 14-12-11 21:02
Ultimate Boxing Lessons - COMPLETE 8 DVD BOXED SET / Filmy instruktażowe boks (8xDVD) luki29 Trening bokserski 0 14-12-11 17:37


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.