boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 08-08-17, 13:54   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
Zobacz Sonde  

Nominowany 287 razy w 86 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 27
Domyślnie Czy w grupie Top Rank jest jeszcze miejsce dla Andy'ego Ruiza Juniora?

Zapraszam do odsłuchania tego, co mam do powiedzenia na temat obecnej sytuacji Andy'ego Ruiza Juniora (29-1, 19 KO). Kariera Meksykanina po dobrej walce z Josephem Parkerem o pas WBO wagi ciężkiej zatrzymała się, choć powinno być zupełnie inaczej. Czy transfer Bryanta Jenningsa do grupy Boba Aruma jeszcze pogorszy sytuację 27-latka o pseudonimie "Destroyer"?

Autor: Krystian Sander/Boxing.pl

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Konkurs: Artykuł Miesiąca August, 2017   Zobacz SondeZobacz Sonde   Zobacz 3 Najlepsze NagrodyZobacz 3 Najlepsze Nagrody
Nominated Poniżsi 1 użytkownicy nominowało ten Temat:  
Przemysław Wałowski  (12-08-17)

stare 08-08-17, 16:34   #2 (permalink)
prospect

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Ja chętniej czytam ale fajnie,że poruszyłeś ten temat.Sam się zastanawiałem dlaczego od walki z Parkerem stanął w miejscu,nie stoczył żadnej walki.Szkoda Ruiza, powinien zmienić promotora.
Bred jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-08-17, 16:55   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Bred Zobacz post
Ja chętniej czytam ale fajnie,że poruszyłeś ten temat.Sam się zastanawiałem dlaczego od walki z Parkerem stanął w miejscu,nie stoczył żadnej walki.Szkoda Ruiza, powinien zmienić promotora.
Wiesz co, ja też sam wolę czytać, ale chciałem spróbować, oswoić się z taką głosową odsłoną przedstawiania swojego punktu widzenia. Samemu nie było łatwo, myślę, że przy okazji GŁOS BOXING.PL byłoby nieco lepiej, łatwiej, bo to taka naturalna dyskusja.

A co do Ruiza - skoro Parker ma pas - to chętnie obejrzałbym wewnętrzny eliminator w TOP RANK, za jakiś czas, pomiędzy Ruizem i Jenningsem.

stare 08-08-17, 17:03   #4 (permalink)
bum

Domyślnie

Z chęcią zobaczyłbym go w walce z Ortizem i w sumie przez ostatni rok obaj byli nie aktywni, więc walka jak najbardziej do zrobienia. Jest jeszcze Whyte, Pulev, Martin czy inne Breazeale. Na zapleczu ciężkiej jest ciekawie, więc myślę że jak najbardziej może dać jeszcze kilka ciekawych walk.
Mimo mojej osobistej sympatii to niestety nie widzę go w walce z AJ czy Wilderem i raczej póki co jakikolwiek liczący się tytuł jest poza jego zasięgiem.
Junak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-08-17, 17:51   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Mam wrażenie że Ruiz po tej porażce poszedł całkowicie w żarcie. Ktoś wie ile on tera waży?
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-08-17, 23:56   #6 (permalink)
bum

Domyślnie

Super, tego typu materiałów u was najbardziej brakuje. Brak wywiadów video, głos boxing ma przerwę. Nie ma nic lepszego niż puścić sobie wywiad, czy dyskusje w tle. Dłuższe wywiady pisane męczą i trzeba się skupić tylko na tym. Idźcie z duchem czasu!
legos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-08-17, 08:12   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 259 razy w 108 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Zwróć uwagę Krytsian jak postępuje Arum. To człowiek:
a) bardzo solidny
b) bardzo konsekwentny.

Mając tak wielką stajnię, musi mieć jakiś system.

Kontrakt, nie licząc bokserów skazanych na sukces (typu Verdejo, czy Rios, który był bardzo popularny i dochodowy), podpisuje się niemal zawsze w ciemno. Część bokserów (zakupionych "produktów") buduje bazę kibiców, część nie - i co z nimi? Top Rank to firma, która nie może przynosić strat. Dodatkowo Arum nie dość, że jest fanem boksu, jest lojalny wobec tych, z którymi nawiązał współpracę. Nikomu nie powie w połowie kontraktu - nie chcę cię na swoich galach. Najwyżej dopłaci. Pacta sunt servanda.

To oznacza, że skoro już podpisał z kimś kontrakt, nigdy nie oleje takiego boksera, chyba że ten przegra na jakimś etapie kariery. Arum doprowadza takich niepokonanych bokserów do walki o tytuł. Często ten okres zbiega się z końcem kontaktu, bo to jednak trwa...

Ruiz - Korobow - Martirosyan i pewnie wielu innych, mają wspólny mianownik. Nikt ich nie olał. Mimo, że nie przynosili zysków. dostali szanse mistrzowskie, lecz ich nie wykorzystali. A to oznacza - koniec współpracy. Logicznie, uczciwie. Szukanie dla nich kolejnych szans, nie ma prawa bytu, z tytułu deficytowej działalności tych bokserów. Trzeba jednak pamiętać, że każdy z nich, o ile nie odpadł po drodze, dostaje jednak te szansę walki o tytuł. Reszta o jest w ich rękach, czyli w te, albo we wte...

Proste, trochę zero-jedynkowe, sensowne i co ważne - jest to uczciwy pomysł na prowadzenie bokserów. To wielka stajnia, muszą tam być standardy, jakiś system.

Bokserzy ci nie zdali egzaminu (ale mimo braku kibiców, Arum doprowadził ich do walki o tytuł)! I to jest ważne - bez względu na wszystko, stworzono im szansę. Jeżeli jej nie wykorzystali i byli lojalni, Arum zwalnia ich z dalszego kontaktu i droga wolna. Dotyczy to bokserów, którzy nie przynoszą zysków, bo gdyby Ruiz był dochodowy to dostałby kolejną szansę. Ale już jedną dostał - druga nie ma sensu, skoro przynosi straty. To działa jak automat.. Stajnia ma zbyt wielu bokserów.

Ruiz ma większy potencjał sportowy od Jenninsga i Parkera, gdyby tak od dawna harował jak oni.... ale nie przynosi zysków, a przecież nikt mu znokautować Parkera nie zabronił.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-08-17, 09:25   #8 (permalink)
contender

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Debiut udany

Jako były radiowiec napisałbym tak: głos przyjemny, dykcja ok. Jak zapomnisz, że mówisz do "tysięcy" użytkowników boxing.pl będzie jeszcze lepiej

Mój koleś miał zwyczaj ładowania flaszki wina przed, ale zwykle przesadzał, co doprowadziło do paru zabawnych nagrań, które wspominamy do dziś
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-08-17, 09:31   #9 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
Debiut udany

Jako były radiowiec napisałbym tak: głos przyjemny, dykcja ok. Jak zapomnisz, że mówisz do "tysięcy" użytkowników boxing.pl będzie jeszcze lepiej

Mój koleś miał zwyczaj ładowania flaszki wina przed, ale zwykle przesadzał, co doprowadziło do paru zabawnych nagrań, które wspominamy do dziś
Dzięki, dzięki Trik z flaszką wina na pewno sprawdzę!

stare 09-08-17, 14:48   #10 (permalink)
prospect

Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
Wiesz co, ja też sam wolę czytać, ale chciałem spróbować, oswoić się z taką głosową odsłoną przedstawiania swojego punktu widzenia. Samemu nie było łatwo, myślę, że przy okazji GŁOS BOXING.PL byłoby nieco lepiej, łatwiej, bo to taka naturalna dyskusja.

A co do Ruiza - skoro Parker ma pas - to chętnie obejrzałbym wewnętrzny eliminator w TOP RANK, za jakiś czas, pomiędzy Ruizem i Jenningsem.
Wyszło ok i absolutnie niczego nie zarzucam.Lubię te "wydania dźwiękowe" ale mimo wszystko o wiele bardziej lubię czytać,tym bardziej,że na tej tej stronie Redaktorzy prezentują bardzo
wysoki poziom jeśli chodzi o pisanie tekstów.
Bred jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania