boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    
Komentarz
 
Narzędzia wątku Wygląd

stare 07-08-17, 10:49   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Warszawa
Postów: 8521
Nominowany 227 razy w 57 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie World Boxing Super Series: typują redaktorzy Boxing.pl - część 1


Najlepsze, co mogło spotkać dzisiejszy boks. To myśl, która pojawiła się w głowach wielu fanów szermierki na pięści, gdy oficjalnie zapowiedziano turniej World Boxing Super Series. Wprawdzie rywalizacja odbędzie się również w dywizji super średniej, nie ma jednak wątpliwości, że to waga junior ciężka szczególnie rozbudza wyobraźnię kibiców. Niezwykle mocne kategorie rzadko dawały nam rywalizację na najwyższym poziomie. Liderzy dywizji często unikali siebie wzajemnie, obawiając się utraty swojego statusu. Zapomnijmy jednak o dobieraniu przeciwników i unikaniu wyzwań. Turniej WBSS w „cruiser” gwarantuje nam 7 świetnie zapowiadających się pojedynków.

Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami wydarzenia postanowiliśmy wziąć pod lupę szanse poszczególnych zawodników. Kto naszym zdaniem zostanie triumfatorem, a kogo czeka rozczarowanie? Zapraszamy do lektury.

Ćwierćfinałowe pary:

Oleksandr Usyk (12-0, 10 KO) vs Marco Huck (40-4-1, 27 KO) – 09.09.2017

Mairis Briedis (22-0, 18 KO) vs Mike Perez (22-2-1, 14 KO) – 30.09.2017

Murat Gassijew (24-0, 17 KO) vs Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO) - TBA

Yunier Dorticos
(21-0, 20 KO) vs Dmitrij Kudriaszow (21-1, 21 KO) - TBA


Paweł Rozmytański


Faworyt turnieju:

Podejrzewam, że nie będę oryginalny w tej kwestii. Oleksandr Usyk. Mistrz olimpijski z Londynu ma po swojej stronie wszelkie potrzebne atrybuty, aby wygrać turniej i tym samym zgarnąć wszystkie najważniejsze trofea w dywizji do 200 funtów. Wspaniałe warunki fizyczne, świetna praca nóg, konstruowanie kombinacji ciosów, atakowanie tułowia i już nie tak mizerne doświadczenie w gronie profesjonalistów. Gdy wrzucimy do blendera wszystkie te składniki i zmiksujemy, koktajl okaże się dla każdego z uczestników World Boxing Super Series nie do przełknięcia. Z wyłączeniem, rzecz jasna, urzędującego czempiona organizacji WBO w kategorii cruiser.

Przegrany turnieju:

Wskazanie przegranego turnieju wiąże się w moim przypadku z walką Yuniera Dorticosa z Dmitrijem Kudriaszowem. Należy zaznaczyć, że w trzech pozostałych parach ćwierćfinałowych faworyci walk są dość wyraźni i jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, trudno będzie nazwać Marco Hucka, naszego Diablo albo Mike'a Pereza "przegranymi turnieju". W moim przekonaniu tę nieprzynoszącą splendoru łatkę będzie można przypiąć li tylko do przegranego z pojedynku Kudriaszow vs Dorticos. No, chyba że turniej na fazie półfinałowej zakończyłby Oleksandr Usyk..


Black DragonFaworyt turnieju:

Nie będę oryginalny wskazując na Oleksandra Usyka. Ukrainiec już pokazał, że doskonale opanował kunszt pięściarski i będzie niebezpiecznym rywalem dla każdego zawodnika. Poza Usykiem mam jednak jeszcze drugiego faworyta, jakim jest Mairis Briedis. Łotysz na szerokie wody wypłynął dopiero niedawno, ale moim zdaniem jak nikt może nawiązać równą walkę z Ukraińcem. Również jest świetnie wyszkolony technicznie, ale ma większą siłę rażenia niż Usyk. Łotysz nie ma najlepszych warunków fizycznych, lecz pokazywał, że umie sobie radzić z zawodnikami większymi i cięższymi. Dobrze czuje się, w kontrach, ale i wymiany ciosów nie są mu straszne. Myślę, że turniej wygra któryś z tych dwóch zawodników.

Przegrany turnieju:

Na razie cięzko jest wskazać taką osobę. W zasadzie samo wejście do WBSS można uznać za wygraną. Czas pokaże, kto będzie najwiekszym przegranym. Jednak patrząc na pewne zestawienia może się okazać, iż najmniej zadowolony z losów turnieju może być Yunier Dorticos. To będzie jego pierwsza walka od zdobycia pasa oraz pierwsza po ponad rocznej przerwie. Przez ten czas nie zarabiał i może sie okazać, iż lepiej wyszedłby na kilku obronach tytułu, zamiast wychodzić po długiej przerwie do niebezpiecznego Kurdiaszowa.Krystian Sander


Faworyt turnieju:


W kwestii faworyta nie będę oryginalny; stawiam na Oleksandra Usyka. Ukrainiec to wielki talent bokserski, pięściarz bardzo błyskotliwy, wspaniale wyszkolony i ułożony. Szkoda, że do tej pory na ringach zawodowych Usyk nie trafił jeszcze na rywala, który potrafiłby wywierać mocny pressing i zarzucać Ukraińca dużą ilością uderzeń, dysponując przy tym destrukcyjnym ciosem. Wprawdzie w ten obraz wpisał się ostatnio Michael Hunter (Amerykanin zgarnął pierwsze rundy, ale potem nie utrzymał narzuconego przez siebie tempa), ale z chęcią zobaczyłbym Oleksandra naprzeciw kogoś o większym obyciu i doświadczeniu niż ambitny Hunter, który nie błyszczał też w zakresie siły fizycznej. Jeżeli ktoś miałby pokrzyżować Usykowi plany w turnieju WBSS, to stawiałbym na Murata Gassijewa.

Przegrany turnieju:

Czuję, że może to być Yunier Dorticos. Kubańczyk to oczywiście bardzo dobry bokser, ale lekko odstający od pozostałych trzech rozstawionych mistrzów w turnieju. Do tego w drafcie trafił też bardzo niefortunnie, bo Rosjanin Dmitrij Kudriaszow to facet o sile, jakiej nie chciał poczuć na swojej skórze ani Oleksandr Usyk, ani Murat Gassijew, ani Mairis Briedis. Na regularnego mistrza WBA wagi cruiser negatywnie może też wpłynąć fakt, że po raz ostatni bił się on dawno temu, bo w maju ubiegłego roku. Wówczas, w walce z Yourim Kalengą, Dorticos już od połowy walki przeżywał kryzys kondycyjny (przyjmował przy tym wiele uderzeń) i pojedynek zaczął mu uciekać, choć wszystko skończyło się dla niego szczęśliwie. Jeśli Dorticos będzie w walce z Kudriaszowem nieco zardzewiały, jeśli będzie potrzebował czasu na wyczucie dystansu, złapanie tempa (choć nie jest slow starterem), to może mieć spory problem. Nie mówiąc już o sytuacji, w której Kubańczyk miałby zacząć "siadać" po 5-6 rundach, zatrzymywać się, stawać w linach. Rosjanin ma swoje mankamenty, nie znajdzie się moim zdaniem w finale, ale zamelduje się w finałowej czwórce. Powrót na ring po 1,5 rocznej przerwie i starcie z będącym w rytmie Dmitrijem Kudriaszowem (zapewne na rosyjskiej ziemi)? To może być za wiele dla Yuniera Dorticosa.


Mateusz WajsFaworyt turnieju:

Zaryzykuję i na przekór większości nie wskażę na zwycięstwo Oleksandra Usyka. Widzę szansę na to, że Mairis Briedis utrze nosa faworytowi, wygrywając z nim w bezpośredniej walce. Sądzę, że starce Ukraińca z Łotyszem może obnażyć brak siły ciosu Mistrza Olimpijskiego, który tym razem nie będzie kumulował przeciwnika setkami ciosów. Charakterny Usyk sfrustruje się i zacznie grać w grę, w której karty rozdaje Briedis, nadziewając się na niebezpieczne kontry ostatniego pogromcy Marco Hucka. Mieszkaniec Rygi już w pierwszym pojedynku zdradzi swoje aspiracje, stopując dobrze dysponowanego Mike'a Pereza.

Przegrany turnieju:

Ze względu na napływ cyferek na koncie sama obecność w WBSS jest dla bokserów dużym sukcesem. Patrząc na to jednak od sportowej strony, uważam, że udział w turnieju nie opłaci się Muratowi Gassijewowi. Rosjanin ma według mnie problem, bo istnieje prawdopodobieństwo większe niż 66%, że w półfinale trafi na Oleksandra Usyka lub Mairisa Briedisa. 23-latek to dla mnie niezagrożony nr 3 dywizji, który jednak sam nie jest w stanie napsuć krwi Łotyszowi i Ukraińcowi. Szczękę pewnego swojej odporności Gassijewa przetestuje już w pierwszej rundzie Krzysztof Włodarczyk... o ile nie zapomni zadawać ciosów. Rosjanin powinien poradzić sobie z Polakiem, i to przed czasem. Potem będzie już jednak tylko gorzej. Młody jeszcze zawodnik zakończy turniej bez pasa. Będzie miał jeszcze mnóstwo czasu ze sobą, ale bokser tak ofensywny jak on może zestarzeć się boksersko bardzo szybko.


Tomasz BaranekFaworyt turnieju:

Turniej ten ma w mojej opinii dwóch zdecydowanych faworytów: Oleksandra Usyka i Mairisa Briedisa. Dwaj w zasadzie kompletni zawodnicy, znakomicie dopasowujący się w ringu do stylu rywala, dysponujący kapitalną pracą nóg i świetnie wyszkoleni technicznie. Ukrainiec dysponuje chyba nieco szerszym repertuarem uderzeń, zaś Łotysz wydaje się być nieco silniejszy fizycznie, bije mocniej, potrafi także odnaleźć się w "brudnej walce". W chwili obecnej liderzy limitu 200 funtów.

Przegrany turnieju:

Myślę, że na to miano zasłuży Dmitrij Kudriaszow. Rosjanin dysponuje najmocniejszym pojedynczym uderzeniem w całej dywizji i choćby z tego powodu nie wolno skreślać go z nikim, niemniej jednak tendencja do gubienia się pod presją i braki defensywne będą go moim zdaniem kosztowały porażkę z Dorticosem. Ćwierćfinałowe przegrane Włodarczyka, Hucka i Pereza nie będą dla nikogo zaskoczeniem, zatem nie spełniają oni kryteriów "przegranego imprezy".W drugiej części artykułu redaktorzy boxing.pl wskażą, kto ich zdaniem okaże się czarnym koniem rywalizacji oraz typują, który z pojedynków ma ich zdaniem szansę zostać najlepszą walką turnieju.

Mateusz Wajs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-08-17, 11:19   #2 (permalink)
journeyman
  
 
Avatar Lotnik
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Postów: 143
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Słabo znam Dorticiosa ale nie skreślałbym go z Kurdiaszowem. Rosjanin jest twardy, ma mocny cios ale zdecydowanie jest do pokonania.
Lotnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-08-17, 11:35   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 31281
Nominowany 264 razy w 109 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Czy ktoś coś wie na temat możliwości junior ciężkiego Mike'a Pereza?
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-08-17, 11:37   #4 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 3513
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Przegrany turnieju..Hm.Mysle,ze ta kwestia nie powinna byc nawet poruszana Bo tak jak @Paweł wspomnial; "trudno będzie nazwać Marco Hucka, naszego Diablo albo Mike'a Pereza przegranymi turnieju" ..A potem to juz kazdy - oprocz zwyciescy - moze sie tak czuc.. Tym wieksze rozczarownie,im wiekszy faworyt..Od Usyka,przez Briedisa,do Gassieva,konczac na Kudriashovie/Dorticosie.. Reasumujac,nie warto typowac "przegranego" bo moze byc i bedzie ich wielu. A taki Wlodarczyk czy Hukic to na starcie sa zwyciescaami w czepku urodzonymi,ze w ogole dane jest im tam wejsc,skosic niebagatelną kase i wyjsc
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-08-17, 13:34   #5 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: May 2008
Postów: 4123
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

o co chodzi z tym przegranym?
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-08-17, 13:38   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Warszawa
Postów: 8521
Nominowany 227 razy w 57 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
o co chodzi z tym przegranym?
Ktoś, o kogo udziale po turnieju będzie można mówić w kategoriach porażki sportowej. W Super Six np. byli to Abraham, Taylor
Mateusz Wajs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-08-17, 13:52   #7 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 3513
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mateusz Wajs Zobacz post
Ktoś, o kogo udziale po turnieju będzie można mówić w kategoriach porażki sportowej. W Super Six np. byli to Abraham, Taylor
To bedzie ich minimum 4... A i podejrzewam,ze i Perez, i jego team tez maja wiare i spory apetyt... W sumie to nawet nie nazwalbym ich przegranymi,bardziej oddalonymi do bycia niekwestionowanym mistrzem ow- federacji..Bo jak mozna nazwac przegranym kogos kto w CRUISER skosi minimum pol miliona?
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-08-17, 13:52   #8 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: May 2008
Postów: 4123
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mateusz Wajs Zobacz post
Ktoś, o kogo udziale po turnieju będzie można mówić w kategoriach porażki sportowej. W Super Six np. byli to Abraham, Taylor
hm, to wlasciwie kazdy z faworytow ktorzy nie wygraja pierwszej walki.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-08-17, 13:55   #9 (permalink)
journeyman
  
 
Zarejestrowany: May 2015
Postów: 128
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Faktycznie wskazywanie przegranego przed takim turniejem nie ma sensu, takim może się okazać tylko ktoś z trójki Usyk, Gassijew, Briedis, jeśli odpadnie niespodziewanie. Wszyscy inni to wygrani już za sam udział. Co do Dorticosa to absolutnie się nie zgadzam, jest dla mnie zdecydowanym faworytem tak jak u bukmacherów. Kudriaszow jest przereklamowany co już udowodnił z średniakiem Durodolą. Sam cios nie wystarczy na najlepszych przy takich brakach, poza tym przy takim przeskoku poziomu może się okazać, że te cios wcale nie jest taki mocny jak się wydaje. Gość wchodzi do elity nie mając na koncie żadnego poważengo rywala. Dorticos jest po prostu dużo lepszym bokserem.
legos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-08-17, 14:12   #10 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Postów: 14450
Nominowany 391 razy w 115 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 32
Domyślnie

Durodola to bardzo dobry skalp @legos. Widziałeś walkę Briedis - Durodola?

Co do przegranego, to panowie, to jest zabawa, forma takiego luźnego typowania. Myślę, że przegranym turnieju na pewno nie da się nazwać dołujących Hucka czy Diablo. Ich porażka nikogo nie zdziwi. Ja wskazałem na Dorticosa, bo nie dość, że pechowo trafił w losowaniu, to jeszcze może być jedynym mistrzem, który nie przejdzie ćwierćfinału. Dlatego największy przegrany. Nie ma co jakoś mega poważnie do tego wszystkiego podchodzić, luzik
Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Włączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Braehmer zbije do super średniej na World Boxing Super Series Mateusz Wajs Newsy 8 03-07-17 06:45
Marco Huck weźmie udział w World Boxing Super Series Krystian Sander Newsy 22 28-06-17 11:31
Oficjalnie: Włodarczyk, Gassijew i Briedis w World Boxing Super Series! Krystian Sander Newsy 6 03-06-17 11:30
TITLE BOXING Instructional DVD Series / Filmy instruktażowe dotyczące boksu (23xDVD) luki29 Trening bokserski 2 14-12-11 21:02
Ultimate Boxing Lessons - COMPLETE 8 DVD BOXED SET / Filmy instruktażowe boks (8xDVD) luki29 Trening bokserski 0 14-12-11 17:37


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.