boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 21-04-17, 12:56   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 273 razy w 79 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 25
Domyślnie Mateusz Borek niczym Andriej Riabiński. 24 czerwca wielki sprawdzian

Budujące, naprawdę budujące jest to, co dzieje się wokół gali Polsat Boxing Night VII. Ledwie ruszyła machina promująca to wydarzenie, a ilość reakcji w mediach społecznościowych, ilość artykułów, wywiadów, jest naprawdę imponująca, a w polskim boksie niespotykana. Nadchodzi coś dużego, oby nie tylko na jeden raz.

Obserwując Twitter, Facebook i inne media można odnieść wrażenie, że Mateusz Borek próbuje zasiać zboże na naprawdę żyznej glebie. Gale naszych promotorów nie zawsze cieszą się należytym uznaniem przez fanów, częściej są pewnie krytykowane niż chwalone, ale Polsat Boxing Night to marka, obok której nie można przejść obojętnie.

Przyglądając się karcie walk, można znaleźć podobieństwo do projektów Andrieja Riabińskiego. Ten rosyjski promotor, dysponujący wielkim budżetem, często zestawia na swoich galach czołówkę rosyjskiego boksu z ciekawymi rywalami zagranicznymi. Mateusz Borek proponuje nam 24 czerwca coś podobnego. Zamiast Aleksandra Powietkina, Dmitrija Kudriaszowa i Rachima Czachkijewa, dostajemy Tomasza Adamka, Mateusza Masternaka i Krzysztofa Głowackiego. A do tego mamy jeszcze Ewę Brodnicką, Adama Balskiego, niepokonanych Łukasza Wierzbickiego i Roberta Tlatlika - nie ma co ukrywać, ta karta już dziś zostawia w tyle to, co proponują fanom inni promotorzy w tym kraju. Inna sprawa, że PBN VII miksuje bokserów wszystkich polskich grup bokserskich, więc zasług Sferis KnockOut Promotions, Babilon Promotion czy Tymex Boxing Promotion nie można tutaj pomijać.

Jednak największa w tym wszystkim jest zasługa samego Mateusza Borka. To właśnie on poświęca swój czas, swoją energię, swoje pieniądze, by dać coś fanom, by spróbować ożywić mocno uśpionego polskiego kibica, by tchnąć w to wszystko życie. Oczywiście, Polsat to marka, która pomoże tym wszystkim zainteresować, która to wszystko pokaże, nagłośni, ale na zaufanie słonecznej stacji Mateusz Borek pracował od wielu, wielu lat. Nawet jeśli Zygmunt Solorz-Żak dorzuci coś do słoika z etykietką "PBN", to przecież nie robi tego w ciemno. Widać już dziś, że "skromny reporter z Dębicy", jak zwykł o sobie mawiać Mateusz Borek, to człowiek, za którym ludzie chcą pójść, w którego chęci i dobre intencje fani boksu wierzą. No i jest to człowiek, który potrafi to wszystko zbudować, świetnie wypada przed kamerą, umie zainteresować, umie promować.

Kibic dostanie finalnie galę boksu, którą może kupić (PPV lub bilet), obejrzeć w necie, nazwać gównem lub czymś świetnym. Ale sam wieczór z boksem to tylko wisienka na torcie. Ostatni akt projektu, który przygotowywano od miesięcy. Ile Mateusz Borek i jego współpracownicy odbyli w tym czasie rozmów, ile zaliczyli spotkań, ile razy musieli coś z kartki skreślić, a ile razy dopisać - wiedzą to tylko oni.

Jeśli ktoś negatywnie patrzy na galę PBN, jeśli ją krytykuje, narzeka na kartę i kolejne zestawienia, to raczej nic w tym kraju, jeśli chodzi o boks, już go nie zadowoli. Jasne, dyskusja o PPV była i jest, ale osobiście wolę, aby ta gala była w płatnym systemie, niż miałoby jej nie być w ogóle. A bez PPV by jej nie było. Tutaj chciałbym oddać głos szefowi MB Promotions. Fragment z wywiadu, jaki przeprowadziłem z Mateuszem Borkiem w ubiegłym roku.

Bo jak ja idę do kina z żoną lub synem, to płacę 80 zł za dwa bilety, plus popcorn i coś do picia. Z jednej strony można powiedzieć, że 40 zł to dużo, ale myślę, że 40 zł to jest normalna cena za sobotnią rozrywkę, gdzie teatr to kosztuje dwa razy więcej, bilet do kina podobnie, a tutaj wciskamy tylko guzik i oglądamy widowsko starannie przygotowywane od kilku miesięcy. Myślę, że to jest normalna, rozsądna cena. Nie lubię takich dyskusji. To są takie idiotyczne dyskusje, prowadzone zazwyczaj przez forumowiczów na stronach bokserskich. Ci ludzie są w najmniejszym stopniu płatnikiem PPV. Oni całe życie szukają darmowych streamów. Oni nie chcą płacić za Canal +, nie chcą płacić za Polsat Sport, w USA nie płaciliby za HBO i Showtime. A zawsze mają najwięcej do powiedzenia. To są też pierwsi krytycy karty walk. Dlaczego nie walczy ten, a czemu ten walczy, czy nie można wziąć innego? Właśnie przez takich jak oni nie można. Oglądają sport na pirackich streamach, przez co ten sport często jest na niskim poziomie. Oni nie wspierają tego sportu. Oni tylko dyskutują. Gdyby kiedyś znaleźli się po drugiej stronie i zobaczyli, jakie są koszty, jakie są gaże, ile kosztują przeloty, ile zakwaterowanie, ile ochrona, ile wynajem hali, ile diety, ile jedzenie, cała logistyka, produkcja tv, ile wszystkie inne sprawy, to może zaczęliby na to inaczej patrzeć. Najlepiej siąść wieczorem przed klawiaturą, znaleźć piracki stream i napierdalać.

Chciałbym, aby Mateuszowi Borkowi się udało. Chciałbym, żeby ten pomysł, projekt wypalił. Karta walk, jak na polskie warunki, jest naprawdę mocna, a przecież nie wszystkie pozycje zostały odkryte. Jeżeli gala z Tomaszem Adamkiem, Mateuszem Masternakiem i Krzysztofem Głowackim okaże się finansową klapą, to będzie chyba jasny sygnał, że ktoś staje na głowie, by stworzyć produkt, którego jego odbiorcy zwyczajnie nie chcą. A wtedy cała ta zabawa traci jakikolwiek sens. Polski kibic boksu stanie 24 czerwca przed sprawdzianem, który może się przyczynić do rozwoju cyklu Polsat Boxing Night, a może też być zupełnie odwrotnie. A jak będzie?

Krystian Sander jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-17, 15:24   #2 (permalink)
contender

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał cytat z wypowiedzi Mateusza Borka
Ci ludzie są w najmniejszym stopniu płatnikiem PPV. Oni całe życie szukają darmowych streamów. Oni nie chcą płacić za Canal +, nie chcą płacić za Polsat Sport, w USA nie płaciliby za HBO i Showtime. A zawsze mają najwięcej do powiedzenia. To są też pierwsi krytycy karty walk. Dlaczego nie walczy ten, a czemu ten walczy, czy nie można wziąć innego? Właśnie przez takich jak oni nie można. [...] Oni nie wspierają tego sportu. Oni tylko dyskutują. Gdyby kiedyś znaleźli się po drugiej stronie i zobaczyli, jakie są koszty, jakie są gaże, ile kosztują przeloty, ile zakwaterowanie, ile ochrona, ile wynajem hali, ile diety, ile jedzenie, cała logistyka, produkcja tv, ile wszystkie inne sprawy, to może zaczęliby na to inaczej patrzeć. Najlepiej siąść wieczorem przed klawiaturą, znaleźć piracki stream i napierdalać.
No tak, to jest clou.

Dlatego właśnie trzeba się zdecydować, czy całe życie ktoś chce marudzić do komputera czy zrobić sobie trochę frajdy, porzucić wyrzuty sumienia (nosz kuźwa, jakoś nie chce mi się wierzyć, że większość streamerów to bezrobotni i dzieci), zapalić lub popić mniej, czegoś sobie odmówić.

Nikt tu nikogo nie wykorzystuje. Ja już wcześniej pisałem, że stała cena PPV nie ma sensu. Ale 40 pln za mecz, niezłą walkę bokserską o coś (lub kilka niezłych) to nie są jakieś nierozsądne pieniądze. Warto pamiętać, że Riabiński (dysponujący oczywiście innym budżetem) zaoferował walki różnorodne - oprócz pokazu siły mistrzów były też niespodzianki w rodzaju porażki Kudriaszowa, czyli Riabiński miał niezłe wyczucie jeśli chodzi o potencjalną atrakcyjność walk. Jeśli sprzedaż będzie średnia, ale walki będą nadspodziewanie interesujące, to możę MB nie będzie musiał sprzedawać mieszkania, a PBN rozkręcą się na całego.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-17, 16:00   #3 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Ja bardzo lubie Borka. Uwielbiam goscia sluchac,tak jak Pindere.. Jak prowadzi punchera to az chce sie ogladac,w przeciwienstwie to tych panow w okularach... I tu,w tym przypadku tez mu kibicuje,ale optymizm mam umiarkowany co do sukcesu tej imprezy.. Jako kibice mozemy sobie podywagowac,wiec z racji tej zastanawiam sie czy nie mozna bylo isc troche w inna strone? PBN mialo kiedys fajny styl,ktory sie sprzedawal,mianowicie weryfikowal zawodnikow polskich na najwyzszym szczeblu.. Ludzie to kupowali. Do tego zawsze walka wieczoru jak magnez(raz bardziej sportowo - raz mniej).. Tu jest zupelnie inaczej,z pasja,z jakims pomyslem,ale inaczej i niekoniecznie moze to sie sprzedac.. Znow zastanawiam sie czemu np. nie zrobili walki Glowacki vs Masternak? Przeciez ta walka ma sens w kazdym mozliwym aspekcie.. Dla kibica,dla organizatorow i dla samych piesciarzy,ktorzy mogliby pokazac,ze nie kalkulują.. Masternak tez jest w rankingach i ma dobre nazwisko w CW wiec nie zerowalby na Krzysku.. Glowacki zas nie ma juz pasa,porazka na koncie jest. Przeciez ten pojedynek na wspol z Adamkiem zrobilby cala robote.. I nie chce mi sie wierzyc,ze finansowo by to nie przeszlo... Dlatego,ze Sillach tez troche kosztuje,a i rywal Glowki tez zapewne tani nie bedzie... Mozna by do ich gazy dorzucic polowe przeciwnika a za reszte zrobic jakis ciekawy, niepochlaniajacy majatku fajt..np. dac jakiegos Seka z Matyja czy Dabrowskim i cacy.. Po co nasladowac miliardera Riabinskiego jak mozna zostac przy czyms co kiedys tak fajnie funkcjnowalo.. Na koniec po raz kolejny zaznaczam,to tylko dywagacje kogos kto sie na tym nie zna,wiedza chyba lepiej ci co to robia do cholery? To sa tylko mysli i zastanowienia kibica
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-17, 16:22   #4 (permalink)
contender

Domyślnie

Hymny pochwalne na temat Borka...

Sorry, że bez zgody właściciela, ale bardzo trafny komentarz wyczytałem pod innym artykułem. Przytoczę:

Cytat:
Napisał Mateusz Wajs Zobacz post
To to jest w PPV? :D Naprawdę?

Karta walk wydaje się tylko dobra ze względu na polskie nazwiska - ale już co innego z rywalami. Skoro najlepszym rywalem jest Sillakh, który wycierał dechy już ze wszystkimi lepszymi zawodnikami, to nie jest dobrze.

Do tego nie widzę jakiegoś lepu dla Januszy, typu zła krew albo walka celebryty - oni wolą oglądać Popka z Bonusem BGC.

Dla fanatyków boksu (przynajmniej z mojej perspektywy) nic ciekawego, dla pikników nic ciekawego, to jaką publikę ma to zainteresować? W jakich kibiców celuje Borek?

Dla mnie dobrym pomysłem były walki polsko-polskie, akurat Masternak - Głowacki chętnie bym obejrzał.
i moja opinia:
Cytat:
Napisał Pokrak Zobacz post
Tylko że to tak prestiżowe kiedyś PBN coraz mniej się różni od podrzędnej gali gdzieś tam.. w Pcimiu.

Jeśli takie gale mają być w tym kraju, to po prostu ich nie będę oglądał.
Tyle mojego marudzenia
Pokrak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-17, 16:54   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Nie hymny pochwalne tylko widac,ze koles probuje(widac rowniez,ze w duzej mierze z pasji/sentymentu) ratowac/reanimowac boks.. Z tym sportem jest coraz gorzej(wyjatek - Wielka Brytania). Chociaz cos robi i sie stara,a czy mu to wyjdzie i czy robi ta w dobra strone? To sie okaze Moje zdanie - jako kibica -wyrazilem wyzej.. Dodam,ze ten matchmaking na razie nie robi na mnie wrazenia i wyglada cienko..Od tego Haumono to chyba lepszy bylby Graham,bo chociaz "Janusze" znaja go z KSW i zwasze mozna reklamowac,ze przyjezdza pogromca Pudziana i Rozala (a i jeszcze sie Bedorf nameczyl) ,ze Adamek pokaze co to znaczy boks itp...Ciekawe kto bedzie dla Glowki? Typuje kogos pokroju Afolabiego,Arslana albo Kayotee.

Szkoda,ze Cieslak przepadl na jakis czas,szkoda,ze sluch zaginal o tych,ktorzy byli promowani i pompowani.. Jestem przekonany,ze np. Kolodziej dla Masternaka i Wawrzyk dla Adamka wzbudzili by duzo wiecej emocji niz ci wybrani rywale,co moze niektorym wydac sie smieszne... Do tego walka np.. Balski vs Cieslak - bez zbednej kalkulacji..Wierzbicki z Syrowatka,a nie z nolnejmem z Niemiec,itd,itd moze sie bawic kibic w promotora ile wlezie XD .. Nie no serio,nie wiem jak to wyglada od srodka i czy rzeczywiscie jest tak trudno o zestawienia z nuta jakiej wiekszej emocji? No zobaczymy co z tego wyjdzie? Moze to ma byc na zasadzie, trzeba wlzyc(tą galą) ,zeby potem wyciagnac(nastepną galą) ..Ja ,mimo,ze ta gala zapowiada sie cienko kupie ppv,zeby dolozyc przyslowiawa cegielkie to dobrej rzeczy jaka chce zrobic Borek.. Bo o ile moge sie nie zgadzac do wyborow,do matchmakingu o tyle wiem jakie ma intencjie,a sa one dobre
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-17, 17:04   #6 (permalink)
bum

Domyślnie

Wiem, że Krystian jest zapatrzony w Borka jak w obrazek, wiem, że na ogół bardzo trzeźwo i trafnie komentuje i ocenia to co się dzieje na rynku bokserskim, zawsze wszystko czytam z wielką przyjemnością. Natomiast co do tej gali to kompletnie nie rozumiem tak pozytywnego tonu. Dla mnie zapowiada się jedno z najgorszych PBN jakie były, kompletnie odarte z emocji. Co z tego, że jest Adamek, Głowacki, czy Masternak, jak nie ma dla nich rywali. To już lepiej jakby ci dwaj ostatni walczyli ze sobą. Sillakh, który nie wygrał z nikim na zawodowstwie, a wszystko co mógł przegrał przez KO, on ma kogoś jarać bo był fajnym amatorem, kurde to było 10 lat temu. Haumono nie komentuje bo to pokazówka i ciekawostka, nic więcej, połowa ludzi nawet w miarę zorientowanych nie wie w ogóle kto to jest. Do tego pewnie jakiś placek dla Głowackiego, Balski, Brodnicka (ja pier...). PBN słynał z tego, że zawsze jechał na emocjach, zdrowych, złych, pojedynkach polsko-polskich, zawsze coś przyciągało, obojętnie czy sportowo było wysoko, czy nie. Tutaj nie ma ani dużych walk, ani emocji, jest tylko kilka polskich, dość nudnych nazwisk, może poza Głowackim. Do gali Adamek-Szpilka nie ma w ogóle startu, Adamek-Gołota i inne zawsze coś miały, Głowacki-Usyk, itp, tutaj jest mdło. Być może same walki wyjdą ciekawe, tylko kogo to podkręca. Także były i pewnie będą lepsze gale, nie ma co piać nad tą, bo jednak PBN to czegoś nas przyzwyczaił, a tego czegoś tutaj nie ma. Bardzo poważnie się zastanowię zanim kupię ppv, w zasadzie byłem tego pewny, dopóki nie zaczęli ogłaszać walk....
legos jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-17, 17:18   #7 (permalink)
bum

Domyślnie

Jeszcze jedno, słyszę, że Zimnoch odmówił walki z Kownackim na tej gali, szczerze to byłby dla mnie na tą chwilę najciekawszy i zagadkowy pojedynek, z jakąś tam dawką emocji, także nie trzeba wielkich nazwisk, siła w zestawieniach.
legos jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-17, 17:19   #8 (permalink)
contender

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Domyślnie

Cytat:
Napisał mat.d Zobacz post
Ja ,mimo,ze ta gala zapowiada sie cienko kupie ppv,zeby dolozyc przyslowiawa cegielkie to dobrej rzeczy jaka chce zrobic Borek..
Nie poświęcaj się
Ja sam nie wiem czy kupie ppv, ale jeśli nie kupię, to na pewno nie będę streamował. PBN trzeba wspierać, a przede wszystkim nie szkodzić.

Jeśli będzie to Afolabi, to ta gala i tak przebije mocą wszelkie poprzednie (przynajmniej dla tych, którzy się trochę boksem interesują).

Mnie się wydaje, że klucz doboru rywali jest taki, żeby walki były ciekawe. I pewnie będą, bo Siłłach na pewno będzie trudniejszym rywalem dla Masternaka niż jakiś Fields. Adamek potrzebuje kogoś takiego jak Haumono, z wielu względów. Oby Głowacki miał kogoś sensownego ... Niepokoi mnie tylko jedno, jeśli taki jest klucz doboru, to jest to spore ryzyko, bo w Polsce sprzedaż napędzają nazwiska zadymiarzy, konflikty, ludzie znani od wielu lat. Głowacki tuż po zdobyciu tytułu był człekiem prawie nieznanym w PL, mało kto wiedział kim jest Głowacki, a Usyk? Taki Usyk .. nie wiadomo kto zacz. Gdzie Adamek? Saleta? Szpilka? Gdzie Gołota ?

Może i jest to sposób na rozkręcenie wartościowej imprezy za jakiś czas. Jeśli walki będą fajne i nie będzie dużej straty, to kto wie ...
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-17, 20:04   #9 (permalink)
contender

Domyślnie

Nie kupię PPV w Polsce, bo to wbrew panującym tutaj opiniom działanie na szkodę boksu. Ta gala ma reanimować nasz sport? Serio? Jedyne co widzę to karta bez sensacji i ściema z Borkiem, który finansuje całość z własnej kieszeni. Cała ta gala to właśnie taka jedna wielka ściema i takie jest też działanie Polsatu w temacie boksu. Przydałaby się stacja, która wreszcie zainwestowała by pieniądze, po to żeby później zarabiać na popularności dyscypliny a nie ciśnięcie PPV za bal przeciętności.
darulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-17, 21:53   #10 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Napisał darulka Zobacz post
Nie kupię PPV w Polsce, bo to wbrew panującym tutaj opiniom działanie na szkodę boksu. Ta gala ma reanimować nasz sport? Serio? Jedyne co widzę to karta bez sensacji i ściema z Borkiem, który finansuje całość z własnej kieszeni. Cała ta gala to właśnie taka jedna wielka ściema i takie jest też działanie Polsatu w temacie boksu. Przydałaby się stacja, która wreszcie zainwestowała by pieniądze, po to żeby później zarabiać na popularności dyscypliny a nie ciśnięcie PPV za bal przeciętności.
Dobre podsumowanie.
Zorganizują taką chałę i jeszcze bezczelnie ludziom wciskają, że bez PPV na zorganizowanie takiego g. nie ma i nie może być pieniędzy.
Dodatkowo lecą Polakom na ambicje i stosują jakiś szantaż emocjonalny typu: czego nie zapłacisz, przecież to wcale nie dużo, bo za pójście np do kina zapłaciłbyś tyle samo.

Takiego gówna, to ja za darmo nie chcę. Więc po pierwsze niech mnie chamsko wręcz nie próbują w to wrobić. Po drugie niech się nie martwią - jako kibic boksu nie mam zamiaru nawet szukać pirackiego streamu, więc na mnie nie stracą. Nie mam zamiaru, bo jako kibic boksu wiem o co chodzi i nie będę z siebie robić łosia.
Pokrak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania