boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 10-01-17, 02:11   #11 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał LegiaPany Zobacz post
3. golota w primie osmiesza wildera (chyba ze wylapal by cos szalonego w 1 rundzie)
Wilder by raczej nie wyszedł do Gołoty w jego prime.

Co do walk, to by musiały tam pracować naprawdę porąbane mózgi aby nie puścić w tv Szpilki i Breazeale.. To jakbym się wkurzył to nawet nie potrafię tego wypowiedzieć.

Marcin Mądry jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-17, 09:18   #12 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Gołota z walki z Bowe ośmieszyłby Wildera. Nawet Andrzej z 2004 dałby mu wyrównaną walkę. Nie ta klasa.
thekudiq jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-17, 12:52   #13 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Sparow Zobacz post
...
Swoją drogą ciekawy jestem jakby wyglądała walka Gołego z Wilderem. Mogłaby trochę przypominać tą z Granta. Chociaż pech Wawrzyk ma ten, że Wilder to niekoniecznie kilka klas niżej od Granta XDD
uwielbiam takie spekulacje hehe... jestem przekonany, że wyglądałaby tak jak walka z Brewsterem. Wildery, Joshuy i im podobne hybrydy to koszmar stylowy dla Andrzeja.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-17, 13:04   #14 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Też je lubie. Swoją drogą jest kozackie forum na tym portalu "Legendary Night" gdzie pewnie zadna strona traktująca o boksie nie moze sie pochwalic takimi efektownymi wymianami argumentów kto z kim. Kubuś ma plusa, bo bronił tam nieźle Tysona :d Za to minus za uznawanie Władka nie wiadomo jakim mistrzem. No i w sumie oceniając szansę Gołoty z Wilderem chyba troche idziesz tym samym tropem niedoceniajac sily lat 90. No bo jak Bowe nawet porownać do Wildera? To jakbyś mu kurva napluł w twarz normalnie xD
Chcesz powiedzieć, że Bowe był idealnie skrojony pod Endrju? Ok, nie był w swoim primie, ale taki potwor z mocnym ciosem nacierajacym na przeciwnika to nie było to co lubi Polak. Jesli o mnie chodzi to Wilder jest zbyt prymitywny boksersko, żeby wyboksować Gołego i jedyna szansa dla Brązowego pampersa to to, że wykorzysta nieporadność i sztywność Andrzeja w pierwszych rundach. Jak dla mnie max to 3 wygrane Wildera na 10 walk i może niekoniecznie z powodu czystego k.o tylko dlatego, że Gołocie moglo cos odpierdzielić.
Sparow jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-01-17, 13:46   #15 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Sparow Zobacz post
...

Chcesz powiedzieć, że Bowe był idealnie skrojony pod Endrju? Ok, nie był w swoim primie, ale taki potwor z mocnym ciosem nacierajacym na przeciwnika to nie było to co lubi Polak. Jesli o mnie chodzi to Wilder jest zbyt prymitywny boksersko, żeby wyboksować Gołego i jedyna szansa dla Brązowego pampersa to to, że wykorzysta nieporadność i sztywność Andrzeja w pierwszych rundach. Jak dla mnie max to 3 wygrane Wildera na 10 walk i może niekoniecznie z powodu czystego k.o tylko dlatego, że Gołocie moglo cos odpierdzielić.
Wydaje mi sie że detale zadecydowały, Bowe był bardzo podatny na szybki jab Polaka, podchodził dosyć blisko i szukał szansy w mocnym sierpowym ale był za wolny. Gołota zwyczajnie wyprzedzał Riddicka. Tak na spokojnie porównaj jednak szybkość, dynamikę akcji i mobilność Bowe z Gołotą i Wildera ze Szpilka. Deontay tak nie walczy. Wali cepy ale tylko jak ma duża przewagę, normalnie trzyma sie dystansu, kontroluje go o nie ryzykuje bez potrzeby. Naprawdę nie wyobrazam sobie Andrzeja punktującego Wildera. To nie ospały Grant. A Andrzej jak Andrzej, on po prostu musiał coś zainkasowac. Nawet z Samsonem Pouha.

stare 10-01-17, 13:51   #16 (permalink)
journeyman

Domyślnie

No właśnie trzyma się dystansu, nawet ze Szpilka walczył na wstecznym co dla mnie jest lekkim smiechem. Ok, moze faktycznie czekal az sie zmeczy i az go zajedzie, ale to troche smieszne, ze majac takie warunki i power w łapie musiał czekac az taki karakan bez ciosu jak Szpila osłabnie, wiec cholera ciezko mi sobie wyobrazic, zeby do takiego atlety jak Andrzej od razu poszedł na hurra, a to w poczatkowej fazie walki byla najwieksza szansa na zgaszenie Endrju. Chociaz mimo, że Wilder by się otwierał tymi obszernymi ciosami to nie wiem, czy Andrzej potrafiłby go skontrowac, sam nie potrafił wyprowadzac soczystych, krotkich ciosow, wiec tutaj mogłoby tu byc roznie.
No w sumie to jest jedyna rzecz w jakiej można by powiedzieć, że Wilder był lepszy od Bowe to szybkość. Nawet wczoraj Fiodor cos gadal, ze to teraz najszybsze rece HW, do tego lotnosc na nogach tez gicio, ale nie ma co sie dziwic, bo Wilder ma takie patyczkowate nogi, ze swietnie predysponuja go do takiego stylu. Niemniej Bowe na pewno nie był zolwiem, wystarczy sobie przypomniec walke z Holym, zwlaszcza te pierwsza, gdzie nie odbiegał za dużo szybkoscia od cruisera wszechczasow!

Wilder też w końcu kiedyś coś zainkasuje. Znaczy zainkasuje od kogoś z topu, bo taki Molina był zbyt słaby, żeby wykorzystac naruszenie Deontaya. Ubolewam bardzo, że wtedy nie doszło do walki z Saszą, bo byśmy się o tym przekonali, a teraz czeka nas moze niejedna, a wiecej bumoobron. Chociaz oczywiscie Sasza ma klopot z wysokimi zawodnikami i wcale nie jest powiedziane, ze by wygrał. Wilder do tej pory jest dla mnie zagadka, czy to twardy gosc, czy po prostu rasowy pozerek grajacy na potrzeby ludu. Mateusz Wajs swietnie opisał jego sytuacje, w którymś z ostatnich tematów. Nie bez powodu teraz był wybrany Wawrzyk, a nie Ortiz.
Sparow jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 11-01-17, 23:41   #17 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Napisał thekudiq Zobacz post
Gołota z walki z Bowe ośmieszyłby Wildera. Nawet Andrzej z 2004 dałby mu wyrównaną walkę. Nie ta klasa.
Ciekawe, że ten mit jest ciągle żywy. Goły nikogo mocnego nie ośmieszył. Gryzł takiego Pouhę w 1999, bo było cienko chwilami. Trafił mu się zapuszczony Bowe, jadący na ambicji a i tak nie dał rady. Przegrał z Grantem w 1999 w kiepskim stylu (pomimo swoich szans). Nie wiem dlaczego niby miałby nagle takiego Wildera rozjechać na lekko. Gołota swoje zrobił dla boksu, otarł się o Olimp i tego mu nikt nie zabierze, ale to był bokser przegrywający seryjnie swoje szanse, więc stawiam, że z Wilderem też by przegrał i to przed czasem.
darulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-01-17, 10:43   #18 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Każdy ma prawo do swojej opinii, według mnie Andrzej z okresu 96-99 akurat z Wilderem by sobie poradził. Jak byłoby tego się już niestety nie dowiemy.
thekudiq jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-01-17, 14:25   #19 (permalink)
champion

Domyślnie

Thekudiq, ok ale sympatia do Andrzeja wielu osobom mocno utrudnia obiektywną ocenę. Gołotaj w latach 96-99 zmierzył sie z kilkoma świetnymi bokserami ale gdyby się zapytać o największy sukces to chyba NIcholson.. wygrana w b. kontrowersyjnych okolicznościach, na granicy dyskwalifikacji. Czy Nicholson to bokser lepszy od Wildera? Jak to jest że w jednej ze swoich najlepszych walk Andrzej niemiłosiwernie męczył sie z Coreyem Sandersem ale Wildera miałby osmieszyć? Taki slow atarter MIchael Grant który gabarytami przypomina Wildera wydawał sie idealnie skrojony pod Andrzeja ze swoim ślamazarnym, wolno rozkrecajacym się boksem a jednak nie dał się pobić Gołocie, tymczasem jak czołg przejechał sie po nim McCline wykorzystając ten mankament itd itd..
Przeciez Wilder, który klasowo chyba od prime Granta słabszy przecież nie jest stylowo dla Andrzeja jest o wiele, wiele gorszy. Z takim bokserem imo każdy Gołota przegrywa szybko i brutalnie bo to najgorszy typ dla niego. Dokłądnie tak jak Lewis czy Brewster. Moge uwierzyć w wyrównaną walke Gołoty od Bowe z takim Furym ale nigdy z Wilderem który od Furego lepszy raczej nie jest ale to kwestia stylu.

stare 13-01-17, 21:40   #20 (permalink)
prospect

Domyślnie

.....dlatego tez w swojej ocenie tego "dream-fight" dopislaem ze andrzej wygrywa (latwo) ALE jest szansa ze w 1-2 rundzie moglby oberwac cos szalonego z repertuaru wildera

rozkrecony golota juz w rytmie 3 lub 4 rund odebral by wilderowi calkowicie jego jab po czym deontayowi zostaly by juz tylko lewe haki oraz cepy......golota w walk z bowe'm nie dalby sie zlapac na zadne z takich rzeczy - moim zdaniem

dodam tez ze uwazam ze prime brewster wyciera ring wilderem..ale to wszystko tylko moje zdanie
LegiaPany jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania