boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 18-07-16, 12:23   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 272 razy w 80 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie Poniedziałkowy Scorecard - runda 34 (Czas na śmietankę)

Deontay Wilder po raz czwarty obronił prestiżowy tytuł federacji WBC w „królewskiej” kategorii wagowej, lecz jego walka z Chrisem Arreolą nie zapisze się w pamięci kibiców na długo. „Nocny Koszmar” walczył dzielnie, ale szans na triumf nie miał żadnych, co idealnie wpisało się w ramy przedmeczowych opinii. Co dalej z głównymi bohaterami minionej gali w Alabamie? Czempion WBC wyraża chęć konfrontacji swoich umiejętności z pozostałymi mistrzami dywizji ciężkiej, natomiast Arreola prawdopodobnie już nigdy nie weźmie udziału w pojedynku o charakterze mistrzowskim. W trzech uczestniczył, za każdym razem nie mając nic do powiedzenia.

Co można napisać o starciu Wildera z Arreolą? To, że się odbyło i to, że się nie powinno odbyć. W momencie ogłoszenia tej walki poczułem się, jakbym ugryzł właśnie ziele angielskie. Zestawienie Wildera z Arreolą nie niosło za sobą żadnej wartości sportowej, naprzeciwko mistrza nie stanął głodny jak wilk pretendent, który wyróżniał się na tle pozostałych. A to powinno charakteryzować mecze o najwyższą stawkę w zawodowym boksie. W ringu pojawił się za to całkowicie wyprany z szans na końcowy triumf facet, który swoimi ostatnimi występami w żaden sposób nie zasłużył na to, by pojedynkować się o trofeum WBC. Walka nie budziła emocji, scenariusz rywalizacji znany był od początku i podejrzewam, że nawet w głowach największych fanów Arreoli nie tliła się nadzieja na sprawienie przez ich pupila sensacji. A dla Wildera był to kolejny dzień w biurze. Nic więcej.

Dawny rywal Tomasza Adamka ze swojej sportowej górki zjeżdża już od jakiegoś czasu i nic nie wskazuje na to, aby zmienił on kierunek ruchu. Twardziel z Kalifornii najlepsze czasy ma wyraźnie za sobą, a przyjęte ciosy od takich pięściarzy, jak Bermane Stiverne, Witalij Kliczko, Travis Walker, czy też Eric Molina dają teraz o sobie znać. U Arreoli atak zawsze był przed defensywą, zawsze najpierw myślał on o zranieniu oponenta, a dopiero później o obronie przed pięściami rywali. Taktyka widowiskowa, lecz krótkoterminowa. "Nocny Koszmar" lepszy już nie będzie, nie będzie miał lepszej kondycji, twardszej szczęki. A to oznacza, że powoli musi myśleć o miejscu w garażu, bo zdrowie ma się tylko jedno. W niedzielę nad ranem czasu polskiego brązowy medalista olimpijski z Pekinu doprowadził go przecież do żałosnego stanu.

Przed Wilderem z kolei największe wyzwania w karierze i być może początek pisania naprawdę dużej historii, choć niewielu w to wierzy. Ja tego wykluczyć nie mogę, bo tak naprawdę nie wiem, na co "Brązowego Bombardiera" stać. W moim przekonaniu faworytem w potyczkach z Tysonem Furym, Anthonym Joshuą i Luisem Ortizem nie jest, ale jego zwycięstwa ani trochę nie wywołają u mnie zdziwienia. Amerykanin przede wszystkim dysponuje potężnym ciosem, co automatycznie musi budzić respekt u jego przeciwników. Widać to było chociażby w starciu z Arreolą. 9 runda pojedynku z Arturem Szpilką pokazała za to, że Wilder wie, na czym polega uderzenie kontrujące, a i z jego szczęką nie jest tak źle, jak mogło się wcześniej wydawać. Triumfy 30-latka z Alabamy nad Moliną czy Duhaupas oczywiście nie powalają na kolana, ale swoją wartość mają.

- Moim celem jest unifikacja pasów. Przebyłem długą drogę, a teraz chcę tych, którzy mają pasy. Oczywiście chodzi o Fury'ego i Joshuę - stwierdził po walce Wilder. Ja czekam na te pojedynki z niecierpliwością i już teram zaciskam kciuki, aby do nich doszło.

Fot. boxingscene.com

Paweł Rozmytański jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania